Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Pozdrav, jedno pitanje koji koin se isplati rudariti sa karticama od 2 i 3gb.Hvala unapred (znam da je to jako malo ali ajd da pitam rekoh....)
 
Mislim da ti je najbolje da kopaš preko NiceHasha.
 
Poenta kod NiceHasha je da on kopa ono što je trenutno najisplativije, možda je trenutno Zhash najisplativiji?! Nisam ga do sada koristio, pa ne znam da li nešto treba da se ispodešava ili sve radi "out-of-the-box" što bi rekli ;)
 
Poslednja izmena:
Kao početnik, posle nekoliko dana isprobavanja, štelovanja odlučio sam se za Ezil pool.

Probao sam Binance pool i Hive OS ali sam najbolje rezultate primetio kod Ezila.

Naštelovao na 30 mh/s, pa lagano bez forsiranja :)
 
Sta pedlazete da se udje u celu ovo pricu? Potpuni sam laik, da li da ulazem uopste u nesto sto ne znam ili ne?

Vidim da ima dosta cloud sajtova, da li je to isplativo? Da imam neki jaci komp, mozda bih probao da majnujem sa jednom kartom, ali sumnjam da je uopste isplativo.
 
Imam Chieftec napajanje od 1200W na koje su prikačene 3 Grafičke (6gb) koje troše po 100W (tako barem javlja RaveOS)
Koliko grafičkih bih još mogao dodati? Može li još 2 od 8gb?
 
Zavisi koje su, nije bitno koliko giga imaju
RX 580 mozes sigurno 7 kom, 1080ti mozes 3-4
 
Zavisi koje su, nije bitno koliko giga imaju
RX 580 mozes sigurno 7 kom, 1080ti mozes 3-4
Imam 3 GTX 1060 6GB. Mogao bih još 1 1080ti? Da li bih mogao još 2 1080ti?
I još me zanima koliko otprilike kopaju 1080ti kartice?
 
koristite WhatToMine sajt,na njemu imate da ubacite koje karte imate i kolko bi trebale da kopaju,naravno imaju razliciti novcici pa mozete uporediti sta se najvise isplati za kopati,mozda te nvidije kopaju nesto drugo bolje
 
Pozdrav, jedno pitanje koji koin se isplati rudariti sa karticama od 2 i 3gb.Hvala unapred (znam da je to jako malo ali ajd da pitam rekoh....)

probaj Xpm

izasao je novi miner za nvidia 10.5beta2



  • prodaje se samo u jednoj menjacnici - southexchange , nemam zamerke na rad , godinu dana koristim za prodaju xpm_a
  • - ima samo dva pool_a fee 4%

sta god da kazu
+ tacna isplata, maltene strogo po kalkulatoru. nema podbacivanja , zakidanja (koliko CPD/day tolki novcica)
+miner nema fee
+ na vrhu isplatljivosti (sto se tice amd karti)
 
Danas mi užasno kopa, prosečan hashrate je 10% manji od ukupnog. Kakva je situacija kod vas?
 
Kako pratiti racunar koji majnuje sa drugog racunara/telefona. Teamviewer posle 2 dana nece da mi konektuje i tako uvek. Pise nema konekcije iako radi net bez prekida.

Da li postoji neki drugi nacin, bolji? Hvala.
 
Meni su blokirali TeamViewer zbog navodne "biznis upotrebe", tako da sam prešao na AnyDesk, sve radi kako treba...

@Ana3090 na kom poolu kopaš?! Kod mene na Ethermine je danas još i malo bolje nego prethodnih dana, mada sam primetio na nekim rigovima velike oscilacije u hashrateu (pretpostavljam da je to ipak do samog hardvera, mora da padne neki reset posle 1000+ sati ;))
 
Prebaci se na Ethermine na ~24h pa uporedi?
 
Bolje je zato sto je danas bila velika prodaja i veliki broj transakcija...
 
