Šta je novo?

Samsung galaxy j5

Meni za ovih 10ak dana koliko ga imam radi besprekorno, ali sam instalitao Nova Launcher, nikakav problem, sve radi kao podmazano, ali od igrica nemam apsolutno nista, to me nikada nije interesovalo.

Dvoumio sam se i ja izmedju K10 i J5, i odabrao sam Samsung. K10 nisam video uzivo, ali dovoljno mi je sto su malo nacrnili displej na testovima, sto je kod samsunga neuporedivo bolje. Prelistaj unazad ovu temu, dosta ljudi je pisao o utiscima, svi su manje vise prezadovoljni. Za moj nacin koriscenja telefona, nisu mi potrebni silni megabajti i megaherci, a to je glavna "mana" ovog telefona, manje RAMa i manji storage. Uz memorijsku karticu resen je taj problem, a sa ovih 1.5 Gb RAMa stvarno za sada radi kao podmazan!

Devojci se mozda svidi i blic za selfije :)
 
Telefon je odlican sto se tice rada i baterije.Do sada mi se nije desilo da nesto koci, blokira, itd. Kamera nije losa mada je moglo bolje. Najveci problem je memorija. Od 8gb dostupno je oko 3-4gb i to ode za cas posla cim instaliras malo vise aplikacija. Nije moguce instalirati na mem.karticu, a vecina ne moze da se prebaci.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Steta za K10 zbog displeja, mozda su trebali da ostanu na 5 inca pa bi ta slika licila na nesto, ovako je samsung definitivno bolji. Memorijska kartica je obavezna najvise zbog slika i ostalih gluposti :D
Za fejs, vacap, i slicne stvari verujem da ce posluziti i vise nego dobro :D
Video sam klip za 6.0 na prethodnoj stranici, oce ga dobiti J5 ili je to samo neka fora ?
 
Ima li ko da je rutovao ovaj model?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
To i mene interesuje, rutovao bih ga samo zbog AdAway-a, ostalo mi nista ne smeta.
 
Stitao mi neki update za Telenorov SM-J500FN, velicine oko 230 Mb. Instalirao sam ga ali nemam nikakvu informaciju sta se zapravo apdejtovalo. Zna li neko sta je zakrpljeno tim apdejtom?
Ista stvar i kod mene,instalirao update ali nikako da provalim šta je novo.Da li si ti primetio kakve promene?
 
Cini mi se da kamera brze i nekako lepse izostrava, mozda tripujem ali mi tako deluje
 
Šta znam,meni se čini isto.Važno je da nisu ništa pokvarili,barem za sada.
 
To i mene interesuje, rutovao bih ga samo zbog AdAway-a, ostalo mi nista ne smeta.
Ja bih obrisao ove aplikacije koje nisu potrebne i da omogucim instaliranje na mem.karticu.
Nasao sam na netu da postoji vrsta root-a gde da se tako izrazim '' ti jos uvek vazi garancija'' [emoji4]. Da li je neko upucen u to ili sam pogresno informisan?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Da li se neko seca (ili je trenutno u toj situaciji) koliko je slobodne RAM memorije bilo fabricki (nakon prvog ukljucenja ili odmah posle reseta, update-a), pre instaliranja novih?
 
Samsung J5 ili Sony M4 Aqua? Cena nije bitna, zanima me koji je bo5i za surf i svakodnevnu upotrebu...
Čuo sam da je J5 dosta "osakaćen" što se tiče funkcija i senzora, koliko mu je to hendikep pri korišćenju?
 
Samsung J5 ili Sony M4 Aqua? Cena nije bitna, zanima me koji je bo5i za surf i svakodnevnu upotrebu...
Čuo sam da je J5 dosta "osakaćen" što se tiče funkcija i senzora, koliko mu je to hendikep pri korišćenju?
+1 za M4 Aqva. Moj drug ga koristi nekoliko meseci i prezadovoljan je

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
M4 Aqua mnogo bolji.

Sent from my Galaxy S5+
 
Samsung J5 ili Sony M4 Aqua? Cena nije bitna, zanima me koji je bo5i za surf i svakodnevnu upotrebu...
Čuo sam da je J5 dosta "osakaćen" što se tiče funkcija i senzora, koliko mu je to hendikep pri korišćenju?

