Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Nalozi me budala od drugara, dadoh preko 5k evra za opremu u roku od 4 dana.
3070 TUF-ove sam kod komsija narucio juce u 6 ujutru, u 8-9 ih vec nije bilo.
Sto je najgore, hocu jos. Ovo je gora zaraza od kocke.
SMOS je tezak krs, HIVE cu da probam u sredu, kada mi stignu 3070.
Koliko si placao 3070 tuf?
Ima li full hashrate? Nije V2?
 
Nalozi me budala od drugara, dadoh preko 5k evra za opremu u roku od 4 dana.
3070 TUF-ove sam kod komsija narucio juce u 6 ujutru, u 8-9 ih vec nije bilo.
Sto je najgore, hocu jos. Ovo je gora zaraza od kocke.
SMOS je tezak krs, HIVE cu da probam u sredu, kada mi stignu 3070.

Ovo si zaključio na osnovu...?
 
@PROFILER
V2 je, placao po 800e. Ne diram ja ETH uopste. Nije mi nikako isplativo da platim 40% vise za kartu, samo kako bih ga majnovao do kraja Q1.
Na kolicinu se isplati, ali za mene koji sam krenuo sitno, jednostavno nije isplativo.

@ice9storm
Podosta mi je bagovit. Nesto sto placas po rigu ne bi trebalo tako da se ponasa.
Nije sve do njega, ima i do hardware-a, risera i gluposti, ali podosta stvari moraju da ubace, isto vazi i za hive.
Mnogo jednostavnije resenje sa oc mora da bude, da moze po karti nezavisno od ostalih(klik na kartu, ukucas postavke pa ako moze moze), i da to ide brze. Moguce da ja ne znam, jer ga koristim svega 3-4 dana.
 
Poslednja izmena:
Razumem kako razmisljam i sam sam uzeo sve to u obzir, ali sve vise nisam siguran da ce ETH tako brzo na PoS. Iskreno, ocekivao sam da zbog prelaska na PoS, a i zbog EIP 1559 padne malo difficulty. Umesto toga skace nenormalno.
A i pitanje je koji coin ce imati najbolju perspektivu. Sta ako to bude ETC? Zato ja licno ne uzimam LHR niti Ti modele.

A sta ces da rudaris sa tim kartama?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210801-231048_Chrome.jpg
    Screenshot_20210801-231048_Chrome.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 35
Raven, Ergo prvenstveno. Ako ne bude islo, lako cu da prodam karte.
Ako ETC bude bio sledeci na redu, non LHR karte ce biti skuplje nego sada, i to dosta, a da ne pricam kako Radeon karte necemo ni videti.
Lakse mi je da sada kupim i otplatim kartu do kraja Q1, nego da preplatim i njima se digne da pos bude u januaru, pa da mi treba 15 meseci kartu da otplatim, a za 2 lagano mogu 3 LHR karte da uzmem.
 
@ice9storm
Podosta mi je bagovit. Nesto sto placas po rigu ne bi trebalo tako da se ponasa.
Nije sve do njega, ima i do hardware-a, risera i gluposti, ali podosta stvari moraju da ubace, isto vazi i za hive.
Mnogo jednostavnije resenje sa oc mora da bude, da moze po karti nezavisno od ostalih(klik na kartu, ukucas postavke pa ako moze moze), i da to ide brze. Moguce da ja ne znam, jer ga koristim svega 3-4 dana.

Koristim ga duže vreme, nikakvih ozbiljnih bagova nije bilo.

Odvojiš zarezom vrednosti i to ti je podešavanje za svaku karticu posebno.
Jedino sto ne može da se podešava posebno za svaku karticu je fan speed.
 
Ne znam, nisam pametan 🙂
Ja cekam ovaj famozni 05.08.2021 (EIP 1559) pa cu da pratim situaciju. Sve se nadam pasce cene GPU jos malo pa da se dokupim 🙂
A sad dal' otkljucane ili LHR videcemo kakve budu cene
 
Koristim ga duže vreme, nikakvih ozbiljnih bagova nije bilo.

Odvojiš zarezom vrednosti i to ti je podešavanje za svaku karticu posebno.
Jedino sto ne može da se podešava posebno za svaku karticu je fan speed.
E to je to, zarezi i gluposti, to znam i tako koristim, a u svakom rigu ima makar jedna suntava karta, koja trazi vise napona ili slicno, isto kao i Hive, to mi je toliko glupo da nemam reci, a mogu caskom to da srede.
Ja jos uvek nisam ni gledao kako da stavim fiksno vent, nego koristim cisto minimum.
Meni karte ne prelaze 60c na Ravenu na 56% ventova, i to lagano bez klime, jer imam velike podne ventilatore.

