Šta je novo?

Problem sa RX580 i napajanjem?

danilo989

Čuven
Učlanjen(a)
31.10.2006
Poruke
3,807
Poena
625
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X3D, Scythe Fuma 2 rev. B Noctua NF-A12x25 Edition
Matična ploča
MSI MPG B550I Gaming Edge Wi-Fi ITX
RAM
2x16GiB G.Skill TridentZ DDR4 3200Mb/s CL14 F4-3200C14D-32GTZKW
GPU
PowerColor Radeon RX7800 XT Hellhound 16GiB
Storage
Western Digital Black SN850 WDS100T1X0E-00AFY0 1TiB, Western Digital Blue 3D WDS200T2B0A 2TiB
Zvuk
Altec Lansing 220, HyperX Cloud II
PSU
Corsair SF750 Platinum 750W SFX
Kućište
Cooler Master NR200P ITX
Monitor
Dell G2724D 27" IPS 1440P 165Hz, ASUS VG259QM 25” IPS 1080P 240Hz
Miš & tastatura
Lamzu Atlantis Mini Wireless, HyperX Alloy Origins Aqua
Ostale periferije
APC BX1400U-GR
Pozdrav,

drug je sastavio novi kompjuter od kombinacije novih i polovnih komponenti:

-MoBo: MSI B450 Tomahawk MAX (novo)
-CPU: Ryzen 1600AF (polovno, malo korisceno)
-RAM: 16GB 3200MHz (polovno, jedan stick, malo korisceno)
-GPU: Sapphire RX580 8GB Nitro+ 1411MHz stock (polovna)
-SSD/HDD: Neki Transcend SSD i prastari HDD iz prosle masine
-PSU: Seasonic M12II 620W (polovno)

Problem se javlja prilikom pokretanja 3Da, kompjuter zapuca posle par minuta Heaven-a (monitor se ugasi i kompjuter ne reaguje). Probao je da spusti klokove: na 1300MHz core i 1900MHz VRAM bez diranja napona ne zapuca posle par minuta vec izdrzi duze pre nego sto bekne. Probali smo sa menjanjem mesta gde prikljucuje PCI-E konektore na napajanju i stavili dva zasebna PCI-E kabla od napajanja umesto daizy-chain ali opet isto. Po ovome smo zakljucili da je problem hardverske prirode a ne softverske. Korisceni su najnoviji drajveri a maticna i graficka su na najnovijem BIOSu.

OCCT VRAM test prolazi bez problema vise od pola sata-sat, Prime95 takodje.

Dao sam mu moju GTX980 da isproba na svom kompu dok ja koristim njegovu u mom (iz potpisa) i oba kompa rade stabilno posle par sati stress testa Heaven, OCCT, RealBench, igrica itd. Po potrosnji bi graficke trebale da budu tu negde, pa sumnjamo da kombinacija njegovog PSUa i graficke pravi problem iz nekog razloga.

EDIT: zaboravio napomenuti. Na njegovom kompu sa GTX980 se ponekad monitor ugasi na par sekundi tokom igranja i sve se vrati u normalu. Gledali smo Reliability monitor i nema zabelezenih eventova o TDR/zapucavanju drajvera.

Jedini problem koji sam primetio sa RX580 na mom kompu je sto monitor posle budjenja iz sleep-a nekad prikazuje "sum" (slika), koji nestane sam od sebe ili moram monitor da ugasim i upalim- nakon cega radi normalno:
IMG_20200404_150100.jpg

Sledecom prilikom cemo njegovo napajanje prebaciti u moj komp i videti kako se tad ponasa sistem.
Ako neko ima predlog ili zna sta bi mogao biti problem (nekompatibilnost izmedju nekih drugih komponenti a ne napajanje-grafika) bili bi zahvalni.
 
Poslednja izmena:
Grafika neispravna...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Deinstaliraj drajvere sa DDU, pa probaj, kombinovinje GTX - RADEON zna da pomuti drajvere.

Koji je bios grafičke i da li taj od kojeg ste kupili polovnu menjao isti? Koji Windows i da li ažuriran? Koje su temperature grafičke?
 
Poslednja izmena:
Koriscen je DDU prilikom menjanja na oba kompa, prevideo sam i to da napomenem.

Radeon Adrenalin drajveri 20.4.1, Sapphire BIOS 015.050.002.001, Windows 10 na mom je poslednji build .752 a na njegovom je bio .720.

Temperature:
Annotation 2020-04-05 114050.jpg
 
Poslednja izmena:
Moguce da nije neispravan gpu čim prolazi furmark i vram test..Al si probao drugi bios dal ima promena?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Digni rez u Furmark bar na FHD.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Moguce da nije neispravan gpu čim prolazi furmark i vram test..Al si probao drugi bios dal ima promena?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Nisam probao drugi BIOS na grafickoj posto je ovaj najnoviji, a ne bih da rizikujem tudju grafu sa losim flesom- mada mislim da ova ima Dual BIOS.
 
Poslednja izmena:
Na to sam i mislio..samo da prebaciš na drugi da vidiš dal ima promena..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Aha, probacemo i to kad budem vratio GPU u njegov komp. Sad sam prebacio na drugi BIOS pa cu reda radi da vidim da li ima promena na mom kompu.
 
legni njegovo kućište i triput proveri da naleže idealno u slot.standardni problemi kad veza između grafike i ploče nije idealna.
 
Ako je grafičku kupio polovnu, a tvoja 980 radi bez problema, tu je problem jasan. Rudarska RX 580. Mogu da pomognu trikovi kao spuštanje napona i klokova, ali pitanje je koliko je života ostalo u njoj.
 
legni njegovo kućište i triput proveri da naleže idealno u slot.standardni problemi kad veza između grafike i ploče nije idealna.
Probao je par puta pre nego sto smo ista dalje pokusavali.

Ako je grafičku kupio polovnu, a tvoja 980 radi bez problema, tu je problem jasan. Rudarska RX 580. Mogu da pomognu trikovi kao spuštanje napona i klokova, ali pitanje je koliko je života ostalo u njoj.

RX580 radi kod mene bez problema na stock klokovima.
 
probaj ti,ne verujem da je legao ili vadio iz kućišta,puno sam grafika i kompova promenio pre nego što sam sam provalio ovo...
 
Mali update ove (i dalje nesrecne) price: doneo je komp kod mene, vratili smo njegovu RX580- prekontrolisali da je lepo legla u slot i zasrafili. OCCT, Heaven i Furmark prolaze bez problema par sati ukupno.
Prekontrolisao sam kako stavlja graficku u slot, sve je ok proslo sto se toga tice, tako da mozemo to eliminisati. Nije problem sa losim tolerancijama kucista pa da ne naleze dobro zbog lose savijenog lima i sl.

Medjutim, odneo je komp kuci i opet mu se javljaju isti problemi. Ponovo je proverio da se grafa nije pomerila pri transportu i lepo lezi u slotu (isao je kolima, nije sutirao kuciste do stana :d ). Na pamet mi padaju dve stvari:
1. Monitor mu je VGA i koristi novokupljeni HDMI-VGA adapter. Ovih dana ce doneti od nekoga monitor sa bar DVI konekcijom u svoj stan da isproba. Mozda se RX580 ne mirise sa VGA monitorom iako je moja GTX980 radila bez problema.
2. Strujne instalacije u stanu su losije nego kod mene. Probao je da promeni kabel od napajanja i uticnicu u zidu ali ne pomaze. Opet, ne znam kako je moja GTX980 radila normalno ako je to slucaj.

Nova informacija: kada komp zapuca na maticnoj se upali crveni LED za CPU
92589838_534927017210454_171439860207321088_n.jpg

Jos na pocetku ove price je flesovan najnoviji BIOS za Tomahawk Max, tako da bi trebalo da eliminisemo neprepoznavanje novog 1600AF kao potencijalni problem. E sad, mozda sitnica koju treba napomenuti, nakon flesovanja poslednje verzije BIOSa, maticna ne prijavljuje ispravan BIOS release date iako je Version number OK.
Da je CPU problem, ni moja GTX980 ne bi radila normalno.

Ponestaje mi ideja. Prvi put vidim ovakvo nesto.
 
Poslednja izmena:
Nadam se poslednji update. Probao je sa drugim monitorom i sve sljaka kako treba. Razumeo bih da monitor ne radi/baguje zbog adaptera kao sto je i bio slucaj s vremena na vreme sa mojom grafickom, ali da ceo komp zapuca... to vec ne razumem.
 
Ja zbog tog adaptera nisam mogao da dobijem sliku na monitoru kada racunar ode u sleep, jedino resenje je bio nov monitor:)
 
Pozdrav imam slican problem isto 580 medjutim ova je nova uzeta pre 2 dana, medjutim meni se desi kad temperatura stigne preko 80, isto hdmi to vga adapter. Kolika je vama bila temp? Da li i dalje radi sve ok?
 
da ne otvaram novu temu, posto je ista grafa u pitanju: power color rx 580/8gb. sve radi kako treba, igre super rade, ali sam primetio da mi ponekad i samo u nekim igrama, vent ode na 99% i vrti kao lud. uvek mi je afterburner upaljen i pratim ocitavanja, i ne pregrejava se, pa da usled toga ode. temp joj je tu oko 66-69C. i sad, smanjim vent rucno na 80%, i temperatura je i dalje oko 70C, pa mi nije jasno sto tako random zavrti ponekad na punu brzinu?

recimo, warzone na high, radi na oko 110fps, i vent je na 60%, temp grafe oko 66C, i uvek je tako. sinoc opikam malo BF4, koji i nije tako zahtevan kao novije igre, vent poludeo i nonstop preko 90%..... pa me to poprilicno buni zbog cega se desava?
 
Pozdrav imam slican problem isto 580 medjutim ova je nova uzeta pre 2 dana, medjutim meni se desi kad temperatura stigne preko 80, isto hdmi to vga adapter. Kolika je vama bila temp? Da li i dalje radi sve ok?
Temperature su nam uvek bile ispod 80*C. I dalje sve sljaka.

da ne otvaram novu temu, posto je ista grafa u pitanju: power color rx 580/8gb. sve radi kako treba, igre super rade, ali sam primetio da mi ponekad i samo u nekim igrama, vent ode na 99% i vrti kao lud. uvek mi je afterburner upaljen i pratim ocitavanja, i ne pregrejava se, pa da usled toga ode. temp joj je tu oko 66-69C. i sad, smanjim vent rucno na 80%, i temperatura je i dalje oko 70C, pa mi nije jasno sto tako random zavrti ponekad na punu brzinu?

recimo, warzone na high, radi na oko 110fps, i vent je na 60%, temp grafe oko 66C, i uvek je tako. sinoc opikam malo BF4, koji i nije tako zahtevan kao novije igre, vent poludeo i nonstop preko 90%..... pa me to poprilicno buni zbog cega se desava?
Eliminisi programe za pracenje (Afterburner i sl.) i pozadinske aplikacije kao uzrok. Pregledaj i podesavanja u drajveru za vent ako mozes.

Sasvim je moguce i da je do BIOSa graficke, proveri jel ima novija verzija gde je to ispravljeno.
 
Nazad
Vrh Dno