Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Vise puta sam ovde pisao o bateriji, sta je najvise trosi (los signal, VoLTE + los signal, visoko osvetljenje ekrana, los signal + mobilni podaci + napolju na jakom suncu = melje bateriju, brdo instaliranih lose napisanih aplikacija....) tako da ko hoce bolju bateriju mora malo da obrati i paznju sta mu je aktivno u kom trenutku (a ne ja sam njega kupio a ne on mene pa ukljuci sve sto postoji na telefonu a posle kriminalna baterija).

Tako da nemojte odmah kako je ovo nemoguce, fake i sl, svako drugacije koristi telefon. Neko ne ispusta telefon iz ruku, stalno cacka drustvene mreze, napolju, osvetljenje na max, slab signal a imate iste takve osobe koje isto to rade unutra, osvetljenje na 30%, wi-fi i imace dosta bolje rezultate. Gde su tu ljudi koji rade po 8-9 sati i nemaju vremena tad da cackaju telefon (ja sam medju njima) pa tek uvece kod kuce krecu da cackaju telefon, njima je jos bolji rezultat,

Tako da da , generalno je losija baterija na njemu (ranije imao S10 lite) ali ne koristimo svi isto telefon.
 
@Pegazbre ovo su varijacije u koriscenju i tako gledajuci nikada se ne bi uspostavilo bilo kakvo pravilo i ne bi se ni navodila potrosnja kao segment ili trajanje.
Nekima je sastavni deo posla telefon i takvo koriscenje smatram relevantnijim. Telefon sam kupio da bih ga koristio.
Ovaj pazim da ne "opteretim" kako bi izdrzao bar do veceri.
Koliko citam o seriji s23 ljudi su odahnuli u pitanju baterije.
Naravno da postoje varijacije ali ne treba ici u krajnost.
 
@Pegazbre ovo su varijacije u koriscenju i tako gledajuci nikada se ne bi uspostavilo bilo kakvo pravilo i ne bi se ni navodila potrosnja kao segment ili trajanje.
Nekima je sastavni deo posla telefon i takvo koriscenje smatram relevantnijim. Telefon sam kupio da bih ga koristio.
Ovaj pazim da ne "opteretim" kako bi izdrzao bar do veceri.
Koliko citam o seriji s23 ljudi su odahnuli u pitanju baterije.
Naravno da postoje varijacije ali ne treba ici u krajnost.
Sve si tacno napisao..
Ako cu da gasim AOD, stavljam aplikacije u mirovanje, ne koristim ga preterano po suncanom danu napolju, jurim kvalitetan signal mreze, gasim mobilne podatke itd...itd...onda mi takav smartphone ne treba.
Postoje telefoni sa istim ili slicnim kapacitetom baterije koje ne traze ovoliko restrikcija pri tome imaju 30-ak posto duze trajanje iste i tri puta brze punjenje.
Smatram da je bzvz koristiti telefon koji je kostao 900e i pogasiti mu pola funkcija koje ga cine smartphonom..
Ali sam pao,sam se ubio..nauk za sledeci put.
 
Upravo tako, ako ti telefon ne odgovara i ne zadovoljava tvoj nacin koriscenja, slobodno mozes da ga zamenis ali nije uredu da ne verujes da neko moze da izvuce vise iz iste baterije nego ti samo zato sto ne koristi telefon na isti nacin kao ti.

Niti je tvoj nacin jedini validan nacin koriscenja telefona niti je moj ali nije uredu nekog 'indirektno' nazivati lazovom samo zato sto mislis da su za tebe i po tebi takve brojke nemoguce.
 
Upravo tako, ako ti telefon ne odgovara i ne zadovoljava tvoj nacin koriscenja, slobodno mozes da ga zamenis ali nije uredu da ne verujes da neko moze da izvuce vise iz iste baterije nego ti samo zato sto ne koristi telefon na isti nacin kao ti.

Niti je tvoj nacin jedini validan nacin koriscenja telefona niti je moj ali nije uredu nekog 'indirektno' nazivati lazovom samo zato sto mislis da su za tebe i po tebi takve brojke nemoguce.
Vidi, nisam nikoga nazvao lazovom, pazljivo biram reci ali i dalje ne verujem da razlika moze da bude 50%.
Apsolutno tvrdim da je nemoguce, ovaj telefon preko 7h sota, naucna fantastika.
Tj moguce, ali sam velikim restrikcijama.
Sve preko 5h sota je za oskara.
 
