Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Evo ja ovu koristim prezadovoljan placena svega 600 dinara
 

Prilozi

  • 20210512_151214.jpg
    20210512_151214.jpg
    154.4 KB · Pregleda: 40
Pozuteće za dva meseca...
Najskuplji telefon u svojoj klasi a Samsung neće da uključi maskicu u pakovanje...dobro je da su bar neki punjač dali ....
 
Poslednja izmena:
To je zbog zastite zivotne sredine, ne stavljaju te maske koje inace posluze za prvobitnu upotrebu pa se kasnije bace i biorazgradjuju narednih 150 godina. 😂
 
Kako ste zadovoljni sa prijemom mobilnog signala i wifi ,negde na komentarima citam da je to kod samsunga "redovna pojava" da prekida itd..Da li se nesto na tom polju poboljsalo ....
 
Kako ste zadovoljni sa prijemom mobilnog signala i wifi ,negde na komentarima citam da je to kod samsunga "redovna pojava" da prekida itd..Da li se nesto na tom polju poboljsalo ....
Meni je dobar signal i to na dve kartice, cak i u nekim rupama gde znam da slabije vataju telefoni, delovi Kosutnjaka ...
 
Ja nista nisam primetio, sve radi ko podmazano...

Telefon bas radi bez ijedne jedine mane za sada, da ga ne ureknem ali stvarno radi savrseno...

Sad nesto racunam ako Samsung stvarno ispuni obecanje o 3 OS azuriranja i A52 dobije Android 14 tada ce u ponudi biti A54 Ili A55, i kakav ce to tek biti telefon dok ovom jos ni podrska ne istekne. 😁
 
Ja nista nisam primetio, sve radi ko podmazano...

Telefon bas radi bez ijedne jedine mane za sada, da ga ne ureknem ali stvarno radi savrseno...

Sad nesto racunam ako Samsung stvarno ispuni obecanje o 3 OS azuriranja i A52 dobije Android 14 tada ce u ponudi biti A54 Ili A55, i kakav ce to tek biti telefon dok ovom jos ni podrska ne istekne. 😁
Supruga je na A50 dobila ažuriranje na A11 kad i ja na A72, tako da verujem da će biti ažuriranja, ako im se politika ne promeni u međuvremenu. Inače sam danas uzeo A52 za nju, beli, 8/128, nisam ga još upalio jer je poklon, ali je osetno deblji u odnosu na A50, odmah se primeti. Verovatno zbog baterije.
 
Ja hteo plavi, i to bas jako jer sam u toj svetloj nijansi plave imao pre dve Lumije koje sam obozavao, rekoh cekam plavi u prodavnicama, kad ono otkaze skroz ukleti usb na Nokiji 7 Plus tako da nisam mogao da budem bez telefona pa uzeh crni.
I sad mi krivo sto nemam plavi.

Sto se tice debljine ja uvek prednost dajem bateriji na ustrb "vitkosti"...

Doduse videh Mi 11 Lite, on ima 4.250mAh, nesto manju dakle, a ne pamtim da sam u zivotu video tanji telefon, mislim da mu je debljina ispod 7mm, ne znam kako su to spakovali.
 
Kupih ovaj telefon, još se navikavam na njega. Prvi utisak je nako mlak u odnosu na Mi 9lite nema taj woow efekat više je meh. Na prvu loptu Više mi je odgovarao MIUI, ali nije problem daću šansu Samsung. U igri je bio 11lite ali kako ga nije bilo odličih se za ovaj A52 6/128
 
Navici ces se, videces... I meni je trebalo malo vremena da "upijem" to Samsungovo okruzenje.

Pre prethodne Nokije sam imao Xiaomi telefone pa se secam da se brze naviknes na MIUI, ali ovaj One UI je drugaciji jer je vizuelno a i prakticno dosta obogaceniji u poredjenu sa MIUI, a rekao bih i bolji zbog toga, na stranu pricu da je sigurno ispeglaniji od Xiaomija.
 
koji jos telefoni drugih proizvodjaca ima u ovom cenovnom rangu da su direktni konkurenti a52?
 
