Šta je novo?

Reparirane grafike

kontam da mislis na PC 6790. Tu karticu sam imao ne reperiranu, ali je bila mozda 45-50 idle i 80-85 load. U igrama je izmedju 65-75c. Furmark je moju znao da zalozi i na 90c leti. U svakom slucaju je odlicna karta. To ti je osakacena verzija 6870.
 
Ja sam imao gtx 460 cyclone 768mb 192-bit do skoro, reparirana, sa godinu dana garancije, u idle 23-25, u igrama 55-60. Tiha i hladna, radila je kod mene besprekorno i zamenjena uz neku sicu za Hawk edition :)
 
^ +1
ista iskustva kao u prethodnom postu samo sto ja moj primerak jos vozam ;D
 
Vracaj tu furunu.
 
Koja temperatura normalna za repariranu 6790?
Primerak koji sam video u idlu se greje na 50 a u igrama do 85 stepeni,sto je po meni mnogo.


Vraćaj. Meni je jedna išla preko 120 :D Druga karta je išla oko 90 sa velikim oscilacijama. A u furmarku je terala 110. Obe vraćene, dobijena zamena. Šljaka sve kao sat sada.
 
Jasta. Hahaha
 
Nema ih jer su ili unapred rezervisane ili odu prvi dan.Imam gtx 570 tf III RADI K'O SAT :-D
 
Ja sam pre mesec dana naručio od jednog uvoznika MSI HD6850 "bulk" po dobroj ceni pa kada je stigla provalio da je RMA.

Pošto je za klinjin komp bilo (koji ne sme bez grafike da ostane) ostavio sam je i od prvog dana radi kao sat.

Jedino sam primetio povećane temparature (oko 85C u FurMark-u) ali onaj crno-crveni kuler uspeva da je ohladi.
 
Al kad klinji uleti prasina medj crno crvenu grafu bice HOT :D
 
uzmi samo skini taj kuler i nosace kulera u koje idu sa druge strane srafovi dakle nosace
kulera osmirglaj samo pola milimetra na sva 4 nosaca i stavi novu pastu, zatim
sklopi kuler i proveri da li dodiruje bakarno jezgro chip (inace zbog toga su ti
temperature i povecane nista drugo veruj mi imao sam isti problem i isti kuler)
ako dodiruje jezgro kulera chip onda zavrni srafove jako i pusti u rad.
Videces da je temperatura pala za makar 15C. probaj pa javi a ako ne umes to da radis
ja cu ti to besplatno drugarski odraditi i staviti pastu Arctic Silver 5.
Poz :)
 
Iskreno, nisam ni proverio da li naleže dobro kuler na grafički procesor.
U gužvi sam već mesecima pa sam je samo "tutunuo" u kućište. Za vikend ako nađem vremena...

Hvala za info zzoran!
 
Samo da potvrdim. U pitanju je bio nestručno montiran hladnjak.
Nije bilo toliko do zategnutosti i pritiska tela na GPU već abnormalna količina termalne paste koja je nanesena na GPU. A da stvar bude gora, ni "žvaka" sa hladnjaka nije bila skinuta tako da je postojao debeli sloj između hladnjaka i procesora (žvaka + duplo više paste nego što je bilo protrebno).
Najverovatnije da je u ovom RMA slučaju menjan hladnjak (afterburner mi prijavljuje cyclon pe verziju dok kartica ima onaj crno - crveni hladnjak) ali me baš interesuje ko radi ove RMA, odnosno čija ruka je u stanju da ovako nakaradno odradi izuzetno jednostavan posao...

Temperature su pale. Sada je oko 73C ali sa overklokom na 850/4600 (def. 775/100) i sa 0,050V undervolt-om :D
 
Samo da potvrdim. U pitanju je bio nestručno montiran hladnjak.
Nije bilo toliko do zategnutosti i pritiska tela na GPU već abnormalna količina termalne paste koja je nanesena na GPU. A da stvar bude gora, ni "žvaka" sa hladnjaka nije bila skinuta tako da je postojao debeli sloj između hladnjaka i procesora (žvaka + duplo više paste nego što je bilo protrebno).
Najverovatnije da je u ovom RMA slučaju menjan hladnjak (afterburner mi prijavljuje cyclon pe verziju dok kartica ima onaj crno - crveni hladnjak) ali me baš interesuje ko radi ove RMA, odnosno čija ruka je u stanju da ovako nakaradno odradi izuzetno jednostavan posao...