EDIT:
Nema bagova? Kada zakuca miner pri ucitavanju na ---api port ili sta god, dodje mi da predjem na windows. Ta greska cista glupost, jednostavno OC karte nije dobar, nema veze sa vezom.
Prvi dan koriscenja sam hteo da bacim rigove kroz prozor.
Simple mining my ass, nije ni cudo sto iole bolji poznavalac linux-a koristi hive.
Ja nisam presao jer su vec bili podeseni, a kasnije se ispostavilo da nisu, jer ti momci od kojih sam uzeo rigove nemaju veze sa vezom, ne znaju ni optimalu da nadju.
Zato sada voze optimizovani za Raven i Ergo, i muka mi je da diram vise, 8 sati sam se zezao da nadjem optimalu kako treba, i to sve zbog jednog suntavila od karte i budjavih 15mv na jezgru u drugom rigu na drugoj karti, jer sranje ne zna sta znaci reload, nego zakuca na ucitavanju minera sa porukama koje nemaju veze sa vezom.


@PROFILER
3070 LHR se trenutno isplati za 8 meseci. U ovom trenutku za novu kartu tesko da ima bolje.
Meni je sve ispod 10-11 meseci otplate odlicno.
Ne kazem da cu te pare da cuvam, nego cu da kupim jos naravno, ali 15 meseci i 9 recimo nije isto.
 
Poslednja izmena:
Simple mining je odlican program, nikad nisam imao problema, samo jednom mi je zabagovao i to ovaj novi phoenix miner, vratio na prethodnu verziju i to je to. Najbolje je podesiti target temp (svaka karta pojedinacno regulisana) i ne razmisljas, oko 60c obicno je idealno. Sto se tice clocka, takodje ide pojedinacno sa zarezom, mada se ja nikad nisam zezao za 1-2 mh, vec sam stavljao isto na sve. Jedina prednost hiveos-a je mogucnost jednostavnijeg flashovanja biosa. Inace program je odlican za 2$ mesecno po rigu.
 
Moja greska, u pravu si. Sada gledam na:
i vidim da daje 32.5, verovatno da sam permutovao brojke ili su oni tamo pogresili, pa sada vratili, ili je u datom momentu toliko i davala, jer koliko vidim sada tamo nema ni jedne koja daje 25.
 
Hehe, meni kad zabode u win ne pomaze ni restart, evo 5 dana ne radi jer nisam fizicki pored riga, sutra idem da namestam
 
E to je to, zarezi i gluposti, to znam i tako koristim, a u svakom rigu ima makar jedna suntava karta, koja trazi vise napona ili slicno, isto kao i Hive, to mi je toliko glupo da nemam reci, a mogu caskom to da srede.
Ja jos uvek nisam ni gledao kako da stavim fiksno vent, nego koristim cisto minimum.
Meni karte ne prelaze 60c na Ravenu na 56% ventova, i to lagano bez klime, jer imam velike podne ventilatore.

EDIT:
Nema bagova? Kada zakuca miner pri ucitavanju na ---api port ili sta god, dodje mi da predjem na windows. Ta greska cista glupost, jednostavno OC karte nije dobar, nema veze sa vezom.
Prvi dan koriscenja sam hteo da bacim rigove kroz prozor.
Simple mining my ass, nije ni cudo sto iole bolji poznavalac linux-a koristi hive.
Ja nisam presao jer su vec bili podeseni, a kasnije se ispostavilo da nisu, jer ti momci od kojih sam uzeo rigove nemaju veze sa vezom, ne znaju ni optimalu da nadju.
Zato sada voze optimizovani za Raven i Ergo, i muka mi je da diram vise, 8 sati sam se zezao da nadjem optimalu kako treba, i to sve zbog jednog suntavila od karte i budjavih 15mv na jezgru u drugom rigu na drugoj karti, jer sranje ne zna sta znaci reload, nego zakuca na ucitavanju minera sa porukama koje nemaju veze sa vezom.



@PROFILER
3070 LHR se trenutno isplati za 8 meseci. U ovom trenutku za novu kartu tesko da ima bolje.
Meni je sve ispod 10-11 meseci otplate odlicno.
Ne kazem da cu te pare da cuvam, nego cu da kupim jos naravno, ali 15 meseci i 9 recimo nije isto.
Zakucava ti se mining softver, a ne SM OS. Kod Nvidia kartica moze save + overclock, kod AMD mora reload.
Većina ljudi koje poznajem, a bave se mining-om koriste SM, svi kažu da je sistem odličan, jedino si ti utvrdio da je krš... za par sati.
 
Postoji smos i simple mining, ne znam da li pravite razliku ali to su dva programa. Oba su dobra.
 
@PROFILER
3070 LHR se trenutno isplati za 8 meseci. U ovom trenutku za novu kartu tesko da ima bolje.
Meni je sve ispod 10-11 meseci otplate odlicno.
Ne kazem da cu te pare da cuvam, nego cu da kupim jos naravno, ali 15 meseci i 9 recimo nije isto.
pazi kako racunas to "isplati se" ja kad sam kupio karticu kostala je 0.02 btc i po proracunu je trebala da se isplati za 7 meseci. posle se ispostavilo da sam za te pare mogao da kupim 0.04 btc kad je cena btc pala na 30k, i sad da bi sa ovom karticom narokao 0.04 btc trebace mi 14 meseci... te racunice skoro nikad nemaju veze -.-
 
Ja na primer u biti uopste ni ne gledam period otplate.
Gledam samo da imam sto vise coina koji ce u nekom momentu (za 1-5 god.) dostici neke ATH vrednosti pa da ih prodam za stablecoin, BTC ili ETH (smatram da ce u buducnosti ETH kao i BTC biti store of value pa sam ga zato naveo).
Znaci nabaviti sto vise MH/s za sto manje para 🙂
 
Ne gledam ni ja period otplate, jer 50% sto ''zaradim'' ide u stek za nove karte.
Nego kazem da mi je bolje da kupim 4x3070 lhr za 3200, nego recimo 2xnon lhr za 2700.
Tih 500e razlike naprave 2 karte vise caskom.
A non lhr dok napravi razliku 2 na 2, to ce da potraje, POS ce stici, sto znaci da sam bacio nekoliko meseci mhs-a zbog nicega.
Lako cu ja da prodam LHR i da doplatim za non LHR ako bude bilo potrebe, a iskreno ima i drugih novcica, a ne samo ETH.
 
naravno, ima logike kako razmisljate. meni je samo sa stanovista isplativosti ispalo da je bolje bilo da sam kupio btc za zive pare nego sto ga kopam. naravno ne bih imao ovakvu graficku onda :D
 
Ima neko link od kompatibilnog 470.05 driver,a, kako koji instaliram cim stavim dummy odmah nestanu sve ikone i nemoze se nista raditi
To mi se nije desavalo pre 7 dana... Instalirao i svez win, nista ne pomaze
 
Ima neko link od kompatibilnog 470.05 driver,a, kako koji instaliram cim stavim dummy odmah nestanu sve ikone i nemoze se nista raditi
To mi se nije desavalo pre 7 dana... Instalirao i svez win, nista ne pomaze
Resio problem, izbacio dummy i povezao kartu sa monitorom, radi bez problema
 
Problem je samo u rezoluciji tj. trebao si da promenis rezoluciju ...nisi trebao nista da deinstaliras...
Bem mu misa nista nisam dirao ni kada sam stavio karticu prvi put pa je radila
Nego cini mi se da je ok za sada, zadao jace klikove i ceo rig radi bolje, izgleda da zeza kod mene nesto sa dummy
Mada kod mene uvek ima gremlina😂😂😂
 
Imam jedno pitanje vezano za novcanike,trenutno imam novcanik za eth napravljen na mobilnoj aplikacije MEW i njega sam stavio na hiveos i sve radi ok,imam takodje kreiran nalog na cex i na binance,pa me interesuje ako budem nekad zeleo da menjam valutu koju kopam, npr. zelim raven ili ergo gde i kako napraviti novcanik za to ili mogu koristiti nekako to sto imam kreirane naloge na cex-u i binance-u(ako sam dobro shvatio tu takodje imam novcanike).
 
mozes bez problema da koristis novcanike na menjacnicama, ali ako menjacnica propadne gubis asset. zato je bolje imati svoj novcanik.
 
Od pre dan dva mi na nanopoolu prijavljuje 2 vrednosti za iskopani eth, u sekciji Calculator. Znam da je povezano sa London forkom, ali ne razumem tu drugu vrednost. Da li je to neka nova forkovana valuta ili šta već?
 
Nazad
Vrh Dno