Šta je novo?

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Ja sam za mesec dana korišćenja jednom imao preko 5h, i to na 100% wifi. Uglavnom se vrtelo izmedju 3h30 i 4h30.
Meni je kao sto rekoh iskljuceno automatko podešavanje osvetljenja,ekran mi je osvetljen malo ispod pola,120 hz i stednja baterije ,sa AOD on.Ja takodje koristim na svim telefonima do sada program koji se zove Greenyfe kojim mozes da namestis da sam gasis app koje rade u pozadini.
 
Razmisljam da pazarim tel, naravno gledacu 5g/SD varziju, samo da izdetaljisem..Da li se tel greje kod normalnog koriscenja- za mene je to sve osim igara, ili samo kod zahtevnijih igara ? Naravno mislim na upaljen stalni wifi, pa i malo pustanja hotspota i youtube ?
 
Za SD ne znam ali verujem da s ne greje naravno, a za ovaj dan ipo koliko imam exy varijantu mogu da kažem da se manje greje nego moj prethodni S8. Svakako baterija je kriminal :)
 
Koristio sam nedelju dana FE i mogu reci da je samsung i ovaj put(pored s10 lite), rezervisao najbolji displej za ostatak S i N modela. Tacno se vidi da nije na nivou S20/N20.
 
Koristio sam nedelju dana FE i mogu reci da je samsung i ovaj put(pored s10 lite), rezervisao najbolji displej za ostatak S i N modela. Tacno se vidi da nije na nivou S20/N20.
Pa ako si gledao same specifikacije telefona znao si da je ekran slabiji u odnosu na s20 i sa manjom rezolucijom i nije dynamik amoled vec je super amoled tako da ono sta su rekliu u specifikacijama to se i dobija.Sto se tice grejanja telefon se greje isti koliko se i greju svi telefoni s10 i s20 serije sa exinusom vise manje,tako da ta prica greje se itd ,ako hoces telefon koji se ne greje nemoj uzimati exinus telefone i to je to. Telefon ima svoje kompromise zato i jeste FE a ne 20,i zato je i jeftini od s20 ,za 420 evra koliko sam ja uzeo ja vise da trazim iskreno ne mogu.Uz to i sam s20 ima problem sa baterijom kao i sa grejanjem tako da ono.
 
Upravo to i kazem, bez obzira na pripadnost S seriji, nema dynamic amoled, a ta karakteristika mi se nekako uvek podrazumevala kao obelezje S klase. Elem, ne sporim da je telefon super.
 
Uštinuli su taman toliko da bude toliko jeftiniji od ostatka S serije :)
 
Meni je najveće razočarenje vibro motor, pored užasne autonomije naravno. Ostalim sam zadovoljan :)
 
Realno se svi današnji telefoni izdrže dan upotrebe tako i ovaj, jedino ako neko ne ispušta telefon iz ruke ceo dan bukvalno.
Kamere su odlične, brzina takođe.
 
E da, zaboravih i na očajan "senzor" za osvetljenje...
Elem, pitanje za vlasnike, jel ste skidali ovu fabričku foliju sa ekrana? Tj ne znam da li je podrazumevana kao vid zaštite i prilikom upotrebe, mada telefon bi trebalo da ima gg3 ako se ne varam? Nije da se primećuje folija ali me nervira, zapinje prst prilikom navigacije (gestures)...
 
@Maristotel95 jeste odličan, ako koristiš telefon 3h dnevno i ništa zahtevno. Koliko god u teoriji delovalo drugačije.

@zaree Ovde to stvarno nije tako. Igrom slučaja sam koristio neko vreme Mi8 sa 3300mah baterijom pre S20FE, imao je dobrano bolju bateriju (a njegova je ništa posebno).

@sajlonac Ja kod mene nisam skinuo, bila je savršeno zalepljena, mada se brzo grebala. Nisu mi zapinjali prsti, a koristio sam i bez maske telefon ponekad.
Ja bih na tvom mestu uzeo ono nillkin staklo, leći će lepo na ravan ekran a kvalitetno je. Folija neće dugo, a bez nje ćeš izgrebati sigurno.
 
