Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Ma druže, hvala tebi na trudu u svakom slučaju. Ali teško da možeš da "pomogneš" na taj način kad misliš da je neko debil.

Naravno da sam gledao na Samsungovom sajtu (na kom se to uopšte ne pominje i postoji samo jedna verzija A52s). Mada je bila Samsung Srbija verzija.
I naravno da znam da proguglam.
Pogledaću detaljnije malo kasnije.
Pozdrav
Pa u tome i jeste stvar, obe oznake modela vode na A52S na Samsung sajtu. Postoji samo jedan model, a NE označava nove boje. Valjda više verujem Samsungu kad kaže da ne postoje dva različita modela, nego sajtovima naših prodavnica, gde je pola podataka pogrešno.
 
Da ok, to je dozivljaj ali objektivno postoji znacajna razlika.
A52 i A52s minimalne razlike, gotovo neprimetne..ali svakako vredi dati 3.000 RSD više za A52s..
Mada ja kada bih birao svakako bih uzeo (tj. kupiću) Nord 2
 
Nisam ja neki prezahtevan korisnik i verovatno neću ništa primetiti između te dve. Samo su upitni ovi podaci koje su postavili na sajt. Verovatno je netačno
 
Uzeo sam zastitno staklo kod naseg operatera T... isto staklo ima i koleginica i telefon joj je ispao iz dzepa a zastitno "staklo" ode u paramparcad ;(
Cena je povoljna - 450din a dovodi se u pitanje sam kvalitet. (meni je delovalo folija sa nekakvom plastikom koja se lomi - zalepljeno sa folijom)

Takodje me interesuje preporuka za kvalitetnije zastitno staklo za Samsung A52s.
 
Zaboravite na pitanje, sigurno ima kvalitetnijih stakala koja verovatno ne bi pukla pri padu sa 1 metra visine na vinil podlogu. Raspitacu se na drugo mesto.
 
Zaboravite na pitanje, sigurno ima kvalitetnijih stakala koja verovatno ne bi pukla pri padu sa 1 metra visine na vinil podlogu. Raspitacu se na drugo mesto.
Imaš Nillkin, koje sam ja bacio posle 3 dana jer se odlepilo. Posle nakacio neko slim, posle 2 dana krenulo da se troši na ivicama ko mrve hleba. Uzeo neko najjeftinije od 400din koje ne prekriva full tel, da kucnem u drvo drži se sada...
Ranije sam naručivao na protectionfilms24.com, samo sad ne šalju za Srbiju...
Pa u tome i jeste stvar, obe oznake modela vode na A52S na Samsung sajtu. Postoji samo jedan model, a NE označava nove boje. Valjda više verujem Samsungu kad kaže da ne postoje dva različita modela, nego sajtovima naših prodavnica, gde je pola podataka pogrešno.
Pisao sam na prethodnim stranicama, samo razlika u boji. Konkretno za crni, jedna je crna, druga je super crna...
 
A52 i A52s minimalne razlike, gotovo neprimetne..ali svakako vredi dati 3.000 RSD više za A52s..
Mada ja kada bih birao svakako bih uzeo (tj. kupiću) Nord 2
Evo opet. Objasni mi molim koje su to minimalne razlike?

Ako uzmes dizalicu od 10t i onu od 5t i obe koristis da podizes nekog sirotog punta od tonu i kusur apsurdno je da na osnovu tog tvog licnog iskustva pokusavas da ubedjujes nekog da je razlika izmedju dizalica minimalna.
Procesor i grafika na A52s oduva a52. Ekran fluidniji.
Mani se licnog dozivljaja. Dosao sam na A52s sa S20plus. Svakodnevne aplikacije rade skroz isto. Sta da kazem, minimalne razlike?? Kada dodje situacija da zatreba da opteretis fon, ili posle par updejtova nece vise biti minorne.
 
Evo opet. Objasni mi molim koje su to minimalne razlike?

Ako uzmes dizalicu od 10t i onu od 5t i obe koristis da podizes nekog sirotog punta od tonu i kusur apsurdno je da na osnovu tog tvog licnog iskustva pokusavas da ubedjujes nekog da je razlika izmedju dizalica minimalna.
Procesor i grafika na A52s oduva a52. Ekran fluidniji.
Mani se licnog dozivljaja. Dosao sam na A52s sa S20plus. Svakodnevne aplikacije rade skroz isto. Sta da kazem, minimalne razlike?? Kada dodje situacija da zatreba da opteretis fon, ili posle par updejtova nece vise biti minorne.
Mešaš babe i žabe ! Tvoje poređenje sa dizalicama je na nivou nekog desetogodišnjaka !
Snažniji procesor, bolja grafika..za šta, za igre, za Super Mario, šah i sl. Brži, fluidniji displej..za šta ?? Za surf, za skrolanje fejbukom, instagramom..za čitanje vesti na internetu ?!?
Dakle, razlike postoje ali su minimalne, to je činjenica. Zbog toga je i razlika u ceni minimalna..30 €
Da su razlike ogromne ne bi bio varijanta tog modela vec drugi model.
Nestalo čipova, a mob A52 se prodavao odlično i zbog toga izbace A52s sa minimalnim unapređenjem (da bi telefon bio što sličniji sa A52) da bi i razlika u ceni bila minimalna..prosto je.
To su ovde na forumu govorili ljudi koji bolje poznaju materiju i razumeju se više od mene.
 
