Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Oduvek sam mislio da je placebo i da se u "normalnom" korišćenju neće osetiti ali se ipak oseća :)
 
Za sat ako dobijete posle 100e možete biti srećni. Sada je oko 150e, kada krenu da stižu pokloni ide to dosta dole.
Odličan je telefon, jedan od najbržih uređaja koje sam koristio ikada. Sve je skoro instant. Da ima 8gb rama vrv bi bilo još brže za neke app koje izbaci iz ram-a.
Jedino što je negativno je pregrevanje koje se dešava po neki put, još uvek nisam zaključio tačno zbog čega. Pustim yt i nešto drugo u pozadini radim, on se ugreje, drugi put isto to i ništa.
 
Hvala na odgovoru, ipak sam uzeo telefon, svakako placam vec pretplatu tako da 2400 za ovaj telefon je sasvim okej ponuda i uzeo sam. Telefon ce ici kao poklon devojci svakako joj je trebao drugi
 
Plaćaš i paket malo skuplje nego da nisi uzimao telefon. Tako da je malo više od 2400 dinara.
Neka lepo služi devojku. Odličan telefon.
 
Za sat ako dobijete posle 100e možete biti srećni. Sada je oko 150e, kada krenu da stižu pokloni ide to dosta dole.
Ih Joco brate mili, pa sad ispade da ćemo biti srećni ako ne treba da bijemo nekoga da ga uzme na poklon :D
Naravno da će biti oko 150€ za mesec dana otprilike kada će i početi da stižu ... nije kupljeno par stotina hiljada S21 FE niti će svima stići isti dan pa će preplaviti KP i ulice grada.Svakako mislim da će biti dobra kupovina sata za upola novca nego u prodavnicama ako znamo da je neotpakovan i ima zvaničnu Samsungovu garanciju od 2 godine .... elem poenta je bila da sam hteo da odgovorim Bandicootu da se isplati po mom mišljenju kupovina pa da bude i 100€ sat i da 300 din mesecno plaća više (umesto popusta bez telefona) u toj konstalaciji S21 FE će platiti ~350€ na 24 meseca što je po meni opet dobra kupovina.
 
Poslednja izmena:
Naravno da jeste, ne sporim da je odlična kupovina. Najmanje kompromisa ima telefon za moj način korišćenja po najboljoj ceni. Što se tiče sata on ide i uz fold i flip, verovatno se flip najviše prodaje od 3 modela koja učestviju u promociji. Evo trenutno ima Galaxy watch 44mm na kp za 160, neka i 300 ljudi učestvuje u promociji i aktivira sat a od njih trećina prodaje na kp, jasna je matematika koliko će cena ići dole. To pričam samo za one koji misle da će uštedeti nešto preprodavajući sat, nemojte previše da računate na to. U svakom slučaju poklon je uvek dobrodošao, s21 fe je bio sam po sebi ok kupovina za 450e pre promociji, ovako je no brainer.
 
Naravno da jeste, ne sporim da je odlična kupovina. Najmanje kompromisa ima telefon za moj način korišćenja po najboljoj ceni. Što se tiče sata on ide i uz fold i flip, verovatno se flip najviše prodaje od 3 modela koja učestviju u promociji. Evo trenutno ima Galaxy watch 44mm na kp za 160, neka i 300 ljudi učestvuje u promociji i aktivira sat a od njih trećina prodaje na kp, jasna je matematika koliko će cena ići dole. To pričam samo za one koji misle da će uštedeti nešto preprodavajući sat, nemojte previše da računate na to. U svakom slučaju poklon je uvek dobrodošao, s21 fe je bio sam po sebi ok kupovina za 450e pre promociji, ovako je no brainer.
Ja sam svoj stari telefon prodao kolegi za 100€ i ako prodam sat ovaj telefon će me ispasti oko 200€. Mada se za sat razmišljam da li da ga ostavim ili prodam jer imam par običnih satova i onu Samsung narukvicu koju nisam nosio par puta
 
Ja ostavljam sat. Malo da se igram. Imao sam dva mi banda ranije ali nije to to. 😀
Mada dosade posle nekog vremena verovatno.
 
Poslednja izmena:
Ja ostavljam sat. Malo da se igram. Imao sam dva mi banda ranije ali nije to to. 😀
Mada dosade posle nekog vremena verovatno.
Dosadi, ja sam narukvicu nosio desetak dana, stalno čačkao i merio i jedan dana sam je samo ostavio u fioci, sad uzmem samo da je povremeno napunim da ne crkne baterija i nju sam dobio uz telefon.

Moram jedan dan da svratim do neke poslovnice ili prodavnice da ga vidim kako izgleda uživo da ga ne otvaram kad mi stigne ako mi se ne bude svideo
 
Evo trenutno ima Galaxy watch 44mm na kp za 160, neka i 300 ljudi učestvuje u promociji i aktivira sat a od njih trećina prodaje na kp, jasna je matematika koliko će cena ići dole. To pričam samo za one koji misle da će uštedeti nešto preprodavajući sat, nemojte previše da računate na to.
Ne znam zaista koja je to matematika jasna :) i koliko će to cena ići dole objasni molim te....
(( trenutno ima oko 15 oglasa za taj model sata/ skoro polovina je od istog lika i koštaju preko 200€/u drugoj polovini imaš 4 ili 5 kom sa cenom od 180€ pa na gore da su od operatera sa garancijom od 2 god ))
A ono što je jasno kao dan je da se uz kupovinu dobija sat ~150€+ telefon Redmi 9A ~100€+ maska, zaštitno staklo i vaučer za dodatnu opremu od 1.500 din za kupovinu dodatne opreme (punjač možda) što mu dođe cirka 250-270€ i naravno da mislim i da znam da ću uštedeti u najgorem slučaju 200€ , a ti računaj kako želiš ... Nadam se da nije zvučalo grubo jer nisam apsolutno imao takvu nameru sem da ukažem da je dobra kupovina trenutno!
 
Poslednja izmena:
Prvi je mađar druga dva su domaća garancija. Tako je bilo za sve promocije do sada. Ne izmišljam toplu vodu. Ne polemišem uopšte da se dosta dobije, samo komentarišem da će se sat teško prodavati po "normalnim cenama", to je sve. I ovi stoje na oglasima, teško se prodaju.

12323-vert.jpg
 
Ma nebitno, oglasi su postavljeni pre par dana, moje mišljenje da će se prodavati lagano za 140-150€ i da cene neće pasti ispod toga u narednih 2 meseca .....

Nego zašto nema podešavanje za rezoluciju na S21 FE ?
 
Pa gde ćeš niže od 1080p? Veću rezoluciju čuvaju za ultra modele. Mora nešto da uskrate.
 
Jes i to što kažeš :D valjda sam navikao na dosadašnjim modelima pa vidim ovde nema 🤣
 
Dosadi, ja sam narukvicu nosio desetak dana, stalno čačkao i merio i jedan dana sam je samo ostavio u fioci, sad uzmem samo da je povremeno napunim da ne crkne baterija i nju sam dobio uz telefon.

Stvar navike ili načina života. Ja sat skidam samo za punjenje, a to je 2x sedmično, po 15ak minuta. Operem ga dok se tuširam, eventualno nekad očistim alkoholom.

Drugar na levoj ruci po danu nosi neki preskupi, klasičan sat, a na desnoj uvek ima narukvicu. Skida je samo za punjenje.
 
Mi Band 5 na ruci. Skidam kad se kupam i naravno radi punjenja. Od sata sam odustao jer je narukvica lakša, ne osjetim je, a opet daje korisne podatke.
 
Kakvo je noćno snimanje na 21fe? Pitam za supruga - primio se na promociju za sat a definitivno je odlučio da ga s22 ne zanima u životu posle svih nedaća. Note 10 bi kaže menjao samo ako je video u noćnim uslovima dosta bolji od Note 10 pa ako ima neko da je imao oba telefona da napiše utiske. Idemo puno na koncerte, noćna dešavanja po gradu i u okruženju (kulturna, nismo splavari 🤣) i volimo da imamo snimak odasvud a po ljudima koji snimaju oko nas vidimo već da sa Note10 dosta kaskamo. Hvala puno unapred za odgovore. :)
 
Evo razlike izmedju normal i night moda.
 

Prilozi

  • 20220422_201935.jpg
    20220422_201935.jpg
    97.8 KB · Pregleda: 105
  • 20220422_202027.jpg
    20220422_202027.jpg
    153.2 KB · Pregleda: 106
Slike su kompresovane na 100kb, ne znam šta očekuješ?
 
Ne očekujem ništa, pitam. I znam da mogu da izvučem 1865 slika napravljenih sa s9 koji je imao jednu kameru i okačim ih ovde da se kompresuju na 100kb, biće bolje od ovih.
 
