Šta je novo?

Resident Evil 4 Remake

Ja ne bih mogao igrati orginalni 1,2 i 3 u 2023. Ko voli retro igice svakako da to vredi. Igrao sam ih kad im je bilo vreme, sada... stvarno ne bih mogo.
Pre par nekih 5 godina sam prvi put igrao remake keca i Zero. Sada vidim ima i remaster verzije i to su najstarija RE igrica sa kojom bih ja krenuo. Tu grafika veće liči na video igricu, i sobzirom da ima 20 god. nosi se sa vremenom. Za razliku od starijih delova koje je vreme prgazilo. (Uz duzno poštovanje prema početcima koji su bile prve horor igre u mom zivotu i uz koje sam uzivao)
 
Poslednja izmena:
Meni je mozda cak i prva horror igra bila RE2 i bas je bila vrhunska zabava, uci u taj svet i na taj nacin je bilo jako interesantno.
Bukvalno kako igra prolazi, imas osecaj da se nesto zaista desava, da ima tu nekog napretka, ali sve to na neki specifican nacin. Mozda jako glupo zvuci ovo sto sam rekao, ali me mozda neko i razume :D
 
Jedva čekam Remake keca to bi voleo da igram isto kao i RE2 Remake.
Mislim da već rade na tome posle ovakvih uspeha sa ova 3 remake
 
To baš i nisu morali raditi Remake, em nije toliko stara igra em Chris pomera Rock rukom nije baš toliko dobra.
 
Jedva čekam Remake keca to bi voleo da igram isto kao i RE2 Remake.
Mislim da već rade na tome posle ovakvih uspeha sa ova 3 remake
Pa imaš remake keca iz 2002. Jedino ako zeliš novi tj. remake rimejka. :) Nije loša igriva je sobzrom na starost. Ka i zero koji su urdili po istom šablonu.
Meni je mozda cak i prva horror igra bila RE2 i bas je bila vrhunska zabava, uci u taj svet i na taj nacin je bilo jako interesantno.
Bukvalno kako igra prolazi, imas osecaj da se nesto zaista desava, da ima tu nekog napretka, ali sve to na neki specifican nacin. Mozda jako glupo zvuci ovo sto sam rekao, ali me mozda neko i razume :D
Ja te razumem u ptpunosti šta zeliš reći. Neverovatno sta su uspeli da postignu sa tako lošom grafikom. Atmosfera u igri je odlična. Zvukovi i muzika u mnogome doprinose tome kao i taj dobro odradjen progres kako igra protiče. Bukvalno te uvlači u taj svet i imaš osećaj da si tamo. Taj progres su uspeli sa rimejkom dvojke da uhvate donekle dok nova trojka totalno fali to.
 
Toliko iste, a toliko različite.
Original sam nekoliko puta završavao (čim je izašlo, gurao se nardonjak tada)...i mislim da bih igrao i danas opet, ali kako sam kupio igru na Steam-u - problem mi je praavilo ono čudo (zaboravio sam kako se to zove :confused:) kad moraš da tučeš kao sumanut po tastaturi/džojpadu. Iako mi je igranje bez tastature i miša nezamislivo, probao sam sve - ali deo u rudniku (kad ispadneš iz kolica, sa šina) nisam mogao da pređem - konstantno sam padao u provaliju. Čitao da su ljudi zakucavali FPS, uzimali džojstik/pad....ali džaba, nisam uspevao nikako taj problem da prevaziđem i onda sam odustao.

Jedina stvar koja me nervira u ovom rimejku je trgovac. Brateeeeee kako su mu glas upropastili i napravili iritantnim :poop:
 
remake je strava, 10/10 za one koji nisu igrali re4 prethodno, za vas ostale ne znam kako je :)
 
I meni je ovo fenomenalna igra. Posebno sto nisam igrao originalnu igru, pa je potpuno novo iskustvo!
Svaka preporuka, posebno ako nemate prethodnog iskustva sa RE4.
 
Takodje, isto nisam igrao original, ali ovaj remake mi je vrh.

Mada sve sto sam igrao od Capcoma u poslednje vreme RE 2, 3, 7, Village, 4, sve su mi to odlicne igre
 
Za sve koji nisu igrali original, iskrena preporuka za
Re 4, ultimate HD mod.
Četvorka u punoj slavi, kako je inicijalno trebalo da izgleda.
 
Eh sad vam je zadaca da odigrate i original, kako to da promasite 🤣
Remake je odlican medjutim ono sto mi je tezi fail jest to sto su izbacili U3 boss fight....tako da 8/10 od mene, a laganini bi bila cista 10tka da to nisu dirali.
 
Eh sad vam je zadaca da odigrate i original, kako to da promasite 🤣
Remake je odlican medjutim ono sto mi je tezi fail jest to sto su izbacili U3 boss fight....tako da 8/10 od mene, a laganini bi bila cista 10tka da to nisu dirali.

u3 ce biti sa Adom u separate ways DLC-u, ljudi su se zalili da je ada i leon isti djavo,
iste lokacije isti protivnici sve isto,
e sad ce malo da odvoje i boseve i lokacije, ada ce da koristi onu zicaru iz originala koja i postoji u remake-u ali je leon ne koristi i slcino.
 