Temperature su pale. Sada je oko 73C ali sa overklokom na 850/4600 (def. 775/100) i sa 0,050V undervolt-om :D

Pa nek` onda neko kaže da su rma njesra.. ;)
 
Ima...emmi,win-win...ali moras svaki dan da trazis ....zato sto odmah nestanu...ima u jos nekim radnjama raspitaj se telefonom...
 
Pretpostavljam da su GTS450,HD5770, ... refubrished iako imaju 36 m. garancije ?
 
nisu. samo one sa 1g.
 
Min. 2 godine važi za nove proizvode tako da ...

@Chinaski tnx ;)
 
Ja sam odavno digao ruke od -R kartica u oznaci :)
Sad se zovu i outlet ....
Ljudi manite se tih kartica, vecina njih koja je prodata - vratila se neisprvna - pre ili posle.
Ne postoji alhemija, ne postoji dzaba jer uvek postoji kvaka.
Meni su te kartice potrosile vreme i zivce i nikad vise refurbished
PO ZAKONU je zabranjeno u Srbiji prodavati refurbished robu, setite se televizora iz Metroa
- kako su strucno prelepljene refurbished nalepnice i kako su ubrzo povuceni iz svih prodavnica istovremeno
PO ZAKONU minimalna duzina trajanja garancije za elektronsku robu (sada se zove saobraznost) je 2 godine.
Znam da sve privlaci cena ali postoji razlog zasto je ta cena.
Previse muke da bi se od 10 kartica naslo 2-3 koje ce da izguraju i tih godinu dana
 
A kao sa novim kartama je veca sansa da budu ispravne i da nece biti nerviranja ? Budimo realni, ko god je pratio forum zadnjih godinu dana redovno zna sta se izdesavalo i sa novim kartama, iz radnje koje nisu bile reparirane, a opet nisu kiti vredele.
 
Kao sa novim kartama - DA - nema toliko nerviranja, potpisujem.
Ne kupujem u radnjama vec porucujem kod veleprodaja (sto mu dodje maltene isto) i nisam imao problema sa grafikama - sto za servis - sto za nove konfiguracije
Poenta je u procentu kartica koje se vrate na reklamaciju - reparirane kartice se vracaju u mnogo mnogo vecem procentu.
 
PO ZAKONU je zabranjeno u Srbiji prodavati refurbished robu, setite se televizora iz Metroa
- kako su strucno prelepljene refurbished nalepnice i kako su ubrzo povuceni iz svih prodavnica istovremeno


Ne, vec je zabranjeno prodavati koriscenu robu kao novu.
 
Ispravka .... u pravu si, ne smeju prodavati refurbished kao novo
Smeju prodavati refurbished ali to moraju da naznace
Garancija na takvu robu moze da se ugovori na najmanje 1godinu, ako se nista
ne ugovori sa kupcem automatski je garancija 2 godine
 
Ne znam da li si citao forum od pocetka, ali ovde nema nezadovoljnih sa repariranim grafikama;-) Retko kad se vrate i to u prva dva meseca.... To su mi rekli u emmi i win win.....svega par komada su vracena i dobijena adekvatna zamena....tako da niko nije imao problem da je ostao bez grafike.
 
Svega par komada>? Hm, možda je to moj par jer sam ja prve dve 5850 vratio :D A da vraćaju novac ili odrade zamenu to stoji. Kod mene je upalila ona fraza "treća sreća". Problem je što, ako se sada pojavi neka reparirana u prodaji, bilo win win, bilo emmi, imaju jaku cenu...
 
Svega par komada>? Hm, možda je to moj par jer sam ja prve dve 5850 vratio :D A da vraćaju novac ili odrade zamenu to stoji. Kod mene je upalila ona fraza "treća sreća". Problem je što, ako se sada pojavi neka reparirana u prodaji, bilo win win, bilo emmi, imaju jaku cenu...

Sve to stoji ali daleko od toga da se ne isplati kupovina ovakve grafike......ako ne prave nikakav problem u prvih par meseci znaci da rade, jedini problem moze da bude ako ih vratis pa cekanje zamene....to je sve....
 
Nazad
Vrh Dno