Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Da, dok Pixel 5 ima 350Hz čini mi se.
 
Kako to da do sada nisam imao priliku da pročitam o ovome, niti bilo ko od ovih yt znalaca spominje screen flickering?
Verovatno problem se javlja kod veoma malog broja korisnika..
Ja na primer na xiaomiju drzim upaljenu zastitu, iako nikad nisam primetio treperenje. Pre ovog telefona koristio sam s7 - 3 godine.
 
Gledao sam ga u prodavnici, predobro lezi u ruci, lagan i kompaktan. Ekran odlican, a kome je bitna prednja kamera, primeti se nedostatak autofokusa, prakticno je ista kao na S20fe i S10lite... Jos kad bi imao bar 20% bolju autonomiju, bio bi odlicna kupovina u rangu do 500e, za koliko se sad lako nalazi.
 
Јел вреди прећи са s10lite на s21fe ? Нарочито по питању камера
 
Tricky pitanje jer i jedan i drugi "uzimaju" kamere od glavne S serije. Po meni, da, ali i dalje će te taj S10 Lite služiti bez problema.
 
Ako ti ne smeta 30% losija autonomija, mozes da predjes na S21fe... Zadnje kamere su primetno bolje, prednja ista...
 
Da li ipak uzeti S21 fe umesto A52s. Koliko je bolja kamera na S21 fe i koji od ova dva imaju bolje trajanje baterije?
 
S21FE ima bolje kamere, ali opet kao celina nije više od 20% bolji, po meni. Baterija bi trebalo da je dobra i na jednom i na drugom.
 
Imao sam oba i definitivno je S21 FE za klasu bolji od A52S ... Od ekrana , procesora / fluidnosti u radu do kamera , A klasa VS S klase Samsunga .

S21 FE (SD) je za 500 evra NOV trenutno najbolja kupovina Samsunga .
 
@zoreli_ kakva je situacija sa baterijom nakon ove 2-3 sedmice? Kad se malo sleglo sa podešavanjima i ostalo.
 
Trajanje baterije je otprilike isto kao na S21 Ultra koji sad koristim (suprugi sam dao S21 FE , njoj traje 2 dana - FB, Instagram, Viber , AOD, Lokacija ... sve) meni dok sam koristio S21 FE tih prvih nedelju dana je uvek ostajalo 20-40% baterije pred spavanje uz 3-4h SOT-a , imam naviku da pred spavanje uvek stavim telefon na punjač .... Trajanje baterije je vrlo subjektivno i zavisi od aplikacija koje se koriste (4G i društvene mreže najviše troše bateriju , a o igricama da i ne govorim) , uglavnom moj zaključak je : trajanje baterije je veoma dobro , ceo dan bez problema uz očekivan SOT oko 4-6h .
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Naravno, svako ima drugačije navike upotrebe. Ja retko koristim WiFi, uvek sam na 4G.
Moram što pre da menjam telefon i ovog trenutka nemam baš mnogo smislenih rešenja koja mogu legalno da kupim.
S21 Ultra mi je više nego duplo skuplji od S21FE.
Mali S22(+) za sada katastrofa baterije.

Na VIP odavno nemam ugovornu obavezu, a imaju S21FE po prihvatljivoj ceni.
 
Sobzirom da uz ovaj telefon ne dolazi punjac, da li mogu bez posledica da koristim stari samsung punjac od 2A?
 
Da li je pametno kupovati 8gb verziju ukoliko ne igram igrice, telefon mi sluzi za yt, dopisivanje i društvene mreže?
Posto se vec pojavljuje na oglasu za vec oko 550e.
 
