Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Pozdrav
Mogu da nabavim ove kartice po cijeni od 500 evra
ASUS ROG-STRIX-GTX1080TI-11G Gaming 11GB GDDR5X - Nero
Posto sam totalni pocetnik mozes li mi reci kakve su i vredi li ove pare,koliko struje trose itd
Kupio sam vec napajanje AX1500i hoce li biti dovoljno a 7 ovih gore kartica i kako spojiti dva napajanja
Eto to bi bila moja pitanja pa ako ima neko dobre volje da odgovori unapred zahvaljujem
 
Poslednja izmena:
DDR5X memorija, generlano, nije dobra za rudarenje..
 
Odmah će da ti kaže pa da kupiš pre njege :p

Vidiš da je napisao da može da nabavi po toj ceni a ne da je kupio...
 
A bas ta prodavnica nema vise gtx 1080ti nego ima eto samo tih 7 komada za njega...Ako oce da napise gde moze da se nabavi nek napise ako nece da napise njegova stvar :).

Pa tebi se vise isplati da te gtx 1080ti preprodajes ovde nego da rudaris sa njima.....

Napajanje inace bilo koje od 1500w nije dovoljno za 7 komada gtx 1080ti cak i da smanjis power limit opet ne bi bilo dovoljno...

Tebi treba za 7 komada gtx 1080ti napajanje od 2000w i ono je knap morace na karticama da se smanji power limit...
 
Poslednja izmena:
Verovatno je pogresio, po toj ceni nema nigde, jedino da je bez Ti model
 
A bas ta prodavnica nema vise gtx 1080ti nego ima eto samo tih 7 komada za njega...Ako oce da napise gde moze da se nabavi nek napise ako nece da napise njegova stvar :).

Pa tebi se vise isplati da te gtx 1080ti preprodajes ovde nego da rudaris sa njima.....

Napajanje inace bilo koje od 1500w nije dovoljno za 7 komada gtx 1080ti cak i da smanjis power limit opet ne bi bilo dovoljno...

Tebi treba za 7 komada gtx 1080ti napajanje od 2000w i ono je knap morace na karticama da se smanji power limit...

Kupicu onda jos jedno napajanje
Narucio sam sad na ebay adapeter add2PSU nesto sitno kostaju par dolara.jel to dovoljno za spajanje dva napajanja ili treba jos nesto
 
Dovoljan je add2psu. Pogledaj broj kablova koje dobijas uz napajanje kada kupujes, koliko konektora treba za karticu i ostalo, ne zaleci se samo gledajuci snagu napajanja, mada napajanja preko 1kw za razliku od onih ispod, imaju gomilu kablova svakako.
 
Dovoljan je add2psu. Pogledaj broj kablova koje dobijas uz napajanje kada kupujes, koliko konektora treba za karticu i ostalo, ne zaleci se samo gledajuci snagu napajanja, mada napajanja preko 1kw za razliku od onih ispod, imaju gomilu kablova svakako.

Ovaj Corsair AX1500i ima gomilu nekakvih kablova
Ako bude falilo nesto mislim da se sve moze naci na ebay
Sad sam narucio 20 pci riser adaptera za 99 USD ver 7,ako pozelim da napravim kasnije jos jedan rig a ako ne prodace se ili poklonim nekom
Imao sam neke stare alu sipke u podrumu sada od njih pokusavama da napravim konstrukciju za rig...

Imam sad jedno vazno pitanje,ako narucim ove graficke koje sam gore spominjao samo 4 a posle ako ne bude ovih istih moglu li da dodam neke druge
Znaci 4 plus 3... razlicite graficke ...hoce li to funkcionisati i kako ce uticati na preformance majnovanja
 
I ja bi kupovao sa ebay-a da mi se isplati zbog postarine i cekanja. Da zivim u inostranstvu, npr US, ne bi morao da budzim dodatni pcie kabl nego bi kupio od proizvodjaca napajanja direktno.
Sto se tice grafickih mora da ti odgovori neko iskusniji. Citao sam po forumu da su ljudi prijavljivali da im rade bez problema i rigovi koji su mix AMD i NV, tako da trebalo bi razliciti modeli od NV da rade zajedno bez problema.
 
Mozes da mesas bilo koje graficke da stavis 1 gtx 1060 2 komada gtx 1070 i 2 komada gtx 1080 i gtx 1080ti sve bi to radilo zajedno bez problema i ja sam stavio zajedno gtx 1070 i gtx 1080 sve lepo rade :).
 
@StainlessFrenky
Moze li preporuka ostalih komponenti za rig od 6x 1080ti?
Hvala unapred.
 
@StainlessFrenky
Moze li preporuka ostalih komponenti za rig od 6x 1080ti?
Hvala unapred.

Intel G3900
maticna Asus Prime Z270-a
memoriju koju god hoces a da je ddr4
i hard disk koji god hoces..

najvanzije su graficke, ploca, i napajanje. to kvalitetno, a ostalo mozes najjeftinije
 
A 1080ti se ne isplate..mnogo bolja kupovina 1070 ili 1060 ..za jedan titanijum imas 3 puta 1060 a imaces 30-50% veci hashrate na 3*1060 nego jedna 1080ti ..jedina prednost TI je manje ploca rajzera itd tj prostije
 
@StainlessFrenky
Moze li preporuka ostalih komponenti za rig od 6x 1080ti?
Hvala unapred.

Ako ne planiras da dodajes jos karata uzmi Gigabyte h110 d3a, provereno radi 6 grafika lepo.
4 ili 8gb ram (4 je dovoljno), cpu najjeftinije sto nadjes za 1151, moze g3900.
Hdd moze obican a moze i ssd, neki manjeg kapaciteta jer sem sistema i par sitnih stvari nista i ne stavljas, mozes i na usb flash da dizes sistem ali onda trazi neki brz flash.
Rig pravi od alu L profila, jeftino, prakticno, lako.
Za napajanja ne znam, tebi treba oko 2kw za to, ne znam sta da ti preporucim jer ja koristim serverska, ja bi stavio dva serverska od po 1kw ili jos bolje 2 od po 1,2kw.
Ja volim kad mi napajanja rade sa rezervom.
Usb risere izbegavaj na sata, bolje uzmi molex ili 6 pina.
Za reset riga ako je na remote lokaciji Sonoff prekidac.

Vidim da si u afektu, sacekaj da se ohladis malo pa onda kreni u kupovinu. ;)
 
I ja mislim da sam mozda malo prenaglio sa kupovinom... Citam svasta nesto po raznoraznim forumima hladne glave, ipak to bas nije onako kako sam ja mislio da jeste.
Ali opet gledam uvek da ulozem novac u nesto, samo da ne stoji, ovako iako rizikujes bar si probao, pa kasnije nemozes da se kajes "E da sam onda uradio ono, ali nisam...", to mi je nesto najgore
 
Imam HDD od 500 GB koji sam izvadio iz PS4 jer sam ubacio novi HDD od 2000GB
Moze li se ovaj HDD nekako isoristiti i sta je potrebno
 
Pa verovatno da moze.. Ja sam izvadio iz starog laptopa, i imam jedan 3.5".. Bar necu morati da uzimam hdd :)

A i ova ploca sto @StainlessFranky preporucuje deluje primamljivo.. Oko 8 hiljada jeftinija od asus prime z270-a.. To dodje, otprilike, G3900 i fury 4gb razlike...
Tako da se sad razmisljam da li uzeti nju ili asus prime...
 
I ja mislim da sam mozda malo prenaglio sa kupovinom... Citam svasta nesto po raznoraznim forumima hladne glave, ipak to bas nije onako kako sam ja mislio da jeste.
Ali opet gledam uvek da ulozem novac u nesto, samo da ne stoji, ovako iako rizikujes bar si probao, pa kasnije nemozes da se kajes "E da sam onda uradio ono, ali nisam...", to mi je nesto najgore

Slazem se da treba investirati ali svuda gde mozes imati ROI od 3-4 meseca moras racunati da je i rizik ogroman.
U ovom poslu uvek postoji to "Eh da sam onda...", kako god da okrenes kajaces se pa ako si od onih koji time izjedaju sebe bolje zaobidji.

@Babic
Moze se iskoristiti taj disk. Ne treba ti nista dodatno.

@Difermo
Kupovina ploca od 25k din je postala pomodarstvo u vreme kad se po kartici kopalo 5$ i kad nisi imao nista jeftinije da kupis. Vreme je da se vratimo jeftinim plocama.
 
Poslednja izmena:
@Difermo

Z270-A uzimaš ako hoćeš 8 karti, ja sam pre za Biostar BT250 od 13000 din. Šest karti + sedma preko m.2 kao opcija.
 
@StainlessFrenky
@KOLOS

Pa sto jeftinije to bolje..
Iskreno idem ka tome da napravim dva riga od 5 gpu.. (zbog crvene zone)
Asus prime z270-a sam odabrao zbog bezbednosti.. posto citam da napajanje, ploca i graficke moraju biti kvalitetne... Ako je potpuno bezbedno koristiti i jeftiniju, meni vise odgovara... :) zA tu razliku taman mogu uzeti ekstendere i napraviti aluminijumski ram....

Doduse odabrao sam i tu zbog ono power dugmete, jer ne bih morao da kidam iz starog kucista, a i ima pcie pri dnu i na sredini ploce, pa mogu da stavm dve graficke, koje bi bile na dovoljnom razmaku.. pa kasnije napraviti rig...
 
Poslednja izmena:
pa jeftinije ti je da kupis to dugme i jeftiniju plocu
 
Ja juce sam naprqvio power dugme, malo zice i taster

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
pa jeftinije ti je da kupis to dugme i jeftiniju plocu

rekose ovde na forumu da jeftinije moze biti skuplje..
Ipak idu "skupe" graficke, pa ne bih da crknu zbog maticne (ako to uopste moze)
JA bih svakako uzeo najjeftiniju (ali kvalitetnu) koja ce obavljati posao...
 
rekose ovde na forumu da jeftinije moze biti skuplje..
Ipak idu "skupe" graficke, pa ne bih da crknu zbog maticne (ako to uopste moze)
JA bih svakako uzeo najjeftiniju (ali kvalitetnu) koja ce obavljati posao...

Power taster je 100din, ne znam dal neku bitnu ulogu igra maticna, ne vuces struju kroz nju za slotove ni kartice, procesor isto ne vuce puno struje.
Ja koristim Biostar TB85 od 12000 dinara, ne znam dal postoji jeftinija od te :D
 
Biostar tb250,2 napajanja od po 700,4 gtx 1080. 2 kartice su mi na glavnom napajanju a 2 na drugom. Ove dve koje su mi na glavnom one su instalirane ali ove druge dve koje su mi na drugom napajanju ploca vidi ali nece da ih instalira. Sta da radim?
 
Nazad
Vrh Dno