Šta je novo?

RTS HD!

Imam tri kabla koja su kratka i nastavke i onda sam ih eto spojio, zaboravite krimpovao. I evo sad sam promenio lokaciju, stoji na ventilu radijatora, vezan i radi, jacina signala varira od 50-55. P nije moj TV bas star. Samo je manje dijagonale od tvog. Samsung LE32A656 !

Uh pa dobro da si i uhvatio signal, neko nepisano pravilo je da se na svakom spoju gubi 3db, probaj da nabavish kabel u komadu, verovatno ce ti biti bolji signal :wave:
 
Pa moram da kupim, imam jedno sto delova od 2m ili 3m. Koliko otprilike kosta metar kvalitetnijeg kabla?
 
Pa moram da kupim, imam jedno sto delova od 2m ili 3m. Koliko otprilike kosta metar kvalitetnijeg kabla?

Zadnji put kad sam kupovao koaksialni (RG6) kabel bio je 12din metar, mozda je sad 15din. Kvalitetniji kabel bi bio RG11 koji je skuplji, a i ne vidjam ga neko vreme u ponudi bar u Somboru. RG11 koristi SBB za njihovu mrezu :wave:
 
Zadnji put kad sam kupovao koaksialni (RG6) kabel bio je 12din metar, mozda je sad 15din. Kvalitetniji kabel bi bio RG11 koji je skuplji, a i ne vidjam ga neko vreme u ponudi bar u Somboru. RG11 koristi SBB za njihovu mrezu :wave:

Pokusacu da ga nadjem, nije mi jasno zasto se sad ne vidi RTS HD, pise na TV-u HD nije podrzan ?
 
And now for something completly different :d

Ne mozete da nadjete RTS HD? Imate par obicnih kablova? Krimpujte ih i nabite u Alu prozor, rezultat je nevidjen.

Pa ja to napisah pre 3 strane, al svi i dalje jure neke sobne/krovne antene, čak su i prozori i radijatori krenuli da pomažu... :d

PS. I kod mene su dva kabla, spoj je krajnje diskutabilan - savijena centralna žica i ugurana u konektor tako da ne ispada. Ali sve dok je jačina signala oko maksimuma, nemam nikakve zamerke. ,)

 
Poslednja izmena:
Imam tri kabla koja su kratka i nastavke i onda sam ih eto spojio, zaboravite krimpovao (mada sam u pravu). I evo sad sam promenio lokaciju, stoji na ventilu radijatora, vezan i radi, jacina signala varira od 50-55. Pa ne bih se slozio sa tobom da nema mpeg-4, nije moj TV bas star. Samo je manje dijagonale od tvog. Samsung LE32A656 ! I evo gledam dnevnik, slika je boli glava, stvarno!

Ja ne znam sta ti gledas ali RTS HD sigurno ne, jer svaki A656 bez obzira na dijagonalu ima Mpeg-2 tuner. Ti gledas RTS 1 u mpeg-2 101% i mislis da je HD.
 
Ma video sam na 2 sekunde iseckano RTS HD i mislio da se izgubio signal, onda sam pricvrstio kabl i posle pise da HD nije podrzan. Pa sada gledam RTS1 preko digitalnog tjunera. Znaci ne podrzava MPEG4? A ovaj telekomov za iptv Amino AmiNET125 ima mpeg4 i mpeg2 dekoder, medjutim ne podrzava HD rezoluciju koliko vidim ? Koliko kosta dekoder sa mpeg4 na mpeg2 ?

Edit: Ima mi ortak LE32B551, ima li on mpeg4 ?
 
Nas Amino STB isto ne podrzava mpeg4, nema cak ni hdmi izlaz koji bi bio potreban da povezes tv da bi gledao HD. Ako telekom krene sa HD kanalima ikad, menjace STB-ove i davace ovaj Amino A130 http://www.aminocom.com/files/Amino A130.pdf

Svejedno i da ovaj nas podrzava, ne bi mogao nista da uradis kako bi uhvatio RTS HD, svi kanali idu preko telekoma, tj. on pusta ono sto ces ti da gledas.

Kovle, ima jedno odlicno resenje za tebe, mene i sve ostale sa mpeg2 tunerima a to je:

mpeg4_viaccess.jpg


Viaccess NP4 Mpeg4 CAM 480,00 kn 509,00 kn

* Originalni Viaccess 3.0 CAM Modul + MPEG-DEKODER
* Koristite ovaj modul za prijem MPEG-4 kanala na vasem MPEG - 2 prijemniku
* Posebno interesantna primjena je mogućnost prijema DVB-T kanala Slovenskih pružatelja SLO1, SLO2, SLO3, Kanal A i Pop TV koji emitiraju u MPEG-4 ukoliko vaš LCD ili PLASMA ima PCMCIA utor za prihvat ovoga modula i naravno ukoliko primate taj zemaljski signal

* Sustav kodiranja: Viaccess

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=81

Tvoj ortak ima mpeg4 na B551.

edit:

Moja greska, evo sad sam proverio i ovaj Amino 125 podrzava mpeg-4 , ali opet nama to nista ne znaci.
 
Poslednja izmena:
Rekli su da ce uskoro biti u ponudi :D ali to ce biti verovatno za sledece svetsko prvenstvo :) A nikako ne mogu da ga koristim kao decoder, iskljucim mrezni kabl i ne koristim IPTV ? Pise u uputstvu za ovaj nas Amino
Gde mogu da nadjem ovu karticu, koliko kosta otprilike ? Jer ona samo dekodira mpeg4 u mpeg2? Ima li nekakv vidljive razlike u kvalitetu ?
A kakvo je stanje sto se tice Leadtek kartica, podrzavaju li one mpeg4 u mpeg2 ?
 
Poslednja izmena:
Bice HD kod telekoma, evo samo sto nije hehe. Nisam ja mogao da cekam to, i lepo sebi pazario Skystar HD i sad uzivam u HD kanalima. Neka stoji ovaj iptv, necu ga otkazivati, mozda jednog dana i bude nesto ok, za sad mi koristi samo za eliminaciju overheada-a :d

Ne vidim kako je ovo moguce, moras da mu dovedes neki signal prvo koji ce da prikazuje, a to je trenutno samo preko ethernet kabla. A i software mu je tako podesen da radi samo sa adsl-om i telekomom, opet cvrc.

Pise tacno sta radi, i koliko kosta u kunama. Ne bi trebalo da bude nikakve razlike u kvalitetu.

Imas Leadtek kartice koje imaju mpeg4, dosta ljudi odavde ide i na to resenje, ali meni je nekako to bezveze. Kada tv to radi sam, mnogo ce biti bolja slika od neke tv kartice. Jedino ovo resenje sto sam dao. 510 kuna je oko 70 evra, nije puno uopste.
 
Poslednja izmena:
Pa da smo neki programeri pa da ga reprogramiramo, nego se smaramo sa RTS HD-om :D Pa ne znam kako je to sa karticom. I meni je nekako bolje da ide preko tv-a ali i tv kartica me sluzi extra vec 2 godine
 
....ima jedno odlicno resenje za tebe, mene i sve ostale sa mpeg2 tunerima a to je:

mpeg4_viaccess.jpg


Viaccess NP4 Mpeg4 CAM 480,00 kn 509,00 kn

* Originalni Viaccess 3.0 CAM Modul + MPEG-DEKODER
* Koristite ovaj modul za prijem MPEG-4 kanala na vasem MPEG - 2 prijemniku
* Posebno interesantna primjena je mogućnost prijema DVB-T kanala Slovenskih pružatelja SLO1, SLO2, SLO3, Kanal A i Pop TV koji emitiraju u MPEG-4 ukoliko vaš LCD ili PLASMA ima PCMCIA utor za prihvat ovoga modula i naravno ukoliko primate taj zemaljski signal

* Sustav kodiranja: Viaccess

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=81

....

Ja sam ovo probao da nadjem kod nas ali bezuspesno. Da li vi imate neka saznanja gde ovo mogu pazariti u Srbiji?
 
Ne vidim kako je ovo moguce, moras da mu dovedes neki signal prvo koji ce da prikazuje, a to je trenutno samo preko ethernet kabla. A i software mu je tako podesen da radi samo sa adsl-om i telekomom, opet cvrc.

Ko bude želeo HD dobiće drugi STB od telekoma sa HDMI izlazom. Zasad nema najava o tome.
 
Pa nadam se da ce tako da bude, a neko sa modemima. Treba mi wireless u kuci, i nisam mogao da zamenim MT882 za neki sa wireless-om, jedino ako se pokvari. Ali sam uzeo IPTV pa su mi dali HG520c i za sada odlicno sluzi.
 
Znaci nista od toga, neki drugi put u nekom drugom zivotu :D koliko sporo ide ova nasa drzavna tranzicija bre, odrase svakog sa tom carinom vise, niko ziv nece nista da uvozi, sramota, sve bih ih ubio od batina...
 
Evo sad sam pogledao i kod mene nema vise signala uopste!? :bottle:

Predpostavljam da rade nesto. :test:
 
Ja sam iz Sombora, 90km od NS :d

Ti u NS bi trebao bez ikakvih problema da hvatash signal sa Venca, proveri kablove ;)

:wave:

Pa zato i gledam sve ne mogu da verujem da si iz Sombora i da imas signal a ja ne. :D

Sad cu da vidim da nije nesto,a sinoc sam gledao sve normalno je radilo. :wall:

EDIT:

Sve radi kako treba ali jednostavno signal je toliko slab da slike nema. :S:
Jel ima neko jos i NS da moze da proba?
 
Poslednja izmena:
U Kacu imam pun signal na panasonic p42c10 plazmi. Slike nema, samo ton ide...
 
Pa zato i gledam sve ne mogu da verujem da si iz Sombora i da imas signal a ja ne. :D

Sad cu da vidim da nije nesto,a sinoc sam gledao sve normalno je radilo. :wall:

EDIT:

Sve radi kako treba ali jednostavno signal je toliko slab da slike nema. :S:
Jel ima neko jos i NS da moze da proba?

Kakvu antenu imash ti? Nemoguce da ja imam u SO dovoljno jak signal za prikaz slike, a ti u NS nemash :whip:

U Kacu imam pun signal na panasonic p42c10 plazmi. Slike nema, samo ton ide...

Cudno, malopre sam trazio po netu i koliko kontam tvoj TV ima mpeg4, nije mi jasno shto ti je slika crna :crash:

:wave:
 
Ne znam ni ja, upravo sam pogledao nazad na Tv-u, tacan model je p42c10e. Ovo "e" sam "pojeo". Nadam se da to nije razlika u tuneru :/
 
Ne znam ni ja, upravo sam pogledao nazad na Tv-u, tacan model je p42c10e. Ovo "e" sam "pojeo". Nadam se da to nije razlika u tuneru :/

Kako stoje stvari nemas H.264 tuner.

http://www.panasonic.rs/index.php?p=product&id=1647

Ja jos uvek ne mogu da uhvatim signal. Ubicu se. :D
Sve je radilo do sinoc i sad slab signal,sve sam proverio loga okrenuta ka vencu nema sta drugo. :bottle:

Verovatno oni nisu namestili ka NS kako treba ali ne mogu da verujem. :wall:
 
Opa, radi. :)
 
Nazad
Vrh Dno