Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Sta ti jede toliko ram memorije.Meni je zauzeto oko 2gb ili manje.
Da budem iskreno ne znam gde u settingsu na A12 da nadjem kompletan spisak da mi se izlista. Ovo sto mi je poredjano u phone care odeljku u settingsu je da postoji 423432423 samsungovih nekih servisa( meta servisi, group share, samsung core serv, cmhProvider....) koji svi vuku po 15, 20 megabajta, ali kumulativno su skoro gigabajt. Od mojih aplikacija koje su trenutno upaljene jedino accuweather vuce 200mb, mesindzer vuce skoro 100(raspalo djubre), a blokada i jos nekoliko vuku po 50.
 
Moji utisci, mozda nekom pomogne. Uzeo u medimarkt.de 256/8 gb za 560 evra na akciji. Licno ne bih kupio verziju 6/128 ni pod kojim okolnostima. Samo sistem i nekoliko aplikacija su preko 30gb. A ram je 4gb zauzet kad apsolutno nista ne radis, plus na to sistem rezervise jos .

Ima identicnu main kameru kao s21, 21+, bolju telephoto i losiju ultra wide, ali sta god, tu smo. SW za kameru je, sa druge strane, super uzasan, tako da bas pogadja ovo sto nikad da izadje gcam port. Kamere su marginalno losije od najboljih, sa izuzetkom zoom-a. Gde s22 ultra koristi super utrenirane modele da dobije nevidjene rezultate. Doduse za zoom veci od 4 jako malo marim posto nisam manijak ili seksualni predator.

Presao sam sa 1440p ekrana na ovo. I iskreno, ne vidim nikakav pad u ostrini cak i kad ga stavim na mm od oka. Ja sam probao 120hz i iskreno ne da nisam video razliku nego je nisam video ni u naznakama. Pa mi telefon radi na 60 fiksno. Postoji opcija u settingsu, bez ikakvog aktiviranja dev odaljka da se ugase sve animacije system wide, sto sam odmah uradio, kako ne mogu da ih smislim(apple animacije mi bukvalno dizu pritisak).

Baterija mi drzi 9 sati sota bas bas lagano(primarno ff focus, yt, music, maps, shealth i slicno - nema drustvenih mreza osim wa, massinger, linkedin i gmejla, outlooka). Aplikacije koje jedu bateriju nozem i viljuskom su bilo kakve igrice i stock kamera app, koji mogu da lude 20 posto za sat vremena i slicno. Upaljena je opcija za zastitu baterije da nikad ne napuni 85. procenat kapaciteta. Trudim se da ga nikad ne praznim ispod 20 posto. Punim ga primarno fast charge-om(kabl iz kutije, org samsung 25w punjac), nikad ne prelazi 20w, dize temp u odnosu na sporo punjenje, puni ga od 20 do 84 posto za oko 30ak minuta. Iako ga ja dopunjujem jednom, dva puta u toku dana po 5, 10 min, tako da i ne primecujem nesto.
Sporo punjenje je negde oko 1 posto 1 minut kad ga punis od 0 do 100(msm, brze je od toga za nekih 15ak posto, ali tu je negde).
Kao i na svim telefonima, laz je da je kapacitet baterije 4500mah, zapravo je negde izmedju 4300 i 4400 ootb. Sto pise cak i na sajtu malim slovima, ali ja nisam bio toliko pazljiv.

AOD je always on. Super radi, ali bih voleo da mogu vise da ga prilagodim svojim potrebama.

Sve radi brzo, da jednostavno brze ne moze.

Ne odgovara mi velicina, a ni tezina. Tome dodatno doprinosi sto ga drzim u tough armoru zajedno sa spigenovim staklom za ekran, pa sam samoindukovano dodatno pogorsao vec losu situaciju. Ovo sam vec kupio i ne znam sta bih drugo dalje, ali sam iskreno jako nezadovoljan. I staklo i sama maska, pored toga sto su dzinovski, vole stroku vise od zivota, pa su i ekran i ledja masni i gadni 24/7. Pored toga, spigen je odlucio da cut out za kameru na ledjima bude bukvalno dugacak jarak kao stvoren da unutra upadaju prsti, kao i prasina i druga prljavstina i to me jako remeti. Utoliko gore dalje, sto su uzeli zasebno da prodaju zastitu za kameru od preko 10 evra koja, gledaj cuda, posebno ne radi samo sa ovom maskom.
Ali posto mi je 2 puta vec ispadao(ni tackickice nigde) ne usudjujem se da menjam zastitu, iako mi je ona u top 3 problema sa kojima se suocavam sa telefonom.