Uvek koristim telefon bez maske stakla i ostale zaštite nego sad više pitam zbog folije pošto još moram da istestiram da li ću da zadržim telefon ili ću ipak da jurim nešto drugo na kraju pa ne znam koliko je nežan sam ekran bez folije.
 
Znam da je kamera odlična, preporodio bih se svakako posle A8 2018 što se tiče i brzine, pa još i na 120hz, ali telefon pa skoro i da ne ispuštam iz ruke :) Moj dve i po godine star A8 na 88% kapaciteta baterije punim dva puta dnevno, ne želim da radim isto sa novom baterijom i telefonom... zato sam bio zapeo S20 FE 5G, ali džaba kad ga nema...
 
Da li je neko probao da spusti na 60 hz, cisto da proba trajanje bat...bar izmedju dva punjenja.
 
Jesam ja, nema neke drastične razlike. Mislim ono tip da ti na 120 hz traje do 6 uveče a na 60 hz do 10. Možda može da se produži 20 min uključenog ekrana. Bar kod mene takvo iskustvo
 
Najvise jede bateriju, sto sam ja primetio, je AOD. U koliko ga drzitm always on onda imam oko 1h manje SOT-a
 
Nije valjda da drzis da je uvek upaljen? Zar nije po defaultu na dodir da se upali? Inace da, i na S8 sam primetio da ume i sat vremena razlike da bude sa ukljucenim/iskljucenim.
 
Ja sam navikao da mi tel gura do 2 dana, trenutno imam Huawei nova 5t i sa bat od 3750 mah ostvarujem to, trenutno sam na 1 dan 12 h i jos 25% sa preko 5h sota. I menjao bi ga za s20 fe, nije mi toliko bitno zagrevanje vec trajanje bat. jel to moguce ostvariti sa istim....
 
Možda sa 5G... svi kažu da je autonomija bolja sa Snapdragonom ali ga niko nema pa da to i potvrdi. Ja sam ga naručio za sledeću nedelju pa ćemo videti...
 
Dva dana je moguce samo sa najmanjom upotrebom, bez drustvenih mreza. Znaci skoro nemoguce :)
 
Rekao bih da nisam tezak ali jesam zahtevan korisnik, sto bi bilo, malo /poziva, smsa, maila, youtuba, vibera,sitna igra, net i oko 2 min na instag./, stalno upaljen wifi /posao-kuca/ ali ne volim kad laguje i baguje. Ako mi je A50 izvlacio preko dan valjda bi i ovaj. Gledam i S10 lite ali ga nigde nema, taman je jeftiniji i ima SD. Najjeftinije sam nasao /s20fe/ za 450 e 8/128 pa do 480 e -6/128/, EU i Azijske verzije...? sta odabrati ?
 
Ja ću se svakako javiti sa utiscima kad stigne 5G, pa ako hoćeš sačekaj do tad. Mada je on malo skuplji, 510e.
 
S10 lite već može to da izgura prilično sam siguran ali kamere su mu osetno lošije nego na FE I nema 120hz. Evo kakva je situacija kod mene trenutno ali nije merodavno jer sam malo dopunjavao bateriju..
Jeste loše al iskreno za 360e koliko sam ga platio meni je ok.

Edit: e da, ja sam 95% na 4g..
 

Prilozi

  • Screenshot_20210305-200532_Device care.jpg
    Screenshot_20210305-200532_Device care.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 21
Da pravo kazem meni je ok i IPS LCD na 60 hz, tako da mi 120 nije neophodno. Jel su to onda cene skocile kad je bio 360? Preporuka nekog prodavca ..na PP. Meni je inace stalno upaljen i wifi i net, pa vata sta moze. A 5g bih uzeo bez razmisljanja, samo sa nekakvom garanc.
 
Ma ovaj je neki iz UK, lik dobio, ali nemam garanciju mada mi to nije nikada bio neki dealbreaker. Iz Niša je i prodavao ga za 400 ali sam ponudio 360 i posle par dana pristao i to je to :)
 
Nazad
Vrh Dno