Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Pa od ovih 9 sati oko 7 sam bio van kuće. Napisah.

Signal je bio prilično loš na obe kartice, oko -100 dBm.

Da, nisam napomenuo, ali BT sat sve vreme, dok je oko 1h bio na kola za muziku.

Meni je baterija užasno promenjiva, te dva dana mislim super je, te ima dana kada ne može da se sabere.
 
Los signal u kombinaciji sa ukljucenim mobilnim podacima pa jos dve kartice ce da sljusti i najvecu bateriju ma sta drugo radio jer trosi bateriju i dok nista ne radis na telefonu.

Probaj jedan dan da prebacis na 3G pogotovo ako ne planiras da surfujes puno dok si izvan kuce (jer za sve ostalo je 3G dovoljan) pa pogledaj kakav ti je signal i potrosnja baterije.

Po meni dve stvari najvise uticu na razliku izmedju koriscenja izmedju svih nas a to su osvetljenje ekrana, koriscenje telefona napolju (kada automatika nabije osvetljenje na max) i gorepomenut kvalitet signala koji ljusti bateriju i kad nista ne radite.
 
Evo za sve koji su mi se podsmevali za trajanje baterije! Baterija na Samsungu S22 obicnom
Bukvalno niko ti se nije smejao, samo smo komentarisali da je i 7h na vanilla varijanti 22jke odlican, gotovo nestvaran rezultat, da moras biti prezadovoljan i da nema rezona juriti za nekakvih 10 sati sot. A i tih 7 sati je do toga sto je telefon koristen kao tablet maltene, sto rece kolega @joca89
 
Da li se nekom dogadja da na 22U prilikom premotavanja na youtube-u, video se zamrzne na par sekundi(dok ton normalno ide) i onda krene opet normalno da ide.
Uradjeni svi update-i koji su izasli
 
Bukvalno niko ti se nije smejao, samo smo komentarisali da je i 7h na vanilla varijanti 22jke odlican, gotovo nestvaran rezultat, da moras biti prezadovoljan i da nema rezona juriti za nekakvih 10 sati sot. A i tih 7 sati je do toga sto je telefon koristen kao tablet maltene, sto rece kolega @joca89
Sta znaci koriscenje telefona kao tableta? Kako vi koristite telefone, da bi bilo koriscenje telefona a ne kako vi kazete tableta?
 
Ne znam, ja imam većih briga (opisivao sam ranije), ovo mi dođe kao sitnica :LOL:. Pretpostavljam da će biti ispravljeno u nekom sledećem ažuriranju.
 
I sta nam je ciniti 😕
Izbaci svakako to đubre i ubaci Vanced verziju, pa vidi jel se opet javlja.

P.S. Ne mislim da je do YT aplikacije, Samsung je to zeznuo (kao i sve ostalo), ali prelaskom na Vanced možeš samo da dobiješ (rad u pozadini, bez reklama i sponzorisanih delova, vraćen dislike brojač...).
 
Zar Vanced nije zaustavio razvoj? Možda još uvek radi aplikacija, ali će u nekom trenutku u budućnosti prestati. Možda je bolje NewPipe?
 
Kakva je to verzija S22U kineskog porekla?

Vidim da imaju i EU verziju na istom sajtu:

A videh i da S22U ima i EE (Enterprise Edition) verzija. Šta mu sad pa to dođe?

@Truba
Zaustavljen razvoj, ali će raditi sigurno još dugo. Meni je bolji Vanced.
 
Los signal u kombinaciji sa ukljucenim mobilnim podacima pa jos dve kartice ce da sljusti i najvecu bateriju ma sta drugo radio jer trosi bateriju i dok nista ne radis na telefonu.

Probaj jedan dan da prebacis na 3G pogotovo ako ne planiras da surfujes puno dok si izvan kuce (jer za sve ostalo je 3G dovoljan) pa pogledaj kakav ti je signal i potrosnja baterije.

Po meni dve stvari najvise uticu na razliku izmedju koriscenja izmedju svih nas a to su osvetljenje ekrana, koriscenje telefona napolju (kada automatika nabije osvetljenje na max) i gorepomenut kvalitet signala koji ljusti bateriju i kad nista ne radite.
Takodje svetli rezim i opcija pronadji moj mobilni.
 
Najbolje da ugasimo mobilni - tada sigurno neće mnogo trošiti bateriju. Naravno šalim se.

U mom slučaju, uspeo sam da izvučem 8h rada ekrana izmedju 2 potpuna punjenja i uz gašenje aparata tokom noći - u mom ritmu korišćenja to mu dodje 2 puna dana. Sve mi je upaljeno, sa 2 aktivne kartice, uglavnom na 4g ali i uz WiFi ako sam kući ili na poslu. Druga kartica je na 2g a prva na 4g i ima internet.

Dešavalo se jedno 2x za ovih manje od mesec dana, da da posle paljenja mobilnog, ničim izazvano, krene u restart, i tada sve normalno radi. Bilo je par padova aplikacija. Sve ovo meni neočekivano, ali podnošljivo.

Generalni utisak je pozitivan, očekivao sam više ali i ovako je odlično. Kamere su po mojoj meri (malo smeta neprirodno automatsko "poboljšavanje"), veoma mi znači olovka...
 
Mislim da telefon treba mojim potrebama da služi a ne da ja njemu titram .a.a da bi radio!
A kako tebi moze da sluzi los 4G signal? Brzina je slabija nego na dobrom 3G signalu, telefon srce bateriju da bi pojacao prijem na antenama i samim tim mnogo vise zraci a ako te neko nazove telefon se sam prebaci na 3G. VoLTE i ne pomisljajte da koristite sa losim 4G signalom.

