Šta je novo?

Roaming Leto 2013 - iskustva i predlozi

seizmos

Slavan
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
5,094
Poena
480
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X
Matična ploča
Asus B550M-K
RAM
32GB Kingston DDR4@3733
GPU
AMD Powercolor RX6600XT 8GB DDR 6
PSU
EVGA 850W G3
Monitor
Benq Zowie 144Hz 24"
-Drugari, dajte neki predlog koju prepaid karticu u Grckoj uzeti prevashodno za net, ne za pozive, prosle godine je bio Wind najbolji izbor, kakva je situacija sad ?

-Da li je neko od nasih operatera uveo za prepaid korisnike (bilo je ovih godina za Crnu Goru kod telenora) neku net opciju za Grcku u romingu....? ako jeste onda bi se to moglo uzeti u razmatranje..


computer-on-beach.jpg :D
 
Ja sam se sad vratio iz Grcke, najbolja ponuda koju sam nasao je bila u Vodafonu i to 2GB koja traju 15dana + Sim + Bonus dan za 15e.
 
Moze link neki? Ja sam nasao samo 120NB/day za 3 evra dnevno.
 
Drugi link je sa ugovorom, barem pise tako u nazivu linka?
 
Ne, mozes se prijaviti slanjem sms poruke kako je opisano kao prepaid korisnik.
 
Letnje ponude domacih operatera:


Telenor:
U tarifu TravelSure je uvedena dnevna kvota potrošnje internet saobraćaja. Nakon što potrošite dnevnu kvotu, dalje korišćenje interneta u romingu će biti onemogućeno. Na ovaj način se sprečava da korisnici naprave veliki račun u romingu, a da toga uopšte ne budu ni svesni, što je sve učestalija pojava kod korisnika pametnih telefona.

Postoje dva nivoa tarife TravelSure – TravelSure 10 i TravelSure 50, koje se međusobno razlikuju jedino po količini internet saobraćaja uključenoj u dnevnu kvotu, kao i po ceni kilobajta. U tarifi TravelSure 10, dnevna kvota internet saobraćaja iznosi 10 MB, a u tarifi TravelSure 50, dnevna kvota iznosi 50 MB.
Pored ušteda koje korisnici do sada mogli da ostvare za odlazne i dolazne pozive, sada postoji mogućnost velikih ušteda i za internet saobraćaj u romingu.
U tarifi TravelSure 10, prva 3MB saobraćaja se naplaćuju prema utrošenom saobraćaju, po jednom kilobajtu, bez zaokruživanja! Cena po kilobajtu u Zoni 1 (sve evropske zemlje osim Rusije) iznosi 0,32 dinara. To znači da će korisniku, ako u toku jednog dana potroši npr. 50 kB, taj saobraćaj biti naplaćen 16 dinara.

Ukoliko korisnik u toku jednog dana potroši 3MB, to će mu biti naplaćeno 990 dinara, a narednih 7MB su potpuno besplatni! To praktično znači da korisnik u ovom slučaju ne može da napravi dnevnu potrošnju veću od 990 dinara, osim ukoliko to sam ne želi, tj. ako ne aktivira dodatnu kvotu. Na ovaj način se sprečava da pametni telefoni bez znanja korisnika naprave ogromne račune.


VIP mobile:
Povoljniji roming u Crnoj Gori i Evropi i ovog leta
Vipovi pripejd i postpejd korisnici koji svoj odmor provode u Crnoj Gori mogu da ostvare uštedu čak i do 80% u odnosu na standardne roming cene. U okviru letnje roming promocije, do kraja avgusta, pozivi prema bilo kojoj mobilnoj ili fiksnoj mreži u Srbiji i Crnoj Gori su 19.9 dinara po minutu razgovora. Cena dolaznih poziva po minutu je 15.9 dinara, koliko iznosi i slanje jedne SMS poruke. Korisnici surfuju po specijalnoj ceni od 0,159 dinara po kilobajtu. Promotivne cene važe ukoliko se korisnik nalazi na crnogorskoj T-mobile mreži kada je u romingu u Crnoj Gori. Uspostava veze u okviru ove promocije za odlazne pozive se naplaćuje 7.9 dinara. Sve cene su prikazane sa PDV-om.

Ušteda u Evropi uz letnje roming pakete

Za korisnike koji leto provode u nekoj od evropskih zemalja, do kraja avgusta na raspolaganju su četiri roming paketa sa kombinacijom minuta, SMS i megabajta čija je promotivna cena do 30% niža u odnosu na standardnu ponudu. Kupovinom ovih paketa, korisnici ostvaruju i do 60% uštede troškova, u odnosu na standardne cene saobraćaja u romingu.

Paket ,,Euro Roming SMS 50’’ sadrži 50 besplatnih SMS poruka, po ceni od 590 dinara.
Paket ,,Euro pozivi 10’’ sadrži 10 besplatnih roming minuta, po ceni od 390 dinara.
Paket ,,Euro mix’’, sadrži 20 besplatnih roming minuta, 20 SMS i 5 MB po ceni od 990 dinara. Paket ,,Euro Roming 30’’ sadrži 30 roming minuta, po ceni od 1090 dinara.

