Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

S21 ULTRA
WQHD + LTPO 120Hz
Support 45W
108MP HM3
Almost equal width bezel
 
E ovo vec lepo zvuci. Samo da se srede problemi sa proc i kamerom. [emoji16]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
I cena kao N20 Ultra ili cak i skuplja. Ne bi me cudilo.
 
Koliko se ja sećam, S20U je imao višu launch cenu od N20U, tako da... :D
 
Dođe i potvrda da će S21U podržavati korištenje S Pen...može biti praktično.

P40Pro+ & Tapatalk
 
A sa time i pa pa Note seriji. Imaćemo S i Fold serije očigledno od sledeće godine.
 
Pa pazi Dare...iskorak u odnosu na N10 i N20 nije veliki da se ne lažemo. Moraće Samsung nešto da smisli. Verujem da će S serija od S21 pa na daje biti neka zamena za Note seriju, a Fold sama ekskluziva.
 
Ja se nadam da nece ukinuti jos,jer za jesen da izbace samo fold koji je idalje preksup uredjaj ne znam koliko je pametan potez,ja da se pitam na prolece bi izbacio i S i N seriju a na jesen Fold i stvar resena.:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Možda se prebace na 3 glavna predstavljanja po godini. Npr. S serija jan/feb, Note maj/jun i Fold sep/okt. Mada se opet postavlja pitanje poente Note serije, ako i S serija dobije olovčicu. Note je pravougaonik, S je više okrugao, to da im bude razlika? Možda S serija neće imati slot za olovčicu.
 
Poslednja izmena:
Možda će S serija samo podržavati S Pen...morati će se kupovati posebno, kome treba a vjerojatno neće ni biti "rupe" za čuvanje. Način da se zaradi još nešto novca prodajom olovke.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Tako će i biti, mislim na to da će imati podršku za olovku, a ne da će biti spojene serije, barem sledeće godine ne.

Onaj ice universe pre par satio napisao tvit "Keep your S pen and don't lose it"

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Mozda nije bas usko vezano za temu, ali ipak cu postaviti:
https://m.gsmarena.com/samsung_announces_the_exynos_1080_its_first_5nm_chipset-news-46251.php
Samsung je predstavio Exynos 1080, SoC vise srednje klase. Na papiru deluje odlicno, 5nm, A78 umesto Mungosa, integrisan 5G modem (za razliku od SD865 i A14)... Slican ce biti i flagship SoC za S21/S30 ili kako ce se vec zvati. Kad su napravili novi (integrisani) 5G modem, moguce je da su sredili i 4G koji je vec godinama problem i nesretnog mungosa su izbacili. Mozda ce u januaru konacno moci da pridju SD875-ici, neka i nema Cortex X1 i neka bude 10% sporiji, ali neka ima jednaku autonomiju, prijem signala i da mu ne padaju performanse pri opterecenju. Qualcomm sve vise preteruje sa cenama, potreban mu je jedan "samar" od konkurencije.
 
Na papiru deluje odlicno, 5nm, A78 umesto Mungosa, integrisan 5G modem...Kad su napravili novi (integrisani) 5G modem, moguce je da su sredili i 4G koji je vec godinama problem i nesretnog mungosa su izbacili.

To bi bilo najbolje što se moglo dogoditi...nek bude i 15% sporiji briga me samo da poprave autonomiju.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Qualcomm sve vise preteruje sa cenama, potreban mu je jedan "samar" od konkurencije.
Samo ako dobije šamar od Samsunga. :d
Pre će biti od Kirin-a i MTK (iako je lošiji od Exy ne jede bateriju i nema loš signal kao on). Apple da ne spominjem, Intel je miljama daleko, novi Apple cpu može samo još bolji da bude.
Daj Bože da srede taj 4g modem već jednom, mada ako već 10 godina nisu postigli značajan napredak zašto bi se sad cimali sa tim, dobro im ide nerad.
 
^Samsung Mobile Division ima mnogo vise novca/profita od Qualcomma (mozda i preko 10 puta vise, zaboravio sam tacno), a u danasnje vreme novac je gotovo sve, pa ako budu imali jak cilj da naprave konkurentan SoC - napravice ga. ;) Kirin ce ostati konkurent samo u Kini, osim ako nova americka administracija ne skine ban.
 
Ljudi izgleda zaboravljaju da je pre 4-5 godina exynos jeo snapdragon za doručak.

To vrlo lako može da se ponovi, ako ne ove god, onda sigurno sledeće, kada stigne AMD gpu...
 
Ljudi izgleda zaboravljaju da je pre 4-5 godina exynos jeo snapdragon za doručak.

To vrlo lako može da se ponovi, ako ne ove god, onda sigurno sledeće, kada stigne AMD gpu...
Zato što je Qualcomm tada imao SD 801 i SD 810 koji su bili jako loši. Ali od SD 820 Qualcomm svira samo "best of".

Tako da taj Exynos nije bio nešto posebno vec samo malo bolji od ranih Mediateka i Kirina.

Sada su svi oni bolji od Exynosa.

Tada je I Intel bio bolji od FX Bulldozera.
 
Ljudi izgleda zaboravljaju da je pre 4-5 godina exynos jeo snapdragon za doručak.

To vrlo lako može da se ponovi, ako ne ove god, onda sigurno sledeće, kada stigne AMD gpu...
Pa ako se ostvari saradnja sa amd-om exy vrlo lako moze postati "ubica".:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
A Galaxy S21 with an S Pen isn't as crazy as you think it is
galaxy-note-20-ultra-vs-s20-ultra.jpg

Phones like the Galaxy Note 20 Ultra and Galaxy S20 Ultra aren't that different from one another. While there are some differences in the camera, both are roughly the same size, both have the same excellent display, and both cost about the same when first launched. The real difference is the S Pen and the software that supports it. Basically, both are some of the best phones you can buy today.
https://www.androidcentral.com/galaxy-s21-s-pen-isnt-crazy-you-think-it
 
Poslednja izmena:
Prednja strana odlična, ako ovako bude.

Simetrične ivice (skoro), ravan ekran.
ae31d6c7ad5dc4ab309cec5730362a62.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Premalo je ovo zaobljeno na ćoškovima za S seriju nekako. Možda je ovo S30FE, ili najjeftiniji S30.
Meni je S20 perfektan što se tiče prednje strane, jedino pozadi da naprave lepši oblik kamera i da vrate zelenu i žutu boju. Na S20 seriji im boje nisu nešto.
 
Kod prednje strane i nema sta da se menja, skoro je svaki isti tel, iza je vec druga prica. Samo da kamera bude dobra, izgled je manje vazan. Zelena je dobra, tj koja je bila kod ip. Exy 1080 nema podrsku za qhd i 120hz, tako da se ocekuje novi exy.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Deluje kao ravan ekran na ovim slikama...
Jos bolje...

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ovo je živi užas. Ponovo plastika nazad ? Samo ultra sa 2k rez :)
 
Nazad
Vrh Dno