Šta je novo?

Samsung Galaxy S2 - NEAT ROM

Hvala!
Uspeo sam evo konačno, 5 ujutru je :-D
Evo kako mi piše u about, valjda sam sve lepo odradio.
c44bbf08daf47e3f4a5d2aa90a09430f.jpg

Nije mi jasno samo ovo verzija 3.0.101 Ispred Apolo, čega verzija? Jer Apolo verzija je ovo sto posle Apolo piše, a ne pre ako sam u pravu?
I ovo "dirty" na kraju na sta se odnosi?
 
Poslednja izmena:
Moze li mala pomoc oko promene roma za S2? Posto sam ja pripadnik LG familije (veoma zadovoljni korisnik LG G2), ovo mi je sve malo cudno.
Uglavnom, Samsung S2 Crystal skinut sa T-Mobile mreze je poceo da zeza, pa sam zamoljen da probam da "uradim nesto".
Telefon ima u sebi default-ni Android system recovery (3e). Ja sam skinuo ovaj Saletov poslednji rom, ali nemam opciju install from zip. Pokusavam da nadjem kako da promenim u CWM, ali bezuspesno.
Dakle, kako da ubacim CWM-recovery (i gde da nadjem za ovaj telefon)? Ili, gde mogu da skinem cwm-based recovery fajl u tar formatu (skinuo sam Odin i mislim da bih sa njim to umeo :))?
 
Koji je stock android na njemu? Da li ima isti hardver kao i9100 int.? Jel imas sd karticu?
 
Nadam se da moze slika da ti pomogne?

Imam SD karticu u njemu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-12-28-12-41-16.png
    Screenshot_2014-12-28-12-41-16.png
    60.6 KB · Pregleda: 107
OK, i9100 je model.

Skini ovaj zip http://d-h.st/mEg i prebaci ga na sd karticu telefona.

Evo uputstva za flesovanje ovog zipa u stock recovery-u

Download xxx-signed.zip kernel matching your ROM
Put the previously downloaded xxx-signed.zip file on your external sd card
Boot into stock recovery (volume up+home+power)
Select "apply update from external storage".
Now select the xxx-signed.zip file you copied in previous step
You are rooted + new PhilZ-cwm6 kernel with CWM6

Imaces novi CWM recovery ;)
Onda udji u recovery i odradi wipe data/factory reset pa clean to install new ROM. Posle toga flesni Neat v6.4
 
Treba mi pomoć. Instalirao sam poslednji AOSP i nešto mi nije u redu sa rezolucijom
Zna li neko u čemu je fora? Galaxy S2 je u pitanju
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1419846404430.png
    uploadfromtaptalk1419846404430.png
    717 KB · Pregleda: 115
Fora je u malom dpi-u.
Udji u neki root file explorer i idi u /system/build.prop
Otvori ga kao txt fajl.
Pronadji deo gde pise ro.sf.lcd_density=182

I prepravi na 240 ovako
uploadfromtaptalk1419847992414.jpg
 
E to, hvala.
Još nešto. Uradio sam nandroid backup pre instalacije AOSP, i sad hoću da uradim restore na staro ali ne mogu iz ovog Team Win Recovery Project. Ne vidi ga.
Pretpostavljam da moram da ubacim CWM recovery ali može li nekako iz ovoga da se uradi?
 
Moraš isti recovery iz kog si ga napravio.
 
Mogu li nekako da ga flešujem bez Odina, da skinem na telefon i iz Team Win Recovery da uradim?
 
Možeš, skini npr PhilZ kernel u zipu pa flešuj iz twrpa. Samo ne pokušavaj da podigneš sistem nakon toga jer je to kernel za tw a ti imaš aosp rom, neće raditi. Nego u twrp idi u reboot pa recovery.
 
Zavrsio sa endless loop-om pomocu Neat v6.4 i Neat v8.0... vratio sam stock rom pomocu Odin-a.
Imate li neku ideju u cemu moze biti problem?
 
Bootloop? Uradi full wipe(data, cache, dalvik, system i preload formatiraj) i probaj opet.
 
Uradio sam full wipe pre same instalacije, prema uputstvu sa linka o instalaciji, sve to sto si napisao i onda upadne u bootloop. A sa onim v8.0 nije hteo da se podigne (ako sam dobro upamtio). Mozda imam pogresan rom? Mozes li da mi posaljes link za rom koji si siguran da radi (zajedno sa ovim PhilZ-om sto sam turio)?
 
OK poslacu ti na pm ovu kombinaciju koju trenutno koristim :)
 
Hoću da flešujem S2 sa ovim Saletovim Neat Rom-om. Može li neko ukratko da napiše, koje su prednosti ovog Rom-a u odnosu na stock?
 
Brzi, bolji, lepsi i ima vise opcija. Npr. ima sve ono sto ima s3, a sto je trebao da ima na stock romu. Ima pobrisane samsungove gluposti. Baterija je bolja nego na stock-u. Mozes da menjas ikonice beterije, imas multiwindow, i novi status bar.

Neatrom Aosp je prica za sebe... Ima manje korisnih opcija kao na samsungu ali je zato rom brzi od samsungovog TW roma. Baterija je bolja na NeatRom v6.4.
 
Hvala Zile995. Pošto na telefonu ima 30-tak instaliranih aplikacija, kojim programom najbolje napraviti backup?
 
Titanium backup?

aosp manje opcija od tw? :)

Ma bezi SlimKat i nije neki rom [emoji14]
Salim se, moze da se doradi aosp, ali Saletov TW Neatrom ima bas dosta opcija vec, neke aosp nema.
Gore sam poredio obe Neatrom verzije.
 
Da li je dovoljna free verzija TB? Da li se taj backup file(ili kako se već zove) briše prilikom instalacije custom rom-a?
 
Ne brise se fajl prilikom instalacije roma jer se ne formatira interna memorija telefona. Poslacu ti moju TB verziju.
 
Flešovanje uspelo. Stavljen Neat Rom v6. 4.

Odličan je, brz i za sada nisam primetio neki bug. Hvala Zile995 na pomoći.

Hvala Saletu za zaista odlično urađen posao sa ovim Rom-om.
 
Imam telefon par dana, dosao sa stock ics 4.03, prvo rutovao sa (posle videh) nesrecnim cf-root kernelom srecom bez posledica odman posle Siyah, nakon toga flesovao sa 4.1.2 telekomovim stock firmware-om i rutovao sa Framaroot, manje-vise sve proslo glatko (uz dosta citanja).

Radi sve lepo i brzo, sa nekim falinkama (nisam uspeo da nateram Cifs Mount da nateram da radi, jasno Cifs.ko fali ili je na nekoj drugoj lokaciji). Al da ga ubijes ne mogu ovaj touchwiz, nekao mi je kao nogom skrpljen, mora nesto drugo, da bi S2 i ja postali drugari.

E sad koliko kapiram ovaj Saletov Aosp je nexus based, ja volim nexus romove (sa drugih telefona). Ono sto meni treba, dal' kernel podrzava bled, manje vise ostalo ako radi dobro mi je ok, nisam neki preterano zahtevan korisnik: muzika, osnovne funkcije, neka preporuka ili mozda neki drugi rom

hvala
 
there is insufficient space on device?
Dakle ne.mogu da updateujem aplikacije a imam 16gb integrisane memorije evo slike stvarno ne znam.sta da radim, pomoc bi mi dobro dosla, jer nemam uopste karticu
Edit:jel moze da se prebaci ovo u mobilnu telefoniju greskom sam ovde okacio
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-01-08-07-39-23.png
    Screenshot_2015-01-08-07-39-23.png
    61.3 KB · Pregleda: 94
  • Screenshot_2015-01-08-07-33-27.png
    Screenshot_2015-01-08-07-33-27.png
    58 KB · Pregleda: 95
  • Screenshot_2015-01-08-07-33-19.png
    Screenshot_2015-01-08-07-33-19.png
    53.7 KB · Pregleda: 91
  • Screenshot_2015-01-08-07-23-53.png
    Screenshot_2015-01-08-07-23-53.png
    133.3 KB · Pregleda: 90
Nazad
Vrh Dno