Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

GSM Arena phone reviews mi deluju u najmanju ruku amaterski i neupotpunjeno. Neki cica kaze ovo je telefon, ovo su dimenzije super je i cool je i pokazu 5 istih kadrova slikane kamerom koje pokazuju vec 10 godina. Nista ne zalaze u dubinu nikad, jako povrsno.
 
GSM Arena phone reviews mi deluju u najmanju ruku amaterski i neupotpunjeno. Neki cica kaze ovo je telefon, ovo su dimenzije super je i cool je i pokazu 5 istih kadrova slikane kamerom koje pokazuju vec 10 godina. Nista ne zalaze u dubinu nikad, jako povrsno.
Svi tako rade sada. OnePlus 9 Pro je samo Marques uradio kako treba, svi ostali samo drve o kameri a kamere iste kao S20/iPhone 11/P40 i kod novih modela.

Što I nije tako loše, možda sada krenu I ostale stvari da rešavaju.
 
Da li se zna koji je glavni senzor kamere?
Na XDA je navedeno da je Sony IMX686, u recenziji na GSM Areni nisu savim sigurni misle da je kao i na M51(Sony IMX682), dok na samsung community navedeno ISOCELL GW1?
 
Iz nekog razloga većina proizvođača taj detalj izostavi iz zvaničnog specs sheeta, pa ne bude precizirano ni na oficijelnoj stranici uređaja, što mi je baš glupost.
GSMA recenzija piše da je 682, kapiram da taj podatak povuku iz neke hardware info aplikacije koju instaliraju prilikom testiranja.
 
Meni je isto Marques ok lik, na gsmarena idem samo kad gledam spec tel ili ih uporedjujem, ali videji-nikako.Ima jos tu par ljudi na youtubu, koji su po meni ok-realni i idu u datalje. Najbolja mi je usporedba brzine dva tel, kada se stave jedan pored drugog i istovremeno otvaraju iste app, takodje benc-testove ne gledam jer mi je uporedjenje brzine rada realnije, jer se tu ogleda kako je sve upakovano...Inace jos cekam tel, odlozili mi isporuku za par dana...
 
Telefon stigao, prvi utisak pozitivan, radi sve kako treba odmah sam dobio neko azuriranje od 700mb.Telefon je uzet preko mts, utisak sto se tice kamera u odnosu na moj s9 plus, nekako je ostrija i puna boja.
 
Ne dobija se. 15w.

Inače otvorim Samsung members aplikaciju, kaže nije podržano u vašoj zemlji i izadje iz aplikacije???

Wtf?

Inače telefon fino radi, devojka prezadovoljna, a crni je baš brutalan mat.
 
I mozete li proveriti pomocu neke HW info aplikacije koji je tip senzora na kraju ? Sony ili isocell ? Po netu su razlicite informacije i za A52 a tek za A72 nigde info nema. Trebalo bi oba telefona da imaju iste senzore...
 
I mozete li proveriti pomocu neke HW info aplikacije koji je tip senzora na kraju ? Sony ili isocell ? Po netu su razlicite informacije i za A52 a tek za A72 nigde info nema. Trebalo bi oba telefona da imaju iste senzore...
Ja cu proveriti kad dodjem kuci, trenutno sam na poslu i nisam nista prebaciovao na a52, samo malo sam se razocarao u kvalitet izrade, na oko izgleda super ali utisak u ruci kao plasticna igracka, mislim da cu ja moj staviti na prodaju, uzecu verovatno s20+.
 
Telefon stigao, prvi utisak pozitivan, radi sve kako treba odmah sam dobio neko azuriranje od 700mb.Telefon je uzet preko mts, utisak sto se tice kamera u odnosu na moj s9 plus, nekako je ostrija i puna boja.
A autofokus u odnosu na S9+? Generalno brzina telefona (moze i poredjenje da S9+)? I ako mozda igras WoT, da li je SD720 dovoljan?🙂
 
Pa sto se tice autofokusa tu su negde, e iskreno nista vise ne igram od igrica ali mogu probati da instaliram posle.
 
Ok, hvala, ne trebas instalirati, nasao sam info na internetu... SD720 ne moze WoT na high/ultra u 60fps, na medium moze...
 
Ne dobija se. 15w.

Inače otvorim Samsung members aplikaciju, kaže nije podržano u vašoj zemlji i izadje iz aplikacije???

Wtf?

Inače telefon fino radi, devojka prezadovoljna, a crni je baš brutalan mat.
Kako se cuje telefon u pozivima, meni kao krci nesto, ne znam jel to fabricka greska, da li da vracam telefon ili sta da radim?
 