Imam trenutno oba telefona s9 plus i s21 fe. Ne mogu da se porede kamere. Kome trebaju kvalitetnije noćne slike, snimci za njega nije ni jedan telefon. Senzori su premali i razlika je više u softverskoj obradi. Svakom telefonu možeš pronaći mane u lowlight uslovima, neki su malo bolji ali pitanje da li opravdavaju razliku u ceni. A svako je nebulozno raspravljati se oko kvaliteta slika koje su 100kb.
 
Moje pitanje i jeste imalo nameru da neko odgonetne opravdanost prelaženja (uz dobro finansijsko ulaganje) sa Note 10 na s21fe a isključivo zbog potencijalno boljih low light slika i snimaka. Ne sudimo po jednom primerku ali ovaj očito govori da je prelazak apsolutno neopravdan, neka gospodin suprug kupi sebi sat na oglasima i zadrži Note 10 odličan mu je ako će mu ovo biti "napredak". :)
No hard feelings nemam nikakvu nameru da se raspravljam, koliko god da je kilobajta ono je loše za mene i neopravdano. Verujem da je za ostale stvari u svakodnevnom radu s21fe dosta unapređen u odnosu na N10 ali to mom čoveku ama uopšte ne znači u životu. 😄
 
Ima napredka u odnosu na prethodne generacije telefona. Da li to opravdava razliku u ceni je subjektivna stvar. Ne dobija se samo bolja kamera već i dosta brži uređaj i noviji softver sa dugačkom podrškom.
 
Ne znam koje cene posmatraš ali s21 fe je oko 450e na oglasima nov sa 2 godine garancije i satom na poklon koji može da proda za makar 100e. Telefon ispada 350e onda. Ne može bolje i jeftinije od toga u doba kada sve poskupljeje za 20%.
 

Prilozi

  • IMG_20201216_175935.jpg
    IMG_20201216_175935.jpg
    138.8 KB · Pregleda: 73
  • IMG_20201017_191454.jpg
    IMG_20201017_191454.jpg
    180.4 KB · Pregleda: 68
Nije me mrzelo...

Samsung Galaxy s8 G950f, godina 2018ta.
Čudo tehnike i tehnologije od Night mode-a, softverska AI obrada i kamere u broju tableta na Andol tabli nisu bili ni u najavi. Al' neka novi telefoni otvaraju Blic stranicu brže za 0.2sec i nadograđuju sistem godinu dana duže, samo još Roleks što ne dele.. i ovo preklopno sokoćalo od Flip3 što nosim a ne ume ni u sumraku da slika. I treba da nam uzimaju pare ✂️💇✂️
 

Prilozi

  • 20180719_215521.jpg
    20180719_215521.jpg
    307.8 KB · Pregleda: 70
  • 20180720_004850.jpg
    20180720_004850.jpg
    319.8 KB · Pregleda: 65
  • Screenshot_20220423-211347_Gallery.jpg
    Screenshot_20220423-211347_Gallery.jpg
    127.2 KB · Pregleda: 71
Kupiš s21 fe, uslikaš na isti način pa onda možeš nekako najbolje da sagledaš situaciju, hvališ ili kritikuješ. Prvo ne znaju sve osobe jednako kvalitetno da slikaju, drugo poredimo različite scene. Na osnovu čega onda da komentarišemo?
Imam s9 plus kao što rekoh i bolja je kamera na s21 fe, tu nema polemike.
 
@Note10
Ne znam da li će ti ovo pomoći ali sam se potrudio :)
slike u noćnom modu od najboljeg do najlošijeg:
1. S20+ ( najviše detalja, veoma dobre boje, malo neprirodne )
2. S21 FE ( malo manje detalja i boje prirodnije nego na S20+ ali vuku malo na žuto )
3. A52s ( iznenađujuć nivo detalja ali manji nego na s20+, nije toliko osvetljeno kao na S20+ ali su boje baš kao u prirodi, bolje nego na S20+ , tamo gde ima malo svetlosti objekat je kao preko dana da si slikao maltene)
4. S8+ ( nema noćni mode ili ja ne znam da namestim, uglavnom slika je dosta tamnija i ne bih da upoređujem sa ovima gore navedenim )
5. S8 ( nema noćni mode, lošija od S8+)
6. A41 ( nema noćni mode, lošija od S8 )
To je sve na default camera.
Ostali modeli telefona mi nisu dostupni jer majka, baba i tetka spavaju :D

Svoj mojoj pravoslavnoj braći i prijateljima sa Bencha :
Hristos Vaskrs !
 
Nazad
Vrh Dno