Šta je novo?

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Jel ovo Samsung napokon implementirao foru iz iOS-a da clock ikona prikazuje dinamicki vreme :D
 
Otkad jos to prikazuje. Na A50 je to bilo kad sam uzeo 2019.
 
Nisam primecivao do sada. Mada je i ovo previse decije, pa se ne vidi lepo.
 
Vagam dosta između ovog FE i A72, mada koliko vidim bukvalno sve je na strani FE sem ta baterija. Je li baš toliko loša na FE sa Exonysom? Ne može izdržati npr. od 8.00h do 23h bez dopunjavanja uz neko medium/heavy korišćenje (bez igrica) ?
 
Moze da izdrzi, pa nije unutra jedna AA baterija bas 🤣
 
Znam prilično da opteretim i Mi 10T Pro koji trenutno imam a on je poznat po brutalnoj bateriji. Evo dok ovo pišem je na 10% baterija a jutros ga skinuo u 7.50h s punjača... :)
 
Ne znam šta je medium/heavy korišćenje. Ako ne igraš igre i ne gledaš filmove/serije, izdržaće i dva dana bez problema.
 
To je nemoguce postici sa ovim telefonom.
4-4:30 SOT-a je maximum koji mozes ocekivati na ovom telefonu.
Ako ukljucis 60hz mozes izvuci mozda jos sat, ali to nikada nisam probao jer ui na ovom fake 60hz osvezavanju izgleda kao da je 25hz.
Uporedio sa s9, side by side:
S9 UI je duplo tecniji nego na s20 fe, sa 60hz modom.
Softverski nisu uspeli da prilagode animacije i ui za 60hz, tako da izgleda uzasno.
 
Da li će kod nas u redovnoj prodaji biti sa Snapdragon čipom?
Vidim da ih više nema u mnogim prodavnicama pa se nadam da je to razlog?
 
Kakva je stvar se pregrijavanjem na Exynos verziji, dali se popravilo šta tokom zadnjih ažuriranja ?
 
Da li će kod nas u redovnoj prodaji biti sa Snapdragon čipom?
Vidim da ih više nema u mnogim prodavnicama pa se nadam da je to razlog?
Na internetu se mogu naci vesti da ce i 4G verzija dobiti SD865, da ce Exynos990 izbaciti u potpunosti. Ako tako bude, trebalo bi da i kod nas bude Snapdragon verzija u legalnim tokovima, tj. prodavnicama.
 
I ja sta god radio nisam primetio da se mnogo grejao, kao sto neki kazu za neke tel da se ne mogu drzati u ruci
 
Evo prebacio se i ja S20FE (Exynos), jer jednostavno nisam više mogao žmirit na nedostatke uz Mi10T PRO.
Tu prvenstveno mislim na katastrofalnu izvedbu proximity sensora i na nemogućnost pračenja broja koraka.

Pa evo i moji dojmovi na početku korištenja S20FE 4g verzije.
Bio sam spreman na najveću manu u odnosu na konkurenciju, a to je autonomija.
Ovako na prvu se odmah osjeti da je lošiji po tom pitanju, pa možda i duplo od Mi10T PRO.
Isto tako, prilagodio sam uređaj sebi i sasvim sam siguran da će bez ikakvih problema gurat dan mog korištenja, a to mi je neki minimum kod korištenja telefona.
Zagrijavanje sam primjetio kod ažuriranja sustava, dok je sve ostalo za sada skroz ok, nebitno za korištenje.
E sad, softver, obzirom da sam u zadnje vrijeme koristio brdo telefona i poprilično se navikao na recimo Oxygen ili EMUI od Huaweia, moram priznat da sam ugodno iznenađen.
Ovaj Samsungov je miljama ispred bugovite brljotine od MIUI-a i to mi je najbitnije.
Kvaliteta poziva mi je ipak bila bolja na Xiaomiu, ali ništa što je presudno, jer nije loša ni ovdje.
Zvučnici, display, korištenje telefona (skrolanja, sam UI) i sam dojam telefona u ruci (veličina i težina) definitivno bolje nego kod Mi10T PRO.
Ono što mi je najbitnije, UI radi najurednije, proximity radi najurednije i u za sada sam jako jako zadovoljan prelaskom, a nadam se da će tako i ostat.
 
