Šta je novo?

Samsung 840 EVO (Samsung MEX controller, TLC 19nm Toggle Mode 2.0 NAND, TurboWrite)

Šta konkretno u Power managment?!?
 
Moze li neko konkretno da mi kaze sta ovde treba da stavim na activate, a sta deactivate?
Hibernation znam sta je i to mi ne treba tako da je off za ove ostale opcije ne znam sta da stavim. :/ Ovu prefetch / superfetch kliknem activate i ono se promeni na deactivate ali kad kliknem apply all vrati se na activate...

2013-11-16_220640.jpg
 
@Dmjenk, ja koristim samsung SSD 830, izaberi opciju Maximum Reliability i klikni na Apply, za sistem najbolji parametri. I na kraju kada to odradish trazice ti restart PC, kada se bootuje idi u Control Panel, i u Power options izaberi(odnosno vrati na Balanced), jer je po tim parametrima Samsung SSD magician stavio na Samsung performance cini mi se.

To je to.
 
Moze li neko konkretno da mi kaze sta ovde treba da stavim na activate, a sta deactivate?
Hibernation znam sta je i to mi ne treba tako da je off za ove ostale opcije ne znam sta da stavim. :/ Ovu prefetch / superfetch kliknem activate i ono se promeni na deactivate ali kad kliknem apply all vrati se na activate...

Pogledajte prilog 128436

To hoces da je iskljuceno, kao i indeksiranje. I hoces da ukljucis Over Provisioning ako ti ne fali slobodnog prostora. Takodje proveri da nije ukljucena automatska deftagmentacija u Windows, to isto iskljuci.
 
Nakon sto sam pokrenuo Rapid Mode rezultat se duplirao...

Rapid.png

Ovako je bez Rapid...

Nakon instalcije.png

Hocu da instaliram firmware EXT0BB6Q samo ne znam da li to da radim zbog podataka i sisitem koji se nalazi na disku, mrzi me da kopiram sve i pravim bekap sistem a ne znam kolike su sanse da se izgube podaci instalcijom firmware ???
 
Rapid ugasi zbog pouzdanosti, brzo je to ko munja i bez rapida.
Update fw sam na svom Crucial m4 vrsio jedno 4-5 puta i nikad nije bilo problema.
Nesto ne vides ni da za Samsung neko prijavljuje ovde problem za update fw...
Mada marfi uvek iza ugla ceka i uvek koristi svoju priliku, toga budi svestan...
 
Heh, na koju foru ti je proslo za M4? Ja sam probao 3-4 puta i trt.
 
I ja sam na C300 svojevremeno radio update bez problema; na m4 nisam imao potrebe posto je vec stigao sa zadnjim fw!!
 
Heh, na koju foru ti je proslo za M4? Ja sam probao 3-4 puta i trt.

Nije "marfi", to je u tebe "milo" faktor... ;)
Dal' da vam ga vracamo il da ga ovde ostavimo i ne pustamo jedno 20g ...? :)

Stvarno nisam imao problema sa m4 i nisam nikad nista bekapovao, od prve bum/tras i sve proslo uvek ok.
Vise mu necu nikad ni raditi update, ko ga šisa...
Sledeci update ce biti sa nekim ssd-om od 250-500GB u desktop masini. :D
 
1. Zabetonirati vrata prostorije bez prozora, eventualno rupica za vazduh, al ne mora :)

2. Imas pravo i za to, i pored toga radi ssd za sve pare. Instalirao sam onda sistem i tako dan danas radi.
 
Postao sam ponosni vlasnik Samsung 840 EVO 250GB..
Zanima me da li rapid ide na off i shta ostalo (pored apdejta fw) eventualno treba da ukljucim/iskljucim ?

Sata 3
i5 3570k
8 rama
6870 grafa...(za sad)
Hvala :D
 
Postao sam ponosni vlasnik Samsung 840 EVO 250GB..
Zanima me da li rapid ide na off i shta ostalo (pored apdejta fw) eventualno treba da ukljucim/iskljucim ?

Sata 3
i5 3570k
8 rama
6870 grafa...(za sad)
Hvala :D

Rapid je super stvar ako imas UPS. Jer moze doci do gubitka podataka ako nestane struje ili BSOD ili slicno. Ja ga koristim na drugom SSDu gde su mi instalirane igrice, tj gde nema upisa ili ga jako malo ima. I ako dodje do gubitaka podataka samo reinstall igricu i to je to. Saved games su mi na sistemskom SSDu.
@Zahebani Evo (EVO :) ) ja sam upravo instalirao pomenuti firmware, svi podaci su tu tako da mozes slobodno.
 
Poslednja izmena:
Shto se tice brzine i pouzdanosti, to me najvishe zanima...jel ima poente i smisla i shta josh pored rapida treba da eventualno ukljucim/iskljucim ?
 
Pogledajte ovu temu i dve strane pre, nije baš sve tako sjajno za Samsung RAPID mod, tj. konzistentno...
 
Prvi firmware kada se pojavio odradio je update iz magician-a normalno. Sada mi nudi drugi update i izbacuje mi error: Failed to update...
 
Prvi firmware kada se pojavio odradio je update iz magician-a normalno. Sada mi nudi drugi update i izbacuje mi error: Failed to update...
Ja sam za jedan update morao sa butabilnog CD-a. Valjda nešto zbog AMD kontrolera. Ima na sajtu odvojeno image da se skine.
 
Prebacis na kratko na M$ kontroler i odradis fles
 
Samsung Magician bogami uzima "dosta" memorije kod mene, slucajno sam to primetio, ne vidim sta tu toliko ima, primera radi vise nego Avast?
 

Prilozi

  • mem.JPG
    mem.JPG
    116.7 KB · Pregleda: 186
^ ma hvala puno. Već mi je govoreno, ali ko nema u glavi... ima u tastaturi. Ne znam gde bijem ovih dana pa sam skroz smetnuo sa uma da sam takav problem već imao.
Nakon prebacivanja na win drivere odradio je update.
hvala po drugi put @ppredrag
 
Tek sam ga instalirao, klonirao C na njega ( oko 60GB ) i odradio Crysta Disk Mark test. Reko da vas pitam kako vam se cini moj score. U pitanju je 840 EVo od 120GB :)
CrystalDiskMark SS.jpg
 

Prilozi

  • CrystalDiskMark SS.jpg
    CrystalDiskMark SS.jpg
    85 KB · Pregleda: 101
I kada sam upalio RAPID nakuca 70% upotrebe jednog jezgra ?
 
Ovaj RAPID mode na 840 ubija koliko ubrzava SSD.....Uzima 1 jezgro I to nesto jako malo mozda oko30-50% I to koliko sam primetio samo pri write-u...A memorije uzme oko 1-2Gb koliko sam primetio....To mi uopste ne predstavlja nikakav problem...
 
Da li bi neko bio voljan da iskopa informaciju u vezi "samsung 840 pro" u raid0 rezimu ???
Da li podrzava i kolika mu je garancija ako se tako koristi ?!

TNX
 
Vrh Dno