Šta je novo?

Rise of the Tomb Raider

Ovo je bas ocajnicki potez Majkrosofta i verovatno ce samo najokorelije fanove TR-a naterati da kupi XB ONE. Znaci oni su igru za koju je uveliko receno da je multiplatformska ucinili XB ONE ekskluzivom! Gde to ima jbt!

Soni ih je oduvao na GC-u, a i uveliko ih oduvava, tako da je ovo neki "damage control", ali mnogo los i bljutav.
 
Microsoft je ovim potezom zapecatio sopstveni stav da za njih PC vise ne predstavlja gejming platformu. To ce im se vratiti kao bumerang vec sledece godine i bolece jako, jako. Nadam se da ce Xbone imati niske profitne margine, da bi Nadella mogao da uzme u razmatranje gasenje xbox divizije.
 
6 meseci kasnije ovo izlazi za PC i PS4.
 
Nama deluje očajnički... ali ovo je stvarno dobar potez za MS koji treba da poveća prodaju nove konzole, i za Square koji je trenutno u teškoj finansijskoj situaciji... sa čisto biznis strane ovo je jak potez.
 
Ne razumijem zasto toliko pijenite, para vrti gdje burgija nece.
Hajd bar vam nece biti tesko bojkotovat igru, ionako ne izlazi za platformu koju posjedujete :D
 
Inace Uncharted je razbio rekorde prodaje. :d
Mislim da se nijedan deo nije prodao u preko 5m.
 
Ocajan ili dobar, sve jedno ovo je kladican M$ potez, nadju firmu koja je trenutno u kanalu, a ima ili veliki potencijal ili istoriju (gomilu licenci) i daju im ponudu koju ne mogu da odbiju. Nadam se da je u ovom slucaju samo trenutna potreba za sigurnim zaradom posle godine u kojoj su se zadrzali jedva iznad pozitivne nule i da nece biti okupirani od strane M$ kao mnogi drugi.

A sto se tice komentara da bi voleli da propadne xbox, delim misljenje, ali iskljucivo ako propadaju u paketu sa PS u suprotnom ne bih voleo da vidim monopol bilo koga. PS4 je cist prosek ako ne i losije od toga, jedino u cemu je realno uspesan je da je bolji od xbone (sto i nije tako tesko do duse). Krivci za to po meni nisu ni M$ ni $ony, vec sam uspeh gaming industrije koja je momenta kad su pocele da se obrcu kolicine novca iole priblizne muzickoj ili filmskoj industriji usla u proces reciklaze i resavske prepisivacke skole gde niko nece da rizikuje ili experimentise i svi idu na siguricu. Jedini ko je nesto iole rizikovao u zadnje vreme je upravo Square enix sa pokusajem reboota tri stara naslova izmedju ostalog i Tomba i za to im hvala. Neki su pljuvali po igri da nije to vise tomb (igra je davno izgubila svoje pravo lice, ako nista drugo bar je bila avanturisticka igra kao i sto treba), neki da je plagijat ove ili one igre. A sad svima smeta sto je xbox eksluziva. Pod svima ne mislim ljude ovde na forumu nego u globalu po netu kakve se price vode. M$ se bacio na skupljanje "pandama" uspesnih $ony fransiza, tipa Ryse je bio pokusaj kontre GoW, Tomb je ocekivano kontra Unchartedu, a ujedno i jedini logican izbor koji su imali sto neko rece. M$-u treba kontra za U4, a Tomb je lose stajao finansiski, kad malo bolje razmislim u neku ruku je bilo i vise nego ocigledno sta ce se desiti samo sto niko od nas to nije video. :/

Ostaje mi zao sto cu morati da cekam vremensku eksluzivu s obzirom da sam operisan od igranja na dzojpedu igara u kojima ima napucavanja tj gde mora da se nisani. Previse vremena sam proveo igrajuci cs i sl. pa kad moram da nisanim na palicu osecam se ko da igram nogama. :(
 
I kao i obicno, nisi u pravu(prvi deo se prodao u nesto manje od 5m, drugi i treci deo u preko 6m).
I to sve na samo jednoj konzoli.
http://www.vg247.com/2012/04/24/uncharted-series-hits-17-million-sales-uc3-goty-edition-confirmed/

Pa dobro tu sam, 5-6 miliona.

A ovo "kao i obicno" ne bih komentarisao.


Meni je samo zao sto su ljudi iz CD pristali na ovo, ali po nekim komentarima i porukama cini se kao da su im ruke bile vezane i da prosto ne mogu da odlucuju previse, ili takvu sliku zele da stvore.
Oni jako dobro znaju sta su uradili sa ovim potezom i mislim da su ocekivali ovakve reakcije. Ovo ne moze da bude lose za samu igru po mom misljenju. Jer i ako neko nije znao da izlazi nova TR igra sad zna, i tek ce znati jer svi bruje o tome. A valjda je svaki marketing bio on dobar ili los, to... marketing.

Losa strana ovoga je sto ce igra stici kasnije na PC i PS4, dobra strana je sto cemo i mi PC igraci a najverovatnije i PS4 igraci dobiti bolju i ispeglanu verziju igre. Ako M$ i tu ne umesa prstice.

Mozemo mi o ovome 3 dana, ali SE je imao svoje razloge, M$ takodje i to je to. Dovoljno je procitati neke tekstove u kojima pisu da je M$ debelo platio i sve je jasno.


Najbolji komentar koji sam ja procitao je: "Neki stvaraju odlicne ekskluzive a neki ih kupuju", krastavac to je M$.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, najverovatnije će sam SE izdavati PC verziju a Nixxes će odratiti portovanje (do sada su uvek uradili odličan posao). Kada bi MS umešao prste u PC verziju, verovatno bi bila namerno neoptimizovana i ekskluziva za novi Windows.:D
 
Sad pročitah ovo:
This is the official Xbox France twitter account, they're saying
Rise of the #TombRaider sera une exclu définitive
Translation: It will be permanent exclusive.

If this is true, then FUCK YOU MS!

U, ****m li sve živo i Microshitu i retijima iz Square Enix-a ako je ovo istina!
 
Ma biće isto kao i sa Ryse-om... šta se ložite ovoliko.

Kao da se nije već n-ti put desilo da neko nešto izjavi pa posle nekog vremena pogazi po toj istoj izjavi i spinuje celu situaciju kako je to kao zbog fanova i šta ti ja znam.
 
insta.gif


output_ACNj0F.gif


kuTGn4j.jpg


IFOVPor.jpg

6HCJB5a.jpg

5EKVFCl.jpg

DazSGv3.jpg


:d Vristim!
 
Poslednja izmena:
Ma naravno da nece biti ekskluziva, verovatno ce samo proci neko krace vreme dok se ne pojavi na ostalim platformama. Meni XONE stize pocetkom godine ali definitivno cu da sacekam neku drugu verziju (PC).
 
Zasto?? Sta te briga?

TR 2013 na PC-u izgleda odlicno. Bas kao i na PS3 i 360.
Ne vidim u cemu je problem, ova igra moze da izgleda samo bolje.
 
Nakon 11 izdanih delova na PS-u igra postaje Xbox ekskluziva. Ta igra je bila mega hit dok xbox još nije ni u planu bio. Samarčina svim Tomb Raider fanovima koji su ga pratili svih ovih godina kroz PS.
 
Zasto?? Sta te briga?

TR 2013 na PC-u izgleda odlicno. Bas kao i na PS3 i 360.
Ne vidim u cemu je problem, ova igra moze da izgleda samo bolje.

Ja sam ocekivao bolju grafiku od prethodne verzije, ne kazem da nije dobra grafika igrao sam na PC-u, ali od novije verzije ipak ocekujem vise.
 
Ima tu mnogo više od rezolucije tekstura, kvaliteta modela, itd. Jednostavno će sam dizajn igre trpiti zbog toga što mora da radi na deset godina starom hardveru. Šteta.:(
Bitno je da sigurno dolazi na PC, i siguran sam da će izgledati primetno bolje od prvog dela (ali neće biti toliki skok kakav bi bila da je pravljena samo za next gen i PC).
 
Nazad
Vrh Dno