Bukvalno isti utisak imam sem pregrijavanja i što se tiče kvaliteta razgovora. Kvalitet je odličan, pata/pata sa Mi 10T Pro barem sam ja takav utisak stekao, ali bogomi što se tiče pregrijavanja kad uzme tel da se koristi duže vremena ugrije se prilično.

Btw, oko 4h SOT-a, skinuo ga jutros u 8.00h sa punjača i koristio dosta danas.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210510-215243_Device care.jpg
    Screenshot_20210510-215243_Device care.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 27
Je li moguće da su izbacili ikonicu od BT iz status bara iako je isti upaljen? Koja glupost, sad mora da swipujem da bih provjerio BT...

 
Btw, šta može biti pa tel evo već treći put u 5 dana smrzava, samo se izgasi ekran i nema šanse da se upali. Nije ugašen skroz jer kad pozovem sebe zvoni. Jedini lijek je onda hard reset iliti vol down + power...


Ps: Sorry na uzastopnim postovima
 
Imas u Samsung Members aplikaciji kada registrujes svoj tel. u opcijama da ukljucis automatsko slanje logova kada se tel. zaglavi/restartuje. Takodje mozes i rucno da ides na error reports i da generises logove koje mozes slati njihovoj tehnickoj podrsci. (Get help tab) Meni su se javili oko onog problema nasumicnog restarta prosle godine koji su resili u nekom update-u.
 
Tnx, upravo sam poslao report a i uključio automatski da šalje kad se nešto desi.
 
Muka me uhvati od kamera softvera na Samsungu, ovo je toliko lose da je to neshvatljivo. Pogotovo po jakom suncu, boje toliko vriste, imam utisak kao da sam na esidu. Jedva cekam da se otarasim ove kanturine od kamere
 
Muka me uhvati od kamera softvera na Samsungu, ovo je toliko lose da je to neshvatljivo. Pogotovo po jakom suncu, boje toliko vriste, imam utisak kao da sam na esidu. Jedva cekam da se otarasim ove kanturine od kamere
Окачи неку фотку. Ја немам замерке.
 
Ako nadjem neku za forum okacicu.
Boja neba je najgora, bukvalno je tirkizna, skroz neprirodna. Trava kao da je radioaktivna, zelena vuce na zutu, nema prirodan ton. Gugl i Epl su izmislili color algoritam za mediokritete iz Samsunga koji veze nemaju.
 
Ja sam za sad zadovoljan svime, jedino da je autonomija mrvicu bolja, ali izdrži mi bez problema s jednim punjenjem u danu.
 
Ako gledas slike na samsung amoledu, to je moguci razlog zasto ti deluju prezasicene. Pogledaj slike na nekom monitoru.
Iskljuci vivid mode boja u display settings-u.
Boje jesu malo jace, ali ne toliko.
Kada slikas po jakom suncu, smanji exposure manuelno, bice dosta bolje fotke.
I naravmo, iskljuci scene optimizer u kamera aplikaciji.
 
Znam da boje deluju prezasiceno zbog vivid mode-a, ali svejedno su neprirodne.
Nisam znao to za scene optimizer, koja je fora sa njim?
 
Posle 10-ak dana korišćenja samo riječi hvale za ovaj model. Čak i ta baterija nije problem toliki na Exoyusu jer fakat mu treba 6-7 dana za neku optimizaciju posle čega je baterija sigurno 20-25% bolja nego u startu. 120Hz radi jako fluidno, usudio bih se reći i bolje nego 144Hz na Mi 10T Pro kod kojeg se javljao povremeni stuttering. Ekran fenomenalan, nebo i zemlja u odnosu na (stvarno odličan) LCD kod Mi 10T PRO, ali ipak LCD krastavac. Kamera odlična (nisam je nešto puno testirao ali pozitivni jako utisci), što video što klasično fotkanje. Stereo zvučnici, IP68 sertifikat, čak i senzor otiska iako ne super-sonični, baš me prijatno iznenadio - radi odlično!