Ja sam se dvoumio izmedju J5, m4 aqua, i p8 lite. I odlucio sam se za samsung j5. I evo vec tri meseca ga koristim i super mi je. Baterija i kamera su glavni aduti, telefon ne koci uopste. Sad nznm, kad pogledas specifikacije m4 je jaci, ja sam drzao u rukama m4, lep je i to, ali mi se kamera ne svidja i malo memorije ostane na onom od 8gb samo 2, nznm kakva mu je baterija. Ako uzmes j5 ne verujem da ces se pokajati, ostecen je sa senzorima koji meni nisu neophodni, auto osvatljenje nisam koristio nikada nego uvek sam podesavam tako da to u mom slucaju nije minus, jedino led lampicu sto nema i sto moze te nervira, ja sam se navikao bez nje i ne predstavlja mi problem, i onako je tako vreme doslo da je telefon uvek uz nas :)
 
Drugar hoce da kupi ovaj telefon, trenutno ima s3 neo, pa me zanima da li ce mu biti neki napredak, uzece ga uz doplatu od 80e... Delite misljenja :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ne

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne i za doplatu od 30 eur a doplata od 80 eur je čist mazohizam.
Ako tvoj drug hoće da menja s3 neo neka pređe na neki osetno bolji telefon. S3 neo i j5 su suviše slični telefoni, čak u nekim segmentnima s3 neo je bolji (internih 16gb memorije naspram mizernih 8gb, ima ambient senzor koji j5 nema).

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
 
S3 neo i ta doplata se ne isplati.
Vec za 120e imas u extra stanju J5

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Imao sam S3 Neo dual sad imam J5.
J5 je daleko brzi i optimizovaniji,ima bolju kameru,bolji ekran,bolju bateriju.S3 Neo ima vise interne memorije,notification led i senzor automatskog osvetljenja.

Jeste bolji od S3 Neo ali nije vredan da bude tolika doplata!!!!!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bolji je J5 svakako, ali za toliku doplatu nije. A i nije neki upgrade, realno. Jedino ta baterija sto je bas dosta bolja.
 
Koliko para toliko i muzike, nahvalili ste bateriju na ovom telefonu, ja uzeo jedan ali ta baterija mene ne zadovoljava :d, nije lose za te pare, ali ne uspjeva za moje potreba da me zadovolji.
Smeta mi nedostatak notification led, ali to sam i znao igrao sam na kartu baterije, moracu nesto jace trazit :)
 
У ком смислу те батерија не задовољава?
Овај телефон има једну од најбољих аутономија на тржишту.
 
Svakodnevne aktivnosti (pozivi poruke, jutarnji pregled poste, drustvene mreze naravno podrazumjeva se wifi i tu sam primjetio da bas vuce bateriju, danas bacio jednu soccera sa frendom itd... ) jutros skinut sa punjaca u 8h u 14h morao opet na punjac.
Po mom skromnom misljenju koliko para toliko muzike nista specijalno.
 
Ај дај неки ѕѕ, ово баш звучи жалосно. Па 5ѕ је мени држао до 16h :)
 
Jedino ako ga nije ispustio iz ruke do 14h. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ispustan je iz ruke, naravno, ali dosta se koristi mob. jeli i kupljen je da se koristi ;) to sam naveo primjer da je za neki 6h baterija se ispraznila, bude i znatno bolji dana gdje izdrzi od 8h do 20h sve zavisi naravno od inteziteta koriscenja.

Medjutim ja sam to ocekivao da ce biti mnogo bolje ne samo u ovoj temi citajuci i druge teme ljudi hvale bateriju, vjerovatno ljudi sa onim kineskim telefonima navikli se vec da pune bateriju svako 3-4h pa im sada ovo izgleda dobro :p
 
Pa verovatno ga koristis vise od njih i plus jace osvetljenje ali opet je to prebrzo. Verovatno imas neki drain. Postavi SS kad ti baterija bude pri kraju. A do tada, da li ti je ugasen google backup? Google +? One Samsungove gluposti?
 
Nazad
Vrh Dno