Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Obrati paznju na S20 Ultra SD preko KP. Ako je SingleSIM+SnapDragon onda je to sigurno RENEWED (repariran) telefon te se time ne bih igrao (zbog toliko para).
Imao sam S10 SD, S10+ SD, S20 5G SD. Svi su bili renewed i single sim i dolazili su sa jednom "manom". Na sebi su nosili USA unbranded ROM a bili su deklarisani kao network branded tako da se nikada ne bi apdejtovali bez dodatnih akrobacija!
 
u onosu na s20fe kakva mu je baterija
za ostalo znam
Na to pitanje nije baš lako odgovoriti. Teško da ima dva korisnika, koji na isti način koriste telefon. Pošto ne igram igrice, ne slušam muziku i ne gledam filmove/YT klipove na telefonu, takođe ne koristim Facebook. Meni na svakom telefonu baterija izdrži najmanje 1 dan.
Trenutno koristim Samsung Note 10 sa A12, baterija mi stalno izdrži 1 dan i ostane oko 20-30% za drugi dan.
 
Evo ja juče odradio ovaj ispravljeni updejt A12, mislim da je 1 januar pisalo u datumu, 170 mb. Iskreno, mislim da mi je losija baterija od kad sam uradio A12, ne od poslednjeg updejta, već generalno od A12. Čini mi se da za bar 10-15% manje završim dan nego pre. Možda je i povećano korišćenje telefona u pitanju, ali nisam baš nešto siguran...

Samung S20 exynos.
 
Ja jos testiram, nemam januarski jos uvek, prvo punjenje na A12 onako mozda za nijansu slabija, ovo 2 za sada mi deluje otprilike isto videcemo sutra. Za sada 48% posle 24h i 5 min, SOT 4h28 min. 120Hz, 2K rezolucija, 30:70 4g / wifi, i svi FB servisi disabled :D trebalo bi da izgura 48h ili blizu.
Samsung 20+ exynos
 
@V.i.P.e.R Šta podrazumevaš pod FB servisima?
 
FB aplikaciju, FB App installer, FB App manager, sve sto vidim sa FB u imenu :D
 
Haha, nikad nisam razmišljao o tome. Onemogućio sve. :D
 
S20 exynos nakon update na android 12
Jednom recju :Katastrofa
Animacije seckaju, sto je nedopustivo...
Kada spustate notificacije svaki put seckaju animacije...
Iskljucio sam blur efekat koji su ubacili u oneui4 da bih resio taj problem...
SOT nakon update-a je uspeo da bude jos losiji od inace loseg sota (pre sam sa fhd 120hz izvlacio 3:30h)
Sada jedca 3h SOT, i to sam spustio na 720p rezoluciju displaya.
Nista ne drejnuje bateriju, jednostavno telefon jede procente u minutu.
Telefon buguje kada spustite rezoluciju na 720.
Kada otkljucate ekran i spustite notif, setuje prvo 1080p rezoluciju, pa tek onda vrati na 720p.
Ako ce ovako da suportuju uredjaj 3 godine, bolje da ne rade nista osim security update-a.
 
S20 exynos nakon update na android 12
Jednom recju :Katastrofa
Animacije seckaju, sto je nedopustivo...
Kada spustate notificacije svaki put seckaju animacije...
Iskljucio sam blur efekat koji su ubacili u oneui4 da bih resio taj problem...
SOT nakon update-a je uspeo da bude jos losiji od inace loseg sota (pre sam sa fhd 120hz izvlacio 3:30h)
Sada jedca 3h SOT, i to sam spustio na 720p rezoluciju displaya.
Nista ne drejnuje bateriju, jednostavno telefon jede procente u minutu.
Telefon buguje kada spustite rezoluciju na 720.
Kada otkljucate ekran i spustite notif, setuje prvo 1080p rezoluciju, pa tek onda vrati na 720p.
Ako ce ovako da suportuju uredjaj 3 godine, bolje da ne rade nista osim security update-a.
Znači nisam jedini što je primetio seckanje :D,ja sam ga restartovao na fabrička više puta i dalje ima lagove (ali manje)
 
Nešto nije u redu definitivno, ali kod mene nije tako. Bukvalno je sve ok. Seckanje postoji nekad kad se ide iz aplikacije u aplikaciju, ali sve ostalo kao podmazano.
 
Imao sam s20fe exy pre ovog, i nije mi se svideo.
Ne volim ogromne telefone, tako da to otpada...
Sacekacu mi 12, obecava za sada. Ako bude do 600e, odlicna kupovina...
 
Imao sam s20fe exy pre ovog, i nije mi se svideo.
Ne volim ogromne telefone, tako da to otpada...
Sacekacu mi 12, obecava za sada. Ako bude do 600e, odlicna kupovina...
s20fe ogroman ?
stvarno nznm , ali meni lezi super u ruci , a šaka mi nije velika , ekran super , brz ,baterija super , i pored tzoga što jos uvek nisam dobio A12 , menjao bih ga vrlo rado za s20ultra ili s21ultra uz doplatu , ali nikako sa samsunga na mi ne bih isao
ko s konja na magarca
 
Neki problem postoji kada se odabere Režim ekrana (živopisan i prirodan)Kada odaberem živopisan i spuštam statusnu traku nema cimanja,kada stavim prirodan ima cimanja.Ko ima cimanje neka proba da stavi živopisan prkaz.
 
jesu li sve ultre kod nas po oficijelnim radnjama - gigatron samsung i te , sa exynosom ili ima i sa sd
 
Po oficijelnim radnjama samo Exynos.
 
Obrati paznju na S20 Ultra SD preko KP. Ako je SingleSIM+SnapDragon onda je to sigurno RENEWED (repariran) telefon te se time ne bih igrao (zbog toliko para).
Imao sam S10 SD, S10+ SD, S20 5G SD. Svi su bili renewed i single sim i dolazili su sa jednom "manom". Na sebi su nosili USA unbranded ROM a bili su deklarisani kao network branded tako da se nikada ne bi apdejtovali bez dodatnih akrobacija!
Ja sam imao s10 snap iz USA sa t-mobile mreže, i radio mi je update u Srbiji bez ikakvih problema. Kasnije sam flashovao global unlocked rom i takodje je sve radilo bez problema.
Izašao danas a12 za snap sm-g9810, upravo radim update.
 
Ja govorim o repariranim SD telefonima koji se preprodaju na KP.
 
To sa kupujem prodajem treba izbegavati, ako nisu doneti licno od coveka preko...
Na amazonu imas renewed s10 sd za 240 dolara...
Ako je sa mreze, i unlocked, nikakav problem.
Vecina ovoh renewed uredjaja je reparirano(neki samo kozmeticki, a neki i hardverski : ploca, display, kamera, etc)
Kad se vec daju tolike pare, takve prevare bih zaobisao.
Kupujte samo od nekog ko je licno doneo telefon iz USA, ne od preprodavaca...
 
Vec duze vreme trazim neki telefon manjih dimenzija, znaci 6.2inca maksimum, a da je samsung, ali u koju god temu da udjem i procitam komentare pogotovo za bateriju, zaprepastim se :)
 
veliki je, najbolje mi lezi u ruci dimenzija oko 6 inca.
Koristio sam Samsung s7 koji je bio idealan, prešao na xiaomi 6.45 inca, em težak em debeo i glomazan, ne mogu jednom rukom da ga koristim bez pomoći druge.
 
S20 ili S21 za sada.
Snapdragon jedino da ti neko donese ili da dobro znaš šta kupuješ. Pisao sam već o tome.
 
Samsung je baš unapredio politiku update-a. Stigao februarski security patch i još neka poboljšanja. Update težak preko 800 MB.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220129-211048_Software update.jpg
    Screenshot_20220129-211048_Software update.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 13
Poslednja izmena:
Dosta korisnika se zalilo na greske,zato sada izbacuju ispravke.
 
Pozdrav svima,
Imam S20+ snapdragon verziju SM-G986U single sim (nije RENEWED original je) i jos nisam dobio update za A12. Da li da cekam update ili da ga manuelno instaliram?
 
Da li neko ima problem sa očitavanjem QR koda preko svoje kamere (mislim da njegovu org aplikaciju kamere). Pre mi je to odlično radilo, evo u zadnje vreme pokušavam, mislim da je od anroida 12 (nisam 100% siguran), nikako da uspe da mi očita QR kod. Prikaže samo onu opciju za skeniranje u PDF i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno