Šta je novo?

Rudarenje GPU?

epidemija

Cenjen
Učlanjen(a)
13.07.2009
Poruke
339
Poena
169
Ne mislim nesto pretjerano da rudarim, vec me zanima samo nesto..

Dobijam grafiku SERIAL: 21226-00-53G - 4GB GDDR5 R9 290X Sapphire Graphics - Referenta grafika. za ~ 238€ (novu zapakovanu) od prijatelja.

Da li bi mogao nju samo da isplatim kroz neki period, ako da na kom coinu?

hvala :)
 
Nema više isplativosti u gpu rudarenju.
Bolje za taj novac kupi novčiće...
Recimo sada za taj novac možeš da kupiš 50tak litecoin-a što nećeš iskopati za ni 10 godina sa jednom karticom (realno nikad)
 
Poslednja izmena:
Znaci kupovanje ove kartice, realno, je bacanje para?
 
Ako ces da se igras i nije.
 
Problem i jeste u tome sto se ne igram vise :) Mada ponuda je super!
 
To niko ne spori, samo namena ti je loša ;)
Nije to jedini trošak, tu su struja/amortizacija i vreme uloženo.
 
Ko sto kaze kolega omnik bolje kupi novcice...evo taman je krenula da pada cena LTC-a(idealna prilika za kupovinu)
 
Za kopanje i ta je cena visoka, ako se ne igras, jer nije valika razlika u Hs u odnosu na 280X
 
Poslednja izmena:
Ma ja sam mislio samo da je otplatim, ako je to moguce. Nadao sam se kroz, 4-5mjeseci. :)

Ali odustajem.
 
Ma ja sam mislio samo da je otplatim, ako je to moguce. Nadao sam se kroz, 4-5mjeseci. :)

Ali odustajem.
PRobaj monero ..imas temu za to..nista te ne kosta da probas a posle 3-4 dana kopanja mocices da sracunas dal ti se isplati ili ne isplati .
 
Poslednja izmena:
Pokloniš je meni, nikakav problem. :D
 
U trenutnim uslovima i situaciju kakva je na tržištu, nećeš je nikad otplatiti.
Kao što smo rekli već, bolje kupi novčiće.
 
Ja cu biti malo kontras ali ako si strpljiv itekako ces je otplatiti. To se pokazalo takvim vec nekoliko puta. U svakom slucaju novcice treba kupiti ali i jedna kartica nije nista strasno. Moras samo biti spreman narednih par meseci da placas struju dok cuvas novcice u steku :)
 
Ja cu biti još veći kontraš :D Bolje da stavi pare u banku na kamatu :D (bar dok se ne pronadje dno na btc i ltc) A ovo da je bolje kupiti novčiće, oko čega se svi na forumu uglavnom slažu, je diskutabilno. Evo na primeru ltc, da je uzeo početkom juna kada je bio oko 10-11$ bio bi u većem gubitku nego da je uzeo karticu. Sa ovim višemesečnim padom ltc-a i shitcoina a sada i postepenog pada btc-a, najbolje su prošli oni koji su bili u fiat-u tako da sa kupovinom novčića i kartica ne treba baš da se žuri.
 
U isto ovo vreme kada se postavljalo isto pitanje odgovor iskusnih rudara je bio isti :) odgovaranje ljudi od loše investicije :) posle toga su zarade bile zna se kakve, al novi su teško mogli da nabave opremu i to po paprenoj ceni... Ako hoćeš da uđeš u rudarstvo ovo je po meni najbolji trenutak jer je oprema jeftina a obim trgovine mali pa se lako može ponoviti nagli skok cena na jesen i lepa zarada. E sad može da bude, al ne mora da znači :p Nema lake zarade bez rizika, a ako hoćeš na sigurno traži drugo nešto :)
 
Realno ovakak loš trend u rudarenju se neće zadržati zauvek, sada ući i neke velike investicije možda jeste a možda i nije momenat. Ako gledamo malo veću sliku rudarenje nije jeftin sport i ako hoćeš nešto da napraviš treba ti bar 10-tak takvih kartica a ne jedna. Sa jednom karticom nemožeš mnogo da pogrešiš pusti monero da kopa i posle mesec-dva ako ti se dosadi prodaj karticu i novčiće i verujem da nećeš biti u gubitku....
Da ja krećem sad ispočetka, polovinu para bih uložio u novčiće (LTC/Dark) a polovinu u hardver i to bi išao na nVidia 750ti kartice što zbog potrošnje, što zbog toga što za nvidiju uvek pre izađe GPU miner za neku novu valutu koja se u startu kopa sa CPU kao XCN, da sad imam 10x750Ti umesto 10x7950/280x zarađivao bih duplo/troduplo više i trošio bih duplo manje struju, ali nemože čovek uvek da pogodi....

Da nedužim kupi karticu i uživaj, cena nije velika.....
 
Realno ovakak loš trend u rudarenju se neće zadržati zauvek, sada ući i neke velike investicije možda jeste a možda i nije momenat. Ako gledamo malo veću sliku rudarenje nije jeftin sport i ako hoćeš nešto da napraviš treba ti bar 10-tak takvih kartica a ne jedna. Sa jednom karticom nemožeš mnogo da pogrešiš pusti monero da kopa i posle mesec-dva ako ti se dosadi prodaj karticu i novčiće i verujem da nećeš biti u gubitku....
Da ja krećem sad ispočetka, polovinu para bih uložio u novčiće (LTC/Dark) a polovinu u hardver i to bi išao na nVidia 750ti kartice što zbog potrošnje, što zbog toga što za nvidiju uvek pre izađe GPU miner za neku novu valutu koja se u startu kopa sa CPU kao XCN, da sad imam 10x750Ti umesto 10x7950/280x zarađivao bih duplo/troduplo više i trošio bih duplo manje struju, ali nemože čovek uvek da pogodi....

Da nedužim kupi karticu i uživaj, cena nije velika.....

To sam nvidom je trend i brzo ce se promeniti kao i sa CPU coinima. AMD je dugorocno jaci i opsirniji. Slazem se da je odlicna opcija kupiti za 50% investicije novcice i za 50% karticu/e.
 
pa on je krenuo od toga da kupi jednu 290 grafiku ako se ne varam:D a doslo je do toga da kupuje cele masine i LTC :D
 
Nice and cool,nice and cool.... :d

[YOUTUBE]63rcdLeXiU8[/YOUTUBE]
 
Sto se vise neckas, vise vremena gubis. Ili prelomi i uzmi kartu i kopaj doklegod treba da je otplatis. Zarade u toj jednoj karti nema. Jednu kartu uzmu klinci gameri u nameri eto da vremenom skupe pare za jacu noviju. Moras brze i vise da prostudiras tematiku, pogledas kalkulatore, sumiras rashode i na kraju da vidis na cemu si.
 
batali kopanje, uloži u berzu.
prati, izuči, , uloži.
 
Samo kupi karticu i kopaj neki novi novac da vidis malo kako to ide. Usput se nadaj da ce ta valuta skociti na burzi. Ako skoci na konju si, prodaj ga i mozes iskusati čari burze. Kupi, prodaj.. U glavnom dok ne probas malo igru nemoj ulagati čiste pare..
 
Kroz nekakav preklop kupih ja ovu grafiku za 160evra..

Nasao sam nekakav kalkulator na netu, pa da vidimo sta je najbolje da pocnem kopatim prodavati / kupovati :)
 
Kopaj cryptonote valute - pogledaj na minergate koja je trenutno najisplativija i udri. Takodje, probaj na launch-u novih valuta da solo iskopas nesto na samom pocetku. Nemas mnogo drugih solucija :)
 
Nazad
Vrh Dno