Drugi problem mi je sto smatram da je zvucnik previse tih. Jeste dovoljno glasan za uobicajenu upotrebu, ali nije za ono jednom u ponekad kad ti treba da pustis nesto sto treba jasno da cuje vise ljudi u bucnom okruzenju.

Treci i najveci problem je temperatura. Ja, donkle, ocekujem cudo, tako da uzeti ovo sto pisem sa rezervom.
Govorimo o uredjaju sa pasivnim hladjenjem! Sustinski, zdrava logika, a da ne ulazimo posebno u zakone termodinamike, onemogucavaju da telefon bude ispod ambijentalne temperature . Ali, kada zivis u Beogradu gde godisnje temp varira od -15 do +41(sa maksimalno 2,3 nedelje izmedju temperatura), to moze da predstavlja ozbiljan problem. Tokom hladnijih dana idle temp je bila oko 19,20 stepeni, radna, brzo punjenje do 28,29.
Sad, kad je kraj jula poceo sredinom maja, stvari postaju malo zavrnute.
Imao sam situaciju da sam u 1 poslepodne na 33 stepena morao da se vracam sa Nbg-a. UV zracenje pakao zivi, situacija na nivou lezite na plazi u podne na suncu, avgust mesec i pokusavate da citate mejlove na telefonu. Ekran je bio na max osvetljenju( ADAPTIVE BRIGHTNESS onemogucava da smanjite osvetljenje ekrana ako ste na direktnom suncu, sto mi uopste nije jasno) i baterija je od citanja nekog teksta na 4g-u stigla do 38,9 stepeni posle nekih pola sata.
E sad, nisam siguran sta ja tacno zelim ovde, jer je bilo maksimalno osvetljenje, sve antene rade, u tramvaju 35 stepeni, sedim na strani na kojoj je sunce, meni curi znoj niz bradu, a temperatura baterije je otisla samo nekoliko stepeni iznad ambijentalne, ali da je smetalo u trenutku, smetalo je bas mnogo i ozbiljno je pogorsavalo vec uzasno.

Jos je gore u slucaju igranja igrica. 40 minuta lol mobile-a( wild rift), dize temeperaturu iznad ambijentalne za minimum 10 stepeni. Sto znaci, ako je u sobi 27,28, temperatura baterije ide lagano do 37,8, sto aktivnost cini nemogucom. Nikakvo sigurnosno kocenje i usporavanje nisam video u zivotu, ali bih mnogo radije da telefon krene da usporava nego da me tera da u sred leta drzim vrelo parce uglja u rukama. Na sve to, toliko visoke temp su neprijatne u ruci plus kada se upari sa ovom mojom nesretnom zastitom, telefon mi bude toliko odvratan pod svim uglovima, kao da si ga u kofu cvaraka ubacio, da se to ne da gledati, kamo li dirati. U poslednje vreme, telefon drzim na malom ventilatoru sa vremena na vreme, posebno dok se puni i kad god se drznem da igram neku igricu na njemu( bukvalno sednem, stavim u krilo mali ventilator da bije na gore i na njega stavim ruke dok drzim telefon, UZAS ZIVI).

OS je najbolji na trzistu sto se mene tice, do tog nivoa da sam cak ostavio stock launcher, icon pack i par vizuelnih izmena u sistemu sam instalirao preko sideload-ovanja one theme rolercoster samsung aplikacije.

BT ume da mi zakuca jednom u 20 puta prilikom originalnog povezivanja sa slusalicama, sto mi se nije desavalo sa ranijim telefonima. Tako da moram da upalim i ugasim slusalice i onda se poveze istog momenta. Iskreno ne znam sta ga zbuni...

I na svikih 10 dodira u brazueru i sistemu se dogode neki ghost touchevi. Nekad suptilni, nekad ekstremni. Postoji gomila tema gde ljudi kukaju na to i na xda i na samsung forumu... Konsenzus je da staklo pogorsava problem, ali da je idalje nejasno da li je hw ili sw. Jeste me poremetilo nekoliko puta kada mi prilikom skrolovanja otvori random poziv u brazueru ili ne zaustavi skrol tu gde si mu rekao nego prilikom podizanja prsta uzme i cimne prikaz za 2 cm na gore ili dole(npr u gmaps ili pri citanju novina), ali nista zbog cega bih se vijao sa reklamiranjem, popravkama i slicno. Ne bih cak ni kukao, posto sam se brzo navikao, ali mislim da je vredno pomena.

Signal je bolji nego na prethodnim telefonima koje sam imao. Sagovornik se cuje odlicno i dobio sam povratnu informaciju da se ja cujem sjajno u bilo kakvim uslovima.

Smatram da je verzija od 8gb, kada bi se pojavio dobar gcam mod, najbolja kupovina ispod 1000 evra. Pored iphona naravno.
Ljudi koji zele da igraju igrice vise od pola sata dnevno ili moraju da provode neko vreme regularno gledajuci u ekran telefona po najjacem poslepodnevnom suncu, a zive juznije od Kopenhagena mislim da treba da zaobidju bilo koji samsungov, sony-ev, googlov telefon do daljnjeg.

Ako neko ima neka pitanja, slobodno neka pita.
I svi koji ste bolje upoznati sa oneUi 4.1: Da li postoji nacin da svaka aplikacija ima razlicit zvuk notifikacija bez instaliranja posebnih aplikacija samo za to? Sad mi je trenutno situacija da mi poruke na wa zvone isto kao da mi je stigao mejl sto mi zvoni isto kao notifikacija da mi se telefon pregrejao sto zvoni isto kao da mi je stigao sms sto mi zvoni kao da mi se telefon napunio itd itd...
Nzm sta ti jede toliko rama ja imam oko 2.6gb.Vrv ti brdo app radi u pozadini.I sto se mene licno tice ja ni 128 gb ne mogu da popunim uvek mi ostane neki 40% slobodne memorije.

Ja sam neko ko je na s20 fe do pre 1 maja igrao Wild Rift sasvim korektno bilo je zagrevanja isl kao i na svakom samsungu.Ali od kada sam uzeo s21 fe meni igrica toliko laguje baguje greje fon itd nzm zasto je toliko losije na s21 fe u odnosu na s20 fe.Ok ja imam 6 gb rama ali brt pogasim sve zivo kad udjem u WR i opet isto koliko laguje
 
Nzm sta ti jede toliko rama ja imam oko 2.6gb.Vrv ti brdo app radi u pozadini.I sto se mene licno tice ja ni 128 gb ne mogu da popunim uvek mi ostane neki 40% slobodne memorije.

Ja sam neko ko je na s20 fe do pre 1 maja igrao Wild Rift sasvim korektno bilo je zagrevanja isl kao i na svakom samsungu.Ali od kada sam uzeo s21 fe meni igrica toliko laguje baguje greje fon itd nzm zasto je toliko losije na s21 fe u odnosu na s20 fe.Ok ja imam 6 gb rama ali brt pogasim sve zivo kad udjem u WR i opet isto koliko laguje
Dada, ima bukvalno 300 kojekakvih servisa koje ne znam kako bih ugasio do da ih kompletno obrisem.
WR radi na maksimumu maksimuma zakucano na 60 frejmova. Da budem iskren nikad nisam probao 120, ali ne verujem da bi tu bilo nekih problema.
Sa druge strane sam probao sve da oborim na minimum minimuma da vidim da li ce to da ga spreci da se greje, ali bojim se da nije bilo efekta. Greje se podjednako i na min i na max.
Mozda ti je do rutera na koji si prikacen?
 
