Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Mesano meso je. Valjda E oznaka na kraju je Exynos, ostale su Snap.
 
Imate primer kutije a da je kod naših operatera uzet? Ovo što sam gledao po oglasima svi mi deluju isto.
 
Imas ih po KP razlicitih:


 
Ovaj drugi link verovatno nije od operatera. Nego oni daju neku svoju garanciju... Kod nas valjda i nema 8/128gb u legalnoj prodaji.
Ne znam odakle vam informacija uopšte da se legalno prodaje exynos varijanta? Da li neko ovde od operatera dobio exy verziju?
Svi koje sam video na oglasima od operatera su sm-g990b/ds.
 
Poslednja izmena:
Ako sam ja ispratio Samsung, trebao je doci samo 888, ali mislim da imamo i miks. Da li je operater ili ne, ne znam, ali ovo E na kutijama me upucuje na Exynos. Da li su operateri samo dobili Snap, to ne znam iskreno.
 
Jeste taj sa linka exynos. Ali lik ih dovlači iz Azije nekako. Nisu za naše tržište. Evo pitao ga preko poruka, usmena garancija dve godine...
 
Ovaj drugi link verovatno nije od operatera. Nego oni daju neku svoju garanciju... Kod nas valjda i nema 8/128gb u legalnoj prodaji.
Ne znam odakle vam informacija uopšte da se legalno prodaje exynos varijanta? Da li neko ovde od operatera dobio exy verziju?
Svi koje sam video na oglasima od operatera su sm-g990b/ds.
Prodaje sigurno, može ti @zoreli_ isto reci posto je on imao obe verzije koliko znam.

Edit: imao je samo sd, exy 2100 valjda samo ima za indiju.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ispratio čovek je imao s21 i s21fe. Ali ajde da sačekamo da potvrdi.
 
^ ma imao je sve moguće, S21, 21+, S21U od fe 20 i 21 i sada S22U. Sada smo se čuli i rekao je da nije imao exynos, ispravio sam u prethodnom postu.
 
Ok. Onda najverovatnije legalno kupljeni s21 fe svi imaju snap. Ja sam pregledao 20ak oglasa i gde god se vidi model nigde nije stajalo E a da je uzet u zvaničnoj prodaji.
 
^ jeste iz tadašnjeg Telenora. Moja greska, imao je u S20FE verziji oba modela.
 
Da li vredi doplacivati 100e razlike za 8gb rama (i duplo vise skladisnog prostora, mada mi je i 128gb dovoljno), pretpostavljam da sada i sa 6 gb radi dobro i bez problema?
Kako vam drzi baterija, koliko SOTa izvucete pri nekoj uobicajenoj upotrebi na SD verziji? Pod uobicajenom mislim na wifi/4g pola-pola, oko sat vremena razgovora dnevno, poneka fotka i dosta drustvenih mreza (instagram i viber)
I dalje koristim legendarni Mi 8, ali mu je doslo vreme za penziju, pa sam za naslednika sveo izbor na ovaj uredjaj ili Realme GT2 Pro, od 12X sam odustao zbog problema sa zvucnikom prilikom razgovora, mada iskreno nisam imao prilike licno da se uverim u ozbiljnost odzvanjanja sagovornika. Budzet mi je do 600e
 
Kupi GT2 Pro. Ne vidim neku prednost S21FE, jedino ta telefoto kamera.
 
GT2 Pro jeste dobar, ali ga ne videh ispod 800E (sto je skoro 300E vise od 8/256 ili skoro duplo od standardne verzije S21FE !) Cene sam gledao na KP. SAD sam nasao i da ima jedan oglas iz SU za 610E, od pre 3 nedelje, nisam proveravao.

Nije mi jasan potez Samsunga da upare SD888 i 6GB RAM-a. Za sada jeste dovoljno, ali se ne zna sta nova verzija Androida donosi, kakve zahteve. Ako se kupuje za duzi period, isao bih na verziju sa 8GB RAM-a, koja taman ima i duplo vise skladistenog prostora (iako ni meni ne treba, redovno prebacujem na komp).
 
