Šta je novo?

Samsung Galaxy S2 - NEAT ROM

Kako da uradim restore nandroid backup-a?

Kada odem na Custom restore job/custom restore job/(oznacim ono sto treba)/start custom restore job/
pita me da biram internu ili eksternu memoriju, izaberem eksternu, nudi mi tri verzije, ja izaberem jednu i onda imam:
-boot.img
-cache.ext4.tar
-cache.ext4.tar.a
-data.ext4.tar
-data.ext4.tar.a
-nandroid.md5
-recovery.img
-recovery.log
-system.ext4.tar
-system.ext4.tar.a

Sta tu da izaberem?

Ne treba da radis restore nego backup. Napisao ti Sale sta da backup-ujes. A ako ti trebaju podaci treba da uradis samo backup /data ako se nevaram.
 
E neat aosp 8.0 je vec nesto. Svaka cast. Bas sam zadovoljan :) Radi odlicno. Stavio sam samo apolo kernel extreme v0, scheduler raw i governor pegasusq. nijedno zakucavanje, zombie procesi i sl.

Sale, ne pipaj vise.
 
Ja sam bez wipe stavio novi. I radio mi je dobro, do danas kad se dvaput ugasio sam. Prvo u mirovanju. A drugi put dok sam zvao. Tako da će ići na wipe, i valjda neće praviti probleme.
 
nisam stavljao "st". cista osmica je vrlo dobra. nemam bugova na samom androidu ni u setu app koje koristim. ne bih ga cackao dok radi lepo. ovo je prava mera funkcionalnosti sa kitkatom na s2.
jedino je fokus na kitkat kameri takav kakav je, nekad se pogubi, ali me to ne pogadja toliko.
 
Sale,

Gledao sam na XDA i video sam da je nekoliko njih prijavilo problem u prošlosti, ali nisam našao rešenje... Ipak je jako velika tema..

Radi se o sledećem: Koristim Neat od prvih verzija (preciznije, touchwiz varijante)... Ako me sećanje dobro služi, negde posle LSD verzije pojavljuje mi se problem Gmail aplikacije i force close touchwiz-a. Tj., kada hoću da uđem u Gmail. Ne dešava se uvek, ali se desi u 50% slučajeva. Prošlu verziju (6.3) sam 5 puta radio wipe data, wipe cash, wipe dalvik... I ne pomaže. Ovu 6.4, 3 puta... Sobzirom da je ovo verovatno poslednja verzija, zato tražim pomoć :)

Da li i šta mogu da uradim? Je l' ti treba neki log? Koji, gde da ga nađem i u kom trenutku da ga sačuvam?
 
Prvo deinstaliraj gmail, restartuj pa instaliraj sa playstore. Ako se ponovi fc posalji mi iz data/log fajlove dumpstate
 
Ako se dobro sećam, prilikom instalacije nove verzije ROM-a, kada dođeš do gmail-a, to preskoči, pa se posle prijavi. Verujem da ćeš tako izbeći FC i ostale probleme.
 
Posle reinstalacije Gmail-u, ova dva dana nemam force close. Iako ja uvek izaberem extra lite verziju, ništa ne instaliram tokom flesha nego tek kasnije... Znači uvek fresh install svih aplikacija. Ali eto... Trebalo je izgleda ponovo instalirati. Videću da li će se ponovo pojaviti ono
 
Sale, ne znam da li pratis, ali uspeli su da srede fuse daemon bug. Sjajne vesti :)
 
Moram da priznam, fix deluje. Koristio sam ga sa apolo kernelom.

Eno lik je potvrdio da radi. Slusao je 3h muziku bez prestanka, a kod mene nije prestalo kopiranje fajlova(3GB) na sdcard1.
 
Moram da priznam, fix deluje. Koristio sam ga sa apolo kernelom.

Eno lik je potvrdio da radi. Slusao je 3h muziku bez prestanka, a kod mene nije prestalo kopiranje fajlova(3GB) na sdcard1.
Mozes li da mi posaljes taj fix da ga ubacim kod mene jer nisam uspeo da ga nadjem?
 
Trevalo bi da radi na svakom kitkat rom-u.
 
Stavio sam 8st sa Full wipe i problem koji sam ranije imao (random reboot) je nestao. Na žalost, sada imam drugi problem a to je da Media proces stalno jede bateriju. Ovo se dešava bez obzira na to što uopšte nisam slušao muziku. Zapravo, telefon ne koristim ceo dan a baterija je a potošena preko 60%.

Neki savet?
 
Zanimljivo - chkdsk nije našao nijednu grešku (testirao sam i internu memoriju i ExtSD) ali se Media proces primirio i noćas nije bilo problema. Pratiću pa javljam ako se nešto promeni.

Hvala Sale.
 
Ako moze pomoc, kako da iskljucim opciju da tokom razgovora ekran se pali kad pogledam u ekran?
Ta opcija mi baguje i desava mi se da ekran ne mogu tada da upalim da bih prekinuo poziv pa bih je zato iskljucio
 
Kako najlakše da očistim telefon pre prodaje. One direktorijume što ostaju. Dal može neki format?
 
@geteks
Settings/call options/turn on proximity
@einstein
Odradi format internal i odradi factory reset.
 
Probaj ovako: otvori Dialer, pritisni menu button, settings...pa nadji tu. Mozda je stavljeno turn off screen...
 
Nema bilo kakve opcije za to, ili ja ne umem da nadjem. Koristim neat rom aosp 4.4.4 verzija 7.0. Koji ti koristis?
 
Juče instalirao 4.4.4 , znači nema dalje . Bez bagova za sada, nema bezveznih restarta niti FC, baterija kao na Neat Rom 6.4. Jedina mana po mom mišljenju je što u notifikacionom baru pored RECENT nema i KILL ALL, ali nadam se da će biti uskoro :). Pozdrav Saletu i čestitke na 8.0st
 
Iz praktičnih razloga je bolje imati KILL ALL, ovako moram pojedinačno da ih brišem iz RECENT i bude smor. Probao sam više romova KK (carbon,C rom, CM 11, Paranoid...) i Neat Rom 6.4 (4.1.2) i svi su imali tu opciju. Možda ima neki drugi način , a nisam ga još provalio? Daj neki savet
 
Nazad
Vrh Dno