Dada, ima bukvalno 300 kojekakvih servisa koje ne znam kako bih ugasio do da ih kompletno obrisem.
WR radi na maksimumu maksimuma zakucano na 60 frejmova. Da budem iskren nikad nisam probao 120, ali ne verujem da bi tu bilo nekih problema.
Sa druge strane sam probao sve da oborim na minimum minimuma da vidim da li ce to da ga spreci da se greje, ali bojim se da nije bilo efekta. Greje se podjednako i na min i na max.
Mozda ti je do rutera na koji si prikacen?
Meni brt nece da radi ni na low medium podesavanjima poskljucivane animacije itd,imam takve fps dropove da je igrica ne igriva.Na temperaturu sam navikao da se zagreva i to ne koze da se spreci,i na s20 fe je bilo relativno slicno.Ali ja imam fps dropove i čim ukljucim igru bukvalno telefon se i ne zagreje jos,posle da ne pricam kad se zagreje,u team fightu se desi da ne vidim pola spelova koje se bace.Znaci probao sam nzm pubg asphalt 9 isl i rade igre ok nena toliko fps dropa i ako ima nije neigrivo.Bas nzm sta da uradim jer dugo sam igrao i Lol i WR jos od starta igram.Nzm da lcda opalim hard reset na fabricka da pobrisem sve nemam pojma.
 
Meni brt nece da radi ni na low medium podesavanjima poskljucivane animacije itd,imam takve fps dropove da je igrica ne igriva.Na temperaturu sam navikao da se zagreva i to ne koze da se spreci,i na s20 fe je bilo relativno slicno.Ali ja imam fps dropove i čim ukljucim igru bukvalno telefon se i ne zagreje jos,posle da ne pricam kad se zagreje,u team fightu se desi da ne vidim pola spelova koje se bace.Znaci probao sam nzm pubg asphalt 9 isl i rade igre ok nena toliko fps dropa i ako ima nije neigrivo.Bas nzm sta da uradim jer dugo sam igrao i Lol i WR jos od starta igram.Nzm da lcda opalim hard reset na fabricka da pobrisem sve nemam pojma.
Iskreno ne mogu da te posavetujem direktno. Ali jeste cudno. Jedino da je do rama? To mi jedino ima smisla zato sto do soca ne moze da bude ni pod razno, ja sam cak podesio u ovom game optimajezeru samsungovom da mi se orijentise na ustedu baterije i da ogranici rad procesora na 70, 80 posto za vreme igre. Doslovno sva podesavanja su mi na super high, Izvan toga mozes da probas da obrises i ponovo instaliras.
Sto se tice ovog A12 virtuelnog rama, od starta sam skeptican kako i da li to uopste radi.
A, mozes da pogledas i kakve su ti temperature. Mozda tebi temp ode u neke lude cifre koje ja ne dozvoljavam(boli me uvo za performanse, nego sam tesko istraumiran degradacijom oled panela, prolongirane temp preko 35 stepeni i staticki elementi u igrici i mozes da se slikas). Ja koristim Battery guru aplikaciju i jako sam zadovoljan njom za sada. Mozes da namestis da ti okaci notifikaciju koja ce svakih 5 sekundi da zove sistem kako bi uvek mogao da znas trenutnu temperaturu baterije.
 
Iskreno ne mogu da te posavetujem direktno. Ali jeste cudno. Jedino da je do rama? To mi jedino ima smisla zato sto do soca ne moze da bude ni pod razno, ja sam cak podesio u ovom game optimajezeru samsungovom da mi se orijentise na ustedu baterije i da ogranici rad procesora na 70, 80 posto za vreme igre. Doslovno sva podesavanja su mi na super high, Izvan toga mozes da probas da obrises i ponovo instaliras.
Sto se tice ovog A12 virtuelnog rama, od starta sam skeptican kako i da li to uopste radi.
A, mozes da pogledas i kakve su ti temperature. Mozda tebi temp ode u neke lude cifre koje ja ne dozvoljavam(boli me uvo za performanse, nego sam tesko istraumiran degradacijom oled panela, prolongirane temp preko 35 stepeni i staticki elementi u igrici i mozes da se slikas). Ja koristim Battery guru aplikaciju i jako sam zadovoljan njom za sada. Mozes da namestis da ti okaci notifikaciju koja ce svakih 5 sekundi da zove sistem kako bi uvek mogao da znas trenutnu temperaturu baterije.
Kako moze da bude do rama?Nema šanse da je do rama.
 