Poslednja izmena:
Meni super radi za sada. Malo manje od 6h sot sa nekih 20% baterije na kraju dana. Nisam dugo menjao telefon pa je upgrade primetan. Prešao sam sa s9+. Gledao sam od s21 ultra do fold3, pixel. Na kraju uzeo s21 fe jer realno za moje potrebe ovo je i više nego odličan telefon. Nije cigla, izrada je odlična i ako su plastična leđa. Navikao na samusung ui već godinama i nisam uzimao u razmatranje ništa drugo sem pixela i samsunga. Ekran malo svetliji nego na s9+, zvuk odličan. Otisak sam očekivao da je lošiji ali je nebo i zemlja u odnosu na ubogi s9+.
Uz to stiže i sat kao zanimacija. Za 470e u mom slučaju nije bilo bolje kupovine. Vidim da ih je dosta teško naći na kp u vakumu, svi preprodavci otvaraju kutiju da bi uzeli sat.
 
Stiže onome ko otpakuje telefon i aktivira promociju preko samsung members aplikacije.
Zato su svi ns oglasima kupljeni u aprilu "otpakovani u poslovnici" a kupljeni u martu vakum. 😁
 
Poslednja izmena:
Ahaa ... vidiš nije mi to palo na pamet :) Hvala u svakom slučaju za info :cool:
 
GT2 Pro jeste dobar, ali ga ne videh ispod 800E (sto je skoro 300E vise od 8/256 ili skoro duplo od standardne verzije S21FE !) Cene sam gledao na KP. SAD sam nasao i da ima jedan oglas iz SU za 610E, od pre 3 nedelje, nisam proveravao.

Nije mi jasan potez Samsunga da upare SD888 i 6GB RAM-a. Za sada jeste dovoljno, ali se ne zna sta nova verzija Androida donosi, kakve zahteve. Ako se kupuje za duzi period, isao bih na verziju sa 8GB RAM-a, koja taman ima i duplo vise skladistenog prostora (iako ni meni ne treba, redovno prebacujem na komp).
Video sam ih na par oglasa na KP za 610e, zato mi je usao u razmatranje. Od osnovne verzije je 150e skuplji i tu vec nije neka dilema, ali ako bi se islo na verziju 8/256, tu su vec jako bliski cenovno i cini mi se da je GT2 Pro bolji telefon (bolja baterija, brze punjenje, dolazi sa punjacem, svetliji i ostriji LTPO displej...) Jedino sto je veci, a meni je to mana, i sto je kvalitet kamera sudeci po YT recenzijama tu negde sa s21 fe.
Meni super radi za sada. Malo manje od 6h sot sa nekih 20% baterije na kraju dana. Nisam dugo menjao telefon pa je upgrade primetan. Prešao sam sa s9+. Gledao sam od s21 ultra do fold3, pixel. Na kraju uzeo s21 fe jer realno za moje potrebe ovo je i više nego odličan telefon. Nije cigla, izrada je odlična i ako su plastična leđa. Navikao na samusung ui već godinama i nisam uzimao u razmatranje ništa drugo sem pixela i samsunga. Ekran malo svetliji nego na s9+, zvuk odličan. Otisak sam očekivao da je lošiji ali je nebo i zemlja u odnosu na ubogi s9+.
Uz to stiže i sat kao zanimacija. Za 470e u mom slučaju nije bilo bolje kupovine. Vidim da ih je dosta teško naći na kp u vakumu, svi preprodavci otvaraju kutiju da bi uzeli sat.
To je meni ok sot, sve preko 5h sota mi je napredak i zavrsava mi "radni" dan. Verujem da i sa 6gb radi lepo, ali ja ne menjam telefone tako cesto, pa bih uzeo nesto cime bih bio obezbedjen za 2-3 god. Gledajuci recenzije i iskustva sa foruma, deluje mi kao prilicno zaokruzen uredjaj. Samsung nisam koristio od S7, mada sam imao dodira sa novim One UI, jer ako nesto mozes da vidis u okolini to su razni Samsunzi, i meni se svidja. A Realmi UI mi je bas egzotika, nego zivim sa MIUI vec godinama, sigurno mi prelazak ne bi tesko pao :D
 
I ja sam poslednji Samsung koristio S7. On je tada bio ozbiljna prekretnica za mene. Konačno sam imao telefon sa kojim bez problema uspevam da otvorim spreadsheetove od nekoliko MB sa mnogo tabova i da to radi posao.
I dalje koristim iste Sheetove, ali ih sada otvara praktično svaki telefon.
Kamera je bila ozbiljan napredak u odnosu na sve ostalo. Baterija u startu OK, ali posle godinu ipo dana, 2 punjenja dnevno ili powerbank na putovanjima, su postali obavezni.

S21FE, za sada obećava istu takvu bateriju. Trenutno izadje na 5+ SOT, ali za putovanje, gde sam više koristio navigaciju i kameru, average za te dane mi je bio 130+% baterije dnevno.
 
S21FE, za sada obećava istu takvu bateriju. Trenutno izadje na 5+ SOT, ali za putovanje, gde sam više koristio navigaciju i kameru, average za te dane mi je bio 130+% baterije dnevno.
A, sta cenis da je problem? To sto ekran nije LTPO? Nema smisla da tih 60 frejmova pregazi ovoliku bateriju.
 
I ja sam poslednji Samsung koristio S7. On je tada bio ozbiljna prekretnica za mene. Konačno sam imao telefon sa kojim bez problema uspevam da otvorim spreadsheetove od nekoliko MB sa mnogo tabova i da to radi posao.
I dalje koristim iste Sheetove, ali ih sada otvara praktično svaki telefon.
Kamera je bila ozbiljan napredak u odnosu na sve ostalo. Baterija u startu OK, ali posle godinu ipo dana, 2 punjenja dnevno ili powerbank na putovanjima, su postali obavezni.

S21FE, za sada obećava istu takvu bateriju. Trenutno izadje na 5+ SOT, ali za putovanje, gde sam više koristio navigaciju i kameru, average za te dane mi je bio 130+% baterije dnevno.
Ehhh... Zlatno vreme kad su novi telefoni bili stvarno revolucija i donosili nevidjene stvari i to za normalnije pare. Jos pamtim odusevljenje kad sam uzeo S7 u ruke :) A ovo za bateriju sve potvrdjujem. Moj S7 je jos ziv, koristi ga moja majka, doduse vise kao dumb phone, pa joj za pozive i poruke radi poso i drzi bateriju :)
Mada kad pogledam i trenutni Mi8 i sta je nudio za 250e koliko me kostao pre par godina.... Zali boze za sta placamo 600-700-1000e. Ali to je neka druga tema, da ne idemo u off, hvala ti na odgovoru, znaci mi ovaj info za bateriju
 
@joca89 Znaci ako kupujem preko KP, da gledam onda da je vakum i kupljen u aprilu ako hocu da dobijem sat? Na osnovu cega se aktivira ta akcija za sat (pretpostavljam nesto unutar vakuma, sto ne pise na kutiji, inace bi svako mogao da aktivira).
 
Samo vakum, ali nema ih uopšte. Svi naprasno "proveravaju" telefon u poslonvici. Kada se uloguješ u aplikaciju samsung members ona prepoznaje imei. U oglasima lažu da je neaktivan a otpakovan.
Uneseš dokaz o kupovini u app, u mtsu može i onaj papir. Traže i fiskalni ali ako neko ne izdaje kao mts može i drugi dokaz o kupovini.
 
To, kad bi se naslo, ispade ubedljivo najbolja kupovina u visoj srednjoj klasi.
Na kp se krecu 450-500e, sat ide za oko 150e, kupis ovakav telefon za nesto vise od 300e 😳
Maltene sam se odlucio vec za Pixel 6 ali ako uspe ovo da se nadje mozda i sacekam.
Jel se zna koliko ce trajati ta akcija sa satom?
 
Ako nekog zanima ima jedna devojka, danas preuzima iz Yetela, neotpakovan za 500e
 
Da li su ovi sa mreze Snapdragon ili Exynos modeli? Konkretno oznaka SM-G990B/DS
 
Nazad
Vrh Dno