Šta je novo?

Samsung Galaxy Ace saveti.

Ja mislim da jeste, jer je isto u jusadinom romu bilo sa dve verzije, tweeks, i notweeks, kao i ovde.
 
Samo da se zahvalim ovom dumtras-u :) na iscrpnom uputstvu koje mi je poslao. :)
I da pitam Pabla ili nekog drugog ko ima duze ovaj telefon a da ga je usput flesovao 1000 puta, koji rom se najbolje pokazao sto se tice brzine i baterije?
 
Poslednja izmena:
a dodatak za kameru, cemu sluzi i koji je to fajl?
 
pa zakacio sam gore dva linka jedan je ICS a drugi je patch
 
Ja sam od kako sam dobio Ace a to je u junu prosle godine pa do sada probao sve moguce romove i flash-ovo jedno 50 puta sam telefon cak sam uspeo da ga posle 6 dana brikujem ,pa mu je pregorela ploca i to su mi menjali.Kupio sam cak i neku Andida bateriju jacu od 1800 mAh i mogu reci sledece.Najbolji mi je stock rom KP7 koji ima da se nadje na samsung firmwares i koji je 2.3.4 ,baterija je najbolja njegova i moze da izdrzi bez problema dan i po sa velikom upotrebom ili 2 dana i vise sa nekom osrednjom upotrebom na wifi.Ako se ukljuci 3g onda ne moze ni 8 sati.Rootova sam telefon i povadio neke nepotrebne aplikacije tako da imam dovoljno memorije imam cak 30 aplikacija instaliranih a ostalo mi je jos nekih 50 mb prostora i nista nije na SD kartici osim igrica a imam ih dve.Uvek mi je slobodno 130 mb ram.Tako da sam potpuno zadovoljan telefonom i sve mi perfektno radi.:eek:
 
Ja sam od kako sam dobio Ace a to je u junu prosle godine pa do sada probao sve moguce romove i flash-ovo jedno 50 puta sam telefon cak sam uspeo da ga posle 6 dana brikujem ,pa mu je pregorela ploca i to su mi menjali.Kupio sam cak i neku Andida bateriju jacu od 1800 mAh i mogu reci sledece.Najbolji mi je stock rom KP7 koji ima da se nadje na samsung firmwares i koji je 2.3.4 ,baterija je najbolja njegova i moze da izdrzi bez problema dan i po sa velikom upotrebom ili 2 dana i vise sa nekom osrednjom upotrebom na wifi.Ako se ukljuci 3g onda ne moze ni 8 sati.Rootova sam telefon i povadio neke nepotrebne aplikacije tako da imam dovoljno memorije imam cak 30 aplikacija instaliranih a ostalo mi je jos nekih 50 mb prostora i nista nije na SD kartici osim igrica a imam ih dve.Uvek mi je slobodno 130 mb ram.Tako da sam potpuno zadovoljan telefonom i sve mi perfektno radi.:eek:

Pogrešio sam nije 2.3.4 nego 2.3.3 verzija,ali nisam našao ni jedan nedostatak ove verzije u odnosu na 2.3.4
 
ma 2.3.3 se vuce.
da ne ispadne da reklamiram ovaj Jusadin rom i ja sam dugo vremena odbijao da instaliram bilo koji kuvani rom ali kad sam prvi put instalirao prvo CM7.2,probao malo tamo ovamo i svideo mi se jer je dosta agilniji od 2.3.6 stock roma. al mi djavo nije dao mira i tako evo me na ICS finalu sa Slaidmod-om V3. ja sam stvarno prezadovoljan njime.
 
Ne znam šta zanači da se vuče ali meni otvara sve bez problema i bez ikakvog zastajkivanja,mada je to sve subjektivno mišljenje.Najviše što me je nerviralo kod svih tih kuvanih romova je što se posle otključavanja iz sleep moda telefon zabaguje na dve sekunde i onda radi i naravno ni sa jednim kuvanim romom mi baterija nije mogla da izdrži više od dan.
 
