Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Skontao sam, zato se i salim :D

Inace puni dobrom brzinom, vidi se po vremenu preostalom do pune baterije, ali mi je bezveze sto su to sklonili.
 
Ako je pakao vruc, sve je ok...
 
Telefon leti, nego imam neki utisak kao da sporije ucitava npr Instagtam, KP, i ovaj forum.. Inace kamera app radi perfektno.. E sad kakve su slike, ocenice neko ko redovno slika. Meni su uvek bile ok.
Generalno se sporije otvaraju aplikacije koje koriste internet. Sto se tice otvaranja ostalih aplikacija i zatvaranja svih aplikacija, animacije rade perfektno.

Svidja mi se sto su olaksali multitasking, kao i opcija da se iskopira tekst sa slike. U svakom slucaju ova 13-ica je donela vise od 12-ice.
 
Generalno se sporije otvaraju aplikacije koje koriste internet. Sto se tice otvaranja ostalih aplikacija i zatvaranja svih aplikacija, animacije rade perfektno.

Svidja mi se sto su olaksali multitasking, kao i opcija da se iskopira tekst sa slike. U svakom slucaju ova 13-ica je donela vise od 12-ice.
Sta je sa multitaskingom? Meni je sve isto? Ako mislis na ovoScreenshot_20221109_113529_One UI Home.jpg
 
Sta je sa multitaskingom? Meni je sve isto? Ako mislis na ovoPogledajte prilog 363144
Komentarisao je antec na prethodnoj strani. Povuces prstom iz gornjeg ugla ka sredini i smanjis trenutni prozor aplikacije i onda u meniju mozes i drugu aplikaciju da aktiviras. Prethodno u podesavanjima trebas da aktiviras tu opciju. Ta opcija je bila i ranije, a kako su je izbacili, prestao sam i multitasking da koristim.
 
Screenshot_20221109_114736_Device care.jpg

2 punjenje na A13... :)
Komentarisao je antec na prethodnoj strani. Povuces prstom iz gornjeg ugla ka sredini i smanjis trenutni prozor aplikacije i onda u meniju mozes i drugu aplikaciju da aktiviras. Prethodno u podesavanjima trebas da aktiviras tu opciju. Ta opcija je bila i ranije, a kako su je izbacili, prestao sam i multitasking da koristim.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221109_114944_Settings.jpg
    Screenshot_20221109_114944_Settings.jpg
    32.4 KB · Pregleda: 62
@msi993 U pravu si za net, sporije radi na neki nacin, o tome sam vec posao.

Ima i ovaj bag u pozivima
 

Prilozi

  • Screenshot_20221109_114921_Phone.jpg
    Screenshot_20221109_114921_Phone.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 64
Komentarisao je antec na prethodnoj strani. Povuces prstom iz gornjeg ugla ka sredini i smanjis trenutni prozor aplikacije i onda u meniju mozes i drugu aplikaciju da aktiviras. Prethodno u podesavanjima trebas da aktiviras tu opciju. Ta opcija je bila i ranije, a kako su je izbacili, prestao sam i multitasking da koristim.
U simpaticna stvar, samo malo da se naviknem. Pogotovu sto ne moram da izlazim iz igrice da odgovorim na poruku. Mada za sada se igrica restartuje kad je smanjim. I primetio sam da malo brljavi back kada radim, bar meni koji nemam dole pomocne tastere. Nekad odradi na smanjenu aplikaciju a nekad na fonu. A nekada obe odradi.
 
Potvrdjujem, uspeo sam nekako, top stvar. Ko bi rekao :)
 
Baterija juce 7h SOT. Sada, 3.5h SOT, jos 45%. Ali generalno mi se ne svidja A13.. Mnogo se cudno ponasa telefon. Cas leti, cas kao da se muci da otvori bench, i sve ostalo sto ima veze sa netom..
 
Baterija juce 7h SOT. Sada, 3.5h SOT, jos 45%. Ali generalno mi se ne svidja A13.. Mnogo se cudno ponasa telefon. Cas leti, cas kao da se muci da otvori bench, i sve ostalo sto ima veze sa netom..
Da ne zeza Chrom. Mene zeza vec neko vreme, moram da obrisem kes pa ispocetka i to i na drugom Zaomi tel.
 