Pocinjete da smarate sa baterijom, i to zesce.
Lepo receno: ne svidja ti se, prodaj, uzmi sta mislis da je bolje.
Spamovanje po temi nece pomoci bateriji.
Nastavite li, slede restrikcije koje vam se nece svideti.
Hvala
 
Ekran na 60hz, 2/3 vremena ukljucen BT, samo sat, nisam kacio slusalice... Par nebitnih app. koje ne koristim u deep sleep-u, cao... 95% ukljucen wifi, kad spavkam je off. Osvetljenje automatsko 20-30% vremena, sve preko toga je migrena osim kad je sunce, tad ide na 100%, danas je bilo malo sunca, krastavac... Sim ima vecinu vremena 2 crtice, nekad samo 1, a ponekad i 3... Ne koristim meta app. i ne igram igrice na tel. za sada...

Dnevnik jedne baterije. 😀

Screenshot_20230321_201246_Device care.jpg
 
Dobio sam opomenu zbog komentara o bateriji gde nisam istakao ni jednu neistinu i misljenja o cancel culturi.
Sami presudite.
 
Dobio sam opomenu zbog komentara o bateriji gde nisam istakao ni jednu neistinu i misljenja o cancel culturi.
Sami presudite.
Obično se tako završi kada se neko učlani pre mesec dana, ima 30ak poruka i 80% u temi gde krene da pljuje nešto. :) Realno izgleda kao da si neki SNS bot koji fura svoju priču i ne zanima ga ništa ostalo.

Ontopic: meni je baterija oko 4-5h SOT-a i dođem na 20% od prilike. Ali nisam radio factory reset ili wipe cache posle posledna 2-3 veća update-a. Kao što sam već pričao, pre ovog telefona sam imao Xiaomi Mi 9 SE gde mi je SOT bio 3h. Za dnevne potrebe je sasvim dovoljno, ne kapiram kako nekome dnevno treba 8-9h SOT-a osim ako ne koriste telefon za neki QA testing ili bleje ceo dan po kafiću i čekiraju Instagram.
 
Niciji bot nisam iznosim licno iskustvo. Da jesam verovatno bi hvalio neki brend bez adekvatnih cinjenica. U temi sam vise trazio savete.
 
Evo opet i ja da prokomentarisem na vecnu temu baterije.
Baterija mi je degradirala za nekih 6,7% za ovih.....11 meseci koriscenja. Nije sjajno, nije stravicno.

Normalno mi je(u smislu koriscenja) :
  1. Ogranicen CPU na 70%, AOD je 24/7
  2. 60hz
  3. Brajtnes na auto- sto u slucaju s21fe znaci 100% brajtnes cim izadjem na ulicu
  4. 3+ sata dnevno na 4g i bt slusalicama
  5. U zivotu nisam video full 5 bars na ovom telefon. Signal mi se uvek registruje na 3 ili 4 bara. MTS, blizu karadjordjevog parka Beograd.
  6. Sat i po vremena dnevno rolam neke glupe igrice, tample runove i slicno. Kad su sastanci i slicna sranja, moram da budem tu, ne drze mi paznju, pa moram malo da rolam to.
  7. FF fokus sat i po dnevno
  8. Otkljucavam telefon u proseku 45 puta dnevno
  9. Od soc aplikacija fb mass, wa, outlook, gmail.
Standardno mi je: 6 sati sot na period od 28 sati. Mogao bih da izvucem vise sota, ali po cenu ukupnog standby vremena. To znaci da, ako bih drzao telefon na punjacu celu noc, nema sanse zive da ga ubijem za dan osim, ako imam upaljenu kameru barem 4 sata.
Nisam pohvatao na kraju, sta je tacno dobar sot? A, sta je sot zbog koga telefon mora da se prodaje?
 
Dobio sam opomenu zbog komentara o bateriji gde nisam istakao ni jednu neistinu i misljenja o cancel culturi.
Sami presudite.
Sta da pre(o)sudimo?
Da ste lepo upozoreni da ne spamujete, vi nastavili i sada drama?
Jedno je izneti misljenje, drugo je spamovati.
Pogledas zadnje 2 strane i imas definiciju spama.
Kolega ti je na godisnjem, takodje nije ozbiljno shvatio upozorenje + mi salje pm gde uporedjuje potrosnju baterije sa potrosnjom goriva u autu...
Predlazem vam da detaljno i pazljivo procitate pravila foruma, koja vaze u svim temama, ne samo ovoj.
Prokomentarises li jos jednom javno poteze administracije, bices trajno udaljen.
Nije vam ovo javno dobro ili FB.
Ovo je privatan forum gde ili postujes sagovornike ili letis napolje.
 