Ja sam stava, upali i koristi ono sto mi treba a iskljuci ono sto ne koristim ili mi ne treba u datom trenutku. Znaci ako ne koristim placanje tepefonom NFC off, ako mi ne treba navigacija GPS off, ako mi je 4G signal katastrofa, prebacim na 3G a ako sam na poslu (8h dnevno) ili kuci, ukljuci WiFi, Bluetooth upalim kad povezujem sa satom ili autom i sta ja tu gubim u odnosu onog koji je ukljucio sve zivo na telefonu a vise od pola ne koristi ni jednom nedeljno? Pola ovog ako ne i sve se moze automatizovati tako da ni to nije razlog da se neke stvari ne iskljucuju i ukljucuju kad vam treba.

Meni i dalje telefon sluzi a ne ja njemu ali mi sluzi onako kako ja hocu i ne ispastam nikako u odnosu na nekog ko je sve ukljucio, pustio mozak na pasu i onda kuka kako je baterija katastrofa, telefon ***** zato sto se pregrejava, resetuje, koci i sl. Neke stvari treba malo i nauciti koristiti...
 
Ja generalno igram na telefonu igre i sot mi takav da moram jednom da dopunim telefon, a kada ne igram ostane mi sigurno oko 50%.Imam s22 u. Kako se zove firma što je zadužena za sluške i punjač?
 
A kako tebi moze da sluzi los 4G signal? Brzina je slabija nego na dobrom 3G signalu, telefon srce bateriju da bi pojacao prijem na antenama i samim tim mnogo vise zraci a ako te neko nazove telefon se sam prebaci na 3G. VoLTE i ne pomisljajte da koristite sa losim 4G signalom.

Ja sam stava, upali i koristi ono sto mi treba a iskljuci ono sto ne koristim ili mi ne treba u datom trenutku. Znaci ako ne koristim placanje tepefonom NFC off, ako mi ne treba navigacija GPS off, ako mi je 4G signal katastrofa, prebacim na 3G a ako sam na poslu (8h dnevno) ili kuci, ukljuci WiFi, Bluetooth upalim kad povezujem sa satom ili autom i sta ja tu gubim u odnosu onog koji je ukljucio sve zivo na telefonu a vise od pola ne koristi ni jednom nedeljno? Pola ovog ako ne i sve se moze automatizovati tako da ni to nije razlog da se neke stvari ne iskljucuju i ukljucuju kad vam treba.

Meni i dalje telefon sluzi a ne ja njemu ali mi sluzi onako kako ja hocu i ne ispastam nikako u odnosu na nekog ko je sve ukljucio, pustio mozak na pasu i onda kuka kako je baterija katastrofa, telefon ***** zato sto se pregrejava, resetuje, koci i sl. Neke stvari treba malo i nauciti koristiti...
Sve ok samo reklama neka ide uz napomenu da korišćenje telefona na određeni način dovodi do pregrevanja, resetovanja, kočenja i slabijeg SOT-a. A da, to će se desiti nikad.
 
Kakva je to verzija S22U kineskog porekla?

Vidim da imaju i EU verziju na istom sajtu:

A videh i da S22U ima i EE (Enterprise Edition) verzija. Šta mu sad pa to dođe?

@Truba
Zaustavljen razvoj, ali će raditi sigurno još dugo. Meni je bolji Vanced.
Najbolja verzija, posebno što je Hong Kong u pitanju koliko vidim dole po komentarima (mada i da nije, Kineski se za po sata preflešuje u Taiwan ili Hong Kong). Eu verziju (sa nesretnim exynosom) gledaj da izbegavaš kad god možeš.
 
Šta ste stavili na ekran a da valja za s22 u?
Ja sam stavio fusion foliju ali je loša zbog olovke
 
^ jedino sto ce valjati je staklo white stone kojeg nema kod nas nego moras poruciti, folija ti ne vredi mnogo ako koristis olovku posto joj pravi udubljenja
 
Više ni na amazonu nema whitestona iz nekog razloga, koliko mogu da primetim. Ja kontao da mi buraz donese za s21 kad ono pr*
 
I šta ćemo sad?
Ja još držim onu fabričku foliju (dok me spadne) mada nije idealna za olovku
 
^ kvalitetniju foliju možeš staviti kod mobile outfitters koja se sama ispravi posle nekog vremena kad koristiš olovku, ako stavljaš UV staklo da nije white stone sve super radi osim otiska prsta.
 
Hvala, za otiskom prsta neću baš zaplakati tako da vredi probati.
Inače, evo skoro 5 sati ekrana danas a baterija oko 50% - po meni sasvim dovoljno
 

Prilozi

  • Screenshot_20220502-213305_Device care.jpg
    Screenshot_20220502-213305_Device care.jpg
    88.8 KB · Pregleda: 55
Najbolja verzija, posebno što je Hong Kong u pitanju koliko vidim dole po komentarima (mada i da nije, Kineski se za po sata preflešuje u Taiwan ili Hong Kong). Eu verziju (sa nesretnim exynosom) gledaj da izbegavaš kad god možeš.
Hvala na odgovoru. Ne znam samo kako se posle gleda na garanciju...
 
Juce prvi put, danas drugi, da viber, pa i whatsapp ispolje cudni ponasanje .. aamo se cuje melodija poziva, a nista se ne desava na ekranu .. posle stignu poruke na gomilu sto do tada nisu stigle iz nekog razloga, a nisam cackao niata vezano za deep sleep ili stavljanje u background itd, znaci stock setup. Ovo nikad na androidu nisam ni video ni imao, pa pripisujem modelu. Verujem da ce se srediti kroz update neki.
 
Nazad
Vrh Dno