Meni se cuje normalno, dan koriscenja, verovatno je do tvog primerka problem ili sacekaj nekog iskusnijeg mozda i postoji resenje.
 
U kom smislu te iritira u odnosu na S9+? Tako je primetna razlika u kvalitetu?
 
U kom smislu te iritira u odnosu na S9+? Tako je primetna razlika u kvalitetu?
Pa bledji je nekako, navikao sam na s9 plus.Ali sto se tice drugih stvari, brz je fluidan, ne koci, instalirao sam sve app na njega radi sve super i baterija ekstra drzi imam dve kartice unutra, stavicu sutra screen on time, samo eto taj ekran..Ako se naviknem na njega ostavljam telefon ako ne prodajem ga.
 
Kakav vam je utisak o vibraciji i zvuku na telefonu?
 
Probaj malo da vidis u podesavanjima, kakve modove ima ekran... Ako se dobro secam, S9+ ima 3 moda, ne znam koliko ima A52, mozda ce ti neki drugi vise odgovarati... Meni kod svakog Samsunga najvise odgovara natural mod...
 
Pa bledji je nekako, navikao sam na s9 plus.Ali sto se tice drugih stvari, brz je fluidan, ne koci, instalirao sam sve app na njega radi sve super i baterija ekstra drzi imam dve kartice unutra, stavicu sutra screen on time, samo eto taj ekran..Ako se naviknem na njega ostavljam telefon ako ne prodajem ga.
Morali su negde da zakinu, a gde bi...ako ne na najskupljoj komponenti-ekranu.
 
Ja cu proveriti kad dodjem kuci, trenutno sam na poslu i nisam nista prebaciovao na a52, samo malo sam se razocarao u kvalitet izrade, na oko izgleda super ali utisak u ruci kao plasticna igracka, mislim da cu ja moj staviti na prodaju, uzecu verovatno s20+.
Sta bi na kraju koji je senzor kamere ? Sony ili Isocell ?
 
Uzeo sam ga danas u VIP-u. Dve ipo godine sam koristio Pocophone F1.
Nakon pola sata korišćenja utisak je dobar, sve lepo, tečno, fluidno radi(u odnosu na MiUi). Ekran takođe odličan u odnosu na IPS...
Kamera stock, probao sam nekoliko fotografija uporedo sa Pocophone F1 Gcam, low-light uslovi čini mi se da ima više šuma na A52...

Odmah je stigao apdejt, nisam ga instalirao još uvek.
PXL_20210326_171602109.jpg
 
Ako neko može da okači koja je verzija Samsung members aplikacije?

Ja ne mogu da udjem uopšte u app.
A38B854E-8EF3-4C8C-BD5F-09DCBA937039.jpeg
 
Skinucu aplikaciju pa kacim screen shoot, iskren otelefon je super, samo taj ekran, evo bode mi oci i ne mogu i to je to, moram uzeti bar s10 plus, ne vredi..Ekran ima samo dva moda zivopisno i normal ja stavio zivopisno opet isto.
 
.Interesantna stvar u aplikaciji cpu-z mi prikazuje da je procesor u telefonu 732g

Zato sto je to prakticno isti procesor... Ista jezgra, isti takt, ista grafika, isti modem, Samo je valjda isp drugaciji nesto. Zato aplikacije ne prave razilku izmedju njih.
 
Ako neko može da okači koja je verzija Samsung members aplikacije?

Ja ne mogu da udjem uopšte u app.
Pogledajte prilog 301921
Meni prošla registracija za poklon slušalica.
Mada sam nakon prvog update uradio factory reset sistema, tako da ne znam koja verzija Samsung members app je bila, kasnije mi se ažurirala na poslednjoj verziji.
Edit.
Sa Vip sajta:
"Uslov za ostvarenje prava na pogodnost je uspešna registracija putem aplikacije Samsung Members. Za uspešno izvršenje navedene registracije nužno je da podešavanje uređaja putem kojeg se vrši registracija bude isključivo na srpskom jeziku."
 

Prilozi

  • Screenshot_20210326-223114_Samsung Members.jpg
    Screenshot_20210326-223114_Samsung Members.jpg
    38.2 KB · Pregleda: 60
Evo screen shoot za kameru, sutra kacim za bateriju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210326-224846_Device Info HW.jpg
    Screenshot_20210326-224846_Device Info HW.jpg
    88.3 KB · Pregleda: 66
Nazad
Vrh Dno