Šta je novo?

RX 5700/XT, modovanje, mining bios, podesavanje itd.

delibasa

Poštovan
Učlanjen(a)
09.04.2017
Poruke
573
Poena
95
Posto vidim da nema teme za ove kartice, resih da otvorim jednu, tj. ima verovatno, ali u podforumu "Graficke kartice", a ne bih da tamo pisem o podesavanju, mining-u, modovanju, zameni bios-a itd. Verujem da dosta majnera ima bar 1,2 ili 3 ove kartice, mozda i vise, pa da podelimo iskustva i da pomognemo jedni drugima. Pitajte sve sto vas zanima u ovoj temi, a ja cu odgovoriti sve sto znam, a mozda cu i ja zatraziti neku pomoc...
 
Za pocetak, evo da podelim neka iskustva za sledece kartice:
1. RX 5700 XT Pulse.
2. RX 5700 XT Nitro+.

-Za obe kartice mozete koristiti ovo uputstvo za zamenu bios-a za mining.
-Uputstvo na:

-Provereno radi za obe kartice, licno sam isprobao...
 
Premešteno na odgovarajuću temu napokon :)

Imam novu Power Color RX 5700 XT karticu:

W7liQJ2.png





Ona bez modoanja BIOS-a daje nekih 52.8 Mh/s u proseku.

Juče sam modovao BIOS pomoću AMDVBFLASH-a verzija V3.04, pre toga sam pokrenuo INSTTOOL64. U Red BIOS Editoru sam odradio šta treba:

OSrGHhE.png



i snimio dve verzije novog BIOS-a:

vBhZ0rG.png



(iskopirao sam 1550 MHZ strapove, ovde se ne vidi na slici)

Čitav proces je prošao by the book, prilažem obe verzije (novog (modovanog)) BIOS-a.

Restartovao sam komp, pustio Phoenix miner 5.8c u rad (na njemu je radila pre toga), i sve je delovalo OK, brzina se popela na 58.2 M/s, miner je stabilno radio, sem jednog sitnog problema - kartica više nije kopala.

Tj, "prinos" se smanjio za 80%, odnosno, napravila bi accepted share na svakih 10-15 min, ali obavezno, na dva prihvaćena, išao bi i jedan invalid share.

Probao sam sa drugom verzijom modovanog BIOS-a, isti rezultat.

Probao sam i sa verzijom majnera 5.7b, ali je razultat identičan.

Stoga sam vratio originalni BIOS (prethodno sam ga sačuvao putem AMDVBFLASH-a), i sada kartica, kako izgleda, radi normalno.

Setovanje same kartice uradio sam u Adrenalinu, stabilno radi na 1830 MHz.

VQQqZx6.png



Ako neko može da me posavetuje u čemu je problem i ponudi moguće rešenje, bio bih zahvalan.

Ili ako neko ima proveren BIOS za ovu verziju kartice, bio bih još zahvalniji.

Kopam preko Nanopool-a.
 
Ne vidim poentu teme o kartici koje nema u prodaji vec godinu dana.
 
Pa ako je nema u prodaji ne znaci da je niko ne poseduje. Nisu u zemlju propale, vec se vrlo efikasno kopa sa tim karticama, pogotovo kada se moduju.
 
Premešteno na odgovarajuću temu napokon :)

Imam novu Power Color RX 5700 XT karticu:

W7liQJ2.png





Ona bez modoanja BIOS-a daje nekih 52.8 Mh/s u proseku.

Juče sam modovao BIOS pomoću AMDVBFLASH-a verzija V3.04, pre toga sam pokrenuo INSTTOOL64. U Red BIOS Editoru sam odradio šta treba:

OSrGHhE.png



i snimio dve verzije novog BIOS-a:

vBhZ0rG.png



(iskopirao sam 1550 MHZ strapove, ovde se ne vidi na slici)

Čitav proces je prošao by the book, prilažem obe verzije (novog (modovanog)) BIOS-a.

Restartovao sam komp, pustio Phoenix miner 5.8c u rad (na njemu je radila pre toga), i sve je delovalo OK, brzina se popela na 58.2 M/s, miner je stabilno radio, sem jednog sitnog problema - kartica više nije kopala.

Tj, "prinos" se smanjio za 80%, odnosno, napravila bi accepted share na svakih 10-15 min, ali obavezno, na dva prihvaćena, išao bi i jedan invalid share.

Probao sam sa drugom verzijom modovanog BIOS-a, isti rezultat.

Probao sam i sa verzijom majnera 5.7b, ali je razultat identičan.

Stoga sam vratio originalni BIOS (prethodno sam ga sačuvao putem AMDVBFLASH-a), i sada kartica, kako izgleda, radi normalno.

Setovanje same kartice uradio sam u Adrenalinu, stabilno radi na 1830 MHz.

VQQqZx6.png



Ako neko može da me posavetuje u čemu je problem i ponudi moguće rešenje, bio bih zahvalan.

Ili ako neko ima proveren BIOS za ovu verziju kartice, bio bih još zahvalniji.

Kopam preko Nanopool-a.
Ja sam isto podesio karticu preko Radeon drajvera i podesavanja su sledeca:
Freq. - 800, 1125, 1450
Vol. - 750, 783, 810
VRAM Tuning - 1890
Power Tuning - 0

To su podesavanja za Nitro+ karticu.
Pulse nije htela da radi bas na tim podesavanjima i zezala me i sa originalnim biosom i sa modovanim, pa sam je prodao.
 
Rešen problem.

Neki dobri Rus je postavio ovu tabelu, sa svim mogućim BIOS-ima za RX5700 seriju raznoraznih proizvođača;


(linkovi za skidanje BIOS-a su na kraju tabele kranje desno)

Sa prosečnih 52.8 podiglo mi je brzinu na 57 MH/s, radi stabilno već par sati, i kopa kako treba.
 
Moja nitro+ baca 59mh sa podesavanjima koja sam u postu gore napisao, ok ti je i 57mh.
 
Pustiću prvo jedan dan da kopa ovako, da vidim je li sistem stabilan, ako ne bude nekih zajebancija igraću se dalje.
 
Trebalo bi da kopa isto kao i XT ili bar priblizno, ali nisam siguran, nisam ih imao.
 
Novosti...

Razlika između RX5700 i RX5700XT u praksi ne postoji. Modovane, obe daju oko 58 mh/s.

Govorim o Asus Rog Strix 5700 gaming OC, odnosno, Power color Red Devil RX 5700 XT.

Ako nekome treba, kačim romove koje sam iskoristio za modovanje BIOS-a.
 

Prilozi

  • BIOS RX5700XT.ZIP
    408.7 KB · Pregleda: 7
Pa ja sam i napisao da mislim da nema razlike sto se tice kopanja, e sad za video igre verovatno da ima razlike, ali to u ovoj temi nije bitno.
Edit:
Moja nitro xt daje oko 59, modovana, pulse mi je stalno pravila probleme, pa sam je prodao, a nitro radi kao sat.
 
BTW, zaboravih da napomenem gore, Red devil je Samsung memorija, a Asus Rog Strix je Micron.
 
Nazad
Vrh Dno