Da li je pametno kupovati 8gb verziju ukoliko ne igram igrice, telefon mi sluzi za yt, dopisivanje i društvene mreže?
Posto se vec pojavljuje na oglasu za vec oko 550e.
Za 550e bolje uzmi pixel 6, vidjao sam po oglasima za 450e S21 Fe, ganjaj tu neku cenu, za te pare nema bolji
 
Za 450 uglavnom bez garancije i otvarana kutija korisceni par dana, videcu da li ce se pojaviti nesto.
Na oglasima su uglavnom oko 500
Hocu da se vratim na Samsung, ekperimentisao sam sa xiaomi i nisam zadovoljan
Dosta eksperimenata :)
Jedino me jos muce 6gb rama, ne znam zasto su tu zakinuli model i ekran koji je zakucan na 120 herca, da je adaptivni mogao bi malo bise baterije da ustedi
 
Bolje sto je zakucan na 120hz, adaptivni zna da zeza, kao sto je slucaj kod mene i ostalih korisnika.
6gb je malo iskreno.
Ne znam koliko je skuplji obican s21, sta mislis o njemu?
 
Neko konkretno obrazlozenje zašto je 6gb malo rama?

Ja sam ceo život u sve žive uređaje preterivao sa količinom memorije. 1997. godine je standard za računare bio 16-32MB, freakovi stavljali 64mb, ja našao ploču sa 4 spota i nagurao 128mb). Evo sad imam neke računare u koje sam stavio 16-32gb rama, bukvalno im nijednom ne treba više od 8 za to što rade.

Trenutni telefon mi ima 6gb rama i ne mogu da kažem da sam u radu primetio probleme. Menjam ga samo zbog oštećenog konketora za punjenje.

Juče sam prvi put držao u ruci S21FE i mogu da kažem da će ovo biti prvi prelazak na drugi telefon, a da ne moram da se navikavam na dimezije. Samo na bateriju, koliko vidim.
 
Drugacije sada radi Android u odnosu na pre 3-4 godine. Mislim da je 6GB dovoljno jer nisam cuo da je niti jedan zakucao sa 6GB.
 
Uglavnom su iz uvoza, nemaju garanciju sa mreze
 
Da li je senzor ostvetljenja ekrana isto kao i na S20 fe prednja kamera ili ovde postoji pravi senzor svetlosti?
 
Juce sam uzeo telefon. U odnosu na S9 plus dizajnerski i vizuelno izgleda kao da je za klasu ispod, ni p od premiuma. Ali da to stavimo po strani. Ekran je fantastican, kamere takodje fantazija, pogotovo nocni mod. Vibracija je losija, milsim da je neko pisao o tome. Brzo sve radi bez greske. E sad baterija, za sada mi deluje klimavo ali ajde da sacekamo da se uhoda, na wi-fi i 120hz ekran nocas oko 12h skinut sa punjaca, sada je na 70% uz nesto malo manje od 2h sot-a, ako izvuce 5h sot bice dobro, mada nadao sam se minimum 6 ali videcemo.
 
S9 Plus je što se materijala tiče ihaj ispred. Prelep uređaj bio i ostao. Što se baterje tiče, kao što si rekao daj joj malo vremena, ali 4.500mAh bi morala tj.trebala da izgura 5+ sati, ali zavisi od načina korišćenja naravno.
 
Evo update sto se tice baterije na kraju dana prvog punjenjs.
Skoro 6h sot, ja sam zadovoljan.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220223-205712_Device care.jpg
    Screenshot_20220223-205712_Device care.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 110
5.28 je u mom svetu bliže 5, nego 6 sati 😬

Moj stoji na stolu. U kutiji. Strah me da ga izvadim i smorim se što baterija na preko 2 godine starom P30PRO duže traje. I brže se puni.
 
Evo da ti bude lakse 😉
Plus jedna slika u mrklom mraku
 

Prilozi

  • Screenshot_20220223-211305_Device care.jpg
    Screenshot_20220223-211305_Device care.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 107
  • 20220223_185510.jpg
    20220223_185510.jpg
    127.9 KB · Pregleda: 107
  • Funny
Reagovanja: PJ
Nazad
Vrh Dno