Ako ćemo o manama - haptic feedback je znatno bolji na Mi 10T PRO kao i kvalitet izrade koji je na nivou ali nije sad premium kao kod recimo Mi 10T PRO. Takođe ćete morati da dokupite 25W punjač, u pakovanju dođe samo običan. Ako ćemo "u sitna crevca" onda koliko vidim svi Samsunzi ne podržavaju aptX HD, aptX Adaptive kod BT konekcije dok Xiaomi modeli imaju tu podršku. Da li to znači bolji kvalitet reprodukcije na BT zvučnicima i slično ?

Suma sumarum, za te pare (oko 440 EUR koliko košta 8/128GB model na tržištu trenutno koliko vidim) ne postoji bolji uređaj. Evo taj Mi 10T PRO mu je direktna konkurencija ali 1% se pokajao nisam što sam prešao na S20 FE. Odličan, zaokružen uređaj.
 
Meni je kvalitet izrade odličan na ovom modelu, čak i više premium nego što sam očekivao po pričama.
25W punjač sam kupio, jer to smatram neki must have, neki minimum kod punjenja.
15W je sramota uopće spominjat u 2021. godini.
Uz to sam se opremio i 15W wirelles punjaču, kojeg nisam koristio nakon što sam imao Mate 20 PRO i zaista pozdravljam tu mogućnost.

Meni su trenutne mane u odnosu na Mi10T PRO, lošija autonomija, nešto lošije hvata wifi signal (tamo gdje nema signala, Mi10T PRO bi imao makar jednu crticu), nema IR blaster i ne toliko bitno (jer se pojača) nešto niži stupnji glasnoće poziva.
120hz ne izgleda bolje od 144hz, nego je to upravo radi onoga što sam već spominjao, bugovit MIUI.
Samsungov UI je puno bolje ispeglan, optimiziran i zato to sve skupa bolje izgleda.

U svakom slučaju, meni osobno bolji odabir u odnosu na Mi10T PRO, to definitivno.
Unatoč osjetno lošijoj bateriji, napokon imam dojam da u ruci imam 100% funkcionalan telefon.
Nakon 4mj. korištenja MI10T PRO, stekao sam dojam da ne koristim 100% funkiconalan telefon (problematičan proximity, ne radi step counter, bugovit MIUI).
 
Poslednja izmena:
Kako sestri nije toliko bitna autonomija a sviđa joj se ovaj S20 FE baš, dogovorih se da njoj proslijedim ovaj moj a da ja uzmem model sa SD procesorom. :) Kako će mi taj S20 FE SD stići tek za 10-ak dana, vratih se na Mi10T PRO, koliko je bolji osjećaj kucanja na Mi10T PRO zbog ovog haptic feedback-a, uh. :)
 
Sta mu dodje taj haptic feedback? :)
I koliko je relano dati za SD verziju 6/128 gb?
 
Sta mu dodje taj haptic feedback? :)
I koliko je relano dati za SD verziju 6/128 gb?
Pod "haptic feedback" je mislio na vibraciju tokom kucanja, kad prilikom svakog slova vibro motor reaguje... 😉
A sto se tice SD verzije, misljenja sam da vredi tih 50-ak evra doplate posto je autonomija prilicno bolja. Exy 990 bas crpi bateriju, pogotovo na 4g... E sad, na internetu se spominje da ce i 4G verzija u skorije vreme dobiti SD865 (pisao sam vec o tome), pa ce SD verzija biti i jeftinija od sadasnjih 465e koliko je sad na KP ako se ne varam.
 
Nazad
Vrh Dno