Pozdrav svima.
Nisam totalni pocetnik, kopao sam tamo skoro cele 2018.godine.
Ali sam ispao skroz iz toga.

Elem, dobio sam ponudu za jedan rig, sa 4x GTX 1070 Gainward (jedan 8pin koriste), ploca H81 Pro BTC ili Biostar TB250 BTC.
Napajanje Corsair 1000W, osam 8pin konektora. Kapiram da 4 idu u graficke, a 4 (6pin u rajzere).
Za oko 1000e.

1. pitanje:
Koja je od ove dve ploce bolja za kopanje ?

2. pitanje:
Koliko struje bi trosio jedna ovakav rig ?
Ja vec trosim u stanu 4000-4500 din struju (nesto me kradu zesce, mozda i ne valja brojilo, jer po nacinu trosenja ne bih smeo preci 3500).
Da li bih usao u crvenu zonu sa jednim rigom.

3.pitanje:
Kolika je verovatnoca da su ovo iznemogle graficke i da ne mogu da bacaju odgovarajuc hashrate (oko 30 mh/s) ?
Da li treba da ih proverim sa Unigine Heaven 4 benchmark testom ?

4. pitanje:
Koliki je period vracanja ulozenog novca (ako racunamo da ne ulazim u crvenu zonu) ?
I da je ETH u proseku oko recimo 1800 dolara.

Onomad 2018. godine sam kopao sa 15x RX 560 4GB i nisam ulazio u crvenu zonu, a one su trosile oko 75W svaka.
 
Pozdrav svima.
Nisam totalni pocetnik, kopao sam tamo skoro cele 2018.godine.
Ali sam ispao skroz iz toga.

Elem, dobio sam ponudu za jedan rig, sa 4x GTX 1070 Gainward (jedan 8pin koriste), ploca H81 Pro BTC ili Biostar TB250 BTC.
Napajanje Corsair 1000W, osam 8pin konektora. Kapiram da 4 idu u graficke, a 4 (6pin u rajzere).
Za oko 1000e.

1. pitanje:
Koja je od ove dve ploce bolja za kopanje ?

2. pitanje:
Koliko struje bi trosio jedna ovakav rig ?
Ja vec trosim u stanu 4000-4500 din struju (nesto me kradu zesce, mozda i ne valja brojilo, jer po nacinu trosenja ne bih smeo preci 3500).
Da li bih usao u crvenu zonu sa jednim rigom.

3.pitanje:
Kolika je verovatnoca da su ovo iznemogle graficke i da ne mogu da bacaju odgovarajuc hashrate (oko 30 mh/s) ?
Da li treba da ih proverim sa Unigine Heaven 4 benchmark testom ?

4. pitanje:
Koliki je period vracanja ulozenog novca (ako racunamo da ne ulazim u crvenu zonu) ?
I da je ETH u proseku oko recimo 1800 dolara.

Onomad 2018. godine sam kopao sa 15x RX 560 4GB i nisam ulazio u crvenu zonu, a one su trosile oko 75W svaka.
Ja sam početnik pa ti ne mogu pomoći mnogo. Što se tiče struje u crvenu zonu ulaziš sa preko 1600 potrošenih kilovata, tako da sa 4 kartice i svojom potrošnjom u stanu nećeš sigurno ući u crvenu zonu. Što se tiče kopanja vidiš i sam sad je itekako isplativo, koliko će trajati videćemo. U svakom slučaju kako sad stvari stoje ne izgleda da će se cena etera vratiti na nivo koji nije isplativ za kopanje.
 
I da sa ovakvom cenom eterijuma ako ti kopaju kartice 30mh to mu dođe oko 300 dolara mesečno (4 kartice) od čega odbiješ struju koja ne može biti više od 3-4000 i ostatak ti je zarada. Dakle novac ćeš u ovakvim uslovima vratiti za 5-6 meseci.
 
Pozdrav svima.
Nisam totalni pocetnik, kopao sam tamo skoro cele 2018.godine.
Ali sam ispao skroz iz toga.

Elem, dobio sam ponudu za jedan rig, sa 4x GTX 1070 Gainward (jedan 8pin koriste), ploca H81 Pro BTC ili Biostar TB250 BTC.
Napajanje Corsair 1000W, osam 8pin konektora. Kapiram da 4 idu u graficke, a 4 (6pin u rajzere).
Za oko 1000e.

1. pitanje:
Koja je od ove dve ploce bolja za kopanje ?

2. pitanje:
Koliko struje bi trosio jedna ovakav rig ?
Ja vec trosim u stanu 4000-4500 din struju (nesto me kradu zesce, mozda i ne valja brojilo, jer po nacinu trosenja ne bih smeo preci 3500).
Da li bih usao u crvenu zonu sa jednim rigom.

3.pitanje:
Kolika je verovatnoca da su ovo iznemogle graficke i da ne mogu da bacaju odgovarajuc hashrate (oko 30 mh/s) ?
Da li treba da ih proverim sa Unigine Heaven 4 benchmark testom ?

4. pitanje:
Koliki je period vracanja ulozenog novca (ako racunamo da ne ulazim u crvenu zonu) ?
I da je ETH u proseku oko recimo 1800 dolara.

Onomad 2018. godine sam kopao sa 15x RX 560 4GB i nisam ulazio u crvenu zonu, a one su trosile oko 75W svaka.
2. do 500kw mesecno. mozda si zaboravio da je struja ove zime poskupela tri puta za tri meseca. svako poskupljenje je dizalo racun za po racunaj 5% ne racunajuci tv predplatu koja je otisla valjda duplo . kada se to sve sabere to je vise od 15% + moras na to da dodas 20% porez , jer i porez na dodatu vrednost vole ,sto oni treba da plate, nama nakace. posto neznam koji vremenski period je u pitanju uzmi racun iz oktobar mesec i ovaj zadjni pa uporedi. racun je tako slozen i ne transparentan da ni inzenjer nase ne bi mogao da se snadje. stavke pojedinacne odavno vise ne gledam .

3. nemoj ih forsirati na max. licno smatram da nema svrhe narocito sada. naravno obavezno isprobas kartice jednu po jednu prvo

4. po whatomine 5-6 meseca :) bruto za eth ; a ako juris profit , posto je nvidia u pitajnu moze neki novcic da iznenadi sa FIRO po trenutnoj isplatljivosti povratis za 4 meseca napr. za za obicnu 1070 kazu 26mh/s za 1070TI 29 mh/s maks
 
Sta pedlazete da se udje u celu ovo pricu? Potpuni sam laik, da li da ulazem uopste u nesto sto ne znam ili ne?

Vidim da ima dosta cloud sajtova, da li je to isplativo? Da imam neki jaci komp, mozda bih probao da majnujem sa jednom kartom, ali sumnjam da je uopste isplativo.


Probaj Binance pool
Ovde ima objasnjenje za pocetnike
Nejavaznije da nema minimuma za slanje pa je pogodno za manje rudare ,sav iskopani ETH odmah ide u wallet
 
Mene bi jedna kartica izašla 200e sto je oko 240 dolara.
Pa je period povratka novca malo manji pretpostavljam.

Ako je cisto 270 dolara mesecno (300-30), onda je period vracamja oko 4 meseca, jel :).
15% za drzavu za sad ne uzimam u racunicu :).

Imam oko 2000 dolara na Cexu od ranije.
 
To je odlicna cena, treba da uzmes. Za nas koji imamo nekoliko rigova, bolje je prodati coine licno uz proviziju, nego se maltretirati sa propisima.
 
Taman bi i ja mogao preći na Binance, na Ethermine mi trenutno kopa 5$ na dan, čak i nešto ispod dok po ovom Binance calculatoru bih imao preko 6$ trenutno, to je velika razlika ?
 
Nazad
Vrh Dno