Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

pokrenuo sam CheckFus 2.0 i nigde ne vidim taj MTS-ov FW. samo GT-I9000HKDTSR
 
Telefon mi nije rutovan, apreko Odina sam ubacio verziju 2.3.5, xxjvt. Da li postoji neka novija verzija sa srpskim jezikom koja podržava naše operatore (mts, telenor, vip) a koja može da se ubaci preko odina?
 
JVT je poslednja stock verzija. Kako misliš, da li podržava domaće operatpre?
 
Evo, da odgovorim sebi i da pomognem onima koji žele isto što sam i ja: na ovom linku http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1336301 skinite Original ZIP from Kies GT-I9000 TSR,SMO,TOP,MSR, pokrenite tel u download modu, u PDA u odinu ubacite zipovan .tar fajl i startujte odin. Kada završi, ukucajte kod: *#272*petnaest cifara tvog IMEI telefona# i ja sam tu za mts čekirao SMO, tokom restarta, svi programi su nestali i telefon je potpuno restartovan na početno stanje, ali sa srpskim jezikom, mts parametri za net i mms. Sada imam isto verziju 2.3.5, xxjvt, podverzija gingerbread .xfjva. Za one koje interesuje, ima i srpski swype.
 
Poslednja izmena:
Pod tim "podržavanjem", mislio sam da nakon malopre opisane šifre (*#272*petnaest cifara IMEI telefona#) mogu da biram TSR,SMO,TOP,MSR...,
 
cemu onaj sluzi onaj fajl SS_DL.dll
 
Evo, da odgovorim sebi i da pomognem onima koji žele isto što sam i ja: na ovom linku http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1336301 skinite Original ZIP from Kies GT-I9000 TSR,SMO,TOP,MSR, pokrenite tel u download modu, u PDA u odinu ubacite zipovan .tar fajl i startujte odin. Kada završi, ukucajte kod: *#272*petnaest cifara tvog IMEI telefona# i ja sam tu za mts čekirao SMO, tokom restarta, svi programi su nestali i telefon je potpuno restartovan na početno stanje, ali sa srpskim jezikom, mts parametri za net i mms. Sada imam isto verziju 2.3.5, xxjvt, podverzija gingerbread .xfjva. Za one koje interesuje, ima i srpski swype.

jel ima srpski t9?
 
Može li molim vas neko da mi da link gde je malo detaljnije objašnjena instalacija CM7 na SGS? :)

(pogledao sam početak teme, ali nije baš nešto informativan po tom pitanju)
 
Instalacija se svodi na install zip from sdcard iz clockwork mod recovery. Da bi imao cwm treba da instaliraš kernel koji podržava, recimo odgovarajući cfroot kernel koji se instalira preko odina. Da ne bi širio priču, reci gde je zapelo?
 
Nigde nije zapelo, stiže mi telefon sutra - prekosutra, pa sam hteo ranije da se informišem o celoj proceduri, instalirao sam ja CM7 na Tattoo-a trenutnog, pa me je zanimalo da li se procedura razlikuje, a nešto se ne sećam da sam instalirao drugi kernel...
 
Ne znam kako je na tattoo ali ti je ovde potreban clockwork mod recovery koji ne postoji na stock romu. Poželjno je cm7 da ide na gingerbread rom tako ako telefon dobiješ sa nekim froyo romom prvo flešuj neki gingerbread rom preko odina, potom odgovarajući cfroot kernel takođe preko odina a potom uđi u cwm i instaliraj cm7 zip koji si skinuo.
 
Pa i na Tattoo-u ide preko clockworka... Koji rom preporučuješ?
 
Stavi jvt stock rom, rutuj ga sa chainfire, skini cm7, stavi na karticu, uradi wipe, flešuj ga, to je sve.
 
Od kad imam SGS, probao sam DarkyROM (vise verzija i bio relativno zadovoljan sa 10.2.2), sad koristim MIUI 2.3.7 ali sam batalio njihov launcher i stavio TW4.5 i sad sam generalno zadovoljan, ROM je stabilan ali je i malo spor a meni je proc OC-ovan na 1.3ghz i to bas ne bi trebalo da se oseti ali da, i dalje malo zakucava i spor je u odnosu na Darky... Jel ima neko da mi preporuci neki ROM koji je brz i lep, i pomogucstvu da koristi TW launcher po difoltu :p (baterija mi nije bitna, ionako ga punim svaki dan)?
 
Poslednja izmena:
takodje i mene interesuje neki dobar rom pored darkyroma 10.2 finall koji koristim vec duze vreme.
 
meni vise znaci Galaxian kernel zbog brzine punjenja preko USBa
 
Sa semaphorom sam bio bas zadovoljan, extra stabilan itd. bas sam se bio smorio kad sam video da ne radi sa MIUI/CM7 :( Aj onda cu probam par dana stock JVT i par dana GR2 pa cemo vidimo, hvala na odgovorima :)
 
Stavio sam ovaj galaxian kerenel i za sada je super, jedino sto mi bln ne radi tj. kada uradim test notifikacija iz aplikacije svetle tasteri, a kada mi nesto stigne onda nece, jel zna neko mozda u cemu je problem.

Edit: ipak radi, nisam ni video da po defaultu ima samo za pozive, ja sam testirao porukom :p
 
Poslednja izmena:
Jel crashuje nekom market na CM7? :/
Probao sam poslednji stabilan i poslednji nightly build, konstantno se skucava posle jedno desetak sekundi...
 
Svašta... Bio je na English, ali ne na US nego nekom drugom, stavio sam US i radi... :smash:
hvala :)
 
Ljudi ovaj HTC-ovac vrši slabotažu. :d Podmeće nam nepostojeći JVU. Lele, lele dokle smo dogurali... :whip:
 
Nazad
Vrh Dno