Šta je novo?

Riddick

XGAJAX

Čuven
Učlanjen(a)
21.01.2004
Poruke
22
Poena
604
Pomoc
Kako da povratim izbrisane chaptere ?
Presao sam oko 2/3 igre i super je ali nema sanse da je igram ponovo od pocetka .
Moj profil je izbrisan pomoc. :wall:
 
ToxiC je napisao(la):
jesi na ov mislio

Klinac mi je divljajuci kada nisam bio kuci otvorio igru i kliknuo na novu igru ...i izbrisao sve dokle sam dogurao(daleko).
Ali nema veze idem opet sve iz pocetka.
Igra to zasluzuje.
 
Jelte dodjoh skoro pred kraj igre al' sam zapeo il je bug...

Doshao sam do one platforme gde me ceka brod. Od neprijatelja imam 2 ona u oklopu sa minigunovima i 3 obicha vojnik...tako da kazem..

E sad u chemu je problem ..Pobijem one vojnike ko od shale a onu dvojicu u oklopu nikako...jedan je sluchajno pao sa platforme a ost'o josh jedan..

Nego nije ni to glavni problem....vec.
Kako uci u prokleti brod(ship)....? Trazio sam svugde ulaz ali ga nema...
imam utisak da il treba onaj lik da se ubije..(obicha sachmara i ona pushka ne mogu da ga ubiju)..ili je kod mene neki swap point bug....tj treba da ide filmovana sekvenca ili sl.

Pomoc.
 
Ne treba da ubijes one oklopnike,vec samo one vojnike koji ti stoje na putu do broda.Kada dodjes do broda trebalo bi da krene animirana sekvenca.Tako je meni bilo prvi put,medjutim kada sam ucitavao pojedine save-ove,medju njima i ovaj,javljao mi se isti bug kao i tebi.
 
Ne, moraju svi da se ubiju, one oklopljene ubijas sa ledja, a ne od napred. Kad ubijes poslednjeg ili pretposlednjeg mocices da pokupis od njega onaj minigun :-devil-: i kad to sve odradis, pridji brodu, krenuce filmic... Uuuu, ti si na najboljem delu, kasnije ces imati... Necu da ti kazem, vidi i sam :D
 
Ja sam mini gun pokupio i nosio jos pre onog super teskog guardian mech-battloida, i doneo do tog broda tako da nije bilo frke stekati one mech-ove iza ledja.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam ... bug je definitivno u tome da ja nisam video minigun pre negde na nivou, a samim tim ga nisam pokupio. Uz pomoc cheat 1 i cmd giveall sam dobio minigun. I tek kad sam ubio onog poslednjeg chuvara u oklopu otvorila su se vrata na brodu i krenula film sekvenca. Kasnije je bilo lako...Mali trip dok sam provalio kako da pobegnem iz one sobe za budjenje(Cryo shta ti ja znam..:)) ali posle je lako...i preshao sam igru brzo.

cmd giveall shifra mi je davala sa oruzja ali poshto sam odmah uhvacen..ranjen i ostalo onda kao i da je nisam kucao..:)
 
ToxiC je napisao(la):
to vec nije uzivanje ;)

Ma jes nije uzivanje al' ko ce da se vraca po nivou i da trazi minigun..
Ovako sam sa shifrom otishao dalje...a oruzje su mi ionako odmah oduzeli i josh sam bio ranjen..:)....kao da nisam ni kucao shifru..Po meni bug je napravljen jer nije trebalo da se dozvoli da mozesh da prodjesh pored tih oklopnjaka bez miniguna....a glat ih prelazish..samo protrchish pored njega ...malo te koji metak potkachi ali nishta strashno.. ;)..josh ako imash onaj elektro shok pishtolj..ne mogu ti nishta(na prethodnim nivoima).

Ja ne znam ali moguce je da sam jednostavno prevideo taj minigun...Izgleda da treba da se pokupi pre nego shto se popnesh sa onim liftom ..a na vrhu te cheka jedan oklopnjak....ili njega treba da sredish nekako obichnom pucom i uzmesh mu minigun...tako nekako. Ma na tom nivou sam napravio pauzu ..pa sam onda nastavio sutradan pa sam se mozda zato spetljao..

Ma probacu ponovo taj nivo da igram...pa cu malo bolje da gledam gde je taj minigun.

Bezveze...taman sam mislio da ce opet da se zakuva pricha kad ono kraj...
Ih bre ove danashnje pucachine...igrash ih maltene manje nego shto bi pogledao film... :D
 
ivica je napisao(la):
..a na vrhu te cheka jedan oklopnjak....ili njega treba da sredish nekako obichnom pucom i uzmesh mu minigun...tako nekako.
Dok se lift penje navise porazbijas sva svetla iznad tebe, onda se sakrijes u mrak i cekas da prodje pored tebe, par pogodaka sacmarom u ledja i... to je to!
 
Jedno pitanjce, kako radi Riddick na 512 Rama i 9550 overklokovanoj? Da li moze pristojno da se igra na ovom hardveru?
 
bigone je napisao(la):
Jedno pitanjce, kako radi Riddick na 512 Rama i 9550 overklokovanoj? Da li moze pristojno da se igra na ovom hardveru?
Ja ga opušteno igram na 800x600 sa sledećom konfiguracijom:1) JA... 2x512ddr, P4 3.0C i 9550ge/td na defaultu. Što će reći: 2) TI malo OC karticu, imaš 512ddr-a, Barton ili Full Intel i opet može 800x600.
PS. Inače sa OC 9550 ne secka mi ni na 1024x768.
Pozdrav. :wave:
 
Mene iskreno interesuje igranje u 1024x768, sa oklok 9550 i 512 rama, da li je to moguce? Na Xboxu izgleda strava, ali izgleda da ga nisu bas najbolje optimizovali za PC? Naravno Bartona imadem 2500+, koji radi kao neki "drugi" model :)
 
Poslednja izmena:
bigone je napisao(la):
Mene iskreno interesuje igranje u 1024x768, sa oklok 9550 i 512 rama, da li je to moguce? Na Xboxu izgleda strava, ali izgleda da ga nisu bas najbolje optimizovali za PC? Naravno Bartona imadem 2500+, koji radi kao neki "drugi" model :)
Pa bre ne znam...ja nešto i ne jurim bog zna kakve rezolucije :D . Ali, sa ovom gore navedenom kofiguracijom + OC 9550 Far Cry je pičio na Very high i Ultra za vodu...naravno bez AA. :D
Ajde sad ću da izvučem jedan modul da probam, pa ću da postujem odgovor za 15-ak minuta...osim ako se ne navučem na igru...OPET!!! :d
Pozdrav. :wave:
 
Pa ok, nisam nešto primetio da secka. Skroz ok...inače 9550 GPU 415/ MEM 255.
Pozdrav. :wave:
 
Hvala puno Moorhuhn!!! :wave: Sada mi gore Invader napisao u jednom postu, da je moguce igrati u 800x600 samo, ali ako si ti proverio da moze 1024, onda no problemo.
 
@bigone
poigraj se malo sa PS podesavanjima, letece ti igra!
 
PS, kakva su to podesavanja???
 
PS je skracenica od Pixel Shader.To je funkcija graficke kartice,a vezana je za razne efekte u igrama. 9550 maximalno podrzava 2.0 verziju PS-a.Probaj da ukljucis ili 1.1 ili 0.5 PS u opcijama za video karticu.Osetices boost u performansama,ali uz degradirani video prikaz.

POZDRAV!
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala care, ali ne znam kako ti gledas na te stvari, u mom pitajnu pise "da li moze pristojno da se igra?", znaci ne da ubacim Ridika u 640, niti u 1024 a da mu iskljucim Pixel Shader.

Jel' smanjujes ti Pixel Shader, na tvojoj kartici 6600 gt? Hehehe, bas tebe briga. :)
 
@bigone
par puta je bila rasprava na tu temu sta ko podrazumeva pod igrivo!
to je licna stvar!
znaci poigraj se sa setovanjima u opcijama i namesti igru da ti "leti"!
pre R9800PRO imao sam GF4MX440 i tada sam iamo osecaj da mi igra "leti" kada imam
preko 30 Fps!
 
bigone je napisao(la):
Hvala care, ali ne znam kako ti gledas na te stvari, u mom pitajnu pise "da li moze pristojno da se igra?", znaci ne da ubacim Ridika u 640, niti u 1024 a da mu iskljucim Pixel Shader.

Jel' smanjujes ti Pixel Shader, na tvojoj kartici 6600 gt? Hehehe, bas tebe briga. :)
Veruj mi igra je toliko dobra i ima toliko dobru atmosferu i igrivost da nećeš da stigneš da obratiš pažnju da li je PS 2.0 ili 1.1. :D
Inače ja ništa nisam dirao oko PS već sam samo malo u podešavanjima smanjivao detalje (ali samo malo). ;)
Pozdrav. :wave:
 
Evo pre pola sata sasvim slucajno, dodjoh do Ridika i Demon Stona, pozajmio mi jedan poznanik, a planirao sam da kupujem Ridika :)

Ridik kod mene, na Bartonu 2500+ @ 3200+, 512(2x256) rama 400, Radeonu Safir 9550 425/245 (mem moze jos ali je bez hladnjaka), nforce 2 ultra cipset maticne, igra shljaka u 1024x768 bez problema, nista nisam smanjivao ni pixel shader, nista, dobro izgleda i radi glatko!

O Demon Stonu, opsirnije u temi Demon Stone :D
 
Kako ljusti ova igraaa!!!! Ridik, je definitivno, nenormalno, zanimljiva i fenomenalna, i tako dalje... igra!
 
Evo mojih iskustava:
Kod mene ,(Barton 2600,Abit an7, 2x256 dr ram, Radeon 9600pro (400/600mhz), sve default, 800x600 u 32 bita, sve opcije na max, igra zaista klizi,fps ne pada nikad ispod 25, ali u 1024x768 vec moze da bude problema, jer fps padne i na 15-16 cesto, sto je za mene neigrivo, bez obzira sto ima i suprotnih tvrdnji. MIslim da nije sustina da li igra secka (znaci ima ispod 15-16 fps) vec da li imas onih filmskih 20-25 fps koji su neophodni za uopste fluentni osecaj kretanja u bilo kojoj video igri), da ne govorim da je opimum sve preko 40. Dakle, Riddick moze da radi bez problema u 1024x768 u 32 max samo na FX 5900XT ili 9800 pro Radeonu ili jacim grafickim kartama, (mozda u obzir jos dodje jace klokovani 9600xt).
Klokovanje procesora nece puno pomoci.
Probano kod moje devojke na Sempron 2400+/Abit NF7/Asus 9550 ge/td sa 256 mb sistemskog RAM-a, Riddick radi u 800x600 32 sa max podesavanjima nesto bolje nego onih mojih 1024x768 na Radeonu 9600 pro, dakle jedva igrivo (na default kloku 9550 graficke, naravno). Performanse klokovanih modela 9550 su prakticno iste ili blizu performansi u 800x600 Radeona 9600 pro koje sam opisao gore. Vec ponavljam, klokovanjem procesora, necete puno dobiti.

****SPOJLER*****
Sto se price o bagu na kraju igre tice, nije tacno uopste da je neophodno bilo koga ubiti od protivnika na platformi. Dakle, cim mech prijavi "organic targets accuired", potrcis prema ivici platforme bez borbe sa bilo kim. Sustina naravno i jeste da Riddick zbrise u svemirski brod,a ne da se prakticno goloruk bori sa ostakom zatvorskog obezbedjenja, i time komplikuje sebi zivot.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Sto da se ne ocisti teren kad si vec tu. Moram malo da prokomentarisem igricu - igrica je dobro zamisljena u principu je solidna, ali je mnogooo kratka. Takodje, meni licno najzanimljiviji fazon kad polako odradjujes razne radnje i stices reputaciju sve opasnijeg lika. Sto se tice konfiguracije (signature) igra leti u 800X600, a detalji su vraceni za jednu crtu od maximuma tj. 3/4 selektovano.
 
mikele je napisao(la):
Sto se price o bagu na kraju igre tice, nije tacno uopste da je neophodno bilo koga ubiti od protivnika na platformi. Dakle, cim mech prijavi "organic targets accuired", potrcis prema ivici platforme bez borbe sa bilo kim. Sustina naravno i jeste da Riddick zbrise u svemirski brod,a ne da se prakticno goloruk bori sa ostakom zatvorskog obezbedjenja, i time komplikuje sebi zivot.
Pozdrav.

Ne bih se slozio sa tobom. Jedino ako ti nekim cudom nisi uspeo da udjes u brod a da ne ubijes ona dva,tri limena. Meni vrata od broda uopste nisu htela da se otvore dok nisam ubio limene.
 
Mom ortaku se tu zabagovalo jer pre izlazka na tu platformu nije otvorio vrata(dvoja vrata koja se otvaraju pritiskom na dugme) iz tih vrata izlazi onaj robot, kada se on ubije uzme se od njega minigun. E sad ko ode na platformu, a pre toga nije uzeo minigun desava se taj bug.
 
Meni sada nista nije jasno.

Jer... ja sam mislio da ne mogu da ih ubijem jer su se oni kroz celu igru drali nesto u fazonu: "You can't kill me, i'm shielded, you *****" i ja sam uvek bezao od njih ne pokusavajuci da ih ubijem a onda mi je neko rekao da mogu (!??) i ja sam probao i zaista sam ih ubio... e sad' da li sam ih ubio minigun-om to se stvarno ne secam... mislim da nisam...
 
Nazad
Vrh Dno