Šta je novo?

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Posle 10-ak dana korišćenja samo riječi hvale za ovaj model. Čak i ta baterija nije problem toliki na Exoyusu jer fakat mu treba 6-7 dana za neku optimizaciju posle čega je baterija sigurno 20-25% bolja nego u startu. 120Hz radi jako fluidno, usudio bih se reći i bolje nego 144Hz na Mi 10T Pro kod kojeg se javljao povremeni stuttering. Ekran fenomenalan, nebo i zemlja u odnosu na (stvarno odličan) LCD kod Mi 10T PRO, ali ipak LCD krastavac. Kamera odlična (nisam je nešto puno testirao ali pozitivni jako utisci), što video što klasično fotkanje. Stereo zvučnici, IP68 sertifikat, čak i senzor otiska iako ne super-sonični, baš me prijatno iznenadio - radi odlično!

Ako ćemo o manama - haptic feedback je znatno bolji na Mi 10T PRO kao i kvalitet izrade koji je na nivou ali nije sad premium kao kod recimo Mi 10T PRO. Takođe ćete morati da dokupite 25W punjač, u pakovanju dođe samo običan. Ako ćemo "u sitna crevca" onda koliko vidim svi Samsunzi ne podržavaju aptX HD, aptX Adaptive kod BT konekcije dok Xiaomi modeli imaju tu podršku. Da li to znači bolji kvalitet reprodukcije na BT zvučnicima i slično ?

Suma sumarum, za te pare (oko 440 EUR koliko košta 8/128GB model na tržištu trenutno koliko vidim) ne postoji bolji uređaj. Evo taj Mi 10T PRO mu je direktna konkurencija ali 1% se pokajao nisam što sam prešao na S20 FE. Odličan, zaokružen uređaj.
Greška ti je u startu jer za osnovu uzimaš švercersku cenu. Telefon legalno košta 84000 dinara. Za 440 evra je druga priča.
 
Greška ti je u startu jer za osnovu uzimaš švercersku cenu. Telefon legalno košta 84000 dinara. Za 440 evra je druga priča.
Telefon je, kad je bio poslednji put na stanju, koštao oko 65000 u prodvnicama kompjuterske opreme.
 
Btw, šta može biti pa tel evo već treći put u 5 dana smrzava, samo se izgasi ekran i nema šanse da se upali. Nije ugašen skroz jer kad pozovem sebe zvoni. Jedini lijek je onda hard reset iliti vol down + power...


Ps: Sorry na uzastopnim postovima
Ovo se i meni desavalo nekoliko puta. Nisam provalio sto. Ovako sve radi normalno.
 
Da, nešto je softverski bilo, s obzirom da sam sestri proslijedio telefon evo već 7-8 dana, kaže da nikakvih problema nije imala.
 
Ovde je trenutno oko 400e, 5g 128gb verzija, plavi... Razmišljam da ga uzmem, bio bi mi to prvi Samsung posle desetak godina...
Trenutno imam Poco x3, pa razmišljam šta ću dobiti prelaskom osim rupe u novčaniku :) pouzdanost mi je onako #1, pa sve ostalo...
Nisam siguran kakve su mu kamere, dal su primetno bolje. Jasno mi je da je vodootporan, amoled (ravan što mi osnovni uslov da ga i pogledam), dex... I što možda podržava esim:))
5g ovde mogu i da koristim, mada sam na 10mbita ograničen.
 
Ipak sam uzeo telefon... mislim da je ovo i najvise sto sam platio za telefon, pogotovo u komadu.
Nije mi wow efekat. Dosta je sitniji od poco, tako da se bojim da ga ne razbijem.
cekam ringke fusion da mi stigne, da ne bude i ovaj u nilkinu.
Dali su iz njega isti punjac kao pre 10 godina :( inace se sporije puni od poco, kad se stavi na njegov punjac. Nemam ni jedan bezicni (koliko se secam podrzava ga?)
Ona aplikacija za migraciju podataka nije nista pametno uradila, sve moram ponovo da aktiviram i registrujem.
Ekran je stvarno lep.
 
Koliko si ga platio? Exynos verzija?
 
Snap 865, ni ne znam da fe postoji drugačiji. A napisao sam pre 3 dana pošto je
 
Za Evropu je Exynos 990 standard. Ja u Telenoru taj dobio.
 
Koliko ja vidim 5g verzija svuda piše snapdragon 865?
Ali ovo sa kilavim punjacem je takav bezobrazluk. Ovde mogu da uzmem punjač kakav hoću, ali sa us utikacem. Za eu utikač moram da čekam dve nedelje da dođe iz kine, tako da cu preskočiti za sada.
 
Za sat vremena cackanja preko 10% baterije... Toliko o stedljivom amoled ekranu i snapdragonu :)
Nikako mi ovaj telefon ne vredi 2x više od poco x3, sa sve 5g podrškom. Znači da planiram power bank da vučem sa sobom da bi izdržao let od 7 sati... Sta bi bilo da igram genshin ;) bojim se da nece ni celo radno vreme da izdrži kad mu uključim work profile.
 
Koliko na kraju izdrazi baterija na SD 865?
Imam sad trenutno Redmi Note 10 pro razmisljam da pređem na SD verziju?
Imao sam sa Exyinos verzijom sve mi je bilo zadovoljavajuce sem baterije
 
Koliko na kraju izdrazi baterija na SD 865?
Imam sad trenutno Redmi Note 10 pro razmisljam da pređem na SD verziju?
Imao sam sa Exyinos verzijom sve mi je bilo zadovoljavajuce sem baterije
Evo, ovo je trenutno stanje, bices zadovoljan sigurno.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210605-104420_Device care.jpg
    Screenshot_20210605-104420_Device care.jpg
    60.8 KB · Pregleda: 47
Meni baterija ne drži 20h ukupno :( ne znam sta ga kolje, ali mi je na granici neupotrebljivog.
 
Trenutno kaže da je procenjeno vreme sa full charge 19:53.
Sot je oko 7h mislim.

5g SD verzija je.
Najgore što se strašno greje kad nešto radi, kao da uopšte ne konta da mu baš ne treba 100% cpu :(
 
Znaci fino gura baterija hvala
Da, a telefon mi je skoro non stop u rukama.

Trenutno kaže da je procenjeno vreme sa full charge 19:53.
Sot je oko 7h mislim.

5g SD verzija je.
Najgore što se strašno greje kad nešto radi, kao da uopšte ne konta da mu baš ne treba 100% cpu :(
Nemoj gledati to procenjeno vreme, to nije realno. 7 sati sota je skroz okej, ne znam sta bi ti :D ali za grejanje stvarno ne znam, proveri procese i koliko koja app vuce bateriju. Meni se ne greje uopste.
 

"Galaxy S21 FE bi mogao imati cenu između 625 i 720 dolara", taman za godinu/god ipo da ga menjam kad bude oko 450 e

 
Takođe uzeh danas ovaj telefon. Za sada se ne greje, iako ga maltretiram sa instaliranjem aplikacija i podesavanjem. Snap 128gb je verzija sa Telenora.
 
Ko je reko snap? 😁
Izvinjavam se, greska u kucanju...
Exy je verzija.
 
I ja da se pohvalim da se tel nesto posebno ne greje. Najveci test mi je bio video poziv preko vibera, jedno 10-tak dana svakodnevno od po pola-do sata.
 
Nazad
Vrh Dno