Kako moze da bude do rama?Nema šanse da je do rama.
Pa postoji mogućnost da je do rama,jer za sd 888 se i preporucuje minimum neki od 8 gb rama,i moje neko misljenje je da je Samsung morao da osnovnu verziju telefona uradi sa 8 gb rama.Naravno moze da bude i do drugih stvari, Androida 12 lupam, prevelikog grejanja telefona itd.
 
Pa postoji mogućnost da je do rama,jer za sd 888 se i preporucuje minimum neki od 8 gb rama,i moje neko misljenje je da je Samsung morao da osnovnu verziju telefona uradi sa 8 gb rama.Naravno moze da bude i do drugih stvari, Androida 12 lupam, prevelikog grejanja telefona itd.
Pa pazi samsung s22 plus košta 60000 dinara vise i ima 8gb rama.Ni jedan fon na nasem trzistu nema vise od 8 gb rama osim punokrvni hlegsip modeli tako da ovom za toliku nizu cenu nisu mogli da stave toliko rama u osnovni model.krastavac ni jedan telefon nije savršen.A za nase trziste uvek dolazi sve umanjeno i skuplje tako da to nam je sto nam je.Svakom ćemo naći manu.Radice on odlično i sa tih 6gb rama nego ljudi vole da imaju što više rama nek se nađe pa i ako ne treba.Cak sta vise ako imam previše ram memorije a nema gde da se iskoristi trojice i više baterije.
 
Poslednja izmena:
Evo, posle tačno 4 meseca korišćenja, baterija sa istim korišćenjem je sa dan i po pala na dan, odnosno SOT ~ 6h na 4-4,5h. Mada ovo meni nije merodavno jer sam primetio da yt i radio stanice se ne očitavaju na SOT-u. Osvetljenost ekrana po ovom jakom suncu poslednjih dana je izuzetna, fluidnost perfektna, telefon napunjen ~75% kapaciteta. Sve radi na visokom nivou, osim te baterije koju su definitivno u*****. Mada, nije to nista strasno, svakako ide uvece pre spavanja na punjenju, ali nije WOW kako su je predstavili. Ogranicio sam punjenje na 85% i za sve moje potrebe, i vise nego dovoljno. I da napomenem da se trajanje baterije smanjilo nakon zadnjeg apdejta.
 
^ normalno je kod Samsunga da posle većeg update baterija opadne zbog amelja koje ostane. Probaj wipe cache ako ne pomogne factory reset
 
Ako ti mislis da kolicina primarne memorije nema nikakve veze sa performansama bilo kog softvera pokrenutog na racunaru ja ne znam sta dalje ima da se prica. Samo bi trebao da razumes da je 6gb minimum da a12 iole fluidno radi, a 8-12gb je pravi minimum, optimum u zavisnosti od potreba korisnika. To su sad uzeli da krpe sa ovom virtuelnom ram pricom, ali to ti radi firma koja nije sposobna da osposobi antenu u 2022oj godini, tako da srecno sa tim.

Proverio sam i rw i ofc dokumentaciju i WR zauzima od 1.5 do malo preko 2gb rama pri koriscenju. Meni konkretno, na verziji od 8gb, ostaje manje od 2gb slobodno dok igram. Tako da to def moze da bude problem.

Ram je najjeftiniji deo modernog racunara, samim tim i telefona(mobile dram je jos jeftiniji od "pravog"). Ne samo kad pricamo o ceni u kontekstu ponude i traznje, vec kada pricamo o prosecnim troskovima proizvodnje.
Posebno kad uzmemo u obzir da je samsung jedan od top 5 najvecih proizvodjaca rama na svetu dodatnih 2,4 ili 6 gb po jednom telefonu njih kosta nekoliko evra bez ikakve hiperbole.

Razlog zasto zakidaju je to sto ne znaju sta rade i smatraju da ce nekoliko miliona evra usdete na kratak rok da ih sacuva od bankrota, ka kome galopiraju, na dugi rok. U pitanju je ista vrsta zakidanja i pljacke kao sto je kupi foliju, kabl, brick, slusalice, masku, adapter...zasebno.

