Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 4

I ja sam danas uzeo s5 duos od varge na kp prijatelju za rodj. poklon,sve stiglo po dogovoru, lik mi rece da on licno garantuje godinu dana na tel. Nije mi bilo svejedno da uzimam tel tek tako preko kurira ali sam proverio imei na sajtu i slaze se...jos samo da cujem impresije od kolege!!
 
Vlado,
rođendan mi je u martu :)
 
U martu moram da kesiram za letnje gume za auto krastavac ;)
 
Podseti me,moram i ja :S:
 
Da li znate kako da se na note 4 vrati da levi softkey, tj sad je recent app list da bude options kako je bilo na note 3 i uvek do sada, a da recent app list bude long press home key? To su bezveze izmenili i sad nikako da se naviknem.
 
Nisu izmenili bez veze nego po Google guidelines svaka aplikacija treba da ima menu overflow dugme na action baru koje služi za opcije pa čemu dupliranje? A držanje bilo čega za recent apps je najgora moguća opcija koja neverovatno usporava rad.

Za S4 je moglo da se remapira obrnuto, edituje se xml fajl, verovatno može i ovde po onome što sam video tamo. Treba root.
 
U ovom trenutku ne želiš LP sigurno...
 
Zasto?
Nisam pratio, jel ima nekih problema?
Kako radi na S5?
 
Na drugu i mislim. Mada kazu da je 5.0.2 znatno ubrzao N7 2012.
 
Google.. Umesto da sa 5.0 potvrde napredak od kupusa do krstenog os-a oni opet planiraju da odleze decje bolesti. A najjace mi je onaj hajp oko LG 5.0 apdejta iz G3 teme, kao - koji vrh dobijamo apdejt pre Nexusa :d :d

Ovako sad ispada - sto kasnije stigne apdejt to bolje.
 
Poslednja izmena:
Na drugu i mislim. Mada kazu da je 5.0.2 znatno ubrzao N7 2012.

Druga generacija sa LTE podrškom nije ni dobila Lollipop, a prošlo je 3 meseca od njegovog izbacivanja. Nisam probao 5.0.2, ali ne verujem da je drastično bolji od 5.0 i 5.0.1.

Sama činjenica da Lollipop nema ni 0,1% korisnika na svojim uređajima dovoljno govori o kvalitetu istog, čak i oni koji imaju mogućnost da ažuriraju sistem izbegavaju to da urade zbog silnih problema. Nije ni čudo što Apple ima rekordnu prodaju, mnogo bolju softversku podršku imaju
 
Moraju imati kada rade software i ekosistem za 5 vrsta uredjaja. Google ima mnogo vise posla,mora da razmislja o milion razlicitih uredjaja..

Mada ni to nije opravdanje da izbace ovakav krs
 
Poslednja izmena:
Druga generacija sa LTE podrškom nije ni dobila Lollipop, a prošlo je 3 meseca od njegovog izbacivanja. Nisam probao 5.0.2, ali ne verujem da je drastično bolji od 5.0 i 5.0.1.

Sama činjenica da Lollipop nema ni 0,1% korisnika na svojim uređajima dovoljno govori o kvalitetu istog, čak i oni koji imaju mogućnost da ažuriraju sistem izbegavaju to da urade zbog silnih problema. Nije ni čudo što Apple ima rekordnu prodaju, mnogo bolju softversku podršku imaju
Dobila je wifi verzija i radi odlicno. Resice se to sa 5.0.3 sigurno.
 
Moraju imati kada rade software i ekosistem za 5 vrsta uredjaja. Google ima mnogo vise posla,mora da razmislja o milion razlicitih uredjaja..

Mada ni to nije opravdanje da izbace ovakav krs

Google je trebao da ažurira 5 starijih Nexusa, a pojedine verzije istih nisu dobili Lollipop čak ni ovako dugo posle njegovog izbacivanja. Apple je ažurirao 11 starijih uređaja. Kad su 24. septembra u 9h izbacili iOS 8.0.1, primećen je bag na iP6 i iP6+, ažuriranje je suspendovano u 10h, a sutradan je izbačen 8.0.2 sa zakrpama.

Dobila je wifi verzija i radi odlicno. Resice se to sa 5.0.3 sigurno.

Kad? Taj bag je primećen još na L preview, Google ga je navodno ispravio krajem decembra, ali prošlo je punih mesec dana a ažuriranja nema. Koliko će tek vremena proći dok ostali proizvođači puste to ažuriranje...

Apsolutno neozbiljno ponašanje od strane ogromne kompanije kao što je Google, ali može im se kada praktično imaju monopol kada je u pitanju srednji i donji cenovni rang telefona i tableta
 
Da ali on kada azurira mora da vodi racuna o svim proizvodjacima i milion razlicitih mobova. Apple samo o 10ak..

Mada sam vec to napisao u prethodnom postu
 
Uopste ne mora. Google izbaci source, a proizvodjaci dalje rade svoje i prilagodjavaju.
 
Pa da.. Ali mora da prati kada ce ko sta da izbaci od flagshipova i da li ce proizvodjacima ubaciti kosku jer ti isti imaju mobove sa mtk exynos snep,rez ova ona,kamera ova ona..
Njemu su proizvodjaci partneri dok je apple sam to jest proizvodi ekosistem za svoj hardver

Sutra kada bi npr huawei ,zte presli na ios taj sistem bi polako ali sigurno postajao sve nestabilniji..
 
Poslednja izmena:
Zato i kazem da treba da postoje samo 4 proizvodjaca Android telefona. Ovo je jedan od razloga.
 
dok je apple sam to jest proizvoda ekosistem za svoj hardver

Jeste ''cudan'' ios, posebno za ljude koji su navikli da mrcvare android telefone ali sigurno nema stotine miliona fanova/korisnika bez razloga. A sto vise pokusavaju da ''lice'' na android i broj bagova na ios-u je veci.

Trzistu treba jos jedan kvalitetan OS koji bi spojio sve prednosti ios-a i androida, tako nesto je Nokia pre par godina mogla da pokrene. A od WP ne moze da se ocekuje mnogo (tj moze da se ocekuje ''nista'' :d), brz i stabilan jeste ali ce i u buducim verzijama imati losiju funkcionalnost cak i od prastarog ICS.

Zato i kazem da treba da postoje samo 4 proizvodjaca Android telefona. Ovo je jedan od razloga.

Pa jedno vreme su postojali prakticno samo Samsung i htc pa to nista dobro nije donelo mada je i sam android u tom periodu bio krs :)

Mada slazem se, mnogo ima kineskih proizvodjaca.. od svih zasluzuju da postoje samo njih nekoliko.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno