Šta je novo?

Samsung Galaxy A7 (2018)

Druze nisam retardiran, znam engleski, ali te opcije ne postoje kod mene
Guglao sam ja sve to i našao sam taj link ali džaba.
Screenshot_20190228-195623_Samsung Keyboard.jpg
Screenshot_20190228-195734_Settings.jpg
 
Poslednja izmena:
Niko ti nije ni rekao da si retard...svasta !
 
Da li je mozda problem u android verziji? Imam 8.0
Jel koristi neko ovaj telefon pa da vidimo?
Mislim generalno nije opcija toliko bitno ali eto cisto da vidim.
 
Pitanje

Odnedavno me teraju da koristim i službeni telefonski broj (a telefon mi nisu dali ) pa sam uz svoj P10 Lite morao da vukljam poluraspadnutu Nokiu 6230i. I kad mi se sve smučilo, rešio sam da uzmem neki telefon koji ima dve sim kartice plus mesto za SD karticu, jer ne želim da se odreknem gomile muzike i snimaka koje imam na njoj. I tako sam po netu tražio neki ne mnogo skup telefon sa DualSIM + SD, a tu izbor baš i nije veliki. Ne igram igrice na telefonu, koristim svega 30ak aplikacija koje veoma retko menjam, tako da mi brzina i snaga čipa, pa i RAM memorije nije toliko bitna. Takođe ne visim puno po internetu, ali mi zbog godina i sve slabijeg vida potreban malo veći ekran od 6 inča minimum. Čim izađem iz kuće na telefonu odvrćem muziku, tako da mi je to jedna od važnih stavki. I, naravno, volim da slikam društvo i neke događaje, tako da mi je i kamera, eto, bitna stavka. I to bi bilo sve.
Ni sam ne znam kako sam došao do review-a na YouTube o A7 (2018) i bio sam zapanjen - kao da su ga pravili po mojoj želji!!! Baš sve što mi je važno na telefonu ova sprava poseduje - pored Dual SIM + SD podrške, tu je i 6 inča superamoled ekran, 3,5 ulaz za slušalice i Dolby Atmos tehnologija, odlična kamera pozadi i jednako kvalitetna selfi kamera, prelep dizajn, par softverskih sitnica koje su mi jako važne, a nisam ih video nigde drugde osim na Samsung telefonima (Always On funkcija ekrana, telefon ne ide u stand-by režim sve dok detektuje lice ispred, što je odlično za čitanje i još mnogo toga...), tako da je ovo gotovo savršen telefon za mene. A nije ni preterano skup.
Izvinjavam se zbog malo dužeg uvoda, sad sledi ono što me zanima.
Još uvek ga nisam kupio dok ne pročešljam forume, a ovde su me ljudi malo preplašili svojim postovima, tako da moram da postavim pitanje vezano za neke - zar je zaista nadogradnja na Android Pie toliko "pokvarila" telefone pa ne rade kao ranije?? I da li postoji mogućnost da se isključi update sistema?? Unapred se zahvaljujem na pomoći.
 
Na ovaj telefon još uvek nije stigao Pie i ko zna kad će. Ja sam pre ovoga imao A2, bio najpre na Oreo pa zatim na Pie. Sa ovim sam se vratio ponovo na Oreo, i šta znam, meni to dođe manje više isto.

Sent from SM-A750FN using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru. Više gotovo ne znam šta sam sve pročitao o raznim telefonima i na mnogim forumima, pa mi se učinilo da ovaj telefon ima nadogradnju na PIE. Dobro je što to nije slučaj.
 
Super je telefon za cca 220e skoro kupljen za majku posle gubitka s9... samo napred po meni nema bolje za te novce ( mozda neki xiaomi ali moja majke nece kineze...)
Dosta je fluidan telefon, 4/64 gb dovoljno za sve. Dolby samo na slusalicama pa ti je to ok.. nema stereo naprimer i zvuk bez sluski je onako, nisam probao sluske jer nije fon kod mene.
Amoled ekran fantastican 6” sa aod funkcijom!
Punjac je 1.5A sto je manje malo nego ocekivano ali ok sta sad. Baterija gura dan bez problema 3300mah. Dizajn je ok skroz, mada kvalitet izrade bi mogao biti malo bolji. Malo je laksi telefon nego sto bi trebao biti. Kamera u normalnim uslovima ( dan, dobro osvetljenje je skroz ok)
Selfi kamera mi se ne ne svidja ni na s9 a kamoli na ovom.
Ja koristim uglavnom Iphone koji ima mnogo bolju selfi kameru.. sta znam sasvim dobar telefon za te novce


Nema Pie jos uvek....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kamera u normalnim uslovima ( dan, dobro osvetljenje je skroz ok)
Selfi kamera mi se ne ne svidja ni na s9 a kamoli na ovom.
Ja koristim uglavnom Iphone koji ima mnogo bolju selfi kameru.. sta znam sasvim dobar telefon za te novce

Kamera kakva god da mu je sigurno je MNOOOOOOGO bolja nego na P10 Lite. Meni je zadnja kamera na P10L sasvim OK iako je daleko lošija nego na ovom telefonu (koliko sam video po testovima), ali je selfi kamera na mom Huawei blagi užas. Ne zato što sam ja ružan, nego što i ljudi okolo poružnjaše. :) Šalim se, ali danas je 8MP premalo, plus boje su isprane i tamne, slike ako malo mrdneš negledljive... A za "okidač" mi trebaju majmunske ruke da bi palcem pritisnuo "shutter", a kad sam video da na A7 (i mnogim drugim, verovatno) "okidač" možeš da postaviš bilo gde na ekranu bio sam oduševljen. Jedva čekam da počnem da prčkam po njemu...
 
Moze i na volume up ili down cini mi se (dugmici) to je najzgodnije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobio sam juče telefon i malo je reći da sam oduševljen, pogotovo kamrama, posle P10 Lite. Međutim, ima jedna stvar koja me malkice brine - kada se ekran uključuje i isključuje čuje se veoma tiho, jedva čujno škljocanje. Sve radi normalno i savršeno, ali me ovo plaši da uskoro ne dođe do nekog belaja. Zna li ko šta može da bude u pitanju??
 
Ozbiljno pitaš ili troluješ?
4db07b1044b9546df41a1f23fe53ea98.jpg


Nego, je l' stavio neko Pie na A7?
Da li ima onaj AOD od pola minuta po kuckanju ekrana?


Sad vidim da pišete da nema Pie. Ima Pie poodavno samo ne za naš csc. 5 minuta posla da se ubaci preko Odina ali nije moj telefon...




8a6907908874f399a3af5efd8a535593.jpg
 
Poslednja izmena:
Ozbiljno pitaš ili troluješ?[/IMG]

Ozbiljno sam pitao, imam telefon tek dva-tri dana i uplašio sam se da nešto nije u redu kad tako "cakće". Mislio sam da ekran ima neke probleme sa elektrikom, šta ću, prvi put čujem da postoji zvuk zaključavanja ekrana. Hvala ti puno, nemaš pojma kako mi je pao kamen sa srca kad sam to isključio.

Usput, što se tiče PIE nadogradnje, evo jednog iskustva sa drugog sajta : "Meni je pie stigao jos 24 Marta.Azurirao sam i nisam zadovoljan kako izgleda aplikacija Kamera i kako radi.Neke funkcije nema kao kod Orea,npr podesavanje jacine jacina prednjeg blica,onda jos mnogo toga,i prednji live focus skoro pa da ni ne funkcionise..nekad hoce,nekad nece...Sto se aplikacije za kameru tice tu ide veliki minus u odnosu na Oreo.Sto se ostalih stvari tice imam osecaj da je sve dosta brze i lakse za koriscenje.Ako neko ima isti problem sa kamerom kao ja neka napise,bas me zanima da li sam jedini."
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, gospodo!
Hteo bih da azuriram a7 na android pie. Problem je sto su koliko vidim iz Milkovog posta svi dobili OTA update osim naseg regiona.
Uzgred, Milko, gde si nasao tu listu?
Pitanje je da li da cekam da upgrade stigne u Srbiju ili da manuelno instaliram sam i kako? Koje su mane toga ako sam nadogradis android verziju? Da li ostaje garancija? Da li cu nastaviti da dobijam azuriranja over-thr-air?
Sta predlazete vi mobilni znalci?
Hvala :)
 
Samfirmware

Ne gubiš garanciju pošto su to zvanični ROMovi. Lako se instalira preko PC. Koristiš Odin program, mislim da se dobije zajedno sa ROMom, ako ne, ima ga na istom sajtu. Jedina mana, ostaješ bez OTA apdejta dok ne ubaciš ponovo ROM sa istim CSC, mada mislim da i za to ima fora da se reši prilikom instalacije.
Imaš uputstvo na tom sajtu a i pun ih je YT.
 
