Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Auh, iznervirao sam se iskreno dok sam čitao, pakao.
 
Boze me ti sacuvaj i sakloni.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Svako je specifican na neki nacin :) nisam kupio telefon od 100e pa da me boli uvo, a nisam ga ni lako zaradio. Volim da cuvam stvari, ne vidim sta je tu lose i zasto ovakvi komentari, pogotovo ovaj zadnji, nego nebitno, poenta mog pitanja je bila sta je najbolja zastita celog telefona!
 
Pozdrav svima, pazario sam nov S10 plus pre nekoliko dana, aktivirao osiguranje ekrana, prijavio se za slusalice. Telefon jos nisam upalio, niti otvorio kutiju :) bas sam biser, a razlog je zastita telefona :) Nisam se jos uvek odlucio oko kupovine zastite, razmisljam se da stavim Clear-Coat ultrasonic 360 foliju, ali nije jeftina, oko 4500din sa ugradnjom. Pored folije kupio bih neki silikonac, ako se odlucim za varijantu staklo i silikon, mislim da ni jedan silikon nece 100% zadrzati prasinu koja mora da napravi neku mikro ogrebotinu na ledjima i ramu, tako da mislim da je najbolja zastita za ledja i ram folija, ali za ekran... tu me strah. Jeste osiguran na godinu dana, ali nije moranje menjati ga :) u dilemi sam sta da radim, guglao sam za clear coat, nista lose nisam nasao, daju dozivotnu garanciju, folija ima i regeneraciju sitnih ogrebotina. Mozda je najbolja kombinacija sledeca: na ledjima i ramu clear coat, na ekranu staklo i jedan spigen ili nillkin case, ujedno je i najskuplja.

Koristim jos uvek Note 9, videcu kakav ce utisak da mi ostavi S10+

Kako od zalutale prasine moze da dobije mikro ogrebotine? Pa jos na ledjima i ramu? Mozda ako vetar nanese odredjeno zrno peska dok hodas ulicom, pa tu mikro ogrebotinu uspes da vidis pod mikroskopom? :)
Ako si toliko opterecen, dovoljna je obicna samsung folija na ekranu i futrola/maska, moze isto samsungova jer ih ima na svakom koraku i dobre su. Spigen je dobar (ako ne i najbolji), Nilkin smece-bar one koje sam probao, a jedna mi je cak pukla sama od sebe.
Ako nameravas da telefon zamotavas u razne kurt*one, jedino ce ti biti zahvalan kupac tvog telefona kad ga budes prodavao. ;)
 
Kako od zalutale prasine moze da dobije mikro ogrebotine? Pa jos na ledjima i ramu? Mozda ako vetar nanese odredjeno zrno peska dok hodas ulicom, pa tu mikro ogrebotinu uspes da vidis pod mikroskopom? :)
Ako si toliko opterecen, dovoljna je obicna samsung folija na ekranu i futrola/maska, moze isto samsungova jer ih ima na svakom koraku i dobre su. Spigen je dobar (ako ne i najbolji), Nilkin smece-bar one koje sam probao, a jedna mi je cak pukla sama od sebe.
Ako nameravas da telefon zamotavas u razne kurt*one, jedino ce ti biti zahvalan kupac tvog telefona kad ga budes prodavao. ;)

Za ovo zadnje si u pravu, Note 9 mi jos ima fabricku foliju pozadi i po ramu, UV staklo od prvog dana i silikon, sad kada ga budem prodavao kupac nece moci da mu nadje manu :)

Znam provereno da prasina pravi sitne pickice na ledjima i na ramu, drugar je imao na crnom Note 8 Baseus Glitter Case koja lepo dihtuje, nakon mesec dana kada je skunuo imao je i sta da vidi, telefon sav u peckicama i mikro ogrebotinama, isti slucaj je i sa ostalim silikonima.

Neko je ovde pisao da je na jedan dan skinuo zastitu ekrana sa S10+, kada je lepio novu primetio je ogrebotine koje su se pojavile samo za jedan dan, toliko o gorilla glass-u.
 
Svako je specifican na neki nacin :) nisam kupio telefon od 100e pa da me boli uvo, a nisam ga ni lako zaradio. Volim da cuvam stvari, ne vidim sta je tu lose i zasto ovakvi komentari, pogotovo ovaj zadnji, nego nebitno, poenta mog pitanja je bila sta je najbolja zastita celog telefona!
Ovo je za tebe i da te ne boli glava, ali preterao si sa komentarom, mislim da si prvi na forumu sa ovakvom izjavom.
3f411f5e88c80c1a70d28a8dcb0ec5fe.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Dobar je spigen, ali mislim da je ubedljivo najbolje za te mikroogrebltine da ostane u kutiji sa sve vakuum celofanom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za ovo zadnje si u pravu, Note 9 mi jos ima fabricku foliju pozadi i po ramu, UV staklo od prvog dana i silikon, sad kada ga budem prodavao kupac nece moci da mu nadje manu :)

Znam provereno da prasina pravi sitne pickice na ledjima i na ramu, drugar je imao na crnom Note 8 Baseus Glitter Case koja lepo dihtuje, nakon mesec dana kada je skunuo imao je i sta da vidi, telefon sav u peckicama i mikro ogrebotinama, isti slucaj je i sa ostalim silikonima.

Neko je ovde pisao da je na jedan dan skinuo zastitu ekrana sa S10+, kada je lepio novu primetio je ogrebotine koje su se pojavile samo za jedan dan, toliko o gorilla glass-u.

Sad skinuh futrolu na S9+ (Samsung silikonska), ima malo zavucene prasine, ali ne videh nigde ogrebotinu. Na ekranu nemam nikakvu zastitu vec 7 meseci i ne vidim nikakve ogrebotine. Samo uvek stavljam telefon u poseban dzep (bez kljuceva i sl) i to je to. Mislio sam da ce zaraditi sitne ogrebotine od cibzara na dzepu jakne, ali ni to se nije desilo tokom cele zime. Pesak na plazi moze da bude opasan, ako hoces da budes siguran, za tu prigodu postoje one futrole-kese sto mozes sa njima i u vodu.... Ali za svakodnevno koristenje orig. folija + solidna futrola su sasvim dovoljne.
 
Za ovo zadnje si u pravu, Note 9 mi jos ima fabricku foliju pozadi i po ramu, UV staklo od prvog dana i silikon, sad kada ga budem prodavao kupac nece moci da mu nadje manu :)
.

Ma super, i prodaćeš ga za 20 evra više nego što sam ja prodao moj koji je bio sa Samsung-ovom običnom silikonskom futrolom i bez zaštite.

To je veliki biser, kao i što sam pročitao ovde u nekom threadu savet da se prilikom kupovine polovnog telefona obrati pažnja na "oleo premaz". Pa kada staviš S8, S9, Note9 ili ne daj bože S10 po realnoj ceni u oglase dobiješ desetine poziva dnevno i sada ću da se smaram sa likom da maže prstima i traži oleo premaz ili lupom gleda mikro oštećenja. Ma, beži...

Malo se preteruje.
 
Poslednja izmena:
Možeš da razmisliš i o samsungovim flip futrolama. Clear view ili led view. Clear View je i dizajnerski lepa futrola, dobro štiti ali je magnet za otiske. Previše je lep telefon da bi ga oblepljivao raznim folijama. Samo staklo ili folija na ekran ima smisla. Za ostalo maska i dovoljno. Neko ljudi u Samsungu potroše godinu dana da dizajniraju lep telefon i onda ga ti staviš u neku k××ton futrolu.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Skinuo sam foliju. Nek ide život, jednom se živi...