Imam Ace skoro dva meseca, a pošto mi flašovanje nije strano sa ranijeg fona to sam vrlo brzo uradio. Telefon je stigao sa 2.3.3 softverom, posle par sati sam ga preko ODIN-a digao na 2.3.5 koji je bio primetno brži. Uradio nandbackup i krenuo u lov na dobar kuvani rom. Prvo sam naleteo na jusadin Ics2 i čim se butovao video sam šta je brzina. Rom je brz kao munja, nema šta, mada sam morao temu da mu promenim, pošto je njegova u nekim aplikacijama sekla dugmiće, pa se nije dobro videlo šta piše, ali sa novon temom je sve bilo ok. Nakon ovog, probao sam Ics Final no tweeks, radio je ok, ali mi je Ics2 bio brži. Sledeći je došao na red Gingercruzt, xperia rom portovan na ace, brz kao Ics2, stabilan, a iskreno i launcher mi se dopada, ali ždere bateriju (doduše nisu ni prethodni mnogo duže držali, pa nisam mnogo zamerio). Pomislih to je to, al ne lezi vraže, moj nemirni duh me odveo do Myth roma, koji je baziran na stock-u (za razliku od prethodnih koji su CM based), a za koji kažu da drži bateriju skoro 2 dana. Skinem lite verziju, ali je vrlo brzo brišem pošto mi se fon resetovao nekoliko puta u sat vremena. Uradio nand restore i vratio Gingercruzt i ostao na njemu, kamera mu je lošija, boje su nekako blede, pa sam skinuo Camera 360 i sad je ok. Probaću i Myth beta2 full, samo zbog baterije, ali me nervira što nije CM based. Ovo kažem pošto CM podržava rotiranje ekrana za 180 stepeni, što mi je vrlo zgodno zbog punjenja fona kad koristim gps u kolima na držaču budući da je usb sa gornje strane, samo okrenem fon naopako i voala ;), a nisam našao aplikaciju koja bi to radila na ne CM romu. Uh umorih se od ovolikog kucanja :) sve u svemu preporučujem Gingercruzt, još u kombinaciji sa ovim skriptama za RAM i povećanje interne memorije, rom je prva liga, ocena 9/10, još da drži bateriju duže bila bi čista 10 ;)
 
Poslednja izmena:
pa dobro tih 2 sec postoji ali to nije bagovanje to je vreme koje je potrebno da se CPU probudi iz sleep moda gde radi na 122Mhz i podigne na 800Mhz ili vise ako imas neki OC.
sto se tice baterije: nakon sto sam kalibrisao bateriju (gde mi je pomogao trojmekuler) pre 2 dana jos uvek je na 19% uz neku prosecnu upotrebu bez 3G mreze.
naravno kod mene instalirane i skripte Slidemode V3 i TurboBoost V8.5 a njihovi developeri kazu da osim ubrzanja koje donose a koje se stvarno oseti doprinose i ustedi baterije.
sad sve je stvar izbora

stock rom no more:d
 
Poslednja izmena:
^^^ Meni je to bio gotovo iskljucivo problem kod stock romova. A na ics final je umelo da se desi, ali samo kad posle restarta zaboravim da namestim cpu governor na smartass :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta zanači da se vuče ali meni otvara sve bez problema i bez ikakvog zastajkivanja,mada je to sve subjektivno mišljenje.Najviše što me je nerviralo kod svih tih kuvanih romova je što se posle otključavanja iz sleep moda telefon zabaguje na dve sekunde i onda radi i naravno ni sa jednim kuvanim romom mi baterija nije mogla da izdrži više od dan.
Skineš set CPU i digneš najniži takt procesora na 245 mhz i nema problema. Inače fon može da se klolkuje fino, bar moj primerak, išao je do 925 mhz, šljakao tako neko vreme, ali sam ga spustio na 883 pošto to preporučuje developer za svoj kuvani rom koji furam.
 
malo sam pozurio

evo linkova :


http://www.megaupload.com/?d=86QWIRE0

http://www.megaupload.com/?d=KXGFV0SG

imam i speedblur za kojeg Jusada kaze da je nastaon na bazi ICS-a ali je on ustvari njegov licni backup softwera koeg on koristi ..

u svakom slucaju srecno

Instalirah danas ovaj rom (ICS Final) i one 2 skripte (turboboost, slaidmod).
Radi odlicno, lepo izgleda, jedino sto mi se telefon restartovao sam od sebe tri puta do sada (to mu dodje rok od 4 sata).

