Šta je novo?

Reset računara u igri

krcamax

Zapažen
Učlanjen(a)
21.11.2021
Poruke
9
Poena
22
Pozdrav prijatelji,

Problem sa računarom možda sam pogrešio temu ali usmerite ako nije problem.
Računar star 2 god.
Matična: B450M-A pro max
Procesor: AMD Ryzen 7 2700 Eight-Core Processor 3.20 GHz, Wraith PRISM RGB LED cooler-om
Grafička: ASRock Phantom Gaming D Radeon RX570 8G OC GDDR 5 256bit
SSD: ADATA SSD Ultimate 240gb
HDD: WD Blue Series 1TB
Napajanje: Seasinic SSR.550GB3 - 550W
Računar radi normalno ali u bilo kojojo igri sam se resetuje (COD WARZONE, SMITE...)
Hvataj 1.PNG
2.PNG
3.PNG

 
Opisis taj reset? Jel dobijes neki plavi ekran sa nekom porukom ili zamrzne ekran i zvuk krene da se lupuje pa ti moras rucno da ga restartujes ili se prosto sam od sebe restartuje bez najave? Ako je ovo poslednje onda je mozda do napajanja. Jel umes da pratis temperature (procesora, graficke) dok se igras? Maticna ti prikazuje 2 izuzetno visoke temperature(120 stepeni celzijusa). Ta maticna nije bas najbolja, ali posto imas BOX hladnjak koji pomaze oko hladjenja maticne racunamo da joj se ne pregreva VRM sekcija. Koliko vremena prodje pre restartovanja?
 
Opisis taj reset? Jel dobijes neki plavi ekran sa nekom porukom ili zamrzne ekran i zvuk krene da se lupuje pa ti moras rucno da ga restartujes ili se prosto sam od sebe restartuje bez najave? Ako je ovo poslednje onda je mozda do napajanja. Jel umes da pratis temperature (procesora, graficke) dok se igras? Maticna ti prikazuje 2 izuzetno visoke temperature(120 stepeni celzijusa). Ta maticna nije bas najbolja, ali posto imas BOX hladnjak koji pomaze oko hladjenja maticne racunamo da joj se ne pregreva VRM sekcija. Koliko vremena prodje pre restartovanja?
Pozdrav druže hvala na komentaru.
Jednostavno sam se resetuje bez ikakve najave odprilike od 5 do 15 min nakon ulaska u igre, dok ovako radi normalno.
Što se tiče temperatura pratio sam procesor ide do 45 do 50c a grafika od 50 do 65c. Matična uvek pokazuje dve velike temperature čak i prilikom paljenje računara.
I ja sumnjam da je napajanje u pitanju.
 
Pozdrav druže hvala na komentaru.
Jednostavno sam se resetuje bez ikakve najave odprilike od 5 do 15 min nakon ulaska u igre, dok ovako radi normalno.
Što se tiče temperatura pratio sam procesor ide do 45 do 50c a grafika od 50 do 65c. Matična uvek pokazuje dve velike temperature čak i prilikom paljenje računara.
I ja sumnjam da je napajanje u pitanju.
Onda se najverovatnije ne pregreva. Uzmi za svaki slucaj probaj da testiras pojedinacno procesor(uspomoc Prime95 small FFT stress testa) i graficku(reicmo uspomoc Furmarka, on je power virus pa mozda ipak dovede do gasenja bez obzira na temperaturu). Ideja je ta da procesor i graficka pojedinacno ne bi trebalo preopteretiti napajanje. Mislim da i procesor i graficka bi trebali da rade bez problema na temperaturama do 90 stepeni. Najbolje bi bilo kad bi imao neko drugo dovoljno jako napajanje da probas kako bi video da li ce se problem ponovo ispoljiti. U kom si gradu?
 
Onda se najverovatnije ne pregreva. Uzmi za svaki slucaj probaj da testiras pojedinacno procesor(uspomoc Prime95 small FFT stress testa) i graficku(reicmo uspomoc Furmarka, on je power virus pa mozda ipak dovede do gasenja bez obzira na temperaturu). Ideja je ta da procesor i graficka pojedinacno ne bi trebalo preopteretiti napajanje. Mislim da i procesor i graficka bi trebali da rade bez problema na temperaturama do 90 stepeni. Najbolje bi bilo kad bi imao neko drugo dovoljno jako napajanje da probas kako bi video da li ce se problem ponovo ispoljiti. U kom si gradu?
Pozdrav druže malo pre sam testirao sa Prime95 i Furmarka, pokušao sam istovremeno računar se resetovao a pojedinačno mislim da su temeperature OK inače sam iz Mokrina kod Kikinde
furmark.PNGPrime95.PNG
Al' si zauzeo memoriju?! :oops:

Testiraj je nečim: Memtest86 ili Memtest64.
Pozdrav druže pokušao sam sa Memtest86 odradio je dokraja nema grešaka... Hvala u svakom slučaju.
 
Ne treba ti jače,može i slabije,samo ispravno i po današnjim standardima.
Ali pre toga proveri da li je uopšte u pitanju neispravno napajanje,pozajmivanjem od drugara ili tako nešto .
 
Taj program koliko se sećam treba da snimi grešku i da ti je prikaže
Nisam video nikakvu grešku sad sam na poslu sutra ću ponovo analizirati i postaviti na forumu.
Moguće da je do njega problem. Imao sam ranije istih problema tog tipa. Pređi na display port na vga adapter, to radi bez problema sa novijim grafikama.
Mogu probati ali ne razumem što bi resetovao računar? Ali ok svaki savet je dobro došao Hvala još jednom.
 
Poslednja izmena:
Moguće da je do njega problem. Imao sam ranije istih problema tog tipa. Pređi na display port na vga adapter, to radi bez problema sa novijim grafikama.


Display port je mnogo kvalitetnije. Ja sam iskusio u radu da mi je prvi HDMI a Display port na drugom mestu. Display port se uvek par sekundi pre upali od HDMI ja. Ispeglao sam stvari ovim kablom, koji je začuđujuće dobro napravljen

 
Nisam video nikakvu grešku sad sam na poslu sutra ću ponovo analizirati i postaviti na forumu.

Mogu probati ali ne razumem što bi resetovao računar? Ali ok svaki savet je dobro došao Hvala još jednom.

Nešto oko povlačenja previše struje, pa dolazi do povraćaja nekog, ako sam dobro shvatio na kraju. Pravi se kratak spoj i komp odlazi u hard reset.

Display port je mnogo kvalitetnije. Ja sam iskusio u radu da mi je prvi HDMI a Display port na drugom mestu. Display port se uvek par sekundi pre upali od HDMI ja. Ispeglao sam stvari ovim kablom, koji je začuđujuće dobro napravljen


Da je @krcamax mogao da koristi taj kabl, verujem da bi ga koristio. :)
 
@vladat1

Ima, ali tu već ulaze i konverteri u tu kombinaciju, što već @krcamax i koristi, samo u HDMI na VGA varijanti sa čijim konverterom trenutno ima problema.

Direkt kabl sa DP na VGA ne postoji, nije moguće jer su signali nekompatibilni (digitalni vs analogni). DVI je drugo i on uvek ima digitalan signal, čak i u DVI-I varijanti, pa tu može kabl.
 
Poslednja izmena:
To nije kabl, to je konverter sa kablom. Deo gde je konverter je integrisan kod VGA konektora. Ima u opisu na sajtu Belkina isto ovo što sam napisao.

CONVENIENT ALL-IN-ONE CONVERTER CABLE​

Serving as both a connector cable and adapter in one, this DisplayPort to VGA cable saves you the hassle of needing to purchase and use separate adapters. This converter cable lets you continue to take full advantage of your VGA monitor or projector without needing to upgrade to a DisplayPort-compatible model. The DisplayPort to VGA Cable supports PC resolutions up to 1920 x 1080 pixels and HDTV resolutions up to 1080p.
 
Poslednja izmena:
summa summarum. Sve to radi i završava posao
 
edit: ne slažem se, pokušao sam da objasnim, nek' @krcamax izvuče šta mu treba od informacija.
 
Poslednja izmena:
Taj program koliko se sećam treba da snimi grešku i da ti je prikaže
Pozdrav druže evo kopije sa WhoCrashed testa mislim da nije pronašao ništa.

--------------------------------------------------------------------------------
Welcome to WhoCrashed (Home Edition) v 6.70
--------------------------------------------------------------------------------

This program checks for drivers which have been crashing your computer. If your computer has displayed a blue (or black) screen of death, suddenly rebooted or shut down then this program might help you find the root cause of the problem and a solution.

