Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

@Senat

Imaš na Aliju stakla sa kojim radi otisak prsta

Ja se razmišljam o onom Nillkin sa crnim ivicama (CP+ Max) malo je jača cena ali kontam da vredi. Imaš ga na KP.
 
Dajte predlog neku masku sa pločicom unutra da mogu na magnet da zakacim u autu? Po mogucnosti da bude sto lakša...
 
Kako smes metal da stavis nazad kad telefon ima wireless i reverse wireless charging?
 
^ ja sam na N10+ koristio 10 razlicitih i ni jedno ne valja, moguće da je kod S21 FE radi normalno posto je optical a kod N10+ ultrasonic. Ultrasonic kažu da je sigurnija zaštita od optical ali teško radi na običnim staklima osim white stone.
 
Promenjeno staklo, jeftinije, sad radi kao podmazan.
Mada je prerano za utiske, telefon je veoma fluidan, i vise od toga, za ono sto meni treba i za novac koji kosta, po meni najisplativija kupovina, najkompletniji uredjaj u tom cenovnom rangu.
Zaista prijatno me iznenadjuje.
 
Gde najpovoljnije uzeti USB-C adapter za slušalice, a da će sigurno da radi?
Probao sam Xiaomi adapter od prethodnog telefona i ne prepoznaje ga
Stigao za tačno 15 dana (nikad brže :)) i radi na S21 FE sa nekim starim slušalicama koje koristim na kompu.

 
Stigao za tačno 15 dana (nikad brže :)) i radi na S21 FE sa nekim starim slušalicama koje koristim na kompu.

Hvala, ja naručio odmah komada dva :)
Promenjeno staklo, jeftinije, sad radi kao podmazan.
Mada je prerano za utiske, telefon je veoma fluidan, i vise od toga, za ono sto meni treba i za novac koji kosta, po meni najisplativija kupovina, najkompletniji uredjaj u tom cenovnom rangu.
Zaista prijatno me iznenadjuje.
Koje je staklo u pitanju ? Moze link?
 
Pa ne stavlja kinez 500e u tu masku nego ti. Ja ne bih smeo, pitao sam tebe da li si iscitao. Ja koliko se razumem u materiju to ne bi bilo
pametno mada iskreno ne pratim to neko vreme
 
Pa ne stavlja kinez 500e u tu masku nego ti. Ja ne bih smeo, pitao sam tebe da li si iscitao. Ja koliko se razumem u materiju to ne bi bilo
pametno mada iskreno ne pratim to neko vreme
Ne znam stvarno...evo nisam razmisljao o tome uopste. Koje bi mogle biti posledice?
 
Da li je istina da se koriscenje svede na 4,5-5h sot? Poziv, sms, viber, chrome, bez dr mreza, je ono sto bih u nacelu koristio. 21fe mi u svemu privukao paznje ali ako je baterija takva uzalud kupovina. Hvala

Druze sa tim koriscenjem (+ imam jos 3 mejla koji se sihronizuju) i 80% wi-fi i 20% mobilni net ja imam 3 dana i 6 sati SOT-a
 
3 dana???
 
Los signal + VoLTE + mobilni podaci ubijaju bateriju. Posto meni 4G signal jako varira u zavisnosti gde sam tokom dana, VoLTE ne koristim a negde sam na 3G-u koji mi nudi vece brzine interneta nego jedna crta 4G signala. Takodje, koriscenje telefona napolju kad osvetljenje ode na max i telefon pocne da se greje takodje ljuste bateriju.

Vise od 8 sati sam na poslu u kancelariji, radim ne cackam telefon i tad mi je telefon na Wi-fi-u (a mobilne gasim), otkacen od sata jer stoji na stalku ispred nosa. Na putu do i od posla, povezuje se na sat i prebacuje na mobilne podatke. Kuci je opet na wifi i raskacen sa sata. Kad sam sa klincima napolju opet se povezujem na sat i pale mobilni podaci.

Od aplikacija, jako puno se koristi Vivaldi i surfanje internetom (80% SOT-a), sihronizacija 3 email-a, Viber, Whatsapp po malo tokom dana, par poruka i po koji poziv. Facebook, Instagram ne koristim i ako mi zatrebaju idem preko browsera. Takodje NFC je uvek off jer ga ne koristim a GPS palim samo kad mi treba navigacija.

Sa ovim nacinom koriscenja konzistetno imam 2-3+ dana i od 5-8+ sati SOT-a.
 
To je vise "stand by" rezim koriscenja, ali svakako ako su tvoje potrebe takve onda je to to ;).
 
Ne slazem se da je ovo standby rezim koriscenja. Na poslu ne mogu da cackam telefon jer prosto radim ali mejlovi stizu, poruke, pozivi, odgovaram kad mogu, uvece se uvek cita nesto na netu a browser puno trosi tako da telefon ne stoji u fioci i niko ga ne koristi.

Poenta je u pametnom koriscenju telefona. Ne ukljucuj sve zivo na telefonu sto se moze ukljuciti a ne koristis 80% toga. Neke ukljucene stvari naprave vise problema nego koristi (1 crtica 4G signala + VoLTE vs pun 3G signal - pogadjate gde je brzi internet i stabilniji pozivi uz manje potrosnje baterije i zagrevanje). Ja ukljucujem samo ono sto koristim i sto mi treba, sto automatski preko Bixby rutina sto manuelno.

Ne namecem moj nacin koriscenja nikom samo zelim da pokazem na mom primeru da moze lepo trajanje baterije da se izvuce na ovom telefonu uz malo pametnijeg koriscenja a da koriscenje nije sms i pozivi.
 
Pa da ali onda telefon koji je smart i gubi smisao. Vratio bih se sa tim načinom korišćenja na Nokia E seriju koja je gurala po 2 nedelje bateriju. Hotspot, osvetljenje preko 50%, sync mail-ova, VPN-ovi i jedva sastavim kraj radnog vremena, ne dana.
 
Slazem se sa Vojkan85. Imam puno poziva, sms poneki, dosta viber, mail,... 4G 100%, Volte,.. Telefon jos uvek uci obrasce koriscenja, ali ni u ludilu necu imati 3 dana sa 6-8 sati, vec sada jedva 24h izgura. Uvece na punjac obavezno.
Postujem tvoj nacin koriscenja.
 
Poenta današnjih telefona da izguraju ceo dan, zavisno od korisnika nekima ostane 10% a nekima 50%
 
Presao sam sa P30 pro, da ne spamujem temu, ali i nakon vise od 2 godine, sa istim nacinom koriscenja, izvuce 2 dana i ostane bar 25% baterije. Hteo sam nov telefon inace...
 
Pa da ali onda telefon koji je smart i gubi smisao. Vratio bih se sa tim načinom korišćenja na Nokia E seriju koja je gurala po 2 nedelje bateriju. Hotspot, osvetljenje preko 50%, sync mail-ova, VPN-ovi i jedva sastavim kraj radnog vremena, ne dana.
Molim te objasni sta to nije "smart" u mom nacinu koriscenja? To sto ne koristim VPN i 4G non stop iako imam wifi na raspolaganju? Sto ukljucim GPS samo kad koristim navigaciju ili zato sto mi je NFC iskljucen jer ne koristim elektronsko placanje?
 
@Pegazbre Da se ogradim, u odnosu na tvoj nacin koriscenja, aktivnije koristim telefon, i na poslu imam dosta koriscenja. Svakako je tvoje kako koristis telefon, pricali smo o trajanju baterije pa sam komentarisao. U zdravlju te sluzio.
 
Molim te objasni sta to nije "smart" u mom nacinu koriscenja? To sto ne koristim VPN i 4G non stop iako imam wifi na raspolaganju? Sto ukljucim GPS samo kad koristim navigaciju ili zato sto mi je NFC iskljucen jer ne koristim elektronsko placanje?
Ne, daleko od toga. Koliko vidim, sam tvoj nacin koriscenja je takav da mozes da izguras sve to, ali kazem, po meni to onda moze i telefon od 150€. Ne trebas ni ti, niti bilo ko da pali ono sto ne treba, ali da toliko izvucem trajanje od jednog do drugog ciklusa to zaista po meni licno, nema sanse.
 
Nazad
Vrh Dno