Da li se jos kome to desavalo?

Podigao sam preko set cpu takt procesora na 883/245, da nije do toga mozda?
 
Poslednja izmena:
Pa mozda. Meni se telefon nije ni jednom restartovao ali ja nisam radeo OC. Mozda je do toga. Probaj bez OC-a.
dovoljno je brz i bez njega...
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je bilo do OC, smanjenje na 800 je resilo problem (245 sam ostavio).
Odlican je ovaj rom, bolji od svih koje sam koristio (vise stockova, first ua, xperia arc), sto zbog izgleda, sto performansi (verujem da skripte tu imaju udela). :)
 
daj ovom romu par dana upotrebe i zavoleces ga definitivno. bar je to bio slucaj kod mene..
u svakom slucaju drago mi je da ti se svidja..
 
Koristio ko QQ Launcher na Ace?

Vrlo lepo izgleda i ima online dosta skinova za download, ALI iz nekog razloga na mom telefonu nece da primi nijednu temu preko apk.
 
poz ljudi
otiso da kupim karticu od 8 gb class 10. e sad neko uputstvo u vezi tog prticionisanja ITD ?????
 
poz ljudi
otiso da kupim karticu od 8 gb class 10. e sad neko uputstvo u vezi tog prticionisanja ITD ?????
Savetujem da prvo napraviš nandbackup roma koji koristiš na staroj kartici i prebaciš ga na komp, a aplikacije da bekapuješ nekim od alata za to namenjenim (npr Titanium Backup isl). Onda ugasiš fon, ubaciš novu SD karticu, udješ u rikaveri ideš na advanced i tu opcijom Partition SD card izvršiš particionisanje sd kartice (ja sam stavio 1 gb za ext, ti možeš više ili manje, ali moja preporuka je ne ispod 512 mb). Kad to završiš ostaneš u rikaveriju ideš u mounts and storage, povežeš fon sa kompom pa onda mount sd card i kad ti komp učita sd kopiraj nandbackup i titanium backup na nju koje si prethodno snimio na komp. Onda šibneš nand restore i to ti je to. Trebalo bi da je sve ok, ako neke apps ne rade, vratiš ih uz pomoć titanium backup-a.
 
Poslednja izmena:
Ok. U principu mi je jasno...
Probacu sutra posto radim u drugu smenu.
Hvala na iscrpnom obavestenju....
 
A el mora da se radi nanbackup el nemoze nakon pravljenja particije da se sa pc-a prekopira instalacija u zip formatu i onda klasika instal from sd card kao sto sam i ranije instalirao ovaj ICS final?
 
Može, ali kad uradiš nandbackup, pa onda nand restore vrati ti rom sa sve imenikom, podešavanjima i svim instaliranim aplikacijama koje si imao. Ako te ne mrzi da sve to inst ponovo onda flešni svež rom ;)
 
@ trojmeklur

jos jedno pitanje mislim vec sam procitao na XDA ali opet da proverim a to je SWAP size.
ja stavio 64Mb na particiju od 1Gb dali je to ok???

uradeo prema tvom uputstvu znaci sa nandbackup-om/restorom (osim sto da bih kopirao sa kompa moram da u CWM prvo stavim na maunt USB storage pa onda iskopiram nandbackup i backup aplikacija pa onda mount) ,
dali sad treba da pobrisem (wipe) data, cach,dalvik cach?????
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavio 128mb swap, ali mislim da može i 64mb, ne moraš da radiš wipe, ali ako hoćeš možeš, to zavisi od tebe.
 
Сад ми је остало још да инсталирам ону скрипту и пребацим далвинк на партицију. Него јел ради код неког овај LED notification?
 
Nazad
Vrh Dno