Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

5.28 je u mom svetu bliže 5, nego 6 sati 😬

Moj stoji na stolu. U kutiji. Strah me da ga izvadim i smorim se što baterija na preko 2 godine starom P30PRO duže traje. I brže se puni.
Obzirom da je na 9% još baterije, praktično možeš racunati da je 6h ali to je maksimum maksimuma. Već ispod 20% ne bi ni trebalo da se spušta zbog dugovečnosti baterije.

A gotovo sam siguran da bi taj matori 30 pro bio bolji u autonomiji 🙈🙃
 
Obzirom da je na 9% još baterije, praktično možeš racunati da je 6h ali to je maksimum maksimuma. Već ispod 20% ne bi ni trebalo da se spušta zbog dugovečnosti baterije.

A gotovo sam siguran da bi taj matori 30 pro bio bolji u autonomiji 🙈🙃
Uporediću ih.
Uzeo sam ga, jer moram u nešto da prebacim karticu, da odnesem P30PRO na servis. Kada mi zamene konektor za punjenje onda gledam da li ovaj S21FE menja Huawei ili stari A5 koji se koristi samo za voice/SMS/viber. Kad se setim koliko me je nervirao P30 u početku, a sad sam se baš navikao na njega :D
 
Zaboravio sam da stavi [ironija] [/ironija] :)

Noćne fotke su nam postale bolje od originala. Izgledaju interesantno, ali nemaju veze sa onim što golo oko vidi.
 
Sve je otislo u smeru gde je postobrada uzela maha tako da dobijamo izvestacene fotografije koje ne prvi pogled daju neki wow efekat.
 
ja sad kad razmislim nemam ni jednu nocnu fotografiju ili mozda imam neku koliko blic uspe da dohvati.
ne znam ni kad mi je postalo bitno to kako telefon nocu fotografise, ubise nas marketingom samo to imam da kazem
 
@Bojan84 kakvo je stanje s baterijom posle nekoliko dana?
Koliko sota je prosek ?
 
@Bojan84 kakvo je stanje s baterijom posle nekoliko dana?
Koliko sota je prosek ?
Vise manje isto, SOT je nesto malo manje od 6h. Uglavnom wi-fi, 120hz ekran, drustvene mreze, youtube, ne igram igrice, stime da sam zadnjih dana dosta slikao.

Da li neko zna da li postji gcam za ovaj model samsunga, jer verzija gcam-a za snapdragon freezuje posle par sekundi, ali slike koje sam uspeo da nekako napravim su brutalneee.
 
Da li vredi preći sa p20 pro na ovaj model? Ne igram igrice, koristim društvene mreže i YT bitna mi je kamera. Znam da je na p20 pro super, ali me zanima kakva je ovde?
 
Poslednja izmena:
Da li vredi preći sa p20 pro na ovaj model? Ne igram igrice, koristim društvene mreže i YT bitna mi je kamera. Znam da je na p20 pro super, ali me zanima kakva je ovde?
Sto se tice kamere bolja je puno nego na s9 plus koji je bio glavni konkurent p20 pro, tako da je verujem i od njega bolji, a pogotovu u video snimanju gde moze da se vidi ogromna razlika. Baterija na p20 pro je jedino bolja, u svemu ostalom S21 fe za dve generacije bolji uredjaj.
 
Sto se tice kamere bolja je puno nego na s9 plus koji je bio glavni konkurent p20 pro, tako da je verujem i od njega bolji, a pogotovu u video snimanju gde moze da se vidi ogromna razlika. Baterija na p20 pro je jedino bolja, u svemu ostalom S21 fe za dve generacije bolji uredjaj.
Posto si imao S9+, mozes li da uporedis svoj SOT na njemu i na S21fe? 🙂
 
Budes libtrosio do 5% svaki dan neces joa dugo imati dobru bateriju :)
 
Meni 6h sot na wi-fi i nije neki rezultat. Koliko će onda biti na 4g 4.5h sot? Ajde javite koliko vam izbaci kombinovana potrošnja wi-fi, 4g.
 
Posle nedelju dana, neki maximum od baterije.
Cak mislim da smanjim procesor na 70% jer mi stvarno ne treba tolika snaga.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220228-231429_Device care.jpg
    Screenshot_20220228-231429_Device care.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 74
Ima opcija da se smanji snaga procesora?
 
Ima opcija na verovatno svim Samsung telefonima sa Androidom 12.
"Limit CPU speed to 70%" u Settings/Power saving...
 
Čemu onda kupovina ako ćemo da budemo "robovi"?
 
Nisam
Posle nedelju dana, neki maximum od baterije.
Cak mislim da smanjim procesor na 70% jer mi stvarno ne treba tolika snaga.
Nisam upućen u tematiku toliko, ali onako laički gledano neverujem da procesor ide do 100% i kada nije smanjeno dok je surf i skrolovanje u toku. A kada se radi nešto zahtevnije onda je bez veze da je smanjen jel ce se osetiti.
 
Onda ja slabo pamtim, 😁 takodje sam imao S9+, ali ne secam se te opcije...
 
Slabo pamtis :), i na S8 bila je opcija "Power savings" samo je malo drugacije za CPU speed limit, nego sad na A12

 
Naravno, svako ima drugačije navike upotrebe. Ja retko koristim WiFi, uvek sam na 4G.
Moram što pre da menjam telefon i ovog trenutka nemam baš mnogo smislenih rešenja koja mogu legalno da kupim.
S21 Ultra mi je više nego duplo skuplji od S21FE.
Mali S22(+) za sada katastrofa baterije.

Na VIP odavno nemam ugovornu obavezu, a imaju S21FE po prihvatljivoj ceni.
Ja sam danas otkazao preorder za S22U i uzeo u Telenoru S21 FE (Snapdragon) (opet ... još jedan / supruga koristi onaj prošli ) ... Imao sam vaučer za reciklažu (10.000 din.) tako da me izašao prilično povoljno . Jednostavno u ovom trenutku razlika u ceni od oko 100.000 dinara nikako ali baš nikako ne opravdava uzimanje S22U naspram S21FE .
 
Jedino zbog 120hz ... I što je nov , mislim tek izašao model sa Androidom 12 pa će još 3 nadogradnje dobiti a S10 je završio sa nadogradnjama .
 
@zoreli_ zar nisi koristio s21 ultra?
 
@darkonda , jesam do pre 10-tak dana (za 800e - 10 meseci star) .Prodao sam ga i odlučio da do daljnjeg ostanem na S21 FE i sačekam narednih par meseci ....
 
Nazad
Vrh Dno