Drugi razlog je sto sp android prod kategorija stagnira super snazno poslednjih par godina i onda zele da segmentiraju svoju ponudu, izmedju ostalog, preko razlicitih kolicina rama i rezolucija ekrana. Te otuda moras da platis 600 evra vise za telefon koji ima 35 evra vise rama. Ali prosecna osoba, ocigledno, nije svesna toga koliko je ram jeftin pa misli da dodatnih 6 gigabajata rama kosta 500 evra da se proizvede, posto se valjda pravi obradom kobolta iz palih meteorita.
 
^ znaci S22U radi na minimum rama posto su verzije 8 i 12 a dolaze sa A12? Kad je tako koji uzeti telefon na Android platformi?
 
Ako ti mislis da kolicina primarne memorije nema nikakve veze sa performansama bilo kog softvera pokrenutog na racunaru ja ne znam sta dalje ima da se prica. Samo bi trebao da razumes da je 6gb minimum da a12 iole fluidno radi, a 8-12gb je pravi minimum, optimum u zavisnosti od potreba korisnika. To su sad uzeli da krpe sa ovom virtuelnom ram pricom, ali to ti radi firma koja nije sposobna da osposobi antenu u 2022oj godini, tako da srecno sa tim.

Proverio sam i rw i ofc dokumentaciju i WR zauzima od 1.5 do malo preko 2gb rama pri koriscenju. Meni konkretno, na verziji od 8gb, ostaje manje od 2gb slobodno dok igram. Tako da to def moze da bude problem.

Ram je najjeftiniji deo modernog racunara, samim tim i telefona(mobile dram je jos jeftiniji od "pravog"). Ne samo kad pricamo o ceni u kontekstu ponude i traznje, vec kada pricamo o prosecnim troskovima proizvodnje.
Posebno kad uzmemo u obzir da je samsung jedan od top 5 najvecih proizvodjaca rama na svetu dodatnih 2,4 ili 6 gb po jednom telefonu njih kosta nekoliko evra bez ikakve hiperbole.

Razlog zasto zakidaju je to sto ne znaju sta rade i smatraju da ce nekoliko miliona evra usdete na kratak rok da ih sacuva od bankrota, ka kome galopiraju, na dugi rok. U pitanju je ista vrsta zakidanja i pljacke kao sto je kupi foliju, kabl, brick, slusalice, masku, adapter...zasebno.

Drugi razlog je sto sp android prod kategorija stagnira super snazno poslednjih par godina i onda zele da segmentiraju svoju ponudu, izmedju ostalog, preko razlicitih kolicina rama i rezolucija ekrana. Te otuda moras da platis 600 evra vise za telefon koji ima 35 evra vise rama. Ali prosecna osoba, ocigledno, nije svesna toga koliko je ram jeftin pa misli da dodatnih 6 gigabajata rama kosta 500 evra da se proizvede, posto se valjda pravi obradom kobolta iz palih meteorita.
Eto na primer Huawei p50 pro ima samo 8 gb rama a košta oko 150000 din.
 
Radi odlično s21fe i sa 6gb rama. Drži dosta aplikacija u pozadini. Neki put se i iznenadim kada se vratim u app a telefon je drži i dalje u ramu.
 
Istina, prelazim sa Mi 11 Lite 5g koji je imao 8gb rama, definitivno S21 FE sa 6gb ima bolji ram management i više aplikacija drži, tako da što se toga tiče sve super
 
^ znaci S22U radi na minimum rama posto su verzije 8 i 12 a dolaze sa A12? Kad je tako koji uzeti telefon na Android platformi?
Ja apsolutno preporucujem s21fe 256/8 za ispod 1000 evra, preko toga s22 ultra 256/12 ili sony xperia iv kad izadje, za one koji zive na zapadu. Alternativno iphone za one koji nemaju problem sa sistemom, zato sto kilo za kilo jos dodje jedan od jeftinijih(za oko 1000 evra dobijes apsolutno sve sto apple ima da ponudi u trenutku).