Sta se dobija/gubi sa ograničavanja cpu na 70%? Kapiram da malo utiče na bateriju i zagrevanje, a da li je primetno usporenje telefona?
 
Sta se dobija/gubi sa ograničavanja cpu na 70%? Kapiram da malo utiče na bateriju i zagrevanje, a da li je primetno usporenje telefona?
A gde se to cpu moze ograniciti na 70%? Znam za Power Saving mode ali on ogranici jos par stvari a kao dodatno ogranicenje mozes da stavis cpu na 70%.

Premium Samsung modeli na OneUI 5.x mogu da postave cpu da radi sporije da bi se poboljsala baterija (jer 95% korisnika i tako usporen cpu je dovoljan za sve sto koriste tj nece ni primetiti neku razliku) ali to je samostalna opcija koja nije omogucena na "jeftinijim" modelima.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da imaš opciju pod Power Saving kada kucaš u pretrazi pa tamo da limitiraš na 70%.
 
Jel zna neko kako da podesim neku Bixby rutinu kada je tel diskonektovan sa bilo koje Wifi mreže? Imam mogućnost kada je Wifi off ili kada je diskonektovan sa određene mreze, ali ne nalazim opciju za bilo koju Wifi mrežu.
 
Ја га инстално, ал ме нешто зеза Google Play system update, пријављује ми верзију од 1.фебруара а кад проверим да ли има нова верзија, он је нађе, инсталира, ресетујем фон, и кад уђем поново да проверим, иста прича (стара верзија, нађе нову, ресет...) и тако унедоглед.
А на А72 сам успешно инсталирао верзију од 1.марта, не знам у чему је фора.
 
Nekako mi se izgubise edge panels iako mi je stiklirano,da li zna neko kako da ih opet vratim (probao sam par puta restart telefona ali opet isto)?
Sredio,nekako mi se pomerilo sa desne na levu stranu :(
 

Prilozi

  • Screenshot_20230327_150758_Edge panels.jpg
    Screenshot_20230327_150758_Edge panels.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot_20230327_150817_Edge panels.jpg
    Screenshot_20230327_150817_Edge panels.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 76
Poslednja izmena:
Nine tako loša baterija kao što mi se učinilo kad sam tek uzeo tel:
 

Prilozi

  • Screenshot_20230328_190304_Device care.jpg
    Screenshot_20230328_190304_Device care.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 66
Nista posebno, jedino sam napravio dve rutine, tj. 3, kad je nakacen na wifi (kuci ili na poslu), ugasi gps, data i osvetljenje ekrana na 30%, i prebaci na 2g pošto mi je loš signal na poslu. Kad sam napolju sve je isključeno.

Bez toga je sot bio oko 5h, ali sve zavisi koliko sam napolju. Svakako meni dosta, nemam vise od 2-3h sota dnevno
 
Naručio sam ovaj model 6/128 i treba da mi stigne ovih dana.
Do sada me je 4.5 godine sjajno služio Samsung A5 (2017) koji je i danas za moje potrebe dosta brz, dan završim sa 40ak % baterije itd. Prosečan sam korisnik.
Počeo je da "gubi" sim karticu, da je ne prepoznaje, često sam i nedostupan, pa sam odlučio da se obnovim.

Svestan sam da prelazim na mnogo bolji model telefona, ali me buni da li ću i koliko i u čemu osetiti razilku i procesoru pošto nisam siguran koji će mi zapasti?

Vidim da ovde većina naglašava da je dosta bolji taj Snapdragon 888.
 
Razlika mozda u trajanju baterije, sd bi trebalo da je nesto štedljiviji. U radu telefona neces primetiti nikakvu razliku.
 
Nekoliko godina sam koristio A5 2017 kao telefon za pozive, SMS i poneka Viber poruka. Retko neki minut surfa.
Tad, kada sam ga kupio, kao nov model, već je bio inferioran (brzina/odziv) u odnosu na moj primarni telefon.

Koji god procesor u S21FE da dobiješ, računaj na ooozbiljan napredak u brzini i u kvalitetu fotografije koju pravi, u odnosu na A5 2017.
 
Nazad
Vrh Dno