I ja sam napravio istu tranziciju, sa mi9 lite na A52 pre dvadesetak dana, i isto je prvi utisak bio meh.
Sada je utisak ipak nešto povoljniji, ali je meni ergonomija i dalje najproblematičnija.
Prethodni modeli su bili meni optimum širine i debljine, ali avaj, proširiše i podebljaše telefon plus dodatni grami, autonomija je svakako odlična, moglo se manjom baterijom to smanjiti kao kod mi 11 lite (težina i debljina super još da ima OIS)
Vizuelno, mi 9 lite deluje kao uređaj više klase u odnosu na ovaj, bezeli su baš upadljivi. Plastika na leđima omogućava koršćenje i bez maske, nije klizava kao kod ovih staklenih i meni se sviđa.
ONEUI jeste bolji od MIUI, ali nije neka velika razlika, čak ima nekih lepih rešenja kojih kod samsunga nema (npr isključiti bat. lampu power dugmetom pri isključenom ekranu).
Kamera je dosta bolja na A52, sećam se da mi je kamera na mi 9 lite bila razočarenje u odnosu na prethodni s7. Ovde lakše napravim sliku koja mi se dopadne, čini mi se da tu softver ima i veću ulogu od ois-a, i u ovom delu sam baš zadovoljan.
90 Hz je lepo unapređenje mada ništa dramatično, mogao se Samsung ispružiti i za nešto brži čipset ali šta je, tu je...

Ukupan utisak solidan, moglo se u par detalja to dosta popraviti. Mene je na kupovinu opredelila i povoljna ponuda u tom trenutku i dve godine garancije, a u ovoj klasi kompromisa svakako mora biti...
 
Meni bezeli nisu bitni, doduse moj prethodni telefon je Nokia 7 Plius koja pripada staroj gardi telefona sa gornjim i donjim bezelima od pola cm fazon, tako da meni svakako ne moze ovo sada biti debelo hah.
Medjutim, devojka uze Mi 11 Lite, i ono, kada stavimo telefone jedno do drugog, nije da se ne primeti kada na jednom ekran skoro u potpunosti dominira pa onda na drugom nesto deblji okviri upadnu o oko.
Mada je meni to sve kozmetika. Jeste lepo, ali milimetar gore dole stavarno mislim da nije bitno, toliko.
 
Navici ces se, videces... I meni je trebalo malo vremena da "upijem" to Samsungovo okruzenje.

Pre prethodne Nokije sam imao Xiaomi telefone pa se secam da se brze naviknes na MIUI, ali ovaj One UI je drugaciji jer je vizuelno a i prakticno dosta obogaceniji u poredjenu sa MIUI, a rekao bih i bolji zbog toga, na stranu pricu da je sigurno ispeglaniji od Xiaomija.
Upravu si za sve, što ga više koristim sve više mi se dopada polako ali sigurno me osvaja 😊 Odličan je za svaku pohvalu i preporuku 👍
 
Gde u Novom Sadu može da se nađe nano zaštita za ekran? Da li neko zna?
 
Ne znam jel mislis na nano staklo?

To verovatno imas u svakom malom boljem servisu, mada imas dosta raznih bredova i krs stakala.

Ja stavih Nillkin H+ Pro, jako tanko staklo, bez crnih okvira. Kunem se u njega, jeste da je oko 1500 dianara ali sluzice te dokle i telefon. Na prethodnim telefonima sam ga imao i savrseno je.
 
Da mislio sam na to nano staklo ali se vidi, radije bih stavio foliju ali nje nema bar ne u radnjam koje sam pitao. Stavio sam "neko" nano staklo vidi se sa strane kada se gleda, privremeno rešenje i može da prođe dok ne pronađem foliju.
 
Vidi se i ovo... Mislim da je nemoguce naci staklo a da se ne vidi jer uvek ostane mali delic milimetra prostora izmedju ivice stakla i ekrana telefona.

Jedino ona sa crnim okvirima koja poklope okvire telefona pa je se gotovo stope.

Ili folija, s tim da se sa folijom siguran od ogrebotina a od padova i ne bas.
 
Stavih upravo hidrogel foliju preko Alija narucenu ,cekirao opciju na telefonu "Osetljivost na telefonu" sve radi savrseno
Ne pravi problem nikakav ni otisak prsta ni skrolovanje,ulazenje u meni telefona itd
 
Zasto mi na azuriranju softvera pise :"dostignuto je ogranicenje za dnevno preuzimanje na serveru, pokusajte ponovo kasnije..."? I tako par dana. Inace uzeo sam telefon pre 7 dana, nisam jos dobio nikakvo azuriranje.
 
Pitao je to vec neko, ali je ostao bez odgovora.

Mislim da najbolje da prebacis telefon zacas na engleski da ti opet izbaci tu notifikaciju pa da je prepises u Google. Tako ce ti sigurno odmah izbaciti rezultate oko tog pitanja na nekim drugim izvorima.

Zvuci kao nesto sto je do "njih" a ne do telefona.
 
Meni su danas stigle sluske, ako nekom jos nisu stigle, da zna da je moguce da i dalje stizu.
 
Meni isto, ali stvarno bzvz organizacija (i realizacija), kao da je Doogee ili tako neki garazni kinez a ne Samsung
 
Gde ste kupili slušalice?
 
Dobili, ne kupili. To je ona pre order akcija što je bila :)
 
Nazad
Vrh Dno