Šta je novo?

Samsung Galaxy S2 - NEAT ROM

:wave: izvinjavam se, ali ja sam se javio pre nekoliko desetina stranica i pozdravio o moćnog developera :)

Pešao sam sa 5.6 (pratim te u stopu) i odabrao sam Stock PhilZ
 
ajd udji u recovery/mounts and storage/mount usb
ako je ne vidis ni tako, bojim se da je crkla
 
Što se tiče onih problema sa kontaktima ja sam jednom tako prošao sa Google-om. Pa zato sada pre promene ROM-a uvek pored nandroid i titanium backup-a napravim povremeno i vcf fajl. gde su mi sačuvani svi kontakti.

Nego da ne bih deinstalirao onaj NeatROM Update jer smara sa onom notifikacijom da je izašao novi NeatROM, a ja još neću da prelazim na tu v.5.7, da li mogu nekako da ga isključim? To jest to obaveštenje?
 
samo da pozdravim saleta,uradio update i nemam nikakvih problema......o hvala ti mocni Sale sto se i dalje trudis oko s2:)
 
Ja sam juce iznerviran gubljenjem kontakata zaboravio da kazem. AOSP Neat mi je riknuo dok je radio sinhronizaciju aplikacija. Odnosno skroz se ugasio telefon, morao sam da cupam bateriju, pa se tek onda upalio.


@milirad
To sam i ja hteo da uradim, nego sam budala preskocio.
I posle zasto ljudi i dalje ne prelaze mnogo na cloud...
****m li im mater nepouzdanu, cuvaju svaku glupost koju si ikada trazio, a ono sto hoces, ne zapamti.
 
Poslednja izmena:
Presao sam na 5.7. Odlican posao Sale. Inace sam pratio Neat rom na XDA, nisam imao pojma da je naj rom i ovdje. :) Imam malo pitanje: Volim da koristim DPI 182 ili 200, ali mi se stock dialer smanji (kao na slici). Postoji li neko resenje, osim instaliranja drugih dialer-a sa google play-a.Screenshot_2014-02-01-11-25-18.png
 
Dark, cisto da ti kazem. Ja sam flesovao ROM sinoc i izgubio nekih 30 kontakata, ali svi su mi na gmail-u. Flesovao drugi ROM posto isprobavam, kontakti svi tu.

Zato mi je cudno kako si ih ti sa gmail-a izgubio...
 
Dark, cisto da ti kazem. Ja sam flesovao ROM sinoc i izgubio nekih 30 kontakata, ali svi su mi na gmail-u. Flesovao drugi ROM posto isprobavam, kontakti svi tu.

Zato mi je cudno kako si ih ti sa gmail-a izgubio...

Ni meni nije jasno, prvo sam se nadao da se telefon nije sinhronizovao sa servera.
Ali tamo kao da ih nije ni bilo, neki su uzgubili broj, iako su vezani s mail-om. Jedan mi je zapamcen broj, ali mail fali.
Potpuni haos, i razlog zbog cega nikada vise u zivotu necu tome da verujem. Mozda me je i telefon zajebao s tim da nije sacuvao kontakte kada sam mu rekao.
Stvarno ne znam sta se desilo, ali sam se oprostio od toga. Imao sam bacukp kontakata od pre godinu dana, ali ne znam gde sam ga stavio, verovatno sam ga izbrisao.
Tako da sam bas sebi lepo uprilicio pred put. Trebalo je lepo rucno da sacuvam prvo, da budem siguran. To sam lepo uradio kada sam na drugom telefonu prebacivao. :wall:

Side note:

Treba li da se upali flashlight kada pritisnem home da probudim telefon, ili je to bug?
 
Poslednja izmena:
Što se tiče onih problema sa kontaktima ja sam jednom tako prošao sa Google-om. Pa zato sada pre promene ROM-a uvek pored nandroid i titanium backup-a napravim povremeno i vcf fajl. gde su mi sačuvani svi kontakti.

Nego da ne bih deinstalirao onaj NeatROM Update jer smara sa onom notifikacijom da je izašao novi NeatROM, a ja još neću da prelazim na tu v.5.7, da li mogu nekako da ga isključim? To jest to obaveštenje?
edituj build.prop (dole pri dnu stavi verizija 5.7)

samo da pozdravim saleta,uradio update i nemam nikakvih problema......o hvala ti mocni Sale sto se i dalje trudis oko s2:)
hvala

Presao sam na 5.7. Odlican posao Sale. Inace sam pratio Neat rom na XDA, nisam imao pojma da je naj rom i ovdje. :) Imam malo pitanje: Volim da koristim DPI 182 ili 200, ali mi se stock dialer smanji (kao na slici). Postoji li neko resenje, osim instaliranja drugih dialer-a sa google play-a.Pogledajte prilog 134736
ja mislim da MyLifeRocks10 ima takve dialer-e. Potrazi na xda

Ni meni nije jasno, prvo sam se nadao da se telefon nije sinhronizovao sa servera.
Ali tamo kao da ih nije ni bilo, neki su uzgubili broj, iako su vezani s mail-om. Jedan mi je zapamcen broj, ali mail fali.
Potpuni haos, i razlog zbog cega nikada vise u zivotu necu tome da verujem. Mozda me je i telefon zajebao s tim da nije sacuvao kontakte kada sam mu rekao.
Stvarno ne znam sta se desilo, ali sam se oprostio od toga. Imao sam bacukp kontakata od pre godinu dana, ali ne znam gde sam ga stavio, verovatno sam ga izbrisao.
Tako da sam bas sebi lepo uprilicio pred put. Trebalo je lepo rucno da sacuvam prvo, da budem siguran. To sam lepo uradio kada sam na drugom telefonu prebacivao. :wall:

Side note:

Treba li da se upali flashlight kada pritisnem home da probudim telefon, ili je to bug?
Treba ako pritisnes 2 puta (drugi pritisak je torch)
 
"ja mislim da MyLifeRocks10 ima takve dialer-e. Potrazi na xda"

nasao. Hvala pino.
 
ma ne bi ja bio ja kad nebih nesto pitao:D.....nemogu da nadjem onu opciju da okrenem fon i da mutiram poziv,jel ima to u romu?a bas mi nesto nedostaje nocu kad me neko zove da ga samo okrenem
 
edituj build.prop (dole pri dnu stavi verizija 5.7)

...

Kada build.prop (iz system) otvorim sa Notepad++ jedino mesto u dnu gde se spominje verzija je linija 88 updateme.version=5.6 jel' to da promenim u 5.7?

@otrove ne znam na kom si ROM-u ali kod mene na NEAT v. 5.6 pogledaj pod Motion pa imaš da čekiraš Turn over to mute/pause. Valjda na to misliš ...
 
Poslednja izmena:
Kada build.prop (iz system) otvorim sa Notepad++ jedino mesto u dnu gde se spominje verzija je linija 88 updateme.version=5.6 jel' to da promenim u 5.7?

@otrove ne znam na kom si ROM-u ali kod mene na NEAT v. 5.6 pogledaj pod Motion pa imaš da čekiraš Turn over to mute/pause. Valjda na to misliš ...

jeste to je
 
Na ovom 5.7 mi je jos ocajniji signal, cak mi i kuci gubi signal.
Stavio sam i onaj modem koji je Djilkos preporucio, i dalje mi je gori nego sto je pre bio.
Bukvalno nemam nijednu crtu kod kuce povremeno (upravo nemam).
A i dok sam juce bio u putu, znam da treba da imam signal, uporedjivao sam i sa drugim telefonom na Vip,
i na drugom ima odlican signal.
 
Ovde imas modeme, pa isprobavaj

http://veyka.co.uk/sgs2/radios/

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1131950

*There is no one "Best" modem for everybody. Unfortunately you actually have to try to find the modem which works perfectly for you on performance, strength and battery drain levels. The good thing is that from my lengthy 8 month experience with Galaxy S2, I'm happy to report that there are a few modems that seem to perform well geographically for most users. These modems are KE7, KH3, KI3, KI4, KL1, LPS, NEKF2, NELP2 & NELP3.

*Modems do not need to be matched up with firmware like it's done with ROMs and Kernels. For example, a KI4 modem can be used with a KL1 ROM and the other way round. The only thing you need to pay attention to is what model your SGS2 is. 9100 and 9100 modems are compatible across both models. However, 9100 model and US variants are not cross compatible since the devices are designed to work on different bands.

*Usually just flashing and then using the same modem for 3-5 days should tell you how well it performs in your are and with you Mobile Network operator. Please remember that it takes around 2-3 days for a Modem to "settle" and achieve optimum performance, so don't judge how good a Modem is straight after flashing. That's where a lot of people fail when asserting battery drain.
 
Poslednja izmena:
Sa prosekom od tri dana probanja, moram da kazem da to uopste nije mnogo posla. :bottle:

Inace, ovo je problem samo sa Samsungom, ili i drugi Android telefoni imaju isto ovoliko komplikacija za prijem?
 
Moj problem je smešan naspram problema koje ti druže imaš. :) Naime, uradio sam full wipe, vratio sam aplikacije sa TB i dešava se nekad kad kucam poruke da telefon zakoči na sekund i onda otkuca odjednom pet šest slova i nastavlja nornalno da prati kucanje. Novi Neat sa Apolo regular kernelom. Ne znam da li ima veze ali nekad i animacije seckaju, nije mi baš nešto tečan, a uopšte nije opterećen fon.
 
pa čim postoje različite verzije modema znači da nisu isti i da ne rade isto. pa ti menjaj ako hoćeš. ako za neki model ni nema modema onda "ne moraš" da menjaš, radi tako kako radi.
 
Na ovom 5.7 mi je jos ocajniji signal, cak mi i kuci gubi signal.
Stavio sam i onaj modem koji je Djilkos preporucio, i dalje mi je gori nego sto je pre bio.
Bukvalno nemam nijednu crtu kod kuce povremeno (upravo nemam).
A i dok sam juce bio u putu, znam da treba da imam signal, uporedjivao sam i sa drugim telefonom na Vip,
i na drugom ima odlican signal.

Ja sam ti lepo reko da 5.6-ca najbolja do sad :) gledao sam change log od 5.7 i nema neka velika unapredjenja samo finese (novije verzije programa i sl)
 
Ja sam ti lepo reko da 5.6-ca najbolja do sad :) gledao sam change log od 5.7 i nema neka velika unapredjenja samo finese (novije verzije programa i sl)

gde si video changelog?

koliko god da sam uporedjivao MS2 i MS3 rom, NI JEDNU promenu nisam nasao osim u csc fajlovima. A uporedio sam 70%
 
Nazad
Vrh Dno