Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Realno oni su odradlili prevaru jer su njemu prodali NOV telefon po punoj ceni... Za to bi neko trebalo da odgovara jer nije uzeo telefon na oglasu na rec, vec u poslovnici kod operatora, uz fiskalni racun, ocekujuci neku sigurnost i poverenje.... Da li to znaci da bi bilo u redu da su sacekali neku baku koja pojma nema i bilo bi ok da joj uvale telefon jer je neko od radnika bio nesmotren ili sta vec... To prosto nije ok, i zato ne treba na coveka "drvlje i kamenje" jer ga je tako velika kompanija - prevarila....
 
@tozovac
Šta ste napali čoveka da je kriv. Nije kriv, lopovi su ga prevarili gadno, i ja bih očekivao da je to u mint stanju jer očekuješ to kad ideš da kupiš nov telefon??? Zar ne? E sad što mi živimo u banana državi, to je druga priča.

Ja bih išao preko zaštite potrošača, idi nađi tu kod koje si preuzeo telefon, zapreti i šefu, imaš maltene svedoka da je to bila otvorena kutija.

Zovi Yettel u BG-u, napravi frku. Ništa bez toga.

Kakvi prevaranti, ne mogu da verujem.

Mogu da zamislim koliko si se razočarao. Ali nauk za sledeći put. Ako bude, ja bih na tvom mestu promenio provajdera, ionako su najskuplji a realno nemaju najbolju mrežu (mts ih šije, putujem često po zemlji pa znam po signalu).
 
Možda si i u pravu, treba ići na kartu da mu je prodat polovan telefon što oni nisu imali pravo (nebitno po kojoj cijeni), jasno su morali imati naznačeno na deklaraciji da je u pitanju polovan (otvaran) uređaj.

Traži da se vrate kamere, napravi pritisak, vjerovatno će ti izaći u susret ali moraš dići prašinu...
 
Imam kod od 1000 dinara ako nekom treba
 
Немам друштвене мреже, завистан сам од њих, па сам их погасио, а и не пријају ми.
Пробаћу још једном да одем до продавца и да видим да ли нешто може да се уради, као човек са човеком.
Ако не, пробаћу да прихватим стање такво какво је, да прогутам жабу, јер као што неко рече, вероватно сам сам крив пошто ми се други пут дешава. Вероватно не волим себе довољно.
Али нећу им заборавити, првом приликом ћао. А можда и нећу, можда ћу кад извагам шта губим а шта добијам опет њих изабрати. Јер можда сам мазохиста. Видећу кад дође тренутак.
Били како било, хвала вам свима на подршци!
Јавићу шта сам урадио са телефоном.
 
Lepse ces se osecati ako im ne dozvolis da se izvuku sa ovim. Tvoja krivica u ovoj prici ne postoji. Odluka je naravno na tebi...
 
Jel se dešava nekada da se notifikacije ne čuju? Čini mi se da je WhatsApp problematičan iz nekog razloga...
 
Meni se desavalo na s21 da mi odjednom prestanu da se cuju sve notifikacije... Jedino je pomagao restart
 
Ista prica i na S22 Ultra. Postoji neka neusaglasenost sa aplikacijama definitivno.
 
Био у радњи у Косовској (где сам и купио мобилни) и истом продавцу који ми је и продао уређај најнормалније рекао: Милоше, што ми продаде оштећен телефон? Он погледао, па каже, пази стварно. Реко, јел можемо нешто ту да урадимо? Каже, пошто си рекламирао, ајде да сачекамо шта ће да одговоре. Ја реко, не верујем 1% да ће ми уважити рекламацију, он каже дешава се и да уваже. Али ако негативно одговоре, ево ти мој број телефона па ћемо нешто смислити.
Ето, кад осетим да ме третира као човека а не као број, и да не буде ништа од замене, па ми није криво.
 
Био у радњи у Косовској (где сам и купио мобилни) и истом продавцу који ми је и продао уређај најнормалније рекао: Милоше, што ми продаде оштећен телефон? Он погледао, па каже, пази стварно. Реко, јел можемо нешто ту да урадимо? Каже, пошто си рекламирао, ајде да сачекамо шта ће да одговоре. Ја реко, не верујем 1% да ће ми уважити рекламацију, он каже дешава се и да уваже. Али ако негативно одговоре, ево ти мој број телефона па ћемо нешто смислити.
Ето, кад осетим да ме третира као човека а не као број, и да не буде ништа од замене, па ми није криво.
Bio fin jer zna šta ti je uvalio, recimo. Treba bez reči da daju nov telefon jer je i dotični Miloš svedok da je kutija bila otvorena. Nema šta ti dalje da dokazuješ, ima da ti daju sad kutiju koja otvorena - nije, i nemoj da im popuštaš, skupo bre to.

Sledeći put ćeš pregledati telefon detaljno ako je kutija otvorena.
 
Стигао ми је одговор на рекламацију, одбили су је. Онда сам се, по договору чуо са продавцем који ми је рекао да га зовем ако одбију рекламацију. Он ми је рекао да он ту не може ништа ако они одозго не одобре (сад је и он променио причу) и да треба да будем упоран и да поново напишем рекламацију, што сам и урадио. Сад опет чекам до 8 дана.
По свему судећи ћу ја њих првом приликом мењати, MTS вероватно. Мало ћу се начекати, али утолико ће слађе бити. Yettel је у питању, да знају људи.
 
Nikako pozivi samo SMS sa Milosem i da ti u pisanoj formi nekako napise da ti je dao otvoren telefon. Sa time ODMA zoves inspekciju. I pravac tamo da ti je prodat polovan ostecen uredjaj.
Ima shop manager ***** da pusti kad mu udje inspekcija. Da li je jos neko bio sa tobom kad si uzeo telefon ?
Da li bi prepoznao radnika koji je bio pored Milosa kada ti je prodao telefon ?
 
Svi su operateri pilićari u tom blatu od države.
Ontopic: meni nekako baterija sve bolja i bolja na ovom telefonu. Mesec dana kako ga koristim, ali poslednjih dana bas izdrzi cimanja dosta 5-6h sota sasvim super. Sve leti na njemu, punjac 25W radi dobro, kupio sam powerbank wireless ako zafali struje da dopunim na putu. Bio sam onako meh nit tamo nit vamo sa ovim telefonom, ali sad mi je telefon gotivan posle mesec dana. Ništa meni ne fali na njemu, eventualno sam razmišljao ako bih ga menjao za kompaktniji S21 ili S22. Al možda zimi...
 
Nikako pozivi samo SMS sa Milosem i da ti u pisanoj formi nekako napise da ti je dao otvoren telefon. Sa time ODMA zoves inspekciju. I pravac tamo da ti je prodat polovan ostecen uredjaj.
Ima shop manager ***** da pusti kad mu udje inspekcija. Da li je jos neko bio sa tobom kad si uzeo telefon ?
Da li bi prepoznao radnika koji je bio pored Milosa kada ti je prodao telefon ?
Милош ми се јавио позивом. Ја сам у рекламацији написао да је кутија била отворена, и то нико не спори. У одговору на рекламацију ми је речено да сам својим потписом потврдио да преузимам исправан уређај и то је њихово објашњење.
Радницу која је била у тренутку продаје поред Милоша бих препознао на 100 км.
Они сви говоре да имају отворене телефоне јер купци хоће да виде боју, али мени је то мало сумњиво.
Иначе, сам сам био кад сам куповао телефон.
Ја сам и питао Милоша при куповини што је кутија отворена, он ми је рекао да је хтео купац да види боју.
 
Mislim da ces ovo tesko da izboksujes. Upravo potpis koji si ostavio da je telefon preuzet u ispravnom stanju stiti njih. Nazalost, sledeci put dobro proveri telefon ako vidis da je kutija otvarana.
 
Kabal taman da se obesiš pošto je na oba kraja type c, a većina punjača u kući usb a. 😁
 
Kabal dobijaš.
Ја нисам добио кабл?!

Да ли то може да ми помогне да ми замене за неотпаковани уређај?
А, јесам, јесам, добио сам, нисам добро видео, извињавам се на дезинформацији.
 
Poslednja izmena:
Uštekaju kabl kao zlato u kutijici.
 
Inace evo jedne pricice na konto onog prodavci kupci.

Iako moze da bude i jedna i druga strana u pravu, kad se potpise da je tu ende. Inace da ljudi hoce da kupe telefon u prodavnici i hoce da vide. Zamislite hoce neko uzivo da vidi telefon, jer preko sajta ne moze. Dolazimo do onih online ljudi daj da probam na par dana, ne svidja mi se pa cu da vratim. To sto je otvoren telefon zbog naseg zakona, greska, jer ce taj telefon kupiti neko drugi po punoj ceni. Jel ima na kp taj zakon o povratu? Nema? Cudno.

Inace neko kaze dokazi da je bio ostecen telefon ili da ga neko posle nije ostetio ne moze nikako.


------------------------------------


Covek dolazi kupuje telefon, S21 lavanda za cerku, da Vam otvorimo da vidimo da je sve u redu, ma kakvi to je cerki za poklon. Dok su oni bili tu placali sta vec, ja sam izasao napolje. Vidim cerka iz prodavnice skakuce i daje joj otac telefon 30 metara od prodavnice. Telefon pada na plocice razbija se, covek se vraca u prodavnicu galami kako je dobio razbijen telefon i to znate kako uverljivo sa cuvenim tuzicu Vas prevarili ste me bla bla bla kakvi ste to ljudi rasplakali ste mi cerku itd itd...

Sreca kamere spolja fala bogu FHD su bar, pa moze da se vidi sve inace...



Ja krecem od sebe, znam da ne bi uvalio, a opet znam i kakvih ljudi ima mozda su i znali... Doduse uvek se otvara nesto bilo to veliko ili malo, platis pogledas osteceno, daje se drugo, neosteceno ides kuci i gotovo.
 
Evo baterije sa Exynos verzije (verzija sa 8GB memorije).
Uzeo sam ga pre par dana tako da jos nema AI battery optimizacije, mada ne znam da li to i koliko pomaze.
Punjenje ograničeno na 85 procenata, 120hz osvezavanje, auto brightness.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220901-163352_Device care.jpg
    Screenshot_20220901-163352_Device care.jpg
    47 KB · Pregleda: 46
Pogresno radis.

Bolje je za bateriju da ga punis do 100% nego da ga praznis ispod 20%.
 
Obično ide na punjač kad je na ~20 procenata.

Ovo je bilo čisto radi testa. ;)
 
Slobodno puni do 100% i stavi na punjac kad ti to javi telefon i nemas brige oko baterije.

Bateriji najvise smeta visoka temperatura (brzo punjenje, koriscenje na suncu ili dok se puni i sl) i duboko praznjenje.
 
Malo utisaka nakon 20 dana.
Nakon avgust update zbog trajanja baterije resio da uradim hard R.
Odmah nakon toga u stanju mirovanja stavio tacno 21 apk.
Iskljucio drugi sim.
Trajanje baterije bukvalno ne moze da se uporedi sa prethodnim utiskom. Neuporedivo bolja.
SD 888 brz, ima zagrevanja definitivno, nista drasticno, po mom iskustvu nije za 2 sim koriscennje (srce bateriju kao lud, db signala dobar)
UI imao lagove u pocetku, verovatno dok se sleglo, sada nemam prob.
Telefon odlicno hardverski uradjen. Dizajn i kvalitet neupitan.
Generalni utisak, ocekivao sam puno bolje, ali po meni najbolja kupovina za odvojenu sumu.

P. S. sad kada sam izasao iz bana mogu da napisem ZIVELA SLOBODA MISLJENJA.
 
Vrh Dno