Šta je novo?

Rutovani tablet

maslačak

Cenjen
Učlanjen(a)
26.12.2013
Poruke
8
Poena
151
Pozdrav,da li bi neko mogao da mi objasni šta znači rutovani tablet,kako se i gde to može proveriti??!!
Kupila sam nov vivax tpc 8150 i kada sam aktivirala 3D go uslugu izbacilo mi da ne radi na rutovanim tab. , i da se privremeno ili za stalno isključi!!
Da li se to može nekako srediti??
 
Pozdrav,da li bi neko mogao da mi objasni šta znači rutovani tablet,kako se i gde to može proveriti??!!
Kupila sam nov vivax tpc 8150 i kada sam aktivirala 3D go uslugu izbacilo mi da ne radi na rutovanim tab. , i da se privremeno ili za stalno isključi!!
Da li se to može nekako srediti??

Kupila si ga u radnji i tablet je bio rutovan? Ili si ga kupila preko oglasa? Ako si ga kupila u radnji tablet nikako nije smeo biti rutovan, a ako jeste to znaci da su u radnji nesto "prckali" sa njim ili da je tablet vracan.
 
Kupila u radnji !!! Probaću sa aplikacijom hide my root,hvala !! Da li ako je rutovan podleže garanciji u slučaju nekog kvara,kako da dokažem da nisam ja ništa čačkala nego ga tako kupila ??
 
Poslednja izmena:
Зар није било одавно приче о томе да та апликација види и "нерутоване" уређаје као "рутоване".
 
Otprilike nikako, jedino full unroot i flash /system-a ali ne mogu da verujem da ste kupili tablet "nov" a da je rootovan, rootovanje u vecini slucaja "kida" garanciju... Tako da ako ne budu verovali ne znam sta da radite... Inace root je super stvar da budete "pravi vlasnik" uredjaja, jer pomocu toga prakticno "vladate" uredjajem, mozete flashovati ROM-ove instalirati aplikacije koje zahtevaju root i tako te stvarcice...

Edit: Kao sto je Adam rekao i to moze biti slucaj, skinite aplikaciju "Check my root" testirajte i ako budu crvena slova znaci da nemate root, ali ne razumem zasto aplikacija ne bi radila iako na uredjaju postoje root prava...
 
Poslednja izmena:
Novi tableti iz radnje su uvek Ne root.

Evo sta pise na zvanicnom sajtu D3 GO

D3 GO aplikacija je dostupna na Androidovom Google Play Storu.
Najmanja podržana verzija Android OS-a: 2.2

Usluga D3 GO nije puštena za rutovane uređaje, kako ne bismo ugrozili prava vlasnika programskih sadržaja. Oni su eksplicitno tražili da na rutovanim uređajima ne bude puštena usluga.


Znaci na rootovanom, stvarno nece da radi. Ja bih se zalio radnji koja ti je to prodala, jer je u pitanju ocigledno Koriscen Tablet.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima !! Proverila sam na My root check test i piše zelenim slovima "Congratulations you got ROOT !!!! Baš Super :( , otićiću da se žalim !!!!
 
U stvari da vas pitam još nešto,pošto sam totalni duduk !!! Tablet imam od pre nove godine,tu sam ubacila par aplikacija,igrica i ništa više nisam čačkala.... Da li za taj root postoji poseban rad-instalacija ,ili samim tim što sam na njega radila znači da je rutovan ??? Sad će neko sigurno da mi se smeje,al šta ću ,dobro je da ima negde da se pita !!! :)
Da znam....da se ne brukam u radnju !!! :)
 
Ja sam na mom rutovanom tabletu koji sam licno rutovao, nije bio iz radnje rutovan instalirao SuperSU i uradio unroot i radilo je. Nisam mogao vise da koristim aplikaciju zbog koje sam rootovao tablet.

Da bi ste rutovali tablet potrebno je da ga priljucite na racunar i da pokrenete program za rutovanje, cak ce vas i on upozoriti da time mozete izgubiti garanciju.
 
Većina tableta kineske proizvodnje (Vivax, Prestigio, GoClever, itd.) poseduje SU fajlove, a samim tim ih D3Go pogrešno vidi kao rutovane. Tako da nema razloga za žalbu, osim direktno SBB-u što su tako napisali aplikaciju.

Rešenje je da se tablet zaista rutuje, a onda unrutuje ili koristi aplikacija Hide My Root.

Da bi ste rutovali tablet potrebno je da ga priljucite na racunar i da pokrenete program za rutovanje, cak ce vas i on upozoriti da time mozete izgubiti garanciju.

Ne mora da znači. Način za rutovanje se razlikuje od uređaja do uređaja, a neki ne zahtevaju ni računar. Tako da ne treba generalizovati.
 
Poslednja izmena:
Vivax i GoClever nisam koristio, ali na moj stari Prestigio 5080C nije imao ni traga niceg vezanog za root, dok ga ja nisam rutovao. Mozda moze D3Go da pogresi, ali valjda "My root check test" ispravno proverava root status.
 
Evo mene opet !! Kakav haos !!! Instalirala sam još dve aplikacije root checker i one pokazuju da nema roota,piše lepo :
status-pa crvenim slovima not rooted pa dalje ima razne stavke tipa : id,super user busybox,su...
na drugu aplikaciju pod root accesss piše -no access
Samo znači u aplikaciji My rooth checker mi zelenim slovima piše congratulations you got ROOT !!! :mad:
I ŠTA SAD ??? Jel imam ili nemam ???!!!
 
Većina tableta kineske proizvodnje (Vivax, Prestigio, GoClever, itd.) poseduje SU fajlove, a samim tim ih D3Go pogrešno vidi kao rutovane. Tako da nema razloga za žalbu, osim direktno SBB-u što su tako napisali aplikaciju.
Рекох ја, пљушташе жалбе корисника на форуму кад су почели да омасовљују Prestigio таблети код нас.
 
Poslednja izmena:
Mi se polomišmo da sa onim kineskim softverom root-ujemo Vivax a ti ga dobiješ takvog iz radnje, pa stvarno nema smisla ;)
 
Mislim da root pristup zabranjuju za d3go zbog titanium back up-a. Ali opet možda grešim.
 
pre neki dan kupio sam tablet (u radnji WIN WINU) tesla 785 tablet nije rootovan I na njemu isto ne radi D3GO u SBB kazu da oni nemaju nista sa tim .a ne bi da izgubim garanciju .STA SAD.
 
Nazad
Vrh Dno