Uzeo sve achievemente, sada gledam da uzmem i in-game challenges. Dosadasnji prelasci:
1. hardcore, trebalo mi je oko 25 sati
Posle prelaska je izasao Mercenaries, uzeo S na sve 3 lokacije (jako je jednostavno), otkljucao Handcannon
2. assisted run sa handcannonom > pokupio sve treasures, upucao sve statue (dobio bolji noz), dobio S na svim misijama u streljani i odradio ostale trofeje
3. assisted guns/knifes run, nisam pricao sa prodavcem
4. ng+ professional ispod 7 sati, uglavnom sam koristio rocket launcher > otkljucao Chicago Sweeper i oklop za Esli
5. standard s+ (koristio sweeper) + no heal > posle prvih par nivoa sam resio da odigram igru, a da me niko ne udari...uopste nije bilo jednostavno kao sto sam ocekivao
6. hardcore s+ (koristio magnum i oklop) > ovo je bio poslednji achievement koji mi je falio, otkljucao sam chicken hat
7. professional s+ > pocetak igre je bio malo nezgodan, ali oklop i chicken hat dosta pomazu...trenutno sam na pola igre, dosta je lakse posle 6. chaptera (mada sam poginuo sinoc u 10. chapteru i izgubio skoro sat vremena progresa)
Posle ovoga mi je ostao jos poslednji run - professional bez dodatnog oruzja uz neogranicenu municiju.

Sigurno ce nekome delovati da je ovo previse prelazaka, ali sasvim su fino dozirani unlockables, tako da je svaki prelazak do sada bio specifican.
Kada zavrsim igru i osmi put, pasce uninstall, za svaki slucaj.
I pored svega ovoga i dalje su mi i original i VR verzija nesto bolji, ali svakako je remake odlican.
 
...

Sigurno ce nekome delovati da je ovo previse prelazaka, ali sasvim su fino dozirani unlockables, tako da je svaki prelazak do sada bio specifican.
Kada zavrsim igru i osmi put, pasce uninstall, za svaki slucaj...
Ma čini ti se... ;)
Ovo se zove "izigrao se za sve pare"... :)

No hard feelings...
 
@shin-bojan
Svaka čast za motivaciju posle 6. run-a

Ja sam sledećim redosledom:
1. Standard - uživao u igri, pokupio svo blago, sve statue, odradio sve zhteve prodavca, "S" u streljani.
2. Assisted - gun/knife + no heal
3. Professional - sa rocket launcher-om, bez prodavca, ispod 8h

Dalje planiram Mercenaries za Handcannon i onda ostaju još dva prelaska na Hardcore i Standard za S+ . Dakle ukupno 5 prelazaka neračunajući Merc. mod.

Edit:
P.C. Original mi je ipak nekako više k srcu.
 
Svaka vam čast.

Ja sam fan ovog serijala, ali sam apsolutna boranija za vas :geek:
Završio sam na Standard, sa B rejtingom, ako se ne varam, trebalo mi je 16 sati (doduše, stvarno sam ga giljao maksimalno, istraživao svaki kutak...vraćao se nekoliko puta na neka mesta zbog dostignuća i resursa) i nema teorije da igram ponovo. Možda za 2-3-4 meseca. Sad ne mogu.
 
Ko bre sirotinja? Daj 5 rezidenta!

1682079712939.png
 

Prilozi

  • 1682079687672.png
    1682079687672.png
    722.5 KB · Pregleda: 47
Nije bilo spavanja, ja sve igre koje bas volim igram sa 0 smrti, tako je nekih 30 godina, vucem to od aparata u luna parkovima i prelaska sa jednim zetonom.
Dakle ovo je dosta restarta bilo, igrao sam na hardcore dok nisam presao igru sa 0 smrti. Kad god se zagine, od pocetka se krece.
I svaki playthry sam otkrivao nesto novo, naravno 0 konsultacija na internetu za strategije lokacije itema treasure i slicno, cisto iskustvno, ne ukaljano.
 
Nije bilo spavanja, ja sve igre koje bas volim igram sa 0 smrti, tako je nekih 30 godina, vucem to od aparata u luna parkovima i prelaska sa jednim zetonom.
Dakle ovo je dosta restarta bilo, igrao sam na hardcore dok nisam presao igru sa 0 smrti. Kad god se zagine, od pocetka se krece.
I svaki playthry sam otkrivao nesto novo, naravno 0 konsultacija na internetu za strategije lokacije itema treasure i slicno, cisto iskustvno, ne ukaljano.
Šta ti dečko radiš? ;)

Mogao si za to vreme još šest-sedam drugih igara odigrati.
 
Koje druge igre? Kad udaris 40 ne igra se sta se stigne i da se u svemu uziva kao kad si imao 15-20 godina
Ovo mi je leglo extra.
 
Nisam twicher ni youtuber, tako da nemam snimak.
I naravno sve je legitimno, u smislu bez glitcheva, skipova, exploita roketlaunchera, infinitive ammo, nije u 0 smrti u new game + sto je realno lakse za bilo koju tezinu kad kreces vec OP od samog starta.
 
Nazad
Vrh Dno