Šta je novo?

Samsung Galaxy S2 - NEAT ROM

Evo sam preko odina ubacio oficijalni JB 4.1.2. i pokrenuo tel. Pa cu sjutra ponovo skinut 5.9 i pokusat.

hvala na odg
 
Pozdrav svima. Sledeca pitanja nisu bas skroz vezana za ovu temu, ali jednim delom jesu zbog NeatRom v3.6 jer zelim 4.0.4 zbog brzine, igara, baterije itd...

Imam problem sa mojim galaxy s2. Nemam signal na telefonu. Izgubio sam IMEI i nemam wifi MAC adresu. Za modem odnosno verziju propusnog opsega pise mi nepoznato, bio je XXLS8 modem, sad je nepoznat. Telefon je rutovan i imam ParanoidRom 4.2beta2. Problem se desio nakon instalacije PhilZ CWM 6.0.4.7 preko onog CWM koji je bio uz PA4.2. Posle toga sam "reboot-ovao" telefon i sada nemam signal. Cudno, jer znam da nisam nista format!!!.

I da, jos nesto. Telefon mi je pre bio zakljucan na mrezu. Otkljucao sam ga sam preko GalaxSim aplikacije, ali pre toga sam preko EFS pro aplikacije na Windowsu bekapovao neku EFS particiju. Ako moze restore da mi pomogne nekako. Sada mi Wifi i mreza ne rade, radi samo Bluetooth. Sve je u statusu nepoznato, serijski broj vidi. Imam 2 efs tar bekapa, jedan od galaxy sim aplikacije, drugi od EFS Pro programa.
Mozda mi i modem pomogne posto ga ne vidi.

Sta mi predlazete da radim? Imam 2 efs.tar backup-a, kako to da restore. Preko odina ili kako vec?

Jos jedno pitanje. 4.0.3 zvanicni rom za srbiju ima problem sa skrolovanjem. Znaci poredim 4.1.2 skrol i skrol u 4.0.3. Na 4.0.3 nema laga, ali je previse osetljivo, ne mogu da kontrolisem stranu pustim prst strana odleti na dno koliko je brzo, npr u podesavanjima.
Pitam: Da li 4.0.4 NeatRom Lite v3.6 ima taj problem? Zeleo bih ovu verziju da flesujem sada dok jos mogu. Da li ona dolazi sa modemom u sebi kao ove 4.1.2 verzije? Link sam jedva nasao ali je toliko spor da ne mogu da skinem rom od 300mb.
Hvala unapred svima, nadam se da znate resenje za moj problem.
 
Ne dolazi sa modernom. Odin u ruke, full wipe i flesuj zadnji stock rom
 
Ok flesovacu. Hvala ti puno. Prvo cu full wipe u CWM kao sto si rekao, pa flesujem preko Odina, pa cu malo da eksperimentisem sa ovim 4.0.4. Zapeo sam za 4.0.4 ne znam zasto, ali onda modem od JB na ICS-u nece da funkcionise. Hvala jos jednom na brzom odgovoru. Uradicu kako si rekao. :)
 
Jedno pitanjce, stavio sam 5.9 i posle instalacije Apexa mi se izgubio AccuWeather widget i nikako ne mogu da ga pronadjem, jel moze mala pomoc?
 
jel može neko sa touchwiz verzijom da okači screenshot od settings/apps/running ekrana... hvala
 
Kako se zove aplikacija (ili sta je vec) koja na Neat rom-u gasi ekran pri pritisku na sredinu notification bar-a?
Hteo bih da je ubacim na svoj S2 sa stock rom-om.
 
To je mod i čini mi se da to ne može da ide na odex romove (stock je uvek odex sem ako se ne deodexuje i prebaci u deodex), mada lakše ti je da flesujes neat i imaš sve nego sa ovim da se drndas. Treba framework da se čačka mislim i treba još dosta stvari, al to opet samo ako podržava odex.

Long story short, flesujes neat i imaš sve i više od toga ;)
 
flesujes neat i imaš sve i više od toga ;)
+1

nevezano sa tim:
nekada slim davi sa notifikacijama za update bez obzira što sam ih isključio.
iz znatiželje, čisto da probam stavio slim v.4 (notif. sa kojom je davio)
vratio se odmah na neatslim 3.10, a saletu, po ko zna koji put, svaka čast!
 
Poslednja izmena:
+1

nevezano sa tim:
nekada slim davi sa notifikacijama za update bez obzira što sam ih isključio.
iz znatiželje, čisto da probam stavio slim v.4 (notif. sa kojom je davio)
vratio se odmah na neatslim 3.10, a saletu, po ko zna koji put, svaka čast!

Hvala :)
Iskljucicu to u narednoj verziji
 
Izvinjavam se što ću davim ovde ali nigde nisam našao odgovor, a ako Sale ne zna onda...

Nervira me stalno ispravljanje teksta kada kucam SMS (ono malo i u veliko I itd) pa me zanima jel ima negde srpski rečnik koji bi mogao da ubacim kako bi se rešio ove T9 dosade?
 
+1

nevezano sa tim:
nekada slim davi sa notifikacijama za update bez obzira što sam ih isključio.
iz znatiželje, čisto da probam stavio slim v.4 (notif. sa kojom je davio)
vratio se odmah na neatslim 3.10, a saletu, po ko zna koji put, svaka čast!

Hvala :)
Iskljucicu to u narednoj verziji
Ne moras Sale to da iskljucujes, moze slim centar da se frizuje u TB i to je to. Mene je isto to nerviralo, ali resio sam tako problem.
Izvinjavam se što ću davim ovde ali nigde nisam našao odgovor, a ako Sale ne zna onda...

Nervira me stalno ispravljanje teksta kada kucam SMS (ono malo i u veliko I itd) pa me zanima jel ima negde srpski rečnik koji bi mogao da ubacim kako bi se rešio ove T9 dosade?
Koristis swiftkey tastaturu? Uzmi i izbrisi to veliko " i " i gledaj kad kucas da nikad ne stavljas veliko i on nece pamtiti.
 
da, nije potrebno da se zzaš sa time jer ima i u slim centru da se isključi (kada se uradi wipe cache i d. traba ponovo isključiti, bar meni se posle toga ponovo uklj.) ili to trajno rešiti sa tb kao djilke, kako god nije nikakav problem
 
Ne moras Sale to da iskljucujes, moze slim centar da se frizuje u TB i to je to. Mene je isto to nerviralo, ali resio sam tako problem.

Koristis swiftkey tastaturu? Uzmi i izbrisi to veliko " i " i gledaj kad kucas da nikad ne stavljas veliko i on nece pamtiti.

da, nije potrebno da se zzaš sa time jer ima i u slim centru da se isključi (kada se uradi wipe cache i d. traba ponovo isključiti, bar meni se posle toga ponovo uklj.) ili to trajno rešiti sa tb kao djilke, kako god nije nikakav problem

Ma ne koriste svi tb a brdo nobova je već pitalo dal da uradi update. Bolje da isključim nego da ignorišem njihove postove kao sada :)
 
Ne mogu da skinem Google Apps v3.1 za AOSP. Izbaci "Mega" i ... potvrdi ? Kako da skinem gapps?
 
Sale,
kopka me već duže vreme da pređem sa 5.9 na AOSP.
Spomenuo si da je na AOSP lošija kamera. Koliko? Da li je razlika dramatična ili može da prođe?
I da li je to jedina mana? Znam da više troši bateriju, ali nije mi to problem, imam 2000mAh.
Pozdrav!
 
Očigledno ne znam da koristim Mega.
Nema veze, rešiću već nekako...
 
Ma da... :)
Na lap topu sam imao problem sa Mega.
Aplikacija i evo fercera, skida se direktno...
Hvala!
 
Jel normalno da se pri kopiranju fajlova (kada je uključen na usb) gasi ekran (aosp rom). Zaboravih kako to inače radi. A druga stvar, kad se isključi ekran totalno mi zablokira telefon, samo hard reset pomaže :(
 
Nazad
Vrh Dno