Šta je novo?

refil... da ili ne ???

Bila je i neka fora sa prelepljivanjem odredjenih kontakata na glavi ketridza, ali koliko sam ukapirao nikome sa foruma nije poslo za rukom da to odradi kako treba....

Fora sa prelepljivanjem kontakata radi provereno.
 
Ако неком почне да цури боја кроз дизне због превише убризгане боје, нека окрене кертриџ да дизне буду горе. Тако нека стоји минут-два и цурење ће престати. Наравно, ово важи ако сте полако пунили боју. Ја гледам кад пуним од горе (НР56) кроз рупе, и кад видим да надолази боја кроз сунђер прекидам пуњење. Ретко кад крене на дизне.

Занима ме како зауставити цурење боје код црног кертриџа (мањег) ког Пиксме 4200? И поред запушених свих рупа где би могла да вуче промаја он и даље испушта фарбу. Када се испразни комора без сунђера цурење стане. Пунио сам без проблема кертриџе за Пиксму 1000 а ово ми баш није јасно...
 
Poslednja izmena:
Uglavnom dopunjujem do 4 puta, a posle toga kupim nov cartridge.
 
Pozajmio sam od kolege HP 5150. Printer ima originalne ketridže koji su korišćeni za štampanje svega desetak stranica i verovatno su puni. Problem je u tome što su se usled neupotrebe zapušili. Potrebna mi je pomoć u vidu preporuke gde odneti ketridže da se pročiste/napune a da to bude kvalitetno odradjeno. Naravno, u Beogradu. Da li se isplati uzimati nove ketridže? Unapred hvala, pozdrav!
 
koliko dugo nije shtampano?
Ukoliko se nisu ispraznili a ne stoje bar godinu dana mozesh kod mene da ih donesesh da probamo da ih oporavimo.
 
Pozajmio sam od kolege HP 5150. Printer ima originalne ketridže koji su korišćeni za štampanje svega desetak stranica i verovatno su puni. Problem je u tome što su se usled neupotrebe zapušili. Potrebna mi je pomoć u vidu preporuke gde odneti ketridže da se pročiste/napune a da to bude kvalitetno odradjeno. Naravno, u Beogradu. Da li se isplati uzimati nove ketridže? Unapred hvala, pozdrav!

Prvo, imas srece sto je HP u pitanju, jer se kod njega samo taj kertridz moze pokvariti od nekoriscenja, ne nesto vise u stampacu, bar koliko je meni poznato.
Znas kako, postoje nacini za ciscenje. Najbolji je ultrazvucna kadica. Taj ko je koristi znace vec kako da je podesi, ali po secanju rekao bih da su se spominjale brojke od oko cca. 22-23kHz. Kada ih ocistis mozes ih napuniti, naravno, i isprobati da li rade. Ako nemas iskustva, mozes pozvati ili pratiti nekoga ko je to vec radio, mada postupak sam po sebi nije tezak.

A na pitanje da li se kertridz mora promeniti, odgovor je: mozda. Desavalo mi se ne malo puta da kertridz posle nekog vremena nekoriscenja, prilikom prve, ili druge upotrebe, ili prebacivanja u drugi stampac radi provere, na neki nacin "prsne". Pod tim prsne, ne mislim fizicko ostecenje, vec se desi to da citav svoj sadrzaj, ili ono sto je ostalo, ili sta vec, neki mulj, ispusti odjednom po unutrasnjosti stampaca. Moj 5150 je iznutra ofarban jer sam to uradio sa jednim kertridzom. Posle toga su obicno neupotrebljivi. U svakom slucaju, ako je kertridz unisten, to bi vec video.
 
Štampač nije korišćen ~ godinu dana. Softver prijavljuje da je ketridž pun, probao sam da štampam i nešto sam uspeo da izvučem u bledo plavoj varijanti. Definitvno je zapušen.
@to3a
Jel dobijam garanciju da će raditi ili svakako moram da dam xy dinara pa šta bude? :)
 
Pročitao sam celu ovu temu, najviše zbog radoznalosti, i nikako mi nije jasna jedna stvar: Zbog čega je refilovanje u velikom broju slučajeva problem? Da li zbog novih štampača, tehnologija, čega li? Evo i zašto mi nije jasno: 2000. god. sam dobio nov Canon BJC2000. Nije mnogo radio, odštampao je možda nekoliko hiljada strana. E sad, patrone sam mu refilovao mnogo, ali baš mnogo puta (mali kapacitet), doduše samo crnu, jer mi štampanje u boji ne treba.
Problem sam imao tek pre par meseci, kada i pored refilovanja mastilo nije "pljucako" na papir. Ukapirao sam da se zapušila glava. Skinuo sam je i očistio 70%-tnim alkoholom, nekoliko sati je bila potopljena u njemu. Kada sam je vratio u štampač opet nije radila. Pošto sam već odlučio da uzmem novi štampač kao poslednji pokušaj probao sam da refilujem i onu patronu sa bojama, ali crnim mastilom. Od tada štampač najnormalnije radi, mastilo troši iz patrone za crnu boju i posle te "intervencije" refilovao sam ga nekoliko puta.
Ljudi kažu da jedan kertridž refiluju maksimalno 6 puta, a ja za ovih 7 godina koristim tek drugi! Znači refilovan je ko zna koliko puta. A i štampam jako retko, možda jednom svakih 20-30 dana.
Da li su novi štampači toliko osetljiviji ili ja jednostavno imam sreće?
 
Tauruss ti ih ostavish kod mene na poslu na dan. Ja cu se potruditi da ih otpushim i ako ih otpusim da lepo rade onda ostaje samo da ti redovno stampas.
U tome je cela prica u redovnom stampanju (:)
 
Bolje ne, moje iskustvo sa Canonom i Epsonom je lose ( kvalitet stampe je nizi i cesce dolazi do greski u stampanju)
 
Ako moze na PM neki kontakt dobrog refil majstora u NS :)...
 
Pročitao sam celu ovu temu, najviše zbog radoznalosti, i nikako mi nije jasna jedna stvar: Zbog čega je refilovanje u velikom broju slučajeva problem? Da li zbog novih štampača, tehnologija, čega li? Evo i zašto mi nije jasno: 2000. god. sam dobio nov Canon BJC2000. Nije mnogo radio, odštampao je možda nekoliko hiljada strana. E sad, patrone sam mu refilovao mnogo, ali baš mnogo puta (mali kapacitet), doduše samo crnu, jer mi štampanje u boji ne treba.
Problem sam imao tek pre par meseci, kada i pored refilovanja mastilo nije "pljucako" na papir. Ukapirao sam da se zapušila glava. Skinuo sam je i očistio 70%-tnim alkoholom, nekoliko sati je bila potopljena u njemu. Kada sam je vratio u štampač opet nije radila. Pošto sam već odlučio da uzmem novi štampač kao poslednji pokušaj probao sam da refilujem i onu patronu sa bojama, ali crnim mastilom. Od tada štampač najnormalnije radi, mastilo troši iz patrone za crnu boju i posle te "intervencije" refilovao sam ga nekoliko puta.
Ljudi kažu da jedan kertridž refiluju maksimalno 6 puta, a ja za ovih 7 godina koristim tek drugi! Znači refilovan je ko zna koliko puta. A i štampam jako retko, možda jednom svakih 20-30 dana.
Da li su novi štampači toliko osetljiviji ili ja jednostavno imam sreće?

Mastilo za refil ima u sebi mulj koji je tu ko zna zbog cega, loseg kvaliteta boje, stajanja i sl.
Ono ti je zapusilo dizne gde je originalno isla crna boja. Kad si poceo da koristis dizne za boju radilo je najnormalnije. Neko nepisano pravilo je da treba makar test stranu da ostampas jednom nedeljno da bi ti se dizne ne bi zapekle. I ja sam imao isti problem sa BJC 2100 kad sam otisao u vojsku, iskreno stampac mi je bio poslednji na pameti i normalno kad sam se vratio posle 9 meseci bio je zapecen. Ono sto sam ja radio je bio metod da celu glavu drzim pod mlazom vrele vode sa obe strane prolaza (ulaz/izlaz) i vodenim tusiranjem procistim dizne. Stampac sam osposobio, ali je posle ovaj tretman trazio pre svakog punjenja tako da sam odustao od tog stampaca. Nije mi bilo palo na pamet da uzmem nove kertridze jer mislim da je bio problem u glavi tako da ne bi nista dobio s tim. Sve vreme je bio prvi fabricki kertridz na stampacu, punjen preko 20 puta.
 
Da li su novi štampači toliko osetljiviji ili ja jednostavno imam sreće?
Zavisi i od boje. Svojevremeno sam otišao u jednu radnju i lik je imao tri flaše boje i tu boju je sipao za svaki štampač. Otišao u drugu, lik je imao milion raznih vrsta boje i tražio da mu tačno kažem podatke da bi izabrao pravu boju (ni cene nisu iste za sve tipove boja, recimo za Canon su među skupljim). Moje iskustvo sa tim bojama je da je kolor štampa nešto lošija nego sa originalnim bojama, ali je C/B čak bolja.
 
Dal moze da stampac radi bez color ketridza. Crn mi je pun i ustvari samo i njega i koristim, a color mi je bio prazan, pa sam ga dopunjavao i za*ebo. tako da mi prijavljuje problem sa color ketridzom.

Stampac je HP 920c.
 
Uf meni je dosta refila... svaki put kada sam radio refil kertridz se zagusi, zapusi, po..si ili sta vec i potpuno je neupotrebljiv. Ja inace ne stampam mnogo a da mi non-stop stoji nad glavom "kada sam poslednji put stampao i da li treba da odstampam jednu stranicu da se kertridz ne bi zapusio" mi ne pada na pamet. Refil crnog HP56 je 400din dok je nov 1200din. a s'obzirom da retko koristim stampac... definitivno vise necu bacati pare na refill... jednostavno ne isplati mi se.
 
Ja sam boju do sada uzimao na 2 mesta, i na oba su me pitali za koji stampac mi treba. Na prvom mestu je boja bila ocigledno razvodnjena, ili razblazena necim drugim, dok na ovom drugom mestu je definitivno bolja (naravno, daleko od originalne).
Evo, bas malopre sam stampao nesto, nakon nekih 2 meseca, i sve najnormalnije radi.

U svakom slucaju, citajuci vasa iskustva sa novijim stampacima, siguran da ce moj sledeci stampac biti laserski.
 
Nazad
Vrh Dno