Whenever a computer suddenly reboots without displaying any notice or blue (or black) screen of death, the first thing that is often thought about is a hardware failure. In reality, on Windows a lot of system crashes are caused by malfunctioning device drivers and kernel modules. In case of a kernel error, many computers do not show a blue or black screen unless they are configured for this. Instead these systems suddenly reboot without any notice.

This program will analyze your crash dumps with the single click of a button. It will tell you what drivers are likely to be responsible for crashing your computer. It will report a conclusion which offers suggestions on how to proceed in any situation while the analysis report will display internet links which will help you further troubleshoot any detected problems.

To obtain technical support visit www.resplendence.com/support

Click here to check if you have the latest version or if an update is available.

Just click the Analyze button for a comprehensible report ...



--------------------------------------------------------------------------------
Home Edition Notice
--------------------------------------------------------------------------------

This version of WhoCrashed is free for use at home only. If you would like to use this software at work or in a commercial environment you should get the professional edition of WhoCrashed which allows you to perform more thorough and detailed analysis. It also offers a range of additional features such as remote analysis on remote directories and remote computers on the network.

Please note that this version of WhoCrashed is not licensed for use by professional support engineers.

Click here for more information on the professional edition.
Click here to buy the the professional edition of WhoCrashed.


--------------------------------------------------------------------------------
System Information (local)
--------------------------------------------------------------------------------

Computer name: DESKTOP-P42U0F2
Windows version: Windows 10, 10.0, version 2009, build: 19043
Windows dir: C:\Windows
Hardware: MS-7C52, M San Grupa d.d., Micro-Star International Co., Ltd., B450M-A PRO MAX (MS-7C52)
CPU: AuthenticAMD AMD Ryzen 7 2700 Eight-Core Processor 8664, level: 23
16 logical processors, active mask: 65535
RAM: 8541446144 bytes (8,0GB)




--------------------------------------------------------------------------------
Crash Dump Analysis
--------------------------------------------------------------------------------

Crash dumps are enabled on your computer.

Crash dump directories:
C:\Windows
C:\Windows\Minidump

No valid crash dumps have been found on your computer


--------------------------------------------------------------------------------
Conclusion
--------------------------------------------------------------------------------

Crash dumps are enabled but no valid crash dumps have been found. In case you are experiencing system crashes, it may be that crash dumps are prevented from being written out. Check out the following article for possible causes: If crash dumps are not written out.



Read the topic general suggestions for troubleshooting system crashes for more information.

Note that it's not always possible to state with certainty whether a reported driver is responsible for crashing your system or that the root cause is in another module. Nonetheless it's suggested you look for updates for the products that these drivers belong to and regularly visit Windows update or enable automatic updates for Windows. In case a piece of malfunctioning hardware is causing trouble, a search with Google on the bug check errors together with the model name and brand of your computer may help you investigate this further.
 
Pozdrav prijatelji,

Problem sa računarom možda sam pogrešio temu ali usmerite ako nije problem.
Računar star 2 god.
Matična: B450M-A pro max
Procesor: AMD Ryzen 7 2700 Eight-Core Processor 3.20 GHz, Wraith PRISM RGB LED cooler-om
Grafička: ASRock Phantom Gaming D Radeon RX570 8G OC GDDR 5 256bit
SSD: ADATA SSD Ultimate 240gb
HDD: WD Blue Series 1TB
Napajanje: Seasinic SSR.550GB3 - 550W
Računar radi normalno ali u bilo kojojo igri sam se resetuje (COD WARZONE, SMITE...)
Pogledajte prilog 325149
Pogledajte prilog 325150
Pogledajte prilog 325151

indikuje nestabilnost, probaj u biosu da smanjiš takt ramu, njverovatnije ti je memorija previsoko. stavi na 2400 ili 2666 pa probaj. Zen1 ne može stabilno
više od 2933 osim ako nemaš Samsung B-die ali 2666 radi stabilno. pregrevanje isto može biti problem ali to koliko vidim nije.
Al' si zauzeo memoriju?! :oops:

Testiraj je nečim: Memtest86 ili Memtest64.
Ne može na AMD time da se detektuje nestabilnost rama, preporučujem prime95 test memorije pošto na AMD samo kad se ugreje ram trakira.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno