Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Ako i bude izasao :D Salim se..
Ako ti nije bitna kamera idi slobodno na s21fe, mada i ona na s22 nije nesto. One ui je odlican, meni se jedino kod njega ne svidja mat zavrsna obrada pozadi (plastika).
 
S22 ocajno prosao na drop test-u.
 
S22 FE će biti dostupan za otprilike godinu dana. Možda.

Neki poseban razlog da ti 6GB rama nije dovoljno?
Izvinjavam se, greška u kucanju, S21 FE je u pitanju. Čekam isporuku S22, jer sam izvršio preorder, ali kako vreme odmiče, sve sam više u dilemi...jeste manja dijagonala ekrana, ali prvi utisci su da će baterija baš da bude problem. 6gb bi trebalo da je dovoljno ram-a, a namera mu je da malo duže zadržim telefon ovaj put...
 
Izvinjavam se, greška u kucanju, S21 FE je u pitanju. Čekam isporuku S22, jer sam izvršio preorder, ali kako vreme odmiče, sve sam više u dilemi...jeste manja dijagonala ekrana, ali prvi utisci su da će baterija baš da bude problem. 6gb bi trebalo da je dovoljno ram-a, a namera mu je da malo duže zadržim telefon ovaj put...
Imas varijantu i sa 8gb rama (8gb/256gb).
 
U Evropi je samo Sd888.
 
sve mogu da razumem, Ali toliku neobrazovanost i nezainteresovanost je specifična samo za naš narod. Zamisli zovem ih i lik mi kaže ne znam koji procesor ima.To znači da ne zna ni sta prodaje.Zivela Srbija!
 
Zar nije i kod nas 888 kod operatera? Koliko vidim to je 888, nije Exynos kao na prethodniku.
 
Ne verujem, bar ne na mts...i zanima me da li je makar sim free?
 
Koliko znam operateri odavno daju simfree uređaje, mislim da je to regulisano još pre 2 godine. Ono što sam dobio kao info recimo od Yettel-a jeste da je kod njih u ponudi 888, A1 takođe, e sada, ne verujem da je u mts-u Exynos, jer globalno mislim da se S21FE prodaje sa 888.
 
sve mogu da razumem, Ali toliku neobrazovanost i nezainteresovanost je specifična samo za naš narod. Zamisli zovem ih i lik mi kaže ne znam koji procesor ima.To znači da ne zna ni sta prodaje.Zivela Srbija!
Slažem se da je većina prodavaca nezainteresovana za svoj posao, ali budi realan, koliki procenat ljudi je pitao za vrstu procesora? Evo, mene interesuje, ali nisam pita, jer znam koji je.
A većina nije pitala, jer ih ne interesuje.

I mene su takve stvari nervirala, dok nisam bio u situaciji da radim u specijaliozvanoj maloprodaji. Ne može prodavac o svakom proizvodu da zna više od svakog kupca. Besmisleno je.
 
Koliko znam operateri odavno daju simfree uređaje, mislim da je to regulisano još pre 2 godine. Ono što sam dobio kao info recimo od Yettel-a jeste da je kod njih u ponudi 888, A1 takođe, e sada, ne verujem da je u mts-u Exynos, jer globalno mislim da se S21FE prodaje sa 888.
iz tvojih usta u Bozije ushi :)
ali zamisli ZOVEM i jos se lik (ne riba) javi i kaze...
"ne znam"
Dobrodosli u Srbiju nam...
 
Prodavca nije ni briga koji je procesr, a ni većinu kupaca. Prodavac može da pošalje kupcu specifikaciju proizvoda, ali ne mora prodavac da zna detalje o proizvodu. Pri tme 90% kupaca i kod nas, a verujem da je veći procenat u svetu, ne zna ni koji je procesor u telefonu koji imaju niti bilo koje druge specifikacije, jednostavno ih ne intersuje.
 
Prodavca nije ni briga koji je procesr, a ni većinu kupaca. Prodavac može da pošalje kupcu specifikaciju proizvoda, ali ne mora prodavac da zna detalje o proizvodu. Pri tme 90% kupaca i kod nas, a verujem da je veći procenat u svetu, ne zna ni koji je procesor u telefonu koji imaju niti bilo koje druge specifikacije, jednostavno ih ne intersuje.
nažalost potpuno si u pravu,ali to me brine... mislim neko baš zbog toga što nije sn,ne bi ni kupio. tako je ovde ali svaki prodavac mora da zna sta prodaje.just saying
 
Hm, i ja sam sada zbunjen malo. Peca kaže 888, IMEI check jednog telefona sa KP kaže Exynos, Yettel kaže 888, A1 takođe. Bože, daj mi neki znak!
 
Slažem se, ali opet zbunjuje krajnjeg kupca. FE nije ni na nebu, ni na zemlju, uređaj koji je zakasnio, a opet donosi dobre stvari.
 
Slažem se, ali opet zbunjuje krajnjeg kupca. FE nije ni na nebu, ni na zemlju, uređaj koji je zakasnio, a opet donosi dobre stvari.
ma ja sam ga tj treba da ga nabavim po (po meni makar) super ceni sve i da je exinos,,,ali tuzno je sto prodavac ne zna sta prodaje...da ne kazem nastrano...cak ne zna ni dal je sim free...krastavac, Srbija je ovo :(
 
Meni samo nije jasno šta radi Samsung regionalna kancelarija, i ona mora da ima neku "vlast" i da zna šta i kako distribuira. Ja sam na korak da uzmem S21 FE kao drugi telefon, ali mora biti 888.
 
Meni samo nije jasno šta radi Samsung regionalna kancelarija, i ona mora da ima neku "vlast" i da zna šta i kako distribuira. Ja sam na korak da uzmem S21 FE kao drugi telefon, ali mora biti 888.
ne mora, za do 500e ne mora, veruj mi, ubijao sam se gledajuci 888 vs 2100 :)
preko 500e se slazem jer konkurencija ubija
 
Meni samo nije jasno šta radi Samsung regionalna kancelarija, i ona mora da ima neku "vlast" i da zna šta i kako distribuira. Ja sam na korak da uzmem S21 FE kao drugi telefon, ali mora biti 888.
Koliko sam razumeo, sporan je samo primerak sa KupujemProdajem tj IMEI broj koji se vidi na nekoj fotografije?
Kakve veze kancelarija Samsunga ima sa trgovcima polovnih telefona ili generalno prodavcima na oglasima?

SM-G990B je za naše tržište i on je SD.
SM-G990U je takodje SD

SM-G990E je Exynos. Ako se ovaj prodaje u nekoj legalnoj prodavnici u Srbiju, e to je problem.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam razumeo, sporan je samo primerak sa KupujemProdajem tj IMEI broj koji se vidi na nekoj fotografije?
Kakve veze kancelarija Samsunga ima sa trgovcima polovnih telefona ili generalno prodavcima na oglasima?

SM-G990B je za naše tržište i on je SD.
SM-G990U je takodje SD

SM-G990B je Exynos. Ako se ovaj prodaje u nekoj legalnoj prodavnici u Srbiju, e to je problem.
napisao si 2 ista...
na sajtu mts-a pise ovo
SM-G990B
znaci i sn 888 i exynos u isto vreme :D
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    22 KB · Pregleda: 66
@PJ
Nesto si pobrkao u kucanju. 😉
Napisao si da je G990B Snapdragon, pa onda u drugoj recenici da je Exynos. Koji je onda?🙂
 
Ispravio sam gore. Greška u kucanju.
B i U na kraju je SD
E na kraju je Exynos.
 
Da li je realno da ste u ovoj temi, razmatrate kupovinu ovog modela, ljutite se na prodavce što su nezainteresovani, a niste pronašli oznake različitih verzija telefona?
 
Da li je realno da ste u ovoj temi, razmatrate kupovinu ovog modela, ljutite se na prodavce što su nezainteresovani, a niste pronašli oznake različitih verzija telefona?
peco,nije rec o tome da nismo,nego u tome sto se sire dezinformacije...cak i za SM-G990B ljudi recimo sa kp govore kako je exynos,kapiras?
 
uostalom...
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-16-18-32-50-94_df198e732186825c8df26e3c5a10d7cd.jpg
    Screenshot_2022-03-16-18-32-50-94_df198e732186825c8df26e3c5a10d7cd.jpg
    102.1 KB · Pregleda: 70
Imas varijantu i sa 8gb rama (8gb/256gb).
Ima, ali nema kod A1 operatera...tu sam u mogućnosti da pazarim fon, a opet sa druge strane, u preorderu je S22 bio neznatno skuplji, zbog popusta od 15000 rsd i sluški Samsung buds pro, koje se dobijaju na poklon...samo, kao što sam naveo u tekstu gore, brine me malo ta baterija na S22, pa zato dvoumim i uzimam u razmatranje S21 FE
Imas varijantu i sa 8gb rama (8gb/256gb).
Ima, ali nema kod A1 operatera...tu sam u mogućnosti da pazarim fon, a opet sa druge strane, u preorderu je S22 bio neznatno skuplji, zbog popusta od 15000 rsd i sluški Samsung buds pro, koje se dobijaju na poklon...samo, kao što sam naveo u tekstu gore, brine me malo ta baterija na S22, pa zato dvoumim i uzimam u razmatranje S21 FE
A i isporuka S22 serije već kasni i nemaju blagog pojma kad će isporuka...
Ne verujem, bar ne na mts...i zanima me da li je makar sim free?
Koliko znam, Telenor (Yettel) prodaje kompletno sim free, verovatno i A1, ali kot Mts-a se treba informisati, jer koliko sam čuo, znaju jedan slot da zaključaju za njihove kartice , dok je drugi sim free...to mi je rekao prodavac u jednoj njihovoj poslovnici pre jedno dva meseca
 
Poslednja izmena:
Ima, ali nema kod A1 operatera...tu sam u mogućnosti da pazarim fon, a opet sa druge strane, u preorderu je S22 bio neznatno skuplji, zbog popusta od 15000 rsd i sluški Samsung buds pro, koje se dobijaju na poklon...samo, kao što sam naveo u tekstu gore, brine me malo ta baterija na S22, pa zato dvoumim i uzimam u razmatranje S21 FE


A i isporuka S22 serije već kasni i nemaju blagog pojma kad će isporuka...

Koliko znam, Telenor (Yettel) prodaje kompletno sim free, verovatno i A1, ali kot Mts-a se treba informisati, jer koliko sam čuo, znaju jedan slot da zaključaju za njihove kartice , dok je drugi sim free...to mi je rekao prodavac u jednoj njihovoj poslovnici pre jedno dva meseca
pa dobro, jedan slot je sim free, vise nego dovoljno, a i ne verujem da si pitao bas specificno za samsung s21 fe :)
 
Nazad
Vrh Dno