U lave, vodis divalj zivot :D Salim se, imam s7 edge vise od 2 ipo godine, nosim ga u torbici sa novcanikom, ili u dzepu od jakne, ima samo Ringke futrolu (posto je ceo od stakla i odvratno je bez futrole, hoce da ispadne), i ni jednu tackicu nema, plus je oleo premaz kao prvog dana. Kakva crna folija ili staklo, kao da kopas nos sa vunenim rukavicama.
 
Malo sam se razocarao sto ne moze iz ultrawide da "lupi" blic prilikom fotkanja. Mozda sam geek ali eto..
 
Odlična baterija sa trećim apdejtom: Auto osvetljenje , 4g i wifi ,, društvene mreže , fotkanje razgori, celodnevno malttetiranje .

.

c6617ab365c76105496febf3246936e2.jpg
8c313d0a5332e004b6a8ffe06d583d28.jpg


Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Samo ga ne stavljaj u isti dzep sa kljucevima i sl. i ne brini. ;) Tehnika nega robuje nama, a ne mi njoj.
Ja imam na fabrickoj foliji par ogrebotina, a nikad u isti dzep sa kljucevima.
zoreli_, odlican rez za bateriju, ja to mogu da sanjam, obicno mi bude oko 4h sot-a, nikad nisam video 5-6h

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Evo moj jucerasnji rezultat [emoji3]
2606457a0d1ce80101a193e40a3f9632.jpg


Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
 
Haha e svašta ću ja ovde da pročitam!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Sta je ovde cudno? Od 250e krecu telefoni koji imaju chipset sa boljim gaming performansama, koji se manje greju i kojima baterija osetno duze traje pri "teskom" igranju.
 
Pozdrav. Ako neko ima Galaxy Buds, možete li da mi napišete kakav vam je odnos u potrošnji baterije na levoj i desnoj slušalici?

Kod mene se desna isprazni mnogo brže nego leva. Na samom kraju odnos je 35% / 5 % u korist leve. Ali dok su pune, odnos je bolji - tipa 90% / 80%

304164d1560109895t-galaxy-buds-one-earpiece-drains-quicker-than-other-screenshot_20190608-222811.jpg
 
Nije bas tema, ali ako moze molim vas neko da mi kaze da li postoji za s10+ npr nesto kao kaciga ili manje od toga da se stavi sa telefonom na glavu, kao go pro kamera, pa da moze tako da se snimaju neke avanture tipa tobogani i tome slicno...unapred hvala :)
 
Stigao sam iz Amerike jutros i uspeo da napravim okej deal za jedan S10.
Jurio sam S10e ali nije imalo sanse.
Probacu ga par dana da testiram Snapdragon i ako uspe da zadovolji “prohtev” za baterijom od ujutru do uvece, ostavljam ga (ili uzimam S10e snap). Ako ne... ide na dobos.

Pitanje glasi:
Sa Verizona je. Da li ostaviti ovaj njihov softver ili flashovati neki drugi?

Hvala
 
Kod tog modela sa verizona nije baš da imaš nekih pregršt mogućnosti za flešovanje softwera. Trebao si unbrended uzeti

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pa nisam imao mogucnosti. U radnji su full price, ovo sam uzeo na oglasima od nekog naseg lika. Jedino je tu bila isplativa cena jer mi se nije davalo 100-150$ vise za Snapdragon.

Jel to znaci da ne pokucam i koristim ovako ili?
Nisam uopste u temi Androida.
 
Pa tamo su svi snapdragon [emoji56] A bogu hvala na ebay nema šta nema [emoji6] Kako god, koristi pa ako ti radi posao nema šta da brineš

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@Proday

Nisu svi. Na Amazonu ima dosta internacionalnih modela.

Sto se tice ebaya... jednom sam se opekao i tamo je kupujem.
Ili Amazon novo ili OfferUp polovno.

Uradio bih sistem da sredim neke stvari (nerviraju me ikonice, za mrezu je drugacije, non-stop iskace call forwarding na notifikacijama...)
 
Idi na xda-developer forum i čitaj ali sumnjam da ćeš uspeti da rebrendiraš telefon

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno