Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Dok Good lock moduli ne budu updae-ovani, mislim da neću instalirati A13 i One UI 5. Ipak mora sve da radi perfektno da bi se odlučio na update. Takođe me brine da li će MiHome app da radi pošto preko te app kontrolišem kameru za nadzor kao i prečišćivač vazduha.
 
Radi Mi Home kako treba, svašta nešto kontrolišem preko nje.
 
Meni se čini da je fluidnije, definitivno mi Tapatalk bolje radi sad.
+1, da li je zbog wipe cache ili ne, ali deluje mi da radi brže/bolje/fluidnije... Videćemo kakva je baterija i da li su ne-daj-bože rešili probleme sa pozivima i restartovanjem...
 
Za sada prvi utisci su pozitivni. Update se instalirao na bukvalno hladnom uredjaji. Nikakvo grejanje nije bilo na 2.5gb.
Ali sto kaze kolega ostaje da se vide ti pozivi da li su reseni.
 
Koja je to Good lock aplikacija koju spominjete? Na galaxy store nije dostupna za Srbiju, a na play store ih ima vise.
 
Iskren da budem,apdejtovao sam na Android 13 ,i nista spec nema nekih vidljivih promena bar za sada,interfejs maltene isti malo se promenile ikonice
 
Čitam da je najveća promena u dex-u, kaži da radi daleko brže i bolje na a13
 
Svaka im čast na ovako brzom ažuriranju, i koliko vidim - svima istovremeno!
 
I meni je za A1 ponudio update na A13.
Nisam još uradio, čekam da se updateuju svi goodlock moduli, bez njih ništa. 😁
Ako je neko uradio update bez hard reseta neka iznese neko prvo mišljenje kako sad radi telefon.
Bez hard reseta, bez brisanja kesa, samo galaxy booster nakon update-a, radi kao i pre, bez greske.
Sto se tice moduli, meni oni najbitniji koje koristim rade bez problema, to su one hand operation +, edge touch i sound assistant i Good Guardians, tu rade svi moduli.
Quick star, lock star i ostale nikad nisam koristio niti sam uspeo da im nadjem namenu tako da ne znam da li su podrzani.
Ovako je sve super, promene su bile "under the hood", sto se kaze. Vibracija je lepsa, jos kvalitetnija, animacije poboljsane, cak sam i vratio brzinu sa 0.5 na 1x, mada realno i nije neka razlika, meni je bilo ok i ranije. Primetim prva dva minuta i zaboravim na to posle.
Takodje, izbacili su i Camera assistant, sad moze da se ugasi HDR, da se forsira 3x ili 10x telefoto da ne kropuje glavni senzor, moze i da se ubrza shutter speed, zanimljiva stvar.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221025_001301_Camera Assistant.png
    Screenshot_20221025_001301_Camera Assistant.png
    165.3 KB · Pregleda: 28
I prvi bagovi na recent app kada pokušam da kliknem na tri tačke. Uradio update na A13, pa factory, mislio sam da je do Nova launcher-a, probao i stock, ali isto se dešava. I da, juče uzeh opet S22 Ultra :D.
 
Kod mene ne odreaguje, ili me vrati na prethodni otvoren prozor koji sam imao.
 


Istekao je edit, neka admini spoje ovo u jedan post :).
 
I meni pukne One UI tako kad kliknem na tri tačke, Niagara Launcher. Mada, to mi je iskreno baš nebitno... :D
 
Vidim da puca Nova jos na neke stvari, poput lock screen-a, ali opet me buni zasto nece kada je OneUI set as default.
 
Hahahahahaha, bolest ne bira :D. Videćemo kako će se ovaj ponašati, pa ako opet daje iste simptome, opet u oglase, pa onda, te jedno, te isto, te jedno, te isto :D.
 


Istekao je edit, neka admini spoje ovo u jedan post :).
Al' su ga opravili... 😅
Ima li neko Snapdragon verziju, da vidimo ima li isti problem? Mozda je problem samo na Exynos hardver - softver relaciji pa ce brzo biti zakrpa.
Po meni, Samsungu je softver jedna od jacih strana u Android svetu, pocevsi od OneUI perioda. Nije valjda da krecu stopama Xiaomi-ja...
 
A nadam se da će ubrzo da reše, ili jedan, ili druga strana, jer Bog me, popisane stavke i popravke sa ovim A13 nisu male. Kao račun iz Lidla :D.
 
Jedno pitanje, kada zovete nekog da li vam je animacija za pozive animirana ili staticna boja stoji? Naravno ne video da postavljate nego default da ostane?
 
Kod mene je statična. Druga stvar, Samsung tastatura, Grammarly je dim-ovan, ali stalno stoji ona narandžasta tačkica koja me iritira da nešto nisam pogledao, kliknuo itd. Još neko ima ovaj "feature"?
 
Od jučerašnje nadogradnje ga testiram , sve moguće aplikacije koje koristim više puta pokretao - koristio , razgovori ... itd . Bez ijedne zamerke , sve radi top ....

( sve više sam ubeđen da kolegama sa foruma koji imaju probleme - da te probleme stvara neka / neke aplikacije koje rade iste / duple stvari kao "native" Samsungove )
 
Moguće je, ne isključujem mogućnost da Nova radi problem. Baš ću da je obrišem pa da vidim.

Edit: Nova je problem. Prebacio sam na One UI, uredno radi Settings, na tri tačkice gore. Sada sam isključio opciju, vratio Nova kao default i sve ok.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, kada zovete nekog da li vam je animacija za pozive animirana ili staticna boja stoji? Naravno ne video da postavljate nego default da ostane?
To možeš da promeniš, recimo kad zovem ženu statična je (boja, ne žena), a kad zovem klinca ide animacija :)
 
To možeš da promeniš, recimo kad zovem ženu statična je (boja, ne žena), a kad zovem klinca ide animacija :)
Znam, nego pre je bila animirana, pa reko da nije neki bag kod mene pa sad zakuca.. :D
 
Uradio update, sve radi Ok. Inače danas je update-ovan dosta good lock modula da bi bio podržan One UI 5.0
 
Moguće je, ne isključujem mogućnost da Nova radi problem. Baš ću da je obrišem pa da vidim.

Edit: Nova je problem. Prebacio sam na One UI, uredno radi Settings, na tri tačkice gore. Sada sam isključio opciju, vratio Nova kao default i sve ok.
Znaš da te lančere uvek treba eliminisati kada se prelazi na noviju verziju androida. Prođe neko vreme dok ih skrpe i utegnu da rade kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno