Šta je novo?

Reparirane grafike

pa za 95e ima i 6870 to mu best buy do 100e ako cemo tom logikom da idemo ...
 
Ja bih uzeo repariran gtx460 ,ali me je strah,jer neznam sta sve menjaju na grafickoj,mada sto kazu ovde,prvih 6 meseci joj dusu uzmes,pa ako izdrzi najteze njakanje izdrzace dosta jos:D
 
na nekima odlazi cooler na nekima naponske jedinice na nekima gpu to niko ne moze tacno sa tim primerkom bas da ti kaze sta otislo... u svakom slucaju ima kad odredjeni modeli imaju dobru cenu u odnosu na ranije i isplati se da se kupe
 
Izgleda da je nestala zaliha repariranih karti,sad sam bas gledao na sajtu prodavnica koje su ih imali.Zna li neko hoce li se opet pojaviti?
 
Pa za rudnik i ne mora da bude 100% ispravna, ali za prosecnog korisnika koji koristi kartu za sve ostalo, naravno da mu je bitno da bude 100% ispravna.
A realno, 6850 za koliko se prodaje (80e) sa 12 meseci garancije, vredi te pare, jer ako hoces novo, imas tek 7770 koja je 100e (PowerColor) imas godinu dana vise garanciju, nova je karta i slabija od 6850.
Pa ko voli nek izvoli. ;)

Sve je to pod pretpostavkom da bude tako tj da kartica ostane ispravna i radi tih 12 meseci... Šta ako otkaže? Pa ne bude zamene za istu takvu? Onda pređete u temu Zastita potrosaca kroz zakone i praksu, pa "kukanje" na forumu, pa cimanje sa prodavcem i na kraju je bilans koji? Isti kao da si kupio nerepariranu grafiku ili čak i gore + živci + vreme... Više se isplati kupiti polovnu u garanciji...

Metode kojima se radi "oživljavanje" tih repariranih grafika su katastrofalne, ako već ne verujete post-ovima na forumu probajte da nađete nekog normalnog servisera neka vam objasni... Reparirana grafika će vas izdati kad tad i onda imate samo muku sa kojom nećete znati šta da radite.
 
Ja sam za 5600din kupio 5850 twin froz II, repariranu. I imam godinu dana garancije da je istestiram. Ako se pokvari u garantnom roku vratice mi pare, a ako izdrzi godinu dana bez problema, izdrace bar jos 1 godinu. A i nisu neke pare da bih ne znam sta razmisljao, ja sam se time vodio kad sam je kupio, da je imalo uzeo bih jos jednu za Crosfire.
 
Ja sam za 5600din kupio 5850 twin froz II, repariranu. I imam godinu dana garancije da je istestiram. Ako se pokvari u garantnom roku vratice mi pare, a ako izdrzi godinu dana bez problema, izdrace bar jos 1 godinu. A i nisu neke pare da bih ne znam sta razmisljao, ja sam se time vodio kad sam je kupio, da je imalo uzeo bih jos jednu za Crosfire.

kad si je kupio ?
 
odlicno si prosao ali to na site-u nisu izbacili nazalost
 
Pa da nije bilo na sajtu, nego ja pozvao za neku drugu grafiku i slucajno pitao sta imaju jos.
 
JA sam moju platio 6000 - 1din :p Kao što sam naveo prve dve su bili pokvareni primerci dok ova treća šljaka k'o blesava. Za tu cenu će se svakako isplatiti ako crkne van garantnog roka. Uostalom, i kod novih karti je samo malo manja mogućnost da će da rikne :D
 
I mene zanima isto, Emmi i LossLoss puni repariranih kartica, sa zanimljivim cenama.
 
Sve je to pod pretpostavkom da bude tako tj da kartica ostane ispravna i radi tih 12 meseci... Šta ako otkaže? Pa ne bude zamene za istu takvu? Onda pređete u temu Zastita potrosaca kroz zakone i praksu, pa "kukanje" na forumu, pa cimanje sa prodavcem i na kraju je bilans koji? Isti kao da si kupio nerepariranu grafiku ili čak i gore + živci + vreme... Više se isplati kupiti polovnu u garanciji...

Metode kojima se radi "oživljavanje" tih repariranih grafika su katastrofalne, ako već ne verujete post-ovima na forumu probajte da nađete nekog normalnog servisera neka vam objasni... Reparirana grafika će vas izdati kad tad i onda imate samo muku sa kojom nećete znati šta da radite.

Pazi druze, ja u zadnjih par godina, nisam imao graficku ni tih 12 meseci, kamoli duze. Ako otkaze, zamenicu je za istu takvu 6850 ili cu uzeti pare nazad, jako prosto.
P.S.
Nisam je kupio u Hemiju pa da se cimam sa njima sta kad bude ako bude, ako me razumes.
I ova da rikne sutra ili da krene da se tripuje, opet cu je zameniti za istu takvu 6850.
Seti se samo druze repariranih GTX580 koje su se prodavale za 200-250e pa su ljudi kupovali i nije bilo problema ni kasnije, a nova je kostala mnogo vise.
Polovnu ni u garanciji, tesko da cu kupiti, jer dzabe im garancija vecini, kad je karta prosla ko zna sta, da je od proverenog prodavca, drugara, kolege sa foruma, itd, ok, ovako na bum, bukvalno ne znas sta te ceka pa i sa tom garancijom.
Kao da ljudi nisu prodavali ne ispravne karte sa garantnim listom. Isti takvi su se pojavljivali i ovde na forumu. ;)
 
Repariran ne znaci uvek popravljana stampana ploca, menjani fetovi, kuglan chip.. Reparirano moze da bude i prosta zamena kulera, kontrolera na kuleru i sl. Ja licno imam situaciju gde sam od uvoznika pazario gomilu msi 6770 grafa, i gde sam mu do sad reklamirao barem 5 istih, i sve imaju identican problem. Zaribao vent.. I stvarno ne mislim da ce msi tek tako da se odrekne tih grafika, gde je potrebno samo staviti drugi 80mm ventilator, nova pasta i vozi dalje :p
 
Poslednja izmena:
I na ovoj mojoj je stavljen novi kuler, stampana ploca nije taknuta, graficka overklokovana vec mesec dana radi najnormalnije, a prosla je Furmark, Kombustor, Unigine i svaki dan Skyrim, CS itd.
 
Repariran ne znaci uvek popravljana stampana ploca, menjani fetovi, kuglan chip.. Reparirano moze da bude i prosta zamena kulera, kontrolera na kuleru i sl. Ja licno imam situaciju gde sam od uvoznika pazario gomilu msi 6770 grafa, i gde sam mu do sad reklamirao barem 5 istih, i sve imaju identican problem. Zaribao vent.. I stvarno ne mislim da ce msi tek tako da se odrekne tih grafika, gde je potrebno samo staviti drugi 80mm ventilator, nova pasta i vozi dalje :p

Ti reche pre desetak dana da ti si sa samo dve imao frku :d otkud josh barem tri?
 
Naravno da mora. Samo je bila polemika kako to njemu na 64 komada samo dve, a mom drugaru sve do jedne od 32. A sad kaze barem 5. Nema veze mnogo sa temom al ajd
 
Mozda je u medju vremenu riknuo vent na te tri. ;)
 
Ti reche pre desetak dana da ti si sa samo dve imao frku :d otkud josh barem tri?

pa ako bas hoces da pametujes.. covek je pazario 40 komada tih 6770 od mene.. i kod njega su pocele da crkavaju jer nemaju isti tretman (uslove rade) kao kod mene..
ja sam broj tih 6770 smanjio na minimum.. jer sam prevazisao takvu karticu i sad se baziram na 58xx i 69xx koje cine 90% kapaciteta koji je sad u pogonu kod mene.. :d

malo je offtopic ali sam morao da ti odgovorim ovde :D
 
Ja uopshte ne pametujem, samo chitam napisano ;)
bolje ti pishi kako jeste da ne bude nekih zabuna....
 
sasvim slucajno su u pitanju dva odvojena topic-a.. a ti si taj koji je poceo da mesa babe i zabe druze :)
elem.. da se vratimo temi


ne treba bezati od repariranih grafika.. ja licno imam lepo iskustvo s njima.. sto za gaming sto za mining.. naravno da ce se nekom zalomiti neki los primerak.. al generalno moje iskustvo je tako da, svaku od tih repariranih koje sam nabavio, skidam kuler i menjam pastu koja je nabacana lopatom po chipu.. i na svakih mesec-dva (kad se nadje slobodno vreme) sve grafike izduvati kompresorom.. i ako je moguce (ako to struktura ventilatora dozvoljava) obavezno podmazati ventove.. i tu nema sta da crkne kad mu obezbedis optimalne uslove :D
 
Ma, super su te raparirane grafike :D
Jedino crkavaju ko lude :mad:
 
Malo preterujete po pitanju tih repariranih karti (Vi ne zadovoljni mislim) Daj bree sad kao znate da su reparirane, a ranije ste iz oglasa vozali karte i niste ni znali dal je reparacija ili ne..Sad odjednom ste nesto fini kao mi to necemo :d Ja da nije Gainwarda nikad ne bih vozao GTX295, GTX470 ili slicne konjine...:d Svi smo jako lepo pametni da odemo u radnju i tresnemo 500e i kupimo ono pravo. Zato kome se ovo ne svidja ne mora da kupi ili gleda. Daa, inace par mojih prijatelja jos uvek vozaju te GTX295 placene negde oko 120e i sretni ko mala deca.
 
Malo preterujete po pitanju tih repariranih karti (Vi ne zadovoljni mislim) Daj bree sad kao znate da su reparirane, a ranije ste iz oglasa vozali karte i niste ni znali dal je reparacija ili ne..Sad odjednom ste nesto fini kao mi to necemo :d Ja da nije Gainwarda nikad ne bih vozao GTX295, GTX470 ili slicne konjine...:d Svi smo jako lepo pametni da odemo u radnju i tresnemo 500e i kupimo ono pravo. Zato kome se ovo ne svidja ne mora da kupi ili gleda. Daa, inace par mojih prijatelja jos uvek vozaju te GTX295 placene negde oko 120e i sretni ko mala deca.

Bravo!
 
Ukucajte na googl-u refurbished gpu pa cete videti....Apple na svom stor-u ima poseban deo sa ovakvim prizvodima i ima ih mnogo i nisu jeftini....poz svima
 
^ Apple...
 
Koja temperatura normalna za repariranu 6790?
Primerak koji sam video u idlu se greje na 50 a u igrama do 85 stepeni,sto je po meni mnogo.
 
Vrh Dno