Poslednja izmena:
Ima jedna stvar u današnjem svetu mobilne telefonije koju nikako ne mogu da razumem i postajem poprilično iznenađen (tolikim) napretkom tehnologije.
Pre godinu ipo sam uzeo Huawei P10 Lite koji je, u to vreme, bio veoma dobar "srednjak". Zadnja kamera mu je OK, ali selfi kamera mu je užas. Ponekad, kad je liga šampiona, pošto su mi monitor kompjutera i TV jedan do drugog, gledanje dve utakmice odjednom je fina zabava. I, kad mi dođu ortaci na fucu, gase se svetla, pivo i grickalice se napipavaju jer jedina svetlost dopire od monitora i TVa i par puta sam, iz dosade, opaljivao selfije, bez blica u kojima se jedva naziralo da su tu živa bića. Ako bih uključio blic dobio bih par aliena koji svojim ogromnim očima (podočnjaci) bulje u nešto.
Kada sam pre par dana uzeo A7 i hteo sinoć da uradim to isto, bio sam ZAPANJEN time da selfi izgleda gotovo kao da je sniman u po bela dana i to bez upotrebe blica. Kao neko ko se fino slikao još sa onim Kodak filmovima na razvijanje, Super 8 kamerom i sa VHS kaseta prebacivao snimke na DVD, ovo mi je bio popriličan šok. Zar je moguće da je nekom potrebno bolje od ovakvih fotografija??
Iz čiste radoznalosti sam hteo da pogledam video recenzije P30 Pro, S10+, Nokia 9 i drugih vrhunskih telefona. Ono što sam video na p30 pro bar na onim YouTube snimcima, taj telefon može mirne duše da se nosi sa profesionalnim kamerama od pre 3-4 godine. I Nokia 9 ima fenomenalnu kameru. I s10 ima kameru koja razbija. Xiaomi sa 48 megapiksela kamerom...
I onda pokušavam da ukapiram to ludilo. Prave se novi TELEFONI kojima je glavni "selling point" KAMERA. Samo pogledajte recenzije - niko više ne pominje kakav je neki model kao telefon, 90% marketinga su kamere i koji je SOC, mogu li se PUBG i Fortnite igrati normalno. Kako slikati i igrati se NA TELEFONU. Ne znam zašto se, recimo, Canon ne uključi u trku tako što će na neku svoju ekstra kameru nakačiti bilo kakav android telefon. Ne sumnjam ni sekunda da ima dovoljno moždano labilnih u svetu koji bi to jedva dočekali. Zašto kupiti solidnu kameru za 200-300 evra i telefon za 100 kad za 1500 imaš to dvoje u jednom. U malo manjem pakovanju.
Izgleda da sam baš omatorio kad mi je A7 apsolutno savršen telefon u svakom pogledu. No, dobro, sto ljudi - sto ćudi.
Izvinjavam se na povećem postu, ali morao sam da se "istresem".
 
Poslednja izmena:
Na konto tvoje priče o aparatima:
https://youtu.be/lUPGljku_kE

Za ovog MekKinona sam negde čuo, da li preko fotki za Windows teme ili DELIGHT dodatka za Chrome, ali sam se, svejedno, iznenadio da je tako mlad. Dobar video. Šteta što nije uporedio sa Huawei P30 Pro, jer po onome što sam video ima bar 2X bolji fotoaparat od S10, pogotovo kad su slike noću u pitanju.
 
Imam jedan iritirajući problem sa A7:
U vožnji koristim BT slušalicu Plantronics ML15 koja je savršeno radila na predhodnom telefonu.
Problem nastaje kada u vožnji imam poziv na čekanju tj dok jedan razgovor traje drugi dolazi...
Tada slušalica prestaje da radi i veza se prebacuje na telefon tj aparat.
Da li ja prihvatio drugi poziv ili ga odbio ne menja stvar...

Rešenje je da isključim pa ponovo uključim slušalicu

Šta da radim?
 
Konačno su i nas bednike iz južno-istočne evrope obradovali sa Adroid Pie i One UI na ovom telefonu. Samo da ne zažalim za Oreom, kao i zqa onim pravim kada sam na dijeti. :)
 
Što je najgore, na Samfirmware SEE Pie ROM stoji već mesec dana ali OTA ga nije nalazio!? Ubacio sam ga ručno, preko Odina i evo sad pre par dana, dobio još jedan OTA update.
 
Meni je bio uključen AUTO UPDATE, ali sam nešto čeprkao i pritisnem MANUALLY UPDATE da vidim šta tu može da se radi, kad ono krete update. Baš sam se iznenadio.
Ja sam se na Expirience UI baš igrao sa temama (čak sam jednu i kupio za 150 dindži), jer mi se nisu sviđale ni default ikonice, ni boje (nekako mi bodu oči "svetli" meniji), ali ONE UI + Night mode izgleda tako dobro da nemam najmanju želju da išta menjam.
Sad će mi biti manje iznenađenje kad za 4-5 meseci pređem na A70. :)
 
Ja nikad ne menjam ono što funkcioniše tako da ovaj update je na hold
 
Ja nikad ne menjam ono što funkcioniše tako da ovaj update je na hold

Nema potrebe da zadržavaš i ovako sve funkcioniše odlično. ONE UI je mnogo lepši i funkcionalniji, a JEDINA razlika je što sada nema podešavanje jačine blica na selfi kameri, što je baš besmislena sitnica.
 
Ako misliš na interfejs, mislim da jeste. Kamera night mode, mislim da nije

Proverio,
64d53447a730ac019e4d27fc536d8bff.jpg
fc707002a0f44cbe0dfec6695fa619f8.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno