Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Ima ga u Telenoru..
 
SAMSUNG GALAXY S21 FE 5G (Telenor)

Cena uređaja
95.999 RSD

crazy stanley kubrick GIF
 
Inace na zvanicnoj Samsung stranici je ceo dan stajala reklama za s21 fe : "Sjajna baterija, vrhunska kamera i dugotrajna baterija". Toliko su bili inspirativni i toliko toga novog uredjaj donosi da su 2x bateriju spomenuli u naslovu.
Tek kad su ljudi uzeli da ih tovare za bateriju su obrisali komentare i promenili tekst, zao mi sto nisam screenshot opalio
 
Pojavio se i na oglasima za 570e sa garancijom operatera
 
Inace na zvanicnoj Samsung stranici je ceo dan stajala reklama za s21 fe : "Sjajna baterija, vrhunska kamera i dugotrajna baterija". Toliko su bili inspirativni i toliko toga novog uredjaj donosi da su 2x bateriju spomenuli u naslovu.
Tek kad su ljudi uzeli da ih tovare za bateriju su obrisali komentare i promenili tekst, zao mi sto nisam screenshot opalio
Misliš na ovo ? 😂
 
Ne znam jesam li ja lud ili sta ovaj telefon ustvari treba da predstavlja, volio bi neko da mi objasni ako ikako moze. Ovjde u Svedskoj vidim regularni S21 je 730eur dok je ovaj S21 FE (6GB ram) 820eur a 8GB varijanta 900eur. Totalno mi je nejasno. Sva tri modela su od 128GB. Van svake pameti. Znaci, platite bukvalno 100+eur i uz to dobijate slabiji telefon 👌
Ja ne znam šta će im uopšte ta FE serija telefona? Nit smrde nit mirišu...
 
Da isprazne zalihe delova koji su već naručeni za neke druge modele :)
Biće ovo dobar mob kada padne na oko 500e.
 
^10 sati web browsing, a iPhone 13pro sa 50% manjom baterijom 16 sati...
Normalno, kad iP 13 Pro ima fantastican chipset u 5nm TSMC proizvodnom procesu, a S21 FE ima djubre od chipseta u Samsung proizvodnom procesu.
Ja ne znam šta će im uopšte ta FE serija telefona? Nit smrde nit mirišu...
Za ljude koji nece kantu od Exynosa i nece da daju 1000e, ali poslednja 2 SD flagship chipseta su djubre, pa im je propao plan.
 
Biće izgleda ovogodišnji Exynos bolji od novog krša zvanog SD 8 gen1. 😁
Bolji u smislu zagrevanja i trajanja baterije. Performanse i sintetika su nebitni za normalnu upotrebu. Isto kao što je i sd845 i dalje sasvim dobar procesor.
 
Možeš li mi objasniti razlog/razloge zašto bi dao 110e više od S20 FE 5G (781B verzije)?
Duza android podrska, bolji chipset (znam da kude sd 888 ali nekako ne bih sad sa trenutnog 870 isao na isto, tj. 865), bolji izgled telefona (subjektivna stvar).
SD kartica i dzek za slusalice mi nista ne znace tako da mi je ok dati nesto vise od 100ke za tih par stvari iako su telefoni manje-vise isti.
Druga opcija mi je da dobacim jos malo za Pixel 6 ali jos nisam 100% odlucio.
 
Duza android podrska, bolji chipset (znam da kude sd 888 ali nekako ne bih sad sa trenutnog 870 isao na isto, tj. 865), bolji izgled telefona (subjektivna stvar).
SD kartica i dzek za slusalice mi nista ne znace tako da mi je ok dati nesto vise od 100ke za tih par stvari iako su telefoni manje-vise isti.
Druga opcija mi je da dobacim jos malo za Pixel 6 ali jos nisam 100% odlucio.
Apsolutno se slazem sa tobom, sve si lepo rekao, subjektivna stvar da je lepsi, ja se slazem, za mene je lepsi, i 110e nije neka razlika iskreno, ali ja bih onda vise razmisljao o pixel 6, mislim da je bolji sto se tice baterije, podrske, kamere su tu slicne ali opet je pixel pixel, jedino sto s21 fe ima 3x zum, sto je vrh stvar, sad kome je to presudno, nek ide po samsung, ovako pixel 6 za mene bolja opcija u tom cenovnom rangu
 
Duza android podrska, bolji chipset (znam da kude sd 888 ali nekako ne bih sad sa trenutnog 870 isao na isto, tj. 865), bolji izgled telefona (subjektivna stvar).
SD kartica i dzek za slusalice mi nista ne znace tako da mi je ok dati nesto vise od 100ke za tih par stvari iako su telefoni manje-vise isti.
Druga opcija mi je da dobacim jos malo za Pixel 6 ali jos nisam 100% odlucio.
A prilicno manja autonomija i zagrevanje?😉
Verovatno je ekran malo bolji, tu je i bolja zastita za isti - GG Victus, kao i e-sim podrska (ne znam jesu li nekim update-om omogucili e-sim na S20FE)...
 
Svako ko nije navučen na samsung softver i ima mogućnost da se "ispruži" za pixel 6, nema šta dalje da razmišlja...mišljenje nekog ko ovo kuca upravo sa pomenutog.
Inače fascinantno koliko su gboard tastatura, translate i još neke google aplikacije lepše i funkcionalnije na pixelu nego kada se instaliraju na neki drugi telefon (čast ovoj nesretnoj strelici ispod tastature koju ne mogu da sklonim).

P.s. meni je sd 865 i dalje ispred 888 (ne igram igrice...mnogo).
 

Telenor je uvek skup, ali ovo nije ovo prava slika.
Ako nekoga ipak interesuje da uzme ovaj telefon evo najjeftinije varijante preko Telenora:

Uz paket total 25 koji je 2949 dinara mesečno, cena telefona je nešto više od 65000 dinara.
Odnesete stari telefon na reciklažu i telefon vas izadje 55640 dinara. Ovaj iznos možete da podelite na koliko hoćete rata (max 24).
Čim otplatite ovaj iznos ne morate više da plaćate 2949 dinara paket (možete da pređete na pripejd, uzmete popust od 50% i sl.)

1.jpg
 
A prilicno manja autonomija i zagrevanje?😉
Verovatno je ekran malo bolji, tu je i bolja zastita za isti - GG Victus, kao i e-sim podrska (ne znam jesu li nekim update-om omogucili e-sim na S20FE)...
I jel na kraju ima ili nema e-sim? Na GSM Areni ne piše. Na Telenoru stoji iksić kao da nema, a na zvaničnom sajtu nisam našao da se pominje e-sim.
 
@PJ
Opet sam guglao... Izgleda da ni S21FE nema e-sim, ali mozda ga dobije kroz neki buduci update:
Mislio sam da vec po izlasku ima e-sim, kao sto je pisalo na nekim sajtovima...
A sto se tice S20FE 4G/5G, nema jos uvek e-sim, a najverovatnije nece ni imati tu mogucnost...
The Samsung Galaxy S20 FE 4G or 5G is not compatible with eSIM.
 
Nazad
Vrh Dno