Brisanje Chrom-a je prva stvar koju sam uradio kad sam upalio prvi put telefon 🤣
 
Društvo, evo ja da napišem neke prve utiske i ako smatram da treba proći bar nedelju dana, ali možda će nekom značiti. Drugo punjenje na A13, juče SOT 5:50h sa relativno dosta čačkanja telefona (društvene mreže, tel. razgovori i pola dana na wifi. pola dana 5g).
Iskreno za sad ne vidim neku razliku u bateriji izmedju oktobarskog A12 i A13, čak mislim da će se to popraviti sa još većim SOT-om kroz par dana. Uradio sam samo wipe chache, bez app boostera i nikakvog factory reset-a.
Animacije su osetno brže i fluidnije i eto malo nekih estetskih stvari koje ulepšavaju doživljaj. Kamera takođe malo fluidnija prilikom pokreta i to je to.
 
Baterija se stabilizovala, sad je sve okej. Kao sto uvek pricamo, treba vremena da sve legne na svoje mesto. Tel lepo radi, imaju neke male vizuelne promene i nista vise od toga. Veliki plus je da su animacije napokon sredili kako treba.
 
Prešao sam na A13 u četvrtak, pre puta van zemlje, i to samo da bih mogao da koristim update-ovanu expert RAW aplikaciju, naravno kad sam instalirao, ništa od astro zezancija mi nije bilo dostupno. Elem, krenem na put, navigacija bez problema, telefon ladan, baterija ne pada brzo, leti sve! Ja u čudu, mislim se jel ovo realno, sigurno će nešto isplivati kasnije međutim stvarno je sve bilo ekstra! Iznenađenje mi je što tel u stand by režimu uopšte ne troši mnogo baterije, Google servisi potrošnja bukvalno 1% na 9h mirovanja, baterija padne 3% za 9h mirovanja, meni je ovo stvarno novo iskustvo, kao da sam kupio novi tel, a najlepše od svega što mi se oslobodilo oko 50gb prostora nakon prelaska na one ui 5 😁
 
Toliko skup telefon i treba da odlicno radi bar 3-4 godine, a update da ga tako poboljsa, a ne unazadi kao sto je bilo slucajeva u proslosti...
 
Da potvrdim kolegu sto je napisao za slobodan prostor, secam se na a12 kad udjem u memoriju i gde je stavka drugi fajlovi- da je pre zauzimalo preko 15gb, sad je to 35mb. I tel predobro radi, kao da su ga zategli na max. Drugar ima s22u i kao da je s21u noviji model, dosta bolje radi i plus nema problem oko poziva.
P.s. znam kolegu koji nema sanse da predje na a13 @Proday 😂
 
Pa ukoliko vremenom svi nahvale A13 nisam isključiv, mada ne žurim nigde. Posebno što nas šaka jedne ruke ovde sa snap verzijama.
 
Meni danaas dosao A13, MTS korisnik.
Imam nekih primedbi...
1. Pobrljao mi je sve za snimanje glasa.
Skrljao mi je "onaj" Call recorder sto je mogao nekako da snima razgovor, nije se mogla aplikacija pokrenuti, deinstalirao sam ga...
Pokvario je i samsungovu aplikaciju voice recorder al ju je nekako uspeo popraviti i proradila je.

2. U Viberu kada bi do sada hteo poslati slike isao sam na onu ikonicu za slike i sad mi otvara samo folder sa slikama iz vibera (primljene i poslate), a da bi poslao sliku koju sam ja ufotkao moram desno u malo prikrivene opcije (tri tackice iza gif i sata) pa na send file i tu mi izlista slike.
Moze li se ovo izmeniti da otvara sve slike cim kliknem na oni drugu ikonu u viberu, onu za fotke, pa da pokazuje sve fotke, kako one iz vibera tako i ove snimljene telefonom, kao sto je bilo do sada?
Ovo me bas nervira i produzava put za slanje slika...

3. Meni pokazuje brzo i super brzo punjenje, zavisno od kabla koji koristim a koji su u razlicitim usb konektorima na nekom boljem Baseus punjacu (UsbA na usbc daje brzo a usbC na usbC daje superbrzo i vise struje)

E, da uradio wipe cache i ne menja se nista u Viberu povodom ovog mog problema.

Da nije omoguceno snimanje telefonskih razgovora sa A13 ?
Ko velim da pitam kad je vec izbrljavio snimanja glasa...
 
Ovo za Vajber, vidi da ti nije ukinuta dozvola da Vajber pristupa slikama i klipovima u galeriji, mislim da je bilo reči o tome, da A13 to uradi prilikom update-a...
 
E hvala na obavestenju.
A kako da to ukljucim?
Gde se nalaze te opcije za ukljucivanje?
U viberu ili negde drugo...?
Pokusavam naci i ne vidim.... :(
 
Nazad
Vrh Dno