Poslednja izmena:
Nisam uporedjivao igrice i kameru na a52s i a72 ali u svakodnevnom radu A52s brze sve radi za djelic sekunde i to je to...Meni lično opravdava to 30 evra,nekome mozda ne.Mislim da ce buducim update-ima ta razlika medju procesorima(iako ni ovaj 778g nije nista vise od midrange-a) doci do izrazaja...
 
Moja zamerka za A52s je samo kvalitet izrada i slušalica koja služi kao drugi zvučnik za stereo ( čuje se na 3 metara od korisnika).
Uzeo sam ga na 04 Decembar i tek nakon jedne nedelje vidim da lajsna sa desne strane odlepena malo i krcka.Na 13 Decembar predam ga na servis, na 23 Decembar uzimam novi.
Otvorio sam ga u salonu vidim sve ok, kažem super 🙂
Nakon setiranja vidim da lajsna i na novi odlepena i to između power button i volume key buttons 🙂
Ima onaj feeling kao da neka igračka držiš u ruku. Ali šta je tu je, mogu opet da ga odnesem u servis i da tražim novi ( šta je mačka u vreća) ili da ga srede.
Za sada ne cima mi se oko toga.
Šta se tiče o displeja, procesora, baterije.....sve je to za pohvala.
Kamera je ok, dajem ocenu 4- 🙂
Probao sam par GCam ali ne daju mi dobar rezultat kao na prošli MiA3.
Ali tako je u životu, koliko para toliko muzike 🙂
 
Mešaš babe i žabe ! Tvoje poređenje sa dizalicama je na nivou nekog desetogodišnjaka !
Snažniji procesor, bolja grafika..za šta, za igre, za Super Mario, šah i sl. Brži, fluidniji displej..za šta ?? Za surf, za skrolanje fejbukom, instagramom..za čitanje vesti na internetu ?!?
Dakle, razlike postoje ali su minimalne, to je činjenica. Zbog toga je i razlika u ceni minimalna..30 €
To sto ti kazes da je poredjenje na nivou deteta ne znaci da jeste. Koje babe i zabe? Ti mesas babe i zabe kada usporedjujes iskustvo u citanju vesti sa objektivnim razlikama.
To sto tvoju tvrdnju da su razlike minorne pokusavas da argumentujes kroz - "snazniji procesor za sta? skrolanje fejsbukom" znaci da je poredjenje bas upravo na mestu. Mislis da ako sa dva razlicita fona imas isto iskustvo u skrolovanju fejsbukom (dizanju punta sa dve razlicite dizalice da ti nacrtam) da su to onda dva fona sa minornim razlikama. Ups izvinjavam se, sad sam skontao - i moj prethodni S20plus i sadasnji A52s imaju minorne razlike jer kad "skrolam" fejsbukom sve isto.
A mani se njihove poslovne politike, zasto se zove A52, zasto je fon svega 30e skuplji itd. Pored ocigledne konkurencije previse tu dodatnih stvari ulazi u kalkulaciju. Mani se i toga sta TI radis tj., koliko tvoje aktivnosti opterecuju tvoj fon. Tvoje nabrojane aktivnosti nisu reper razlika izmedju dva fona a nije ni tvoje misljenje zasto svega 30e razlike.
Gledaj specifikacije i to je jedino sto je bitno. 60% vise na antutu i duplo na gfxbenchu i 120Hz ekran nisu minorne razlike u onome sto telefon moze da pruzi onome ko hoce da iskoristi maksimum telefona.
Da, nekome te razlike ne znace nista jer samo cita vesti ali suludo je da se na osnovu iskustva citanja vesti kaze da su razlike minorne.
Ako mislis da specifikacije ne znace nista jer je sve isto dok citas vesti i jer se fon i dalje zove A52 a skuplji je svega 30e, oooonda ok.
 
Poslednja izmena:
To sto ti kazes da je poredjenje na nivou deteta ne znaci da jeste. Koje babe i zabe? Ti mesas babe i zabe kada usporedjujes iskustvo u citanju vesti sa objektivnim razlikama.
To sto tvoju tvrdnju da su razlike minorne pokusavas da argumentujes kroz - "snazniji procesor za sta? skrolanje fejsbukom" znaci da je poredjenje bas upravo na mestu. Mislis da ako sa dva razlicita fona imas isto iskustvo u skrolovanju fejsbukom (dizanju punta sa dve razlicite dizalice da ti nacrtam) da su to onda dva fona sa minornim razlikama. Ups izvinjavam se, sad sam skontao - i moj prethodni S20plus i sadasnji A52s imaju minorne razlike jer kad "skrolam" fejsbukom sve isto.
A mani se njihove poslovne politike, zasto se zove A52, zasto je fon svega 30e skuplji itd. Pored ocigledne konkurencije previse tu dodatnih stvari ulazi u kalkulaciju. Mani se i toga sta TI radis tj., koliko tvoje aktivnosti opterecuju tvoj fon. Tvoje nabrojane aktivnosti nisu reper razlika izmedju dva fona a nije ni tvoje misljenje zasto svega 30e razlike.
Gledaj specifikacije i to je jedino sto je bitno. 60% vise na antutu i duplo na gfxbenchu i 120Hz ekran nisu minorne razlike u onome sto telefon moze da pruzi onome ko hoce da iskoristi maksimum telefona.
Da, nekome te razlike ne znace nista jer samo cita vesti ali suludo je da se na osnovu iskustva citanja vesti kaze da su razlike minorne.
Ako mislis da specifikacije ne znace nista jer je sve isto dok citas vesti i jer se fon i dalje zove A52 a skuplji je svega 30e, oooonda ok.
Ja u stvari ne razumem šta TI hoćeš da kažeš, o čemu u stvari ti pričaš ?!?
Šta te muči..a da, ukapirao sam, padanaravno...
Tebe boli to što si kupio A52s, a telefon nije babaroga, tj. ima nas koji smatramo da telefon nije babaroga, šta više u odnosu na A52 razlike su minimalne, gotovo neprimetne..
To što si ti kupio A52s ne znači da je telefon duplo bolji od A52..sama razlika u ceni od 30 € govori u prilog tome.
Daleko od toga da su i A52 i A52s loši telefoni ali da su slični, gotovo pa isti to je tačno.
P.S.
A bre čoveče mani se dizalica i punta ovo je IT forum, a ne auto-mehaničarska radionica😉
 
@SIMUKA

Bez uvrede, nemas pojma o cemu pricas :D
 
Zato sto gledas cenu i oznaku uredjaja. Da razumes sta je ispod haube, ne bi tako pricao. 778G je trenutno najizbalansiraniji chipset na trzistu.

778G:
-TSMC 6nm proces
-CPU jezgra 4x78 + 4xA55 flagship jezgra ista kao u SD 888, jedino sto nema Cortex X1 jezgro kao SD 888, sto je plus jer to jezgro trosi previse i za trenutne aplikacije (pa i zahtevne igre) performanse X1 jezgra su nepotrebne
-Umeren klok svih jezgara, sto uz jedan od najboljih proizvodnih procesa znaci da je chipset prakticno hladan pod bilo kojim opterecenjem
-Odlican Adreno 642L GPU

SD 720G:
-Samsung 8nm proces (dosta losiji od TSMC 6nm)
-CPU jezgra 2xA76 + 6xA55, dosta losije performanse
-Duplo slabiji Adreno 618
 
Poslednja izmena:
Mislim da im je u SoC-u uglavnom i razlika, sto je bitna stvar opet, ostalo nanje/vise isto. Nije za poredjenje SD720 i SD778.

I te kako vrijedi ta razlika u cijeni.
 
Ja u stvari ne razumem šta TI hoćeš da kažeš, o čemu u stvari ti pričaš ?!?
Pa gledaj, ako nista drugo, to je barem sasvim jasno. Probao sam i da ti nacrtam ali ne ide.
Ok. Specifikacije procesora nisu bitne, merilo telefona je mala razlika u ceni i oznaci i isti dozivljaj dok citas vesti i naravno, koriste iste maske.
Okej. Uzivaj u svom fonu, ja sam sa mojim prezadovoljan. To je na kraju bitno.

@adachi
Zar postoji topik bez njih?
 
Kad je vec tema, da se ukljucim. Sad bas gledam ovu listu, bas sam izenadjen. Pozitivno naravno ako je istina. Nisam mnogo se interesovao ali kako ovde stoji, ovaj proces od a52s je na 4-tom.mjestu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220120-165147_Chrome.jpg
    Screenshot_20220120-165147_Chrome.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 82
Koji je problem s lajsnom? Nisam pratio.
 
Nazad
Vrh Dno