Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Eo ga...još samo da nađem vremena i mirnu ruku [emoji847][emoji56]
dbc416329c832d1ca431f2baf8f3e9b1.jpg
9eece8c69ba247486d80ae1d2192e76c.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Sto kaze kolega vladimir2101 uzmes sajdziju i das mu vinjak da mu bude jos mirnija ruka i neka namesta. Samo polako i bez zurbe. Koliko sam gledao na YT bitno je da je nivelisan sto na kojem radis.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@Lemaja nisam probao alkohol nikad u životu ništa tako da eventualno bromazepam! Prva dva sam zez* svojevremeno, valjda bude treća-sreća!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ne znas sta propustas... :D

...A3...
 
@proday ako ne vinjak onda tabletica[emoji23], pogledaj video nekoliko puta i pazljivo ili odnesi u neki servis koji namestaju uv stakla ali manjeg kvaliteta. Sigurno ce staviti bez vecih problema. Nemas puno opcija.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Najbitnije ti je da je sto nivelisan i da lepo ocistis ekran, cak i kad stavis lepak pogledaj da li ima negde prasine, posebno po ivicama i tek onda spusti staklo.. Ja sam npr ostavio tel 12h (24h) nakon postavljenja da sve lepo nalegne, posto sam video na nekom stranom forumu da je tako bolje.
Javi sta si uradio [emoji16]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ljudi, plašite me sa tim postavljanjem wihtestone dome stakla [emoji3]
Naručih jedno pre par dana i čekam da stigne, pogledao sam par YT klipova i ne deluje toliko komplikovano. Po vašoj priči ispada da je stavljanje stakla raketna nauka :)

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To sve zavisi od osobe do osobe, svako staklo ili foliju koju sam stavio ispala je perfektno dok moj burazer kao nogama da stavlja, njega ne zanima kako ce ispasti i vrljav u rukama. :)

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ma nije komplikovano,samo prati uputstvo ,jacaam do sad lepio 4 ili 5 kom i sve je bilo ok
 
Ma meni uvek neko uleti u kuću/sobu ili me zove dok stavljam staklo pa se izgubim u redosledu operacija...prošli put izvučem onu pregradu, nisam sačekao da se lepak spusti do pola kad keva ulete u boravak i počne da priča i sl...zato sad uzeh duplo pakovanje! [emoji23][emoji23][emoji56]

Kako god, i tepefon i staklo su provereno odlični, dok se upustim u poduhvat javiću rezultate. Whitestone je posebno specifičan što posle pola meseca mesec mogu da se pojave mikrocrtice ispod ukoliko se lepak nije skroz lepo rasporedio tj negde tanji ostao.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Kad budes resio da postavljas zakljucas kucu i vrata sobe za svaki slucaj [emoji14][emoji23][emoji23]
Za te crtice sto pricas sam nasao na stranom forumu da se saceka malo vise vremena da se lepak lepo rasporedi i da se ne zuri sa uv lampom i kad se zavrsi proces da se tel ostavi mislim da je 12h, a mozda i 24h da se ne dira i ne bi trebalo da bude problema.
Sve sam uradio kako treba i za prvi put sam odlicno postavio, nisam imao greske, posle godinu i jace staklo je bilo kao i prvog dana, dok ga nisam polomio [emoji23]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ja videh nelo staklo sa ramom za telefon i skalamerijom za postavljanje da ne mozes da omasis, isto je solidno skupo, valja li to?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pocela je beta OneUi 2 za otkljucane N10 telefone. Prvo se registrujete u aplikaciji za Samsung members pa onda idete manuelno trazenje softvera. Nekome odmah pocbe updejt a nekome za 2h. Meni jos nije :D
 
Huawei dobio vec final i na mate 20 pro i na p 30 pro,op takodje,pixel i xiaomi isto a mi jos ni betu,da nije tuzno bilo bi smesno
 
^ najverovatnije hoce da ispeglaju sve bagove, posto si pomenuo xiaomi ima kolega 9t pro. Chrome mu radi kao da ima 512mb rama, zatrzava kao lud, ne moze da update facebook... da ne nabrajam. Ipak bolje je i mesec dana duze nego da dodje ubagovan.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne znam ali ja i dalje ne dobijam downlod za betu i ako pokusavam update manualni. Nista se ne javlja a registovao sam se juce. Samo kliknuo na registraciju i on me vratio na pocet u aplikaciju Samsung Member.
 
Moji skromni utisci posle nekoliko dana sa N10+:

- Dizajn, izrada i sam ekran su zaista savršeni. Nije to mnogo ispred N9, ali mi se ergonomija mnogo više svidja.

- Unapređen haptički fidbek (vibracija je bolja).

- Zadnje kamere pri dnevnoj svetlosti ne donose znatno bolje rezultate, ali u noćnim uslovima se vidi da imaju manje šuma i da je softverski bolje ispeglana. Širokougaona je fenomenalna i hvala bogu da je stigla. Prednja kamera, iako je manji otvor blende nego na N9, je znatno unapređena (ispeglana). Tzv. Live fokus na obe je super. Mic-zoom je zaista dobar.

- 7nm Exynos je bolji od prošlogodišnjeg izadanja, za nekih 15% je manji potrošač. UFS 3.0 takodje doprinosi bržem odazivu i samoj fluidnosti uredjaja. Baterija celokupno duže traje za nekih 15% vremena.

- S Pen bolji, precizniji i donosi neke zanimljive stvar koje svi znamo, ali ne preterano bitne.

- Nedostaje mi 3,55 mm izlaz/ulaz, ali i USB C pruža dobar zvuk. Stereo zvaničnici su sličnog kvaliteta kao i na N9.

- Nisam se još uvek navikao na čitač otiska prsta ispod ekrana. Bolje rešenje mi je bilo na prethodniku, gde smo imali mogućnost i da delimično upravljamo uređajem preko čitača otiska prsta.

- I dalje imam utisak da N10+ lošiji prijem signala, kako wifi, tako i mobilnih mreža.

- One UI je sve bolji i bolji.

Vredi prelaska sa prethodnika, ali samo ukoliko je ljubav u pitanju, jer nedopustivo mi je da za nas stare korisnike N9, koji je i dalje iznad proseka po svemu, bude na oko 500€ manjoj ceni.

Tržište je surovo što se tiče android uređaja.

Prvi utisci

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Konačno nađoh vremena whitestone da instaliram...skoro pa savršeno, četvrti put ukupno (pola milimetra gore levo mi fali lepka ispod stakla i dalje lepak ide preko samog displeja što je najbitnije). E sad još ako se za 2-3 nedelje uobičajeno ne pojave one mikro crtice, biće super![emoji849][emoji56]

Inače svaki put se iznova raspametim koliko je dobar osećaj sa ovim staklom. Fp radi i to primetno brže (pouzdanije) nego sa samsung zaštitnom folijom sa kojom dolazi telefon.

Sama instalacija je nešto olakšana ubacivanjem tačnog proreza onog štitnika za zvučnik, ubačen je onaj teg sa "metom" koji olakšava raspoređivanje lepka pošto dodatno stisne staklo itd.

Mana dual pakovanja je što nema sve potrebno za dve montaže; npr nisu dali duple one zaštitne trake okolo što se lepe, takođe one apsorbere viška lepka, ostanem na jednoj vlažnoj maramici posle 2 potrošene i sl, ali generalno mislim da mogu još jednom (ili na još jedan) n10 da stavim bez problema.

I za kraj još samo da potvrdim da je staklo kompatibilno sa nillkin nature i spigen tough armor zaštitnim maskama, mada generalno gledano je manjih dimenzija od samsung zalepnice što je bila tako da kontam da bi sve današnje zaštite pasovale u 99% slučajeva!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Jel presao neko sa Huawri Mate 20 Pro, na Note 10+?
Zanima me kakva je baterija.
 
Lošija. Eventualno ako natrčiš na snapdragon pa da bude manje bolno.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam 2 meseca star Note 10+ za 570€, pa bih mozda presao na njega.
Ali me baterija, kamera i brzo punjenje zadrzavaju na Maate 20 Pro... Lomim se.
 
Uzeo sam 2 meseca star Note 10+ za 570€, pa bih mozda presao na njega.
Ali me baterija, kamera i brzo punjenje zadrzavaju na Maate 20 Pro... Lomim se.
Kamera nije bolja na M20p, baterija je u najgoru ruku ista, a punjenje takodje nije nista brze na m20p.

Ne gledaj max snagu ounjaca, to ljude cesto obmani...ti punjaci jako kratko pune punom snagom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Isto tako, drugar mi kaze da mu je na Note9 bila ista baterija kao sada na m20p.
Verovatno to zavisi i od nacina upotrebe, neki manje trosi u necemu, pA ko sta vise koristi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Neka te služi pa javi rezultate i neko poređenje za par dana [emoji6][emoji106]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno