Šta je novo?

Resident Evil 4 Remake

Lik koji deceniju drnda HD project 😭🤣
 
Ako ovo odrade kvalitetno kao što su odradili kvalitetno remasterizovanje dvojke, biće to pun pogodak.
 
U ponedeljak 13. juna prezentacije igre.
 
Sad je pitanje da li vredi ovo čekati, ili odigrati oriđiđi sa HD project modom?



Nisam igrao nikad...
 
Ja cu da cekam.
Sve sto su izbacili u prethodnih par godina sam sa zadovoljatvom odigrao, nema razloga da i novi RE4 ne bude dobra igra .
 
slobodno odigraj HD projekt mod.
Re4 je jedna od najuticajnijih igara svih vremena, a true legend.
 
Hanigen je mnogo bolja riba nego u originalu.
Još ako sa Ešli obele obraz...
 
Posto nisam igrao originalni RE4, bice ovo za mene potpuno nova igra :)

I am ready :)
1677248389611.png
 
Pazario i ja, takodje nisam igrao original, verujem da ce biti odlican remake cim ga capcom radi
 

Prilozi

  • 1677446993763.png
    1677446993763.png
    113 KB · Pregleda: 27
Okoreli obožavalac serijala Resident Evil!!
Međutim,moram reći da su se ispucali,da više ne znaju šta će,verujem i da je prodaja opala delovima nakon 4 i 5 i sad rade utegnute gotovo iste samo novije verzije.Igrao i prešao
Resident Evil 0
Resident Evil I - Director's Cut
Resident Evil II
Resident Evil III Nemesis
Resident Evil 4
Resident Evil 5
Resident Evil - Code Veronica
Resident Evil 1.5 (probao i batalio,neki fanovi msm da su ga radili)
Resident Evil 6 počeo i odmah ugasio
ostale nisam stigao.Nisam igrao ni jedan iz 1st person(ne volim to,bar ne u RE serijalu).
Po meni 0,1,2,3 i Code Veronica...best games ever tog žanra,prvenstveno što ima zagonetki dosta,to se u nastavcima izgubilo i sve se svelo na pucaj i beži...ili samo beži za one ekstreme 🙂
Ne znam za druge ali ja kad pustim I,II,III na emulatoru i kad u part I utrče u Haciendu...🙃


Nema cenu 🙂🙂


Silent Hill je takođe fantastična igra sa pričom ali ipak RE je prva ljubav 🥹
Nisam bio oduševljen sa Resident Evil I Remake,videćemo sa ovim šta će biti...ah da,nisam igrao ni II ni III u remake-u...još 🤨

Samo neću da gledam klipove gore okačene,kada dođe na red nek bude iznenađenje ali pre toga moram opet da obnovim gradivo 👌 🤣
 
@CaptainCrash Mislim da bi ti se i RE7 i RE8 svideli, meni jesu, iako su first person.

Po meni je veća imerzija sa okolinom (pa samim tim i strah) iz te perspektive....

Ostale stvari, ograničena municija, lutanje za predmetima neophodnim za rešavanje trivijalnih zagonetki su tu...

Što se tiče remake izdanja iz RE serijala 2 i 3 su odlično odrađeni, pa verujem da će i 4 biti pun pogodak.
 
ako dobro kapiram RE8 može da se igra u trećem licu, to je ubačeno u ovom poslednjem DLC-u
 
takodje, prešao sve delove i spinoffove (sa izuzetkom 6, koja mi je pukla na pola, zagubio sejv i nikako da je odigram)

ali 7 mi je nepodnošljiv. naravno prešao sam i njega, ali 8 nisam ni probao baš zbog FPS koji je promašaj.
ako je stvarno da 8 može iz TPS, eto mene zbog toga.
...da... i zbog one guzate gospože...
 
takodje, prešao sve delove i spinoffove (sa izuzetkom 6, koja mi je pukla na pola, zagubio sejv i nikako da je odigram)

ali 7 mi je nepodnošljiv. naravno prešao sam i njega, ali 8 nisam ni probao baš zbog FPS koji je promašaj.
ako je stvarno da 8 može iz TPS, eto mene zbog toga.
...da... i zbog one guzate gospože...

Poslednji patch je dodao kameru iz treceg lica, nije bas najsjajnije odradjena ali je ipak daleko bolje od bednog prvog lica i lebdecih ruku...
 
Okoreli obožavalac serijala Resident Evil!!
Međutim,moram reći da su se ispucali,da više ne znaju šta će,verujem i da je prodaja opala delovima nakon 4 i 5 i sad rade utegnute gotovo iste samo novije verzije.Igrao i prešao
Prodaja im je opala jer su krenuli da se odaljavaju od koncepta kako bi RE iga trebala da izgleda. To je već bilo vidljivo u 5. ali je 5 i dalje bio RE igra i zanimljiva.
Onda su neki tupavi mengeri odlučili da je bolje da odu ka pucačini jer se pocačine bilje prodaju od horora. Napravili 6 (odigrao prvih 20 min i nisam mogao više :() i naravno samo su usrali igru, a prodaja nije porasla.
Onda su 7 najavli kao povratak ka hororu što i jeste bila, ali apsultno nije delovalo kao RE igra već kao nešto totalno drugo što samo u segmentima podseća na RE. Takodje taj Reach for the Moon engine koji su koristili nikao me ne odgovara. Mada nije tu samo engine bio problem bilo ih je više, Igaro sam 7 na silu do pola i prekinuo sa gorkim ukusom u ustima. Vilage ista priča, iste engine, posle pet minuta kontam da je igra neigriva i da izgleda serjal nepovratno odlazi u K. Srećom pogrešio sam. Rimejk dvojke me je oduševio. Apsolutno isti osećaj sam imao kao kad sam pre 15 (ili koliko) god igrao orginalnu 2. i 3. Sada igram novu 3. Čini mi se da nije napeta kao 2. ali tek sam krenuo...
Nadam se da su sa 4. uradili dobar posao jer je orginal bio verovatno najbolja RE.
 
Hmm, evo sad vidim da i remake 2 i 3 takodje koriste Reach for the Moon engine tako da to nije bio problem kod 7. Ili su mu nešto utegli kod dvojke.....
 
Meni rimejk trećeg dela nije legao (za razliku od drugog). Rimejk drugog sam "okrenuo" više puta nego orginalnu dvojku, dok rimejk trojke nisam igrao više od pola sata.
Kao što rekoh, jedva čekam rimejk četvorke - deo uz koji sam najviše vremena proveo od svih RE igara.
 
To je za rimejk,najvise se odnosilo na 5,6...delove i one shitine iz 1 lica kojih ima mali milion u eri PS1 konzole.
Mozda gresim ali mene kao igraca odbise oni silni Chronicles i ostala sranja.
Pogledaj ti tu koliko ima smeca od delova 🙂🙂🙂
A islo se na kartu 1,2,3 mega popular i,daj sta das samo da se zove Resident Evil...ma bezi kad se setim upalim taj neki deo posle RE1 ili 2 i nikad cuo za njega,sav happy...kad ono NIŠAN U KRUGU ako se ne varam,ti tako igraš i kao ideš....pa jbte bolje je bilo ono na Terminatoru urađeno gađanje patkica (Duck...neki klinac)od igre nego ovo 🤣🤣
 

Prilozi

  • Screenshot_20230307_153738_Chrome.jpg
    Screenshot_20230307_153738_Chrome.jpg
    101.4 KB · Pregleda: 19
Ne znam odakle vam da je prodaja opala:
Opala je sa delovima 6, 7 i vilage. Sa rimejkom su se povratili, Mada gledao sam par sajtova koja daju kntradiktorne informacije o broju prodatih.

Meni rimejk trećeg dela nije legao (za razliku od drugog). Rimejk drugog sam "okrenuo" više puta nego orginalnu dvojku, dok rimejk trojke nisam igrao više od pola sata.
Kao što rekoh, jedva čekam rimejk četvorke - deo uz koji sam najviše vremena proveo od svih RE igara.
Slozio bih se. Nekako 3. deluje da je napravljena na brzinu. Fali joj atmosfera, fali joj ta spora progresija koju 2. ima i još po nešto. Nemesis je OP tako da nema one napetost koja postoji sa Tyrantom. 3, deluje više kao ekspanzija nego kao zasebna igra.
 
Nazad
Vrh Dno