Ja verujem da ljudima radi kako valja i ova verzija od 6 gigabajta, ali posebno nakon mesec dana sa ovom verzijom od 8 nikada ne bih kupio ni jedan telefon u 2022oj godini sa 6, tako da ne bih sigurno ni preporucio isti.
Osim da, kao neki ljudi ovde, kupis za 450 evra i slicne price i jos dobijes sat od 150 evra. Sa tim iluzornim dilovima bih preporucio da se kupi i sa 4gb rama, pa ako prodje prodje.
 
Ja sam prezadovoljan sa S21 FE,ako ćemo iskreno a imao sam S22+ i S22U nikakve ja tu razlike u radu ne vidim - pogotovo 6 vs 8 vs 12gb RAM-a što se tiče trajanja baterije (samo S21 Fe koristim sad) trajanje baterije je odlično sa dan ipo (36 sati) korišćenja i 7h SOT-a , sve je u funkciji : 120hz, gps
, sync, AOD , FB, Instagram , dosta poziva - poruka , YT ... ( 35% 4G - 65% WI-FI)





Screenshot_20220527-174159_Device care.jpgScreenshot_20220527-174209_Device care.jpgScreenshot_20220527-174216_Device care.jpg





Instagram društvene mreže ...sve u fuluu:
 
I s22fe dolazi takođe a 6 i 8 gb rama i mediatek dimensity 9000.
 
Koje slusalice koristite za S21fe i uopšte za bilo koji samsung koji nema 3,5mm?
 
^ danas uglavnom idu bežične, uzmeš Samsung galaxy buds live. Odlične slušalice za nekih 70€ možda i manje.
 
Ја Redmi Buds 3 Pro и веома сам задовољан. Има ли неких назнака да ће у скорије време омогућити е сим за овај модел?
 
^ opet zavisi koje žične, po meni bežične su odlične. I na Iphone koristim pro verziju i zvuk je odličan, a punim ih jednom nedeljno
 
Isto Redmi Buds 3 Pro, za audiofile svakako nisu, ali moja primarna namena je kao hands-free i to jednu slušalicu u trenutku. Zavisi od dana do dana, nekada mi jedna izgura dana, a nekada ode baterija, pa moram na pola dana da promenim slušalicu.

Kada koristim jednu, izbegavam tač kontrole preko slušalica, jer se zbune.
 
Isto Redmi Buds 3 Pro, za audiofile svakako nisu, ali moja primarna namena je kao hands-free i to jednu slušalicu u trenutku. Zavisi od dana do dana, nekada mi jedna izgura dana, a nekada ode baterija, pa moram na pola dana da promenim slušalicu.

Kada koristim jednu, izbegavam tač kontrole preko slušalica, jer se zbune.
Ne zna kakve su one samsung akg na usb c zicne?
 
Ne zna kakve su one samsung akg na usb c zicne?
Ja ih imam i iskreno nisu nesto,tj za mene su lose.Ako vec ides na usb c sluske onda imas i opciju da uzmes adapter sa usb c na 3.5m ako imas neke dobre 3.5 sluske to ti je najbolja opcija.Jedino moras da uzmes samsunog taj adapter posto nece svaki da radi.
 
Kako namestiti AOD da zasvetli kad stignu nove notifikacije, a takođe da radi i "tap to show"?
Navikao sam kad telefon stoji na stolu da tapnem ekran da vidim koliko je sati i da vidim ako ima novih notifikacija. Koliko vidim u podešavanjima ne može i jedno i drugo, već ili-ili.

Još jedno pitanje, po kom principu funkcioniše "edge lighting style"? Uključeno mi je, ali nikad ne zasvetle ivice ekrana kad stigne nova notifikacija. Pretpostavljam da ima veze sa podešavanjem ovo prvo što sam pitao za AOD
 
Ne moze i jedno i drugo i zato koristis Edge Lighting. Mislim da Viber ima opciju da upali ekran kad stigne poruka, to moras da iskljucis da bi Edge lighting radio za njega kako treba a ne da pali ekran. Za ostale aplikacije koje nece da prikazu svoju notifikaciju preko Edge lighting treba da proveris notification settings da nije ukljucen silent mod i sl.
 
Nazad
Vrh Dno