Paketi aktiviraju slanjem SMS poruke koja je besplatna dok je korisnik u Srbiji, posetom Vip prodajnog mesta ili pozivom korisničkog servisa. Minuti u okviru roming paketa mogu da se koriste za pozive prema svim brojevima u posećenoj zemlji i Srbiji, ka svim ostalim zemljama i operaterima, kao i za dolazne roming pozive iz bilo koje destinacije. Paketi važe u preporučenim mrežama širom Evrope, 7 dana od dana aktivacije.



MTS:
Povoljan letnji Evropa prepaid roming

Ukoliko ste planirali da letujete u Grčkoj, Španiji, Italiji ili Malti, ili tokom leta posetite neku od evropskih zemalja, aktivirajte Evropa roming tarifni dodatak i iskoristite prepaid roming povoljnosti.

Uz Evropa roming tarifni dodatak, prepaid korisnici i korisnici mt:s Kontrole troškove mogu da pozivaju, primaju pozive i šalju SMS poruke po znatno nižoj ceni - 80,00 din/min za odlazne pozive, 30,00 din/min za dolazne, dok SMS poruke mogu slati po ceni od 20,00 dinara. Uspostava veze se ne naplaćuje. Navedene povoljnosti Evropa roming tarifnog dodatka obuhvataju 32 zemlje i čak 51 roming operatora.

U zavisnosti od toga za koji se Evropa tarifni dodatak opredelite - Evropa Plus 5 i Evropa Plus 15, roming povoljnosti možete koristiti 5 ili 15 dana. Pretplata za roming dodatak Evropa Plus 5 iznosi 299,00 dinara, a za Evropa Plus 15 samo 699,00 dinara.

Ostali saobraćaj koji nije obuhvaćen Evropa roming tarifnim dodacima naplaćuje se po važećem roming cenovniku.

Promocija traje do 31. avgusta 2013. godine.
 

Prilozi

  • Telenor.png
    Telenor.png
    26.3 KB · Pregleda: 143
  • Vip.png
    Vip.png
    10 KB · Pregleda: 143
  • MTS.png
    MTS.png
    2.6 KB · Pregleda: 145
Koliko vidim, MTS nula net, osim u CG, gde ima besplatan net.

Da li ovaj net kod Telenora/VIP-a ikome znaci, kad toliko kosta da ne moze ni Skype da se iskoristi za poziv po potrebi samo a kamoli da se procita mail?
 
^Skupo u pm...:(
 
Koliko vidim, MTS nula net, osim u CG, gde ima besplatan net.

Da li ovaj net kod Telenora/VIP-a ikome znaci, kad toliko kosta da ne moze ni Skype da se iskoristi za poziv po potrebi samo a kamoli da se procita mail?

Ja koristim NET za CG, wcdma only, radi perfektno, skype, viber, sve sto mi treba...
 
Treba i ja da krenem tamo.Aktivirao si promociju?Dolazni pozivi iz Srbije u promociji 9 din.-min.?Ako si je aktivirao?
 
Cini mi se da Telenor ima naj-promociju u Crnoj Gori od sva tri operatera. Tako je bilo i prosle godine.
 
Dok sam koristio Telenor Ili ProMonte bilo je super.Lagao bih kad bih rekao drugačije.Ali oni imaju ozbiljan problem sa visoko podignutim nosem, racionalnošću,i objektivnošću.Sve zahvaljujući njihovom nosu.Kako sama kompanija, tako i zaposleni.Da je promocija, jeste.Džaba sad.MTS?
 
Cini mi se da Telenor ima naj-promociju u Crnoj Gori od sva tri operatera. Tako je bilo i prosle godine.

"Ukoliko aktivirate m:tel roming tarifni dodatak, svi odlazni pozivi ka mrežama u okviru Telekom Srbija grupe (mobilna i fiksna mreža m:tel Crna Gora, mt:s, fiksna telefonija Telekoma Srbija, m:tel Republike Srpske i fiksna mreža Telekoma Srpske) iznosiće 0 dinara.Uspostava veze se ne naplaćuje.

Iz Crne Gore, po ceni od 0 dinara, možete slati i SMS poruke ka navedenim mobilnim mrežama. Ovaj dodatak vam omogućava i prenos podataka po ceni od 0 dinara.
"
Ne znam koliko je brz net, ali posto je besplatan, tesko da ces naci bolji i lokalni SIM.

@spaad, citam dva puta, ali ne kapiram sta si hteo reci?
 
^ Koliko staje PRIJEM poziva na SRB MTS broju u CG sa ovim dodatkom iz:
- Telekom grupe
- ostalih brojeva?

Free su samo odlazni ka Telekom grupi.
 
Nije Mts promocija uopste losa, od VIPove bolja za dva koplja vec su pronlem dolazni pozivi.. Zato kazem da mi se cini da je Telenorova promocija bolja.. Koga bre covek zeli da POZIVA dok se odmara od na moru, pije koktele i gleda bikini :)

Dolazni pozivi za Mts prepaid su 9din, a za postpaid 6din.
 
Poslednja izmena:
Uz promociju?
 
To je bre mreza #1 :D

Nego, back on topic: ko uzme Vodafone karticu bilo gde u EU neka je cuva i koristi kad god mu zatreba - ne samo da postoje novi limiti na racun unutar EU nego Vodafone i dalje ima odlicne cene data roaminga u EU zemljama (isplative umesto uzimanja nove kartice stalno za nesto manje MB - def. bolje nego bilo koja promocija srpskih operatera).
 
Šta je sa onim EU roming karticama koje su pre vise godina bile popularne? Pregazilo ih vreme?
 
MTS je poludeo.... ovog puta ne u dobrom smislu:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/evropa-postpaid-roming-dodaci.html

Kod:
DATA roming dodaci 

Cena dodatka 

Saobraćaj uključen u dodatak


DATA 10 3.498,00 dinara 10 MB 
DATA 20 6.000,00 dinara 20 MB 
DATA 50 13.200,00 dinara 50 MB

A ni roaming dodaci za minute im nisu nesto:
Kod:
Evropa 20 1.500,00 dinara 20 min. 20 
Evropa 50 3.498,00 dinara 50 min.  50 
Evropa 100 6.498,00 dinara 100 min. 100

I dalje je isplativije prepaid-om razgovarati nego sa ovim dodacima :D 65RSD/min. najjeftinije a USSD callback poziv kosta 55RSD/min u prepaidu :D
 
Moj recept za odmor,čim izađeš iz RS ugasiš telefon i odmoriš se kao čovek.
Ako baš ne možeš,a imaš skromnije potrebe za netom u toku dana,imaš dosta kafića koji nude bespalatan WiFi samo da im neko sedne u baštu
(u ovom fazonu http://goo.gl/UqeFk )
S obzirom da si gledao paket od 2GB,mislim da će ti i kafići završiti posao za tih 10-15dana.
 
Mislim da je svakome jasno da za net dok se sedne ima dovoljno WiFi okolo.
3G je koristan kad nekome treba recimo za navigaciju ili Skype.
 
Kupio sam tu neku F2g sim pripejd karticu u Windu u Cosmosu i koristio sad, krajem juna. 5 Evra 500MB Bio sam u Polihronu i signal je bio dosta los.Skajp nije mogao da se koristi osim za poruke. Za Gmail i citanje novina i youtube je kako tako funkcionisalo, nisam ni istrosio svih 500 MB.Radnici u Windu u Cosmosu ne znaju ni rec engleskog pa proucite sa interneta kako sve to funkcionise pre nego podjete.
 
Ti radnici znaju srpski!:) Bez zavitlancije, gde god ste u Grckoj, prvo probajte na srpskom. Isti savet vazi ko ide u Austriju, Nemacku ili Svajcarsku cak.
 
Da biste kupili karticu morate dati pasos, tako da su videli odakle sam .
Tacno je da svuda znaju perfektno srpski na Halkidikiju ali ovi ne, zato sam i napisao
Ti radnici znaju srpski!:) Bez zavitlancije, gde god ste u Grckoj, prvo probajte na srpskom. Isti savet vazi ko ide u Austriju, Nemacku ili Svajcarsku cak.
 
Poslednja izmena:
Pozz,
da li si koristio net preko mts-a na mtel mrezi na ovoj promociji:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/vesti_detaljno/items/promo-povoljan-mtel-roming-dodatak.html
Ako jesi interesuju me brzine.Unapred hvala na odgovoru.
evo ja koristim u Bokokotorskom zalivu i katastrofa je sporo, sporije od dial-up-a (ozbilljno, a dial-up sam koristio bar 10 godina), ume max da cvrcka oko 2.5kB/s i pri tome ne trosi net neka aplikacija na mobilnom, niti neki program na laptopu - samo Firefox browsing. ako ga stavim na wcdma only retko uopste moze da uhvati signal ili kad uhvati onda ima 1-2 crtice, pa pukne. na gsm only ili gsm/wcdma auto radi (sa npr. 4 ili full 5 crtica signala), ali kazem radi bas sporo... dok za pozive radi ekstra. mozda zavisi i od kamenih zidova i kolicine/lokacija m:tel-ovih baznih stanica, ali mi se cini da mi sporo radi i u kuci i na terasi i na plazi (otvorenom). mozda zavisi u koje mesto ces da ides i koliko je tamo nacickano baznim stanicama. eto Phobiazz kaze da mu radi super. pozz
 
Ja u Dobrim Vodama merim 4/1 konstantno.Bio je do sada jedan prekid